Єдиний державний реєстр судових рішень
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 березня 2012 року 2а-5412/11/1070
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Терлецької О.О., при секретарі судового засідання: Корінному С.О.,
за участю представників сторін:
від позивача Маковій О.О.,
від відповідача Федієнко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Бородянському районі Київської області
доЖитлово-комунального підприємства «Пісківське»
простягнення податкового боргу,
В С Т А Н О В И В:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась Державна податкова інспекція у Бородянському районі Київської області (далі позивач) з позовом до Житлово комунального підприємства «Пісківське»(далі відповідач) про стягнення податкового боргу в сумі 445 836,93 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у відповідача наявний податковий борг у сумі 445836, 93 грн. Вказаний борг утворився у звязку з несплатою відповідачем узгодженого податкового зобовязання по податку на додану вартість та сум нарахованих штрафних санкцій.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача проти позову заперечував вказуючи, що всі суми узгодженого податкового зобовязання відповідачем сплачено, крім того, право визначати призначення платежу відповідно до чинного законодавства України належить виключно платнику, також відповідач зазначив, що платник податку зобовязаний погашати податковий борг у порядку календарної черговості його виникнення, попереднього погашення поточних податкових зобовязань, однак це не є право податкового органу. У звязку із зазначеним представник відповідача просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог податкового органу.
Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, розглянувши та дослідивши наявні матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, Житлово комунальне підприємство «Пісківське»зареєстроване 19.07.2002 Бородянською районною державною адміністрацією як юридична особа та перебуває на обліку як платник податків з 12.08.2002 за № 43.
Відповідно до свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість № 13598090, відповідач з 27.07.2006 є платником податку на додану вартість.
У відповідача утворилась заборгованість по сплаті узгоджених сум податкового зобовязання з податку на додану вартість, з таких підстав.
Відповідно до декларацій:
- № 4681 від 19.03. 10 - 5719,00 грн., з яких за рахунок переплат сплачено 3412,07 грн.;
-№ 8307 від 20.04.2010 - 16440,00 грн.,
-№ 11325 від 20.05.2010 16425,00 грн.;
-№ 12323 від 21.06.2010 - 13056,00 грн.;
- № 15496 від 20.07.2010 - 18283,00 грн.;
- №18655 від 18.08.2010 - 15166,00грн.;
- № 19831 від 17.09.2010 - 18582,00грн.;
- № 23604 від 20.10.2010 22807,00 грн.;
- № 26701 віл 19.11.2010 18725,00 грн.;
- № 27722 від 17.12.2010 22166,00грн.;
- № 31441 від 19.01.2011 - 25497,00 грн.;
- № 2757 від 18.02 2011 - 19836,00 грн.;
- № 5141 від 18.03.2011 - 21301,00 грн.;
-№ 12057 від 20.04.2011 15389,00 грн.;
-№14523 від 20.05.2011 -21289,00 грн.;
-№15394 від 20.06.2011 23982,00 грн.;
-№ 17956 від 19.07.2011 -17862,00 грн.;
-№ 9007798109 від 19.09.2011 19372,00 грн.
Також, відповідно до уточнюючого розрахунку № 26975 від 24.11.2010 відповідачем збільшено суму податку на додану на 258,00 грн.; відповідно до уточнюючого розрахунку № 26976 від 24.11.2010 на суму 258, 00 грн. та відповідно до розрахунку № 9008742686 від 01.07.2011 на суму 3547, 00 грн.
У березні 2010 року податковим органом проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати відповідачем податку на додану вартість до бюджету.
За результатами перевірки складено акт від 30.03.2010 № 0000541530/15-31646783. У ході перевірки податковим органом встановлено порушення відповідачем статті 7 Закону України від 03.04.1997 № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість»та п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України від 21.12. 2000 № 2181 «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
На підставі вказаного акта перевірки податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 30.03.2010 № 0000541530/0 про застосування до відповідача штрафних санкцій у розмірі 725,48 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення вручене уповноваженій особові відповідача, про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача на корінці податкового повідомлення-рішення.
У квітні 2010 року податковим органом проведено невиїзну документальну перевірку відповідача щодо своєчасності сплати податку на додану вартість до бюджету.
За результатами перевірки складено акт від 27.04.2010 № 0000951530/15-31646783. У ході перевірки встановлено порушення відповідачем статті 7 Закону України від 03.04.1997 № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість»та п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України від 21.12.2000 № 2181 «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
На підставі вказаного акта перевірки податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 27.04.2010 № 0000951530/0 про застосування до відповідача штрафних санкцій у розмірі 4594,86 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення вручене уповноваженій особові відповідача, про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача на корінці податкового повідомлення-рішення.
