Постанова № 22556637, 05.04.2012, Харківський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
05.04.2012
Номер справи
б-39/72-10
Номер документу
22556637
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" квітня 2012 р. Справа № Б-39/72-10

Колегія суддів у складі: головуючий суддя Здоровко Л.М., судді Плахов О.В., Шутенко І.А.

при секретарі Міракові Г.А.

за участю представників сторін:

кредиторів - Телитченко А.О. (ПП «Юридично-інвестиційна група»)

Теленков С.В. (ПАТ «УкрСиббанк»)

Тюменцев В.Ю. (ПАТ «УкрСиббанк»)

ОСОБА_4. (ФОП ОСОБА_4.)

Каламайко Д.Ю. (ПАТ «Райффайзен Банк Аваль»)

арбітражного керуючого Клочко О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду апеляційної скарги ПАТ "Укрсиббанк", м. Харків (вх. №509Х/2-5) на постанову господарського суду Харківської області від 23.01.12 у справі № Б-39/72-10

за заявою ФОП ОСОБА_8, м. Миколаїв

до Приватного підприємства "Альянс-Інвест", м. Харків

про визнання банкрутом, -

ВСТАНОВИЛА:

Постановою господарського суду Харківської області (суддя Усатий В.О.) від 23.01.2012 р. по справі № Б-39/72-10 відмовлено АТ "УкрСиббанк" в задоволенні клопотання про відкладання розгляду справи; задоволено клопотання комітету кредиторів про припинення процедури санації, визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; припинено процедуру санації ПП "Альянс-Інвест"; визнано Приватне підприємство "Альянс-інвест" (код 32158179), яке зареєстроване Печерською районною у місті Києві державною адміністрацією 08.08.2002 р. та перереєстрованого 17.12.2009 р. за адресою: 61003, м. Харків, майдан Рози Люксембург, б. 2, банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру; встановлено, що з дня прийняття постанови підприємницька діяльність банкрута припиняється, строк виконання всіх грошових зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і обов'язкових платежів вважається таким, що настав, припиняється нарахування неустойки, процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості, вимоги за зобов'язаннями банкрута, що виникли під час проведення процедур банкрутства, пред'являються в межах ліквідаційної процедури; встановлено, що припиняються повноваження органів управління банкрута і повноваження власників майна; скасовано арешти, що накладені на майно боржника, у т.ч. податкову заставу і інші обмеження щодо розпорядження майном боржника; встановлено, що накладання нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; призначено ліквідатором боржника арбітражного керуючого Клочко Олександра Миколайовича (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, ліцензія серія АВ № НОМЕР_2 від 27.02.2010 р., АДРЕСА_1); зобов'язано ліквідатора відповідно до п. З, 5 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в п'ятиденний строк опублікувати в офіційних друкованих органах відомості про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, закрити всі рахунки банкрута в установах банку і відкрити або переоформити один основний рахунок для проведення розрахунків з кредиторами, виконати інші дії, передбачені ст. 25-34 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" і надавати комітету кредиторів і суду щоквартально звіти про хід ліквідаційної процедури, використання коштів боржника; зобов'язано ліквідатора в строк до 23.01.2013 року виконати ліквідаційну процедуру, надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі, аналіз фінансово-господарської діяльності банкрута, акти інвентаризації майна, акти оцінки майна, звіт про виплачені кредиторам кошти, договори купівлі-продажу майна банкрута, довідки установ банку про закриття рахунків банкрута, копію повідомлення органу державної податкової служби про закінчення ліквідаційної процедури, копію повідомлення Пенсійного фонду і копію повідомлення центру зайнятості про закінчення ліквідаційної процедури, довідку архіву про прийняття документів, які підлягають довгостроковому зберіганню, довідку органу внутрішніх справ про прийняття печатки і штампу банкрута, оригінали установчих документів і свідоцтва про державну реєстрацію, ліквідаційний баланс, докази, що свідчать про стягнення дебіторської заборгованості, або докази що свідчать про неможливість стягнення дебіторської заборгованості, довідку банку про рух грошових коштів по основному рахунку за весь час роботи ліквідатора, баланси підприємства за весь час роботи ліквідатора, протоколи засідань комітету кредиторів і протоколи загальних зборів кредиторів, затверджений комітетом кредиторів звіт про оплату послуг, відшкодування витрат ліквідатора, інші документи, що свідчать про виконану ліквідатором роботу по ліквідації банкрута.

Кредитор - ПАТ "УкрСиббанк" з постановою господарського суду в частині призначення ліквідатором арбітражного керуючого Клочко Олександра Миколайовича не погоджується, вважає її в цій частині незаконною та необґрунтованою, подав апеляційну скаргу, в якій просить постанову в даній частині скасувати та прийняти нове рішення, яким призначити ліквідатором Приватного підприємства "Альянс-інвест" іншого арбітражного керуючого.

В обґрунтування своїх вимог ПАТ "УкрСиббанк" посилається на неналежне виконання арбітражним керуючим Клочко О.М. функцій керуючого санацією боржника, що, на думку ПАТ "УкрСиббанк", свідчить про неможливість виконання зазначеним арбітражним керуючим функцій ліквідатора боржника.

В судовому засіданні представники ПАТ "УкрСиббанк" підтримали позицію, викладену в апеляційній скарзі, просять її задовольнити.

Кредитори ФОП ОСОБА_4, ПП “Юридично-інвестиційна група”, та арбітражний керуючий Клочко О.М. надали суду відзиви на апеляційну скаргу в яких просять суд постанову господарського суду залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.

В обґрунтування своїх доводів Кредитори ФОП ОСОБА_4, ПП “Юридично-інвестиційна група”, та арбітражний керуючий Клочко О.М. зазначають, що арбітражний керуючий Клочко О.М. в процедурі санації боржника належним чином виконував обовязки керуючого санацією, не допускаючи при цьому порушення вимог чинного законодавства України, останній розробив та надав комітету кредиторів на затвердження план санації боржника. Проте в звязку з відсутністю пропозицій інвесторів та неможливістю погашення боржником заборгованості на протязі 18 місяців за рахунок підприємницької діяльності боржника, на зборах комітету кредиторів було прийнято рішення припинити процедуру санації та звернутися до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом, та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Клочко О.М.

В судовому засіданні представники кредиторів - ФОП ОСОБА_4, та ПП “Юридично-інвестиційна група”, а також арбітражний керуючий Клочко О.М. підтримали позицію, викладену в наданих ними відзивах на апеляційну скаргу.

В судовому засіданні також прибув представник кредитора - ПАТ «Райффайзен Банк Аваль».

Інші кредитори в судове засідання своїх представників не направили, відзивів на апеляційну скаргу не надали.

Враховуючи те, що неявка представників інших кредиторів не перешкоджає розгляду апеляційної скарги по суті, колегія суддів вважає за необхідне розглядати скаргу за відсутності останніх.

Перевіривши матеріали справи, оцінивши надані суду докази та доводи, судова колегія встановила наступне:

Як свідчать матеріали справи, господарський суд при винесенні оскаржуваної постанови про визнання боржника банкрутом посилався незадовільний фінансовий стан підприємства, на відсутність пропозицій інвесторів та неможливість погашення вимог кредиторів протягом 18 місяців за рахунок підприємницької діяльності боржника або продажу його майна без додаткових інвестицій, а також на відхилення комітетом кредиторів запропонованого керуючим санацією плану санації.

Призначаючи ліквідатором боржника арбітражного керуючого Клочко О.М. суд виходив з того, що від останнього надійшла відповідна заява, його кандидатура відповідає вимогам Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а про його призначення також звернувся з клопотанням комітет кредиторів боржника.

Викладені вище висновки господарського суду, на думку колегії суддів, повністю відповідають фактичним обставинам спору та матеріалам справи, їм надана правильна та належна правова оцінка, в звязку з чим відсутні підстави для задоволення апеляційної скарги і скасування прийнятої по справі постанови.

Згідно зі статтею 43 цього ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Провадження у справах про банкрутство регулюється Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ГПК України, іншими законодавчими актами України.

Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" містить спеціальні норми, які мають пріоритет у застосуванні при розгляді справ про банкрутство щодо інших законодавчих актів України.

Згідно зі ст. 101 ГПК України, у процесі перегляду справи апеляційний господарський суд за наявними у справі і додатково поданими доказами повторно розглядає справу. Додаткові докази приймаються судом, якщо заявник обґрунтував неможливість їх подання суду першої інстанції з причин, що не залежали від нього. Апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі. В апеляційній інстанції не приймаються і не розглядаються вимоги, що не були предметом розгляду в суді першої інстанції.

Згідно зі ст. 21 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за п'ятнадцять днів до закінчення санації, а також за наявності підстав для дострокового припинення санації керуючий санацією зобов'язаний надати комітету кредиторів письмовий звіт і повідомити членів комітету кредиторів про час і місце проведення засідання комітету кредиторів.

