Постанова № 22556552, 04.04.2012, Одеський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
04.04.2012
Номер справи
5024/2372/2011
Номер документу
22556552
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

__________________

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" квітня 2012 р.Справа № 5024/2372/2011

Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

Головуючий суддя: Балух В.С.

Судді: Бандура Л.І., Таран С.В.

Секретар судового засідання: Попов Н.Г.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України

на рішення господарського суду Херсонської області від 09.02.2012 року

у справі №5024/2372/2011

за позовом Комунального підприємства "Міський Водоканал"

до Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України

про визнання недійсним рішення

За участю представників сторін:

Від позивача: ОСОБА_1, ОСОБА_2. за довіреностями;

Від відповідача: ОСОБА_3., ОСОБА_4 за довіреностями

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство "Міський водоканал", звернулось до господарського суду Херсонської області з позовом Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про визнання недійсними та скасування пунктів 2, 3, 4, 5, 6 рішення адміністративної колегії Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 31.08.2011р. №52/П-1 по справі №33/1-11. Ухвалою господарського суду від 28 листопада 2011 року порушено провадження по справі.

Рішенням господарського суду Херсонської області від 09.02.2012 року (суддя Задорожна Н.О.) позов задоволено частково: визнано частково недійсним пункт 2, абз.2 та 3 пункту 6; визнано недійсними пункти 3, 3.1, 4 та 4.1 рішення адміністративної колегії Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 31.08.2011р. №52/П-1; стягнуто з Херсонського ОТВ АМК України на користь Комунального підприємства "Міський водоканал", 470грн. 50коп. витрат по оплаті судового збору.

Не погоджуючись з зазначеним рішенням господарського суду, Херсонське ОТВ АМК України звернулось до Одеського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить рішення господарського суду скасувати частково та прийняти нове рішення, яким відмовити КП «Міський Водоканал» у задоволені позовних вимог про визнання недійсним та скасування вказаних пунктів Рішення тервідділення, посилаючись на те, що рішення суду прийнято без повного зясування обставин, що мають значення для справи, з неправильним застосуванням та порушенням норм матеріального та процесуального права, а також невідповідністю висновків, викладених у цьому рішенні суду обставинам справи.

Дослідивши доводи апеляційної скарги, наявні матеріали справи та обставини, на які посилається скаржник, а також перевіривши додержання та правомірність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, Одеський апеляційний господарський суд дійшов висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Адміністративною колегією територіального відділення прийнято рішення від 31.08.2011р. №52/П-1, яким визнано, що КП «Міський Водоканал»вчинив порушення законодавства про захист економічної конкуренції передбаченого п.2 ст.50, п.1, 2 ч.2 ст.13 Закону України "Про захист економічної конкуренції" у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку шляхом встановлення таких цін придбання товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку, а також шляхом застосування різних цін до рівнозначних угод з покупцями, що може призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

Вказаним рішенням АМКУ вирішено:

1. Визнати, що комунальне підприємство "Міський водоканал" у період із 01 січня 2009 року та до теперішнього часу займало монопольне становище на ринку

централізованого водопостачання та централізованого водовідведення в межах власних діючих мереж у м. Нова Каховка Херсонської області із часткою 100 відсотків.

2. Визнати, що комунальне підприємство "Міський водоканал", надаючи населенню та об'єднанням співвласників багатоповерхових будинків м. Нова Каховка Херсонської області послуги централізованого водопостачання та водовідведення відповідно до договорів, умовами яких для комунального підприємства "Міський водоканал" передбачено право припиняти надання послуг (у інших випадках, крім випадку самовільного приєднання до систем централізованого водопостачання та водовідведення), що не передбачено чинним законодавством, та встановлено точки розподілу, в яких послуга передається від виконавця послуги споживачеві всупереч пункту 22 відповідного Типового договору, вчинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 2 статті 50, частиною першою статті 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку, шляхом вчинення дій, які можуть призвести до ущемлення інтересів споживачів, та які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

2.1. Відповідно до частини другої статті 52 Закону України "Про захист економічної конкуренції"" за вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції, яке вказано у пункті 2 резолютивної частини даного рішення, накласти штраф на комунальне підприємство "Міський водоканал" у розмірі 10 000,00 (десять тисяч) гривень

3.Визнати, що комунальне підприємство "Міський водоканал", надаючи у період із серпня 2009 року по 10 березня 2011 року послуги централізованого водопостачання споживачам категорій "бюджетні установи" та "інші споживачі" за тарифами, завищеними за рахунок включення рентабельності на рівні 86 відсотків, замість 15 і 50 відсотків, як то передбачено пунктом 21 відповідного Порядку формування тарифів, вчинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 2 статті 50, частиною першою статті 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку, шляхом вчинення дій, які призвели до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

3.1. Відповідно до частини другої статті 52 Закону України "Про захист економічної конкуренції" за вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції, яке вказано у пункті 3 резолютивної частини даного рішення, накласти штраф на комунальне підприємство "Міський водоканал" у розмірі 15 000,00 (п'ятнадцять тисяч) гривень.

