Головуючий у 1 інстанції - Зеленов А.С.
Суддя-доповідач - Попов В.В.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2011 року справа №2а/0570/10731/2011 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Попова В.В.
суддів Ляшенка Д.В. , Чумака С.Ю.
при секретарі Турко І.Б.,
за участю сторін : представника позивача Черемісової О.А., представника відповідача Радченко А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Виробниче об'єднання "Конті" на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 11 серпня 2011 року у справі № 2а/0570/10731/2011 за позовом Приватного акціонерного товариства "Виробниче об'єднання "Конті" до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Донецьку про визнання дій неправомірними, скасування повідомлення від 06.06.2011р №23223/10/15-16-23 про відмову в отриманні автоматичного відшкодування податку на додану вартість по декларації за квітень 2011року, -
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 11 серпня 2011 року у справі № 2а/0570/10731/2011 в задоволенні позову Приватного акціонерного товариства «Виробниче об'єднання «КОНТІ» до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку про визнання дій податкового органу неправомірними, скасування Повідомлення від 06.06.2011 року №23223/10/15-16-23 про відмову в отриманні автоматичного відшкодування податку на додану вартість по декларації за квітень 2011 року , відмовлено.
Не погодившись з судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, яку обґрунтовує неправильним застосуванням судом норм матеріального права і просить постанову суду скасувати та постановити нову, якою задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, а постанову суду першої інстанції необхідно залишити без змін з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанції встановлено, що відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 №715432 Приватне акціонерне товариство «Виробниче об'єднання «КОНТІ» зареєстроване в якості юридичної особи Виконавчим комітетом м. Донецька Донецької області 22 жовтня 1997 року, за адресою: б-р. Шевченка, 6Б, м. Донецьк, 83100 (а.с.8).
Відповідно до Довідки Головного управління статистики у Донецькій області серії АА №052648 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України ПАТ «ВО «КОНТІ» перебуває в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України, ідентифікаційний код 25112243 (а.с.9).
Приватне акціонерне товариство «Виробниче об'єднання «КОНТІ» здійснює свою діяльність відповідно до Статуту підприємства в новій редакції, затвердженого рішенням загальних зборів, протокол №29 від 11.03.2011 року (а.с.48-73).
Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків за ф.4-ОПП від 23.03.2011 року №80/10/29-14-2 Приватне акціонерне товариство «Виробниче об'єднання «КОНТІ» перебуває на податковому обліку в Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку з 28.10.1997 року за №220 (а.с.47).
Відповідно до Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість № 100330882 серії НБ№ 196332 ПАТ «ВО «КОНТІ» зареєстроване платником податку на додану вартість з 03.11.1997 року (а.с.46).
Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку прийнято Повідомлення від 06.06.2011 року №23223/10/15-16-23/2 ПАТ «ВО «КОНТІ», що вказаний платник податку не має права на автоматичне бюджетне відшкодування податку на додану вартість відповідно до п.200.18 ст.200 ПКУ, оскільки не відповідає критеріям на автоматичне бюджетне відшкодування, визначеним п.200.19 ст.200 цієї статті, а саме: відсоток обсягу поставок, що оподатковуються за нульовою ставкою (без ПДВ), до загального обсягу поставок (без ПДВ) (Коп>50%) :47,74%; відсоток загальної суми розбіжностей до суми ПДВ, задекларованої платником до відшкодування становить 24,696% (а.с. 10).
Порядок автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість визначається п.п.200.18-200.21 ст.200 Податкового кодексу України.
Відповідно до п.200.18. ст.200 ПКУ платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до цієї статті, подали відповідну заяву та відповідають критеріям, визначеним пунктом 200.19 цієї статті, мають право на автоматичне бюджетне відшкодування податку. Автоматичне бюджетне відшкодування здійснюється за результатами камеральної перевірки, яка проводиться протягом 20 календарних днів, наступних за граничним терміном отримання податкової декларації, та відповідно до вимог, визначених статтею 76 цього Кодексу.
Відповідно до п.200.19. ст.200 ПКУ право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку мають платники податку, які відповідають одночасно таким критеріям: не перебувають у судових процедурах банкрутства відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"; юридичні особи та фізичні особи - підприємці включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців і до цього реєстру стосовно них не внесено записів про:
а)відсутність підтвердження відомостей;
б)відсутність за місцезнаходженням (місцем проживання);
в)прийняття рішень про виділ, припинення юридичної особи, підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця; г)визнання повністю або частково недійсними установчих документів чи змін до установчих документів юридичної особи; ґ) припинення державної реєстрації юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця та стосовно таких осіб відсутні рішення або відомості, на підставі яких проводиться державна реєстрація припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця;
здійснюють операції, до яких застосовується нульова ставка (питома вага яких протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів (місяців) сукупно становить не менше 40 відсотків загального обсягу поставок (для платників податку з квартальним звітним періодом - протягом попередніх чотирьох послідовних звітних періодів));
загальна сума розбіжностей між податковим кредитом, сформованим платником податку за придбаними товарами/послугами та податковими зобов'язаннями його контрагентів, в частині постачання таких товарів/послуг, за даними податкових накладних,що виникла протягом трьох попередніх звітних періодів (кварталу), не перевищує 10 відсотків заявленої платником податків суми бюджетного відшкодування;
у яких середня заробітна плата не менше ніж у два з половиною рази перевищує мінімальний встановлений законодавством рівень у кожному з останніх чотирьох звітних податкових періодів (кварталів), встановлених розділом IV цього Кодексу;
мають один з наступних критеріїв:
а)або чисельність працівників, які перебувають у трудових відносинах з такими платниками податку, перевищує 20 осіб у кожному з останніх чотирьох звітних податкових періодів (кварталів), встановлених розділом IV цього Кодексу; б)або має основні фонди для ведення задекларованої діяльності, залишкова балансова вартість яких на звітну дату за даними податкового обліку перевищує суму податку, заявлену до відшкодування за попередні 12 календарних місяців; в)або рівень визначення податкового зобов'язання з податку на прибуток до сплати до бюджету (відношення сплаченого податку до обсягів отриманих доходів) є вищим від середнього по галузі в кожному з останніх чотирьох звітних податкових періодів (кварталів),встановлених розділом III цього Кодексу;
не мають податкового боргу.
