Постанова № 22634003, 09.04.2012, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.04.2012
Номер справи
1170/2а-737/12
Номер документу
22634003
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 квітня 2012 року Справа № 1170/2а-737/12

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді СагунаА.В., розглянувши у порядку письмового провадження в місті Кіровограді адміністративну справу за позовом Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України до кредитної спілки "Коледжани" про стягнення штрафу у розмірі 1088грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України (далі за текстом Держфінпослуги або позивач) звернулась в суд з адміністративним позовом до кредитної спілки "Коледжани" (далі за текстом - КС "Коледжани") про стягнення штрафу у розмірі 1088грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач набув статусу фінансової установи шляхом внесення до Державного реєстру фінансових установ, та є субєктом нагляду.

За порушення вимог закону Держфінпослуг, стосовно відповідача були винесені постанови про застосування штрафних санкцій у розмірі 1088грн.

Зазначені постанови вручені відповідачу.

Представник позивача в судове засідання не зявився, надавши заяву про розгляд справи в письмовому провадженні (а.с.6).

Представник відповідача повторно в судове засідання не зявився.

Судові повістки направлялася відповідачу за адресою зазначеною в позовній заяві та підтвердженою матеріалами справи, відповідно до яких, відповідач зареєстрований за адресою: вул. Леніна, 41/26, м. Кіровоград, проте поштова кореспонденція 22.03.2012 та 04.04.2012 повернулася до суду з відміткою “за закінченням терміну зберігання” (а.с.40,44).

Відповідно до ч. 11 ст.35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, остання вважається такою, що вручена належним чином.

Отже, відповідач про дату, час і місце розгляду справи вважається повідомлений належним чином.

Частиною 6 ст. 128 КАС України передбачено, що суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду.

Враховуючи те, що сторони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, відсутності потреби заслухати свідка чи експерта, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи у порядку письмового провадження на основі наявних у справі матеріалів.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.

Відповідно до п. 1 Положення «Про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3лютого 2010 року N157(чинного на час виникнення правовідносин) Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України (Держфінпослуг) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Держфінпослуг є спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг у межах, визначених законодавством.

Згідно з положеннями п.1 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг»до фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг.

Судом встановлено, що КС "Коледжани" набула статус фінансової установи та є субєктом нагляду Держфінпослуг.

У період з 07.11.2011 по 11.11.2011 комісією Держфінпослуг проведена планова перевірка КС "Коледжани" з питань додержання вимог законодавства України у сфері фінансових послуг за період з 01 січня 2010 року по 01 листопада 2011 року, про що складений акт № 956/42 від 14.11.2011. (а.с. 15-22).

Актом зафіксовані порушення вимог чинного законодавства у сфері фінансових послуг, що відображено у висновках (а.с. 15-22).

Із результатами зазначеного акту ознайомлений представник відповідача, що підтверджується його підписом (а.с. 22).

Відповідно до ч. 1 ст. 39 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг»у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, застосовує заходи впливу відповідно до закону.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 40 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг»національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, може накладати штрафи в розмірах, передбачених статтями 41 і 43 цього Закону.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 41 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг»уповноважений орган застосовує до учасників ринків фінансових послуг (крім споживачів фінансових послуг) штрафні санкції за неподання, несвоєчасне подання або подання завідомо недостовірної інформації - у розмірі від 100 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

30.11.2011 директором інспекційного департаменту винесена постанова № 956/42 про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про фінансові послуги, якою до відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 238 грн. (а.с.27).

Постанова отримана представником відповідача (а.с. 30).

Враховуючи, що штрафні санкції у розмірі 238 грн. відповідачем не сплачені, вони підлягають стягненню у судовому порядку.

Також, у період з 07.11.2011 по 11.11.2011 комісією Держфінпослуг була проведена планова перевірка КС "Коледжани" з питань щодо додержання вимог чинного законодавства про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму за період з 01 січня 2010 року по 01 листопада 2011 року (а.с. 23-26).

Актом зафіксовані порушення вимог чинного законодавства у сфері законодавства України про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму, що відображено у висновках (а.с. 23-26).

Із результатами зазначеного акту ознайомлений представник відповідача, що підтверджується його підписом (а.с. 26).

Відповідно до ч. 1 ст. 6, п. 20 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму»суб'єкт первинного фінансового моніторингу з урахуванням вимог законодавства, нормативно-правових актів Спеціально уповноваженого органу та інших суб'єктів державного фінансового моніторингу встановлює правила, розробляє програми проведення фінансового моніторингу та призначає працівника, відповідального за його проведення, крім спеціально визначених суб'єктів первинного фінансового моніторингу, які провадять свою діяльність одноособово, без утворення юридичної особи, та осіб, зазначених у підпункті "ґ" пункту 8 частини другої статті 5 цього Закону, а також забезпечувати підвищення кваліфікації працівників, відповідальних за проведення фінансового моніторингу, шляхом проходження навчання не рідше одного разу на три роки.

Згідно абз. 6 ч. 3 та ч. 7 ст. 23 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму»за порушення обов'язків, визначених статтями 6, 8 - 12, 17, 22 цього Закону та не зазначених у абзацах першому - п'ятому частини третьої цієї статті, - у розмірі до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (для суб'єктів первинного фінансового моніторингу, які не є юридичними особами, - у розмірі до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Санкції до суб'єктів первинного фінансового моніторингу, передбачені цією статтею, застосовуються суб'єктами державного фінансового моніторингу, які здійснюють регулювання і нагляд за діяльністю суб'єктів первинного фінансового моніторингу, в межах їхньої компетенції.

09.12.2011 директором інспекційного департаменту винесена постанова № 956/42-фм про застосування штрафу за невиконання (неналежне виконання) вимог Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму»та/або нормативно-правових актів, що регулюють діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, якою до відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 850 грн. (а.с.28).

Постанова отримана представником відповідача (а.с. 31).

Враховуючи, що штрафні санкції у розмірі 850 грн. відповідачем не сплачені, вони підлягають стягненню у судовому порядку.

З огляду на викладене суд дійшов висновку, що у відповідача наявна заборгованість по сплаті штрафних санкціях у розмірі 1088 грн. (238 грн. + 850 грн.), а тому позов підлягає задоволенню.

Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладено та керуючись ст.ст. 94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути із кредитної спілки "Коледжани", вул. Леніна, 41/26, м. Кіровоград, код ЄДРПОУ 26177641 до Державного бюджету України (код бюджетної класифікації за доходами 21081100, символ звітності банку 100) штрафні санкції у розмірі 1088 гривень (одна тисяча вісімдесят вісім гривень).

Судові витрати віднести за рахунок держави.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а у разі відкладення складання постанови в повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, впродовж десяти днів з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду А.В. Сагун