4. Визнати, що комунальне підприємство "Міський водоканал", надаючи послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення за різними тарифами для однієї категорії споживачів ("населення"), вчинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 2 статті 50, пунктом 2 частини другої статті 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції"", у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку, шляхом застосування різних цін до рівнозначних угод без об'єктивно виправданих на те причин.

4.1. Відповідно до частини другої статті 52 Закону України "Про захист економічної конкуренції" за вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції, яке вказано у пункті 4 резолютивної частини даного рішення, накласти штраф на комунальне підприємство "Міський водоканал" у розмірі 15 000,00 (п'ятнадцять тисяч) гривень.

5. Визнати, що комунальне підприємство "Міський водоканал", визначаючи протягом періоду часу, починаючи з березня 2011 року по серпень 2011 року (включно), обсяги наданих вселенню та об'єднанням співвласників багатоповерхових будинків м. Нова Каховка Херсонської області, послуг централізованого водопостачання та водовідведення (при відсутності у споживачів засобів обліку) за нормативами споживання, перегляд яких не здійснювався понад три роки (тобто, з порушенням вимог чинного галузевого нормативного акту, який встановлює порядок визначення вказаних нормативів), а також вставляючи населенню та об'єднанням співвласників багатоповерхових будинків, до оплати рахунки, за обсяги спожитих послуг, визначені у такий спосіб, вчинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 2 статті 50, частиною першою статті 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді зловживання монопольним становищем, шляхом вчинення дій, які можуть призвести до ущемлення інтересів споживачів, які б були неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

5.1. Відповідно до частини другої статті 52 Закону України "Про захист економічної конкуренції" за вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції, яке вказано у пункті 5 резолютивної частини даного рішення, накласти штраф на комунальне підприємство "Міський водоканал" у розмірі 8000,00 (вісім тисяч) гривень.

Загальна сума штрафу, накладеного на комунальне підприємство "Міський водоканал" за вчинення вказаних у пунктах 2, 3, 4 та 5 резолютивної частини даного рішення порушень, становить 48 000,00 (сорок вісім тисяч) гривень.

6. Зобов'язати комунальне підприємство "Міський водоканал" у двомісячний строк з дня одержання цього рішення припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції, шляхом:

- приведення у відповідність до приписів діючих галузевих нормативно-правових актів умов договорів про надання послуг централізованого водопостачання та водовідведення між комунальним підприємством "Міський водоканал" та споживачами;

- здійснення перерахунку споживачам комунального підприємства "Міський водоканал" категорій "бюджетні установи" та "інші споживачі" коштів за оплачені ними послуги централізованого водопостачання у період із серпня 2009 року до 10 березня 2011 року, внаслідок розрахунку тарифів на ці послуги на завищеному рівні;

- вжиття заходів з метою припинення застосування різних тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення для однієї категорії споживачів комунального підприємства "Міський водоканал" - "населення";

- вжиття заходів з метою припинення визначення обсягів наданих споживачам, зокрема, населенню та об'єднанням співвласників багатоповерхових будинків м. Нова Каховка Херсонської області, послуг централізованого водопостачання та водовідведення (при відсутності у споживачів засобів обліку) за нормативами споживання, перегляд яких не здійснювався понад три роки.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»: споживачем житлово-комунальних послуг є фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальне послугу; виконавцем субєкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору.

Відповідно до ст.184 ГК України укладення господарських договорів на основі типових договорів повинно здійснюватись як з додержанням загальних умов щодо укладення договорів, так і відповідно до правил, встановлених нормативно-правовими актами щодо застосування примірного договору. За правилами ст.179 ГК України при укладенні господарських договорів на підставі типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови.

Відповідно до ст. ст. 20, 21, 28 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»договори про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення між споживачами та підприємствами тепло-водопостачання повинні укладатися на основі Типового договору, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2005 року №630.