Звіт керуючого санацією має містити:

баланс боржника на останню звітну дату;

рахунок прибутків і збитків боржника;

відомості про наявність у боржника грошових коштів, які можуть бути спрямовані на задоволення вимог кредиторів боржника;

відомості про дебіторську заборгованість боржника на дату подання звіту та про нереалізовані права вимоги боржника;

відомості про стан кредиторської заборгованості боржника на дату подання звіту;

До звіту керуючого санацією додаються докази задоволення вимог конкурсних кредиторів згідно з реєстром.

Одночасно із звітом керуючий санацією вносить до комітету кредиторів одну з пропозицій:

про прийняття рішення про дострокове припинення процедури санації у зв'язку з відновленням платоспроможності боржника;

про прийняття рішення щодо припинення процедури санації і укладення мирової угоди;

про звернення до господарського суду з клопотанням про продовження процедури санації;

про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Звіт керуючого санацією має бути розглянутий комітетом кредиторів не пізніше десяти днів від дати його надходження.

За наслідками розгляду звіту керуючого санацією комітет кредиторів приймає рішення про звернення до господарського суду з клопотанням зокрема щодо припинення процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;

Згідно з п. 1 ст. 22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.

Як свідчать матеріали справи, ухвалою господарського суду Харківської області від 16.06.2011 р. по даній справі введено процедуру санації, встановлено строк санації дванадцять місяців, призначено керуючим санацією арбітражного керуючого Клочко О.М., зобов'язано керуючого санацією: виконувати повноваження, передбачені ст.ст. 17-21 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"; протягом трьох місяців з дня прийняття цієї ухвали розробити і надати на затвердження комітету кредиторів план санації боржника, розроблений відповідно до вимог ст. 18 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Після схвалення або відхилення плану санації комітетом кредиторів, керуючий санацією зобов'язаний надати суду план санації разом з протоколом зборів комітету кредиторів для прийняття судом відповідного рішення; щомісячно звітувати перед комітетом кредиторів та судом щодо фінансового стану боржника, проведених заходів щодо відновлення його платоспроможності, послідовної реалізації плану санації. Звіти, разом з рішеннями комітету кредиторів і доданими до звіту документами, не пізніше 10 днів з дати проведення зборів комітету кредиторів надавати суду.

Комітет кредиторів ПП "Альянс-Інвест" надав суду клопотання в якому просив суд визнати боржника банкрутом та протокол засідання комітету кредиторів, на якому було прийняте рішення про звернення до господарського суду з відповідним клопотанням.

Від арбітражного керуючого Клочко О.М. надійшла заява на участь у дані справі ліквідатором ПП "Альянс-Інвест", в якій повідомлено, що порушень законодавства при виконанні обов'язків арбітражного керуючого і порушень строків подання інформації за час виконання своїх обов'язків він не має. Також він не є особою, яка згідно з Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є заінтересованою, раніше не здійснював управління боржником, не є особою якій заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності або займати керівні посади, не має судимості за вчинення корисливих злочинів.

Керуючий санацією надав суду звіт керуючого санацією та план санації боржника. Матеріали справи свідчать що в судовому засіданні господарського суду від 23.01.2012 р. керуючий санацією повідомив, що на засіданні комітету кредиторів, яке відбулося 29.11.2011 р., не затверджений план санації та комітетом прийнято рішення про припинення процедури санації та звернення до суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Клочко О.М.

Крім того, керуючий санацією надав аналіз фінансового становища боржника, з якого вбачається, що фінансовий стан ПП "Альянс-Інвест" має ознаки критичної неплатоспроможності, що відповідають фінансовому стану потенційного банкрутства, оскільки при наявності ознаки поточної неплатоспроможності в період з 01.01.2011 р. по 30.09.2011 р. 5.1.коефіцієнт забезпечення власними засобами Кз (<о,і) менше його нормативного значення. Динамічні ряди розрахованих у відповідності з встановленою методикою значень коефіцієнтів поточної неплатоспроможності, покриття, забезпечення власними засобами та коефіцієнта Бівера при здійсненні підприємницької діяльності підприємства в період з 01.01.2011 р. по 30.09.2011 р., свідчать про відсутність вагомої та стійкої тенденції зростання рентабельності, показник поточної неплатоспроможності свідчить про надкритичну неплатоспроможність боржника. За період з 01.01.2011 р. по 30.09.2011 р. наявна відсутність значної позитивної динаміки змін показника поточної неплатоспроможності, забезпечення власними засобами та коефіцієнта Бівера підприємства, що свідчить про збитковість його підприємницької діяльності та про такий фінансовий стан, коли задоволення визнаних судом вимог кредиторів можливе не інакше, як через застосування ліквідаційної процедури. ПП "Альянс-Інвест" не подавалися недостовірні відомості про своє майно в бухгалтерському балансі або в інших документах, що свідчать про його фінансове та майнове становище. У ПП «Альянс-Інвест»не було можливості задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі на момент винесення ухвалу суду порушення справи про банкрутство.