У червні 2010 року податковим органом проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати відповідачем податку на додану вартість до бюджету.
За результатами перевірки складено акт від 21.06.2010 № 000164/1530/15-31646783. У ході перевірки податковим органом встановлено порушення відповідачем статті 7 Закону України від 03.04.1997 № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість»та п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України від 21.12. 2000 № 2181 «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
На підставі вказаного акта перевірки податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 21.06.2010 № 0001641530/0 про застосування до відповідача штрафних санкцій у розмірі 3 474,01 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення вручене уповноваженій особові відповідача 21.06.2010, про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача на корінці податкового повідомлення-рішення.
У серпні 2010 року податковим органом проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати відповідачем податку на додану вартість до бюджету.
За результатами перевірки складено акт від 09.08.2010 № 000205/1530-31646783. У ході перевірки податковим органом встановлено порушення відповідачем статті 7 Закону України від 03.04.1997 № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість»та п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України від 21.12. 2000 № 2181 «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
На підставі вказаного акта перевірки податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 09.08.2010 № 0002051530/0 про застосування до відповідача штрафних санкцій у розмірі 4618, 27 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення вручене уповноваженій особові відповідача 21.08.2010, про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача на поштовому повідомленні про вручення рекомендованого листа (копія повідомлення наявна в матеріалах справи).
У вересні 2010 року податковим органом проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати відповідачем податку на додану вартість до бюджету.
За результатами перевірки складено акт від 09.09.2010 № 000282/1530-31646783. У ході перевірки податковим органом встановлено порушення відповідачем статті 7 Закону України від 03.04.1997 № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість»та п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України від 21.12. 2000 № 2181 «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
На підставі вказаного акта перевірки податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 09.09.2010 № 0002821530/0 про застосування до відповідача штрафних санкцій у розмірі 4776,68 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення вручене уповноваженій особові відповідача 17.09.2010, про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача на поштову повідомленні про вручення рекомендованого листа (копія повідомлення наявна в матеріалах справи).
У подальшому, у листопаді 2010 року податковим органом проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати відповідачем податку на додану вартість до бюджету.
За результатами перевірки складено акт від 22.11.2010 № 000342/15-31646783. У ході перевірки податковим органом встановлено порушення відповідачем статті 7 Закону України від 03.04.1997 № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість»та п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України від 21.12. 2000 № 2181 «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
На підставі вказаного акта перевірки податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 22.11.2010 № 0003421530/0 про застосування до відповідача штрафних санкцій у розмірі 13848,10 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення вручене уповноваженій особові відповідача 25.11.2010, про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача на поштову повідомленні про вручення рекомендованого листа (копія повідомлення наявна в матеріалах справи).
У грудні 2010 року податковим органом проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати відповідачем податку на додану вартість до бюджету.
За результатами перевірки складено акт від 03.12.2010 № 000354/15-31646783. У ході перевірки податковим органом встановлено порушення відповідачем статті 7 Закону України від 03.04.1997 № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість»та п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України від 21.12. 2000 № 2181 «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
На підставі вказаного акта перевірки податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 03.12.2010 № 0003541530/0 про застосування до відповідача штрафних санкцій у розмірі 6918,51 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення вручене уповноваженій особові відповідача 08.12.2010, про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача на поштову повідомленні про вручення рекомендованого листа (копія повідомлення наявна в матеріалах справи).
У подальшому, у березні 2011 року податковим органом проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати відповідачем податку на додану вартість до бюджету.
За результатами перевірки складено акт від 01.03.2011 № 000029/15-31646783. У ході перевірки податковим органом встановлено порушення відповідачем п. 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України.
На підставі вказаного акта перевірки податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 01.03.2011 № 0000291530/0 про застосування до відповідача штрафних санкцій у розмірі 24105,93 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення вручене уповноваженій особові відповідача 16.04.2011, про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача на поштову повідомленні про вручення рекомендованого листа (копія повідомлення наявна в матеріалах справи).
У квітні 2011 року податковим органом проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати відповідачем податку на додану вартість до бюджету.
За результатами перевірки складено акт від 28.04.2011 № 0000461530. У ході перевірки податковим органом встановлено порушення відповідачем п. 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України.
На підставі вказаного акта перевірки податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 28.04.2011 № 0000461530 про застосування до відповідача штрафних санкцій у розмірі 5284,71 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення вручене уповноваженій особові відповідача 28.04.2011, про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача на корінці податкового повідомлення-рішення.
Відповідачем не надано суду підтверджень щодо оскарження ним вказаних податкових повідомлень-рішень в адміністративному чи судовому порядку.
У звязку з несплатою відповідачем суми узгодженого зобовязання та штрафних (фінансових) санкцій, яка визначена у вказаних податкових повідомленнях-рішеннях, позивачем була виставлена відповідачу податкова вимога від 28.08.2008 № 1/269 на суму 577, 61 грн. (вручена відповідачу про, що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача на корінці податкової вимоги) та другу податкову вимогу від 29.09.2008 № 2/304 на суму 18508, 08 грн. (вручена уповноваженій особі відповідача 30.09.2008 про, що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача на корінці податкової вимоги).
Крім того, позивачем було направлено подання голові Бородянської районної державної адміністрації, голові Пісківської селищної ради, директору житлово-комунального підприємства «Пісківське» про розгляд питання щодо погашення податкової заборгованості боржника ЖКП «Пісківське». Однак, вказаними субєктами не було розглянуто питання щодо погашення заборгованості по платежам ЖКП «Пісківське», не надано відповіді позивачу та не визначено механізм погашення податкової заборгованості ЖКП «Пісківське».
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами суд виходить з наступного.
Спеціальним законом з питань оподаткування, який підлягав застосуванню до спірних правовідносин, що виникли до 01.01.2011, є Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(далі Закон України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ).
Згідно з підпунктом 1.11 статті 1 цього Закону під податковою декларацією розуміється документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обовязкового платежу).
Підпунктом 4.1.4. пункту 4.1. статті 4 Закону України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ встановлено, що податкові декларації подаються за базовий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Згідно з пунктом 6.1 статті 6 Закону України від 21.12.2000 №2181-ІІІ, у разі коли сума податкового зобовязання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобовязань, сума податку чи збору (обовязкового платежу), належного до сплати та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобовязання (штрафних санкцій за їх наявності).
Як вбачається з пункту «б»підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ контролюючий орган зобовязаний самостійно визначити суму податкового зобовязання платника податків у разі, якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобовязань, заявлених у податкових деклараціях.
Відповідно до підпункту 5.2.1 пункту 5.2. статті 5 Закону України від 21.12.2000 № 2181-III податкове зобовязання, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2. та 4.3. статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, з винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту.
В силу підпункту 5.4.1 пункту 5.4 статті 4 Закону від 21.12.2000 №2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до підпункту 5.2.2. пункту 5.2 статті 5 Закону України від 21.12.2000 №2181-ІІІ, у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі.
Згідно підпункту 5.2.5. статті 5 Закону України від 21.12.2000 №2181-ІІІ з урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити до суду рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобов'язання у будь-який момент після отримання відповідного податкового повідомлення. У цьому випадку зазначене рішення контролюючого органу не підлягає адміністративному оскарженню.
Згідно з підпунктом 5.3.1 пункту 5.3. статті 5 Закону України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п. 7.7 статті 7 Закону України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ, податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобов'язань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення, а в разі одночасного його виникнення за різними податками, зборами (обов'язковими платежами) - у рівних пропорціях.
З 01.01.2011 до спірних правовідносин застосовуються норми Податкового кодексу України.
Відповідно до пункту 49.1 статті 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.
Згідно з пунктом 49.2 статті 49 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Підпунктом 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України Податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до пункту 203.1 статті 203 Податкового кодексу України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно з пунктом 203.2 статті 203 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Відповідно до пункту 58.1 статті 58 Податкового кодексу України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Згідно з пунктом 58.2 статті 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Пунктом 58.3 статті 58 Податкового кодексу України визначено, що податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно з пунктом 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Пунктом 120.1 статті 120 Податкового кодексу України визначено, що неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Відповідно до пункту 87.9 статті 87, Податкового кодексу України, у разі наявності у платника податків податкового боргу органи державної податкової служби зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Отже, враховуючи наведене відповідачем не доведено факт протиправності стягнення позивачем з відповідача суми заборгованості у розмірі 445836, 93 грн., а зарахування позивачем коштів сплачених відповідачем з податку на додану вартість в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення відповідає вимогам чинного законодавства, а відтак позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Відповідно до частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтвердженні судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 11, 14, 69, 70, 71, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з житлово-комунального підприємства «Пісківське» (код ЄДРПОУ 31646783) на користь Державного бюджету України податкову заборгованість у розмірі 445836 (чотириста сорок пять тисяч вісімсот тридцять шість) гривень 93 копійки.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення лише вступної та резолютивної частини постанови або прийняття постанови у письмовому провадженні протягом десяти днів з дня отримання
Суддя Терлецька О.О.
Повний текст постанови виготовлено - 20 березня 2012 р.