Відповідно до ст.144 Конституції України та ч.1 ст.73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти виконавчого комітету міської ради прийняті в межах наданих їм повноважень є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території підприємствами, установами та організаціями.

Як свідчать матеріали справи у період з 01.01.2009р. по 15.04.2011р. внутрішньо-будинкові системи холодного водопостачання і водовідведення житлового фонду у м. Нова Каховка перебували на балансі КП "Дирекція єдиного замовника", яке здійснювало їх технічне обслуговування.

Витрати на обслуговування вищезазначених систем входили до відповідного тарифу КП "Дирекція єдиного замовника" на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2009р. №529 "Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» і Типового договору про надання послуг і утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. За цих же обставин, внутрішньобудинкові системи водопостачання та водовідведення до теперішнього часу перебувають на балансі КП "Новокаховське ЖЕУ".

Рішенням виконкому Новокаховської міської ради від 23.10.2007р. "Про визначення виконавців комунальних послуг в житловому фонді", КП "Міський водоканал" визначено виконавцем послуг в житловому комунальному фонді та зобовязано останнього укласти договори з комунальним підприємством «Новокаховська ДЄЗ» про відповідальність щодо утримання відповідних внутрішньобудинкових систем.

Також, виконавчий комітет Новокаховської міської ради при визначені виконавців послуг в житловому фонді, врахувавши балансову належність внутрішньобудинкових мереж та склад тарифу послуг, своїм рішенням від 10.03.2011року №102 зобовязав КП «Міський водоканал» укласти з КП «Новокаховське ЖЄУ»договір про відповідальність щодо утримання відповідних внутрішньобудинкових систем.

Враховуючи викладене, а також, те, що зазначені рішення виконкому Новокаховської міської ради в установленому порядку не скасовані та не визнані недійсними, є чинними і були обов'язковими до виконання та те, що інтереси щодо можливості ущемлення яких, на думку тервідділення, було вчинено дії з боку КП «Міський водоканал», вже захищенні та обовязок виконання заздалегідь покладено на КП «Новокаховська ДЄЗ» та відповідно на КП «Новокаховське ЖЄУ», а позивача зобов'язано укласти договори із зазначеними суб'єктами господарювання на здійснення технічного обслуговування та утримання у справному стані внутрішньобудинкових систем водопостачання і водовідведення житлового фонду, який перебуває у нього на балансі, то судом правомірно зроблено висновок щодо відсутності такого порушення зі сторони позивача при визначені ним точки розподілу для водопровідної мережі - водопровідний ввід до зовнішнього зрізу будинку; для каналізаційної мережі - перший від будинку колодязь включно.

Позивачем було розроблено і надано виконавчому комітету міської ради розрахунки планових витрат на послуги відповідно до порядку формування рівня рентабельності визначеного згідно вимог п.21 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.2006р. №959 у редакції, що діяла на час затвердження тарифів, відповідно до якої рівень рентабельності формувався з урахуванням податку на прибуток та спрямування частини отриманого прибутку на технічне переоснащення підприємств, і в цілому по підприємству не мав перевищувати 12%. Вказані розрахунки тарифів, затверджені рішенням виконавчого комітету від 27.02.2008р. №54 "Про встановлення тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення КП "Міський водоканал", встановлювали рівень рентабельності для категорій населення 68%; для категорії споживачів (підприємства, бюджетні організації) - 58%, в цілому по підприємству не перевищували 5%.

Рішенням виконавчого комітету Новокаховської міської ради від 27.05.2008р. №189 "Про встановлення тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення для населення КП "Міський водоканал" позивачу було затверджено та встановлено наступні тарифи, -

населення:

- водопостачання - 1,84 грн. / м. куб;

- водовідведення - 2, 25 грн./ м. куб;

підприємства (підприємства, бюджетні організації):

- водопостачання - 3,51 грн. / м. куб;

- водовідведення - 3,81 грн./ м. куб;

які відповідали вимогам Постанови №959 в редакції, чинній на дату встановлення тарифів, оскільки рівень рентабельності в цілому по підприємству не перевищував 12% і складав 5%.

З врахуванням збитків від основної діяльності позивачем був розроблений новий тариф на 2009р., при застосуванні якого рівень рентабельності для споживачів всіх категорій складав 7% і в цілому не перевищував по підприємству 12%. При цьому, тариф на водопостачання для бюджетних та інших споживачів не переглядався і залишився на рівні тарифу, затвердженого рішенням №54, а для населення був підвищений і становив: за водопостачання - 1,89 грн. / м. куб.; водовідведення - 2,80 грн. / м. куб.

На підставі отриманих позитивних висновків Держаної інспекції з контролю за цінами в Херсонській області підтверджено, що витрати тарифу є економічно обгрунтованими. Листом ХОТВ Антимонопольного комітету України від 10.04.2009р. №1-279-5 міську раду повідомлено, що проект рішення про встановлення КП "Міський водоканал" тарифів на послуги водопостачання і водовідведення не суперечить вимогам законодавства.

14.04.2009р. Новокаховською міською радою проведено громадські слухання з розгляду питань, що стосувалися підвищення тарифу на послуги, після чого виконавчим комітетом Новокаховської міської ради 30.06.2009р. було прийнято рішення №245 "Про встановлення КП "Міський водоканал" тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення та введено в дію з 01.08.2009р. наступні тарифи:

населення:

- водопостачання - 1,89 грн. / м. куб;

- водовідведення - 2, 80 грн./ м. куб;

бюджетні установи:

- водопостачання - 3,51 грн. / м. куб;

- водовідведення - 4,35 грн./ м. куб;

інші споживачі:

- водопостачання - 3,51 грн. / м. куб;

- водовідведення - 4,96 грн./ м. куб.

При цьому, рентабельність по категорії споживачів (підприємства) становила 43%, по підприємству в цілому 7%, що в цілому відповідало вимогам законодавства, зокрема, п.п.21 та 35 Постанови №959.

02.04.2009р. Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову №400 "Про внесення змін до Порядку формування тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води та Порядку формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення", яка набрала чинності 15.05.2009р. і якою було впроваджено рівень рентабельності для категорій споживачів - бюджетних установ - 15%, інших споживачів 50% відповідно.

Рівень рентабельності згідно тарифів, затверджених рішенням виконавчого комітету міської ради для категорії споживачів (підприємства, бюджетні установи) становив 41% ( у тому числі: водопостачання - 86%; водовідведення 15%), для категорії споживачів населення - 43% ( у тому числі: водопостачання - 86%, водовідведення - 31%). В цілому по підприємству рентабельність становила 7%, а рентабельність для бюджетних установ, встановлена у розмірі 41%, не перевищувала 50% та відповідала п.35 Постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2006р. №959.

Рішенням виконавчого комітету міської ради від 25.05.2010р. №204 "Про встановлення "КП Міський водоканал" тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення" тарифи були підвищені і затверджені в наступному розмірі:

населення:

- водопостачання - 1,89 грн. / м. куб;

- водовідведення - 3,59 грн./ м. куб;

підприємства:

- водопостачання - 3,51 грн. / м. куб;

- водовідведення - 4,99 грн./ м. куб;

бюджетні організації:

- водопостачання - 3,51 грн. / м. куб;

- водовідведення - 4,35 грн./ м. куб;

Зазначені тарифи забезпечували рівень рентабельності по категорії споживачів (підприємства) - 41%, по підприємству в цілому - 7%, що також відповідало п.п.21 та 35 Постанови №959 від 12.07.2006р.

Щодо Постанови №400 від 02.04.2009р., якою було впроваджено рівень рентабельності для споживачів - бюджетних установ - 15% та інших споживачів - 50%, то виконавчий комітет встановив тарифи згідно рішення №245 від 30.06.2009р., без врахування її положень.

Судова колегія приймає до уваги, що 08 липня 2009р. на КП «Міський водоканал»проведено планову перевірку з контролю за цінами в Херсонській області. Предмет перевірки дотримання порядку формування та застосування тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення. Зауважень стосовно дотримання порядку формування тарифів підприємство не отримало. З 26.02.2010р. на підприємстві була проведене перевірка контрольно-ревізійним відділом в м. Нова Каховка щодо фінансово господарської діяльності в КП «Міський водоканал» з період з 01.03.2008р. по 01.01.2010р. Зауважень стосовно дотримання порядку формування тарифів підприємство також не отримувало. Дані висновки та акти перевірок ні ким не оспорювались та не скасовувались.

Відповідно до п.2 ст.7 та п.1 ст.21 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" виконавець (яким у конкретному випадку є позивач) має право розробляти і подавати на затвердження розрахунки щодо рівня цін / тарифів на житлово-комунальні послуги першої та другої групи (п.1, 2 ч.1 ст.14) в порядку, встановленому законодавством. Встановлення цін / тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до вимог чинного законодавства віднесено до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг.

