Ухвала суду № 22503140, 14.03.2012, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.03.2012
Номер справи
2-а/1570/6623/2011
Номер документу
22503140
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 березня 2012 р.Справа № 2-а/1570/6623/2011

Категорія:8.1.1Головуючий в 1 інстанції: Потоцька Н.В.

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Крусяна А.В.,

суддів Джабурії О.В., Шляхтицького О.І.,

секретаря Пеха Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2011 року у справі за адміністративним позовом приватного підприємства "Вірінея 2007" до Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси про визнання протиправним дій, -

В С Т А Н О В И В:

22.08.2011р. приватне підприємство "Вірінея 2007" (надалі ПП "Вірінея 2007") звернулося до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси (надалі ДПІ у Приморському районі м. Одеси) про визнання протиправними дій по проведенню 07.04.2011р. документальної позапланової невиїзної перевірки, за результатами якої було складено акт «Про неможливість проведення документальної перевірки ПП "Вірінея 2007", з питань правомірності нарахування податкового кредиту з податку на додану вартість за період січень 2011р.»від 07.04.2011р.; визнати протиправними дії відповідача по проведенню 21.04.2011р. документальної позапланової невиїзної перевірки, за результатами якої було складено акт «Про неможливість проведення документальної перевірки ПП "Вірінея 2007", щодо підтвердження господарських відносин з контрагентами за лютий 2011р.»від 21.04.2011р. № 1396/23-513/35357365. /а.с.57/

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 10.10.2011р. позов задоволений; визнано протиправними дії державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси по проведенню 07.04.2011р. документальної позапланової невиїзної перевірки приватного підприємства "Вірінея 2007" (ІК 35357365), за результатами якої було складено акт «Про неможливість проведення документальної перевірки приватного підприємства "Вірінея 2007" з питань правомірності нарахування податкового кредиту з податку на додану вартість за період січень 2011 року»від 07.04.2011 року; визнано протиправними дії державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси по проведенню 21.04.2011р. документальної позапланової невиїзної перевірки приватного підприємства "Вірінея 2007" (ІК 35357365), за результатами якої було складено акт «Про неможливість проведення документальної позапланової невиїзної перевірки приватного підприємства "Вірінея 2007" щодо підтвердження господарських відносин з контрагентами за лютий 2011р. від 21.04.2011р.

Не погоджуючись з вказаним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить постанову суду скасувати та ухвалити нову про відмову у задоволенні позовних вимог.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, законність та обґрунтованість судового рішення в межах апеляційної скарги, суд приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

07.04.2011 року відповідачем на підставі рішення начальника ДПІ у Приморському районі м. Одеси, відповідно до пп.75.1.2 п.75.1 ст.75, п.79.2 ст.79 Податкового кодексу України була визначена необхідність проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ПП "Вірінея 2007", за період січень 2011 року та заступником начальника відділу перевірок платників податків управління податкового контролю юридичних осіб здійснено аналіз податкової звітності підприємства та складено акт №538/23-10/35357365 «Про неможливість проведення документальної перевірки ПП "Вірінея 2007" з питань правомірності нарахування податкового кредиту з податку на додану вартість за період січень 2011 року». /а.с.9-20/

21.04.2011р. старшим державним податковим ревізором інспектором відділу перевірок, згідно із пп.78.1.2 п.78.1 ст.78, п.79.2 ст.79 Податкового кодексу України здійснено відповідні заходи з метою проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ПП "Вірінея 2007" щодо підтвердження господарських відносин з контрагентами відомостей за лютий 2011 року та складено акт №1396/23-513/35357365 «Про неможливість проведення документальної позапланової невиїзної перевірки приватного підприємства «Вірінея 2007».

Статтею 75.1. ПК України передбачено, що органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ст.75.1.2. кодексу, документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом.

Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні органу державної податкової служби.

Згідно із ст.78.1., 78.4, 79.2 ПК України документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту; виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту.

Про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом.

Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.

Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.

Податкові повідомлення - рішення, податкові вимоги або інші документи, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані та у випадках, передбачених законодавством, завірені печаткою такого контролюючого органу. Документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові. (ст.42.1.42.2 ПК України)

Судом першої інстанції встановлено та матеріалами справи підтверджено, що позивач повідомлення про проведення перевірок, накази а також запити не отримував.

В ході розгляду справи відповідач не надав суду доказів надіслання на адресу позивача будь-якого запиту.

В матеріалах справи взагалі відсутні поштові повідомлення про отримання позивачем кореспонденції з приводу проведення перевірок, витребування інформації, відомостей, документів або поштові повідомлення підтверджуючи відсутність підприємства за місцем знаходження, відмову в отриманні запитів.

Отже, судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції про протиправність дій відповідача при проведенні оскаржених документальних позапланових невиїзних перевірок позивача.

За таких обставин, судова колегія вважає, що суд першої інстанції при вирішені справи вірно застосував норми матеріального та процесуального права, тому в порядку ст. 200 КАС України постанова суду підлягає залишенню без змін, а апеляційна скарга залишенню без задоволення.

Керуючись ст.ст. 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2011 року залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили після її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі.

Головуючий:

Судді: