Ухвала суду № 22418839, 12.10.2011, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.10.2011
Номер справи
2а/0570/2989/2011
Номер документу
22418839
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Кірієнко В.О.

Суддя-доповідач - Геращенко І.В.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2011 року справа №2а/0570/2989/2011 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Геращенка І.В.

суддів Губської Л.В. , Міронової Г.М.

за участю сторін:

від позивача - не з'явились

від відповідача не з'явились

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Державного підприємства “Добропіллявугілля”

на постанову Донецького окружного адміністративного суду

від 06.09.2011 року

у справі № 2а/0570/2989/2011

за позовом Добропільської обєднаної державної податкової інспекції

до відповідача Державного підприємства “Добропіллявугілля”

про стягнення податкової заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

Добропільська обєднана державна податкова інспекція (з врахуванням уточнених позовних вимог) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державного підприємства “Добропіллявугілля” про стягнення податкової заборгованості в сумі 170 грн.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 06.09.2011 року у справі № 2а/0570/2989/2011 (суддя Кірієнко В.О.) позовна заява задоволена у повному обсязі.

Відповідачем подана апеляційна скарга, в якій він просить скасувати постанову суду та залишити позовну заяву без розгляду.

Апеляційну скаргу обґрунтовує невірним застосуванням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.

Вважає, що постанова суду прийнята при неповному досліджені усіх матеріалів справи, висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи.

Наполягає на тому, що суд першої інстанції не прийняв до уваги порушення відповідача щодо строків направлення податкового повідомлення-рішення.

Сторони у судове засідання не з'явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів встановила.

Державне підприємство «Добропіллявугілля» згідно свідоцтва про державну реєстрацію, виданого виконавчим комітетом Добропільської міської ради, - є юридичною особою, дата проведення державної реєстрації 11.03.2003 року, знаходиться на податковому обліку в Добропільській обєднаній державній податковій інспекції, як платник податків.

Згідно наказу Міністерства вугільної промисловості України № 100 від 02.04.2010 року припинено діяльність Відкритого акціонерного товариства Державна холдингова компанія «Добропіллявугілля» шляхом реорганізації-приєднання до Державного підприємства «Добропіллявугілля».

Згідно п. 6 цього наказу ДП «Добропіллявугілля» є правонаступником всіх прав та обовязків Відкритого акціонерного товариства Державна холдингова компанія «Добропіллявугілля».

16.04.2010 року Добропільською ОДПІ було проведено невиїзну документальну (камеральну) перевірку податкової звітності з податку на прибуток Відкритого акціонерного товариства Державної холдингової компанії «Добропіллявугілля».

За наслідками проведеної перевірки 16.04.2010 року складено акт № 340/15-1/05400661, згідно висновків якого встановлені порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», абз.2 п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оприбуткування прибутку підприємств», п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», у вигляді несвоєчасного подання декларації з податку на прибуток підприємства за 9 місяців 2009 року.

На підставі акту перевірки 16.04.2010 року прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001761540/0, яким ВАТ Державна холдингова компанія «Добропіллявугілля» визначено суму податкових зобовязань з податку на прибуток у вигляді штрафу на суму 170,00 гривень.

Вищезазначене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкції було оскаржене у судовому порядку.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 18.05.2011 року по справі 2а/0570/4637/2011 у задоволені позовних вимог Державного підприємства “Добропіллявугілля” до Добропільської обєднаної державної податкової інспекції про визнання недійсним та скасування повідомлення-рішення № 0001761540/0 від 16.04.2010 року відмовлено.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 06.07.2011 року по справі 2а/0570/4637/2011 залишено без задоволення апеляційну скаргу Державного підприємства “Добропіллявугілля”, а постанову Донецького окружного адміністративного суду від 1805.2011 року без змін.

Між сторонами немає розбіжностей щодо обставин справи, встановлених судом першої інстанції, відповідач в апеляційній скарзі вказує на порушення норм матеріального та процесуального права.

Колегія суддів вважає апеляційну скаргу такою, що не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку у тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені конституцією та законами України.

Згідно з ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в України», завданням органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Відповідно до пунктів 1, 2, 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Пунктом 20.1.28 ст. 20 Податкового кодексу України, який набрав чинності з 01.01.2011 року, визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу прямо визначені законодавством України.

Правомірність дій податкового органу доведено постановою Донецького окружного адміністративного суду від 18.05.2011 року у справі № 2а/0570/4637/2011.

Згідно ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Відповідно до ч. 5 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення.

Як вбачається з матеріалів справи, заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкового боргу, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати вийшли у відповідності до вимог Податкового кодексу України.

Таким чином, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правомірно дійшов висновку, щодо задоволення позовних вимог у повному обсязі, оскільки доказів сплати заборгованості відповідач не надав.

Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правомірно застосував норми матеріального та процесуального права, доводами апеляційної скарги висновки суду першої інстанції не спростовуються, тому підстав для скасування постанови суду не вбачається.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст. 10 Закону України “Про Державну податкову службу в Україні”, Податковим кодексом України, ст. 2, ст.160, ст. 167, ст. 195, ст. 197, п.1 ст. 198, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. 206, ст. 211, ст. 212, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Державного підприємства “Добропіллявугілля” на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 06.09.2011 року у справі № 2а/0570/2989/2011 залишити без задоволення.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 06.09.2011 року у справі № 2а/0570/2989/2011 за позовом Добропільської обєднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства “Добропіллявугілля” про стягнення податкової заборгованості залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду в порядку письмового провадження набирає законної сили через пять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, і може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.

Головуючий суддя І.В. Геращенко

Судді Г.М. Міронова

Л.В. Губська