Відповідно до п. 4 та 5 ст. 18 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", план санації розглядається комітетом кредиторів, який скликається керуючим санацією в чотиримісячний строк з дня винесення господарським судом ухвали про санацію, якщо інше не передбачено цим Законом. Керуючий санацією письмово повідомляє членів комітету кредиторів про дату і місце проведення засідання комітету і за два тижні до проведення комітету кредиторів надає можливість попередньо ознайомитися з планом санації. План санації вважається схваленим, якщо на засіданні комітету кредиторів таке рішення було підтримано більш як половиною голосів кредиторів - членів комітету кредиторів. Комітет кредиторів може прийняти одне з таких рішень: схвалити план санації та подати його на затвердження господарського суду; відхилити план санації і звернутися до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відхилити план санації, звернутися до господарського суду з клопотанням про звільнення керуючого санацією від виконання ним обов'язків та про призначення нового керуючого санацією.

Як свідчить наданий керуючим санацією протокол засідання комітету кредиторів, рішення щодо визнання боржника банкрутом прийнято більшістю голосів кредиторів, що відповідає вимогам Закону.

Таким чином, враховуючи відсутність пропозицій інвесторів та неможливість погашення вимог кредиторів протягом 18 місяців за рахунок підприємницької діяльності боржника або продажу його майна без додаткових інвестицій, приймаючи до уваги відхилення комітетом кредиторів запропонованого керуючим санацією плану санації, а також враховуючи незадовільний фінансовий стан підприємства, висновки господарського суду про задоволення клопотання комітету кредиторів, визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури є законними та обґрунтованими, в звязку з чим, оскаржувана постанова суду в зазначені частині підлягає залишенню без змін.

Стосовно призначення судом в оскаржуваній постанові ліквідатором боржника арбітражного керуючого Клочко О.М. колегія суддів вважає за необхідне зазначити наступне:

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) - фізична особа, яка має ліцензію, видану в установленому законодавством порядку, та діє на підставі ухвали господарського суду;

Згідно з п. п. 1-3 ст. 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо інше не передбачено цим Законом, арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну або економічну освіту, володіє спеціальними знаннями та не є зацікавленою особою щодо боржника і кредиторів.

Згідно з цим Законом одна і та ж особа може виконувати функції арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство відповідно до вимог цього Закону.

Якщо інше не передбачено цим Законом, арбітражні керуючі діють на підставі ліцензії арбітражного керуючого, виданої уповноваженим органом у порядку, встановленому законом.

Анулювання ліцензії арбітражного керуючого під час здійснення арбітражним керуючим своїх повноважень є підставою для усунення його від виконання обов'язків арбітражного керуючого під час провадження у справі про банкрутство.

Про усунення арбітражного керуючого від виконання обов'язків з цих підстав під час провадження у справі господарський суд виносить ухвалу.

Арбітражними керуючими не можуть бути призначені:

особи, які згідно з цим Законом вважаються заінтересованими;

особи, які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, за винятком випадків, коли з дня усунення цієї особи від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років, якщо інше не встановлено цим Законом;

особи, яким заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності або займати керівні посади;

особи, які мають судимість за вчинення корисливих злочинів.

До призначення арбітражним керуючим особа має подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.

Пунктом 1 статтею 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у постанові про визнання боржника банкрутом господарський суд відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, передбаченому для призначення керуючого санацією.

Господарський суд має право призначити ліквідатором особу, яка виконувала повноваження розпорядника майна або (та) керуючого санацією боржника.

В пунктах 11.3 Рекомендацій Президії Вищого господарського суду від 04.06.2004 р. № 04-5/1193 зазначено що згідно з частиною 1 статті 24 Закону у постанові про визнання боржника банкрутом господарський суд зазначає про відкриття ліквідаційної процедури, призначає ліквідатора. При призначенні ліквідатора суду слід враховувати ті ж обставини, що й при призначенні розпорядника майна.

В пункті 6.12 Рекомендацій Президії Вищого господарського суду від 04.06.2004 р. № 04-5/1193 вказано, що правом запропонувати господарському суду кандидатуру розпорядника майна наділені кредитори та державний орган з питань банкрутства стосовно державних підприємств або підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків.

В ухвалі про призначення розпорядника майна суд має зазначити мотиви, з яких призначено певну кандидатуру та відхилено інші, що були запропоновані.

При виборі кандидатури розпорядника майна судам слід враховувати освіту, досвід та показники роботи у попередніх справах, кількість справ, у яких бере участь арбітражний керуючий, наявність у нього організаційних та технічних можливостей виконувати обов'язки розпорядника майна у конкретній справі, страхування відповідальності арбітражного керуючого та інші обставини, які свідчать про здатність арбітражного керуючого належним чином виконувати передбачені Законом обов'язки.

Повноваження розпорядника майна можуть бути припинені судом достроково:

1) відповідно до частини 8 статті 13 Закону за заявою самого розпорядника майна у разі наявності поважних причин, з яких він не може надалі виконувати обов'язки розпорядника майна у конкретній справі;

2) згідно з частиною 9 статті 31 Закону за заявою сторін або інших учасників провадження у справі у разі встановлення фактів невиконання або неналежного виконання арбітражним керуючим своїх обов'язків.

Матеріали справи свідчать про те, що кандидатура арбітражного керуючого Клочко О.М. відповідає вимогам Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Порушень вимог законодавства при виконанні обов'язків арбітражного керуючого і порушень строків подання інформації за час виконання своїх обов'язків він не має. Також він не є особою, яка згідно з Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є заінтересованою, раніше не здійснював управління боржником, не є особою якій заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності або займати керівні посади, не має судимості за вчинення корисливих злочинів.

Зазначені обставини також знайшли своє відображення в оскаржуваній постанові господарського суду.

Як вже було зазначено вище, з відповідним клопотанням про призначення ліквідатором арбітражного керуючого Клочко О.М. до суду звертався комітет кредиторів боржника, що також правомірно було враховано господарським судом при призначенні зазначеного арбітражного керуючого ліквідатором підприємства боржника.

Посилання заявника апеляційної скарги на ненадання арбітражним керуючим Клочко О.М. плану санації боржника спростовуються матеріалами справи, оскільки відповідний план санації боржника залучено до матеріалів справи (т. 9 а. с. 141-173).

Проте, на засіданні комітету кредиторів, яке відбулося 29.11.2011 р., план санації затверджений не був, проте, було прийнято рішення про припинення процедури санації та звернення до суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Клочко О.М.

Також є безпідставними доводи апелянта про те, що план санації боржника було надано арбітражним керуючим Клочко О.М. на затвердження комітету кредиторів безпосередньо 29.11.2011 р., тобто з перевищенням граничного строку більше ніж на 2 місяці, що нібито призвело до неможливості розгляду комітетом кредиторів плану санації в чотиримісячний строк з дня винесення ухвали про санацію, оскільки жодних скарг від комітету кредиторів з цього приводу не надходило.

Так само комітетом кредиторів не оскаржувалися дії арбітражного керуючого Клочко О.М. з будь-якого іншого приводу.

Посилання заявника апеляційної скарги на ненадання арбітражним керуючим Клочко О.М. звітів про оцінку фінансового стану боржника станом на 31.09.2011 р. та на 31.12.2011 р. також є безпідставними, оскільки арбітражним керуючим Клочко О.М. надавалися документація, яка свідчить про здійснення останнім аналізу фінансового стану боржника за період з 01.01.2009 р. по 31.12.2011 р.

Будь-яких інших порушень арбітражним керуючим Клочко О.М. своїх обовязків при здійснення повноважень як керуючого санацією, так і ліквідатора боржника, які б могли бути підставами для відсторонення останнього від виконання своїх обовязків заявником апеляційної скарги не наведено.

З урахуванням викладеного, суд визнає вимоги апелянта про скасування оскаржуваної постанови в частині призначення ліквідатором арбітражного керуючого Клочко О.М. позбавленими фактичного та правового обґрунтування, а так само такими, що не відповідають, як матеріалам справи, так і нормам чинного законодавства, у звязку з ненаданням всупереч вимогам ст. 33 ГПК України, доказів в підтвердження неналежного виконання арбітражним керуючим Клочко О.М. своїх обовязків.

За таких обставин, оскаржувана постанова господарського суду підлягає залишенню без змін, а апеляційна скарга ПАТ "Укрсиббанк", м. Харків задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. 101, 102, п. 1 ст. 103, ст. 105 ГПК України, судова колегія -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу ПАТ "Укрсиббанк", м. Харків залишити без задоволення.

Постанову господарського суду Харківської області від 23.01.12 р. по справі № Б-39/72-10 залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена протягом двадцяти днів до Вищого господарського суду України.

Повний текст постанови підписано 05.04.2012 р.

Головуючий суддя Здоровко Л.М.

судді Плахов О.В.

Шутенко І.А.