Відповідно до п.2 ст.7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", ч.7 ст.13 Закону України "Про теплопостачання" та ст.28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до повноважень органів місцевого самоврядування належить встановлення тарифів щодо оплати комунальних послуг, які надаються підприємствами комунальної власності, до яких належить позивач.

Відповідно до ст.144 Конституції України, ч.1 ст.73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти виконавчого комітету міської ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території підприємствами, установами та організаціями.

Комунальне підприємство «Міський водоканал»створене на підставі рішення Новокаховської міської ради від 19.11.2002р. №189 на базі відокремленої частини комунальної власності і входить до сфери управління Новокаховської міської ради, майно КП «Міський водоканал» перебуває у комунальній власності територіального відділення громади м. Нова Каховка і закріплене за підприємством на праві господарського відання

Враховуючи викладене та те, що при встановленні вказаних вище тарифів, які були розраховані до вступу у силу Постанови Кабінетом Міністрів №400 від 02.04.2009р. зауважень від тервідділення, Держаної інспекції з контролю за цінами або виконкому позивачу не надходило та з огляду на чинність рішень виконкому і обовязковість їх виконання позивачем, висновок господарського суду щодо відсутності законних підстав для покладення відповідальності за застосування тарифів встановлених виконкомом без врахування Постанови КМ №400 від 02.04.2009р. на КП "Міський водоканал" та визнання його таким, що вчинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції є правильним.

Пунктом 35 Постанови від 21.07.2006р. №959 передбачено, що тарифи формуються для трьох категорій споживачів: населення, бюджетних установ та інших споживачів. Абзацем 2 зазначеного пункту передбачено, що органи влади, які уповноважені встановлювати (погоджувати) тарифи, можуть визначити додаткові категорії споживачів за умови, що рівень рентабельності для таких категорій споживачів формується з урахуванням вимог п.21 Порядку №959 і не повинен перевищувати в цілому по підприємству 12%, а для категорій споживачів бюджетних установ - 15%, для інших споживачів - 50%.

Після проведення громадських слухань, оформлених протоколом від 03.02.2011р., виконавчий комітет міської ради прийняв рішення від 11.02.2011р. №57 "Про встановлення КП "Міський водоканал" тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення", відповідно до якого тарифи на послуги для населення було поділено на дві групи:

- тариф на послуги з водопостачання та водовідведення для населення з приладами обліку: 6,97грн. (водопостачання - 2,41грн. (рівень собівартості 0%), водовідведення - 4,56грн. (рівень собівартості 0%);

- тариф на послуги з водопостачання та водовідведення для населення без приладів обліку - 7,37грн. (водопостачання - 2,71грн. (рівень собівартості 12%), водовідведення - 4,66грн. (рівень собівартості 2%).

Встановлені рівні рентабельності не суперечать п.п.21 та 35 Постанови №959: тарифи прийняті на підставі рішення виконавчого комітету міської ради, яка відповідно до п.2 ст.7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", ч.7 ст.13 Закону України "Про теплопостачання", ст.28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" є уповноваженим органом щодо встановлення тарифів на зазначені послуги; рішення є обов'язковим до виконання відповідно до ст.144 Конституції України та ч.1 ст.73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Отже висновок суду, щодо відсутності правових підстав для визнання позивача, який застосовував для оплати послуг встановлені уповноваженим органом тарифи, таким, що вчинив порушення законодавства про захист економічної конкуренції є правильним.

Судова колегія не бере до уваги посилання скаржника на рішення адміністративної колегії тервідділення АМКУ №53/П-1 від 31.08.2011р. щодо визнання дій Виконкому при встановлені різних тарифів для однієї категорії споживачів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення рішенням від 11.02.2011р. для КП «Міський водоканал» такими, що суперечать приписам законодавства про захист економічної конкуренції, так як воно не спростовує та не робить не чинним вказане рішення виконкому.

На підставі вищенаведеного, оскаржуване рішення господарського суду Херсонської області ґрунтується на всебічному, повному та обєктивному зясуванні всіх обставин справи, що мають значення для справи та відповідає вимогам чинного законодавства.

Керуючись ст. ст. 49, 99, 101, 103, 105 ГПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України залишити без задоволення, рішення господарського суду Херсонської області від 09.02.2012р. у справі №5024/2372/2011 без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом 20днів.

Головуючий суддя В.С. Балух

СуддяЛ.І. Бандура

СуддяС.В. Таран

Постанову підписано 09.04.2012 року.