Відповідно до п. 200.20 ст.200 ПКУ порядок визначення відповідності платника податку критеріям, зазначеним у пункті 200.19 цієї статті, затверджується центральним органом державної податкової служби. Визначення відповідності платника податку зазначеним критеріям проводиться в автоматизованому режимі протягом 15 календарних днів після граничного терміну подачі звітності;
Відповідно до п.200.21 ст. 200 ПКУ у разі невідповідності за висновком органу державної податкової служби платника податку визначеним цією статтею критеріям та відсутності в такого платника права на автоматичне бюджетне відшкодування податку орган державної податкової служби зобов'язаний протягом 17 календарних днів після граничного терміну подачі звітності повідомити платника податку про відповідне рішення та надати детальні пояснення і розрахунки за критеріями, значення яких не дотримано. Відповідне рішення може бути оскаржене платником податку у встановленому порядку.
Якщо орган державної податкової служби у встановлений термін не надіслав платнику податку зазначеного повідомлення, вважається, що такий платник відповідає критеріям для одержання права на автоматичне бюджетне відшкодування податку.
Порядок визначення відповідності платника податку критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ, затверджений Наказом ДПА України від 25.01.2011 року №42 (далі - Порядок №42).
Відповідно до п.4 Порядку №42 визначення відповідності платника податку зазначеним критеріям проводиться в автоматичному режимі.
Згідно з п.5 Порядку №42 за результатами проведення автоматизованої звірки відповідності даних платника критеріям на автоматичне відшкодування центральний орган державної податкової служби формує два переліки платників податку:
Перелік платників податку, що відповідають критеріям, визначеним у Кодексі , та мають право на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ;
Перелік платників податку, що не відповідають критеріям, визначеним у Кодексі, та не мають право на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ.
Відповідно до п.6 Порядку №42 зазначені переліки доводяться до відома та використання в роботі органам державної податкової служби.
Відповідно до п.7 Порядку №42, орган державної податкової служби повідомляє платника податку про невідповідність критеріям на автоматичне бюджетне відшкодування за формою згідно з додатком до Порядку, яка формується на підставі даних переліку платників податку, які не відповідають критеріям, визначеним у Кодексі, та не мають права на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ.
Пунктом 1 Порядку визначення відповідності платника податку критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ, затвердженого Наказом ДПА України від 25.01.2011 року №42 визначено, що цей Порядок розроблено відповідно до пунктів 200.18 - 200.21 статті 200 розділу V Податкового кодексу України (далі - Кодекс).
Як вбачається з аналізу норм Порядку визначення відповідності платника податку критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ, затвердженого Наказом ДПА України від 25.01.2011 року №42, питання щодо відповідності критеріям, визначеним у ПКУ для платників податку для отримання бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, вирішує Державна податкова адміністрація України.
Звірку відповідності даних платника критеріям здійснює ДПА України та формує два переліки (в одному платників податків, що відповідають критеріям, в іншому - що не відповідають) і доводить зазначені переліки до всіх ОДПС України.
У разі невідповідності платника податків критеріям згідно з переліками доведеними ДПА України, відповідний орган ДПС (в даному випадку СДПІ), на податковому обліку в якому знаходиться такий платник податків, зобов'язаний повідомити цього платника податків про невідповідність критеріям на автоматичне бюджетне відшкодування.
На підставі зазначених норм ПАТ «ВО «КОНТІ» було вручено Повідомлення про невідповідність критеріям на автоматичне бюджетне відшкодування від 06.06.2011 року №23223/10/15-16-23/2 (за формою згідно з додатком до Порядку №42, яка сформована на підставі даних переліку платників податку, які не відповідають критеріям, визначеним у ПКУ, та не мають права на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ), у зв'язку з тим що на підставі автоматичного режиму перевірки критеріїв на автоматичне бюджетне відшкодування виявлено загальну суму розбіжностей між податковим кредитом, сформованим платником податку за придбаними товарами/послугами та податковими зобов'язаннями його контрагентів, в частині постачання таких товарів/послуг, за даними податкових накладних, яка перевищує 10 відсотків заявленої платником податків суми бюджетного відшкодування.
Колегія суддів погоджується з висновкам суду першої інстанції що відповідач не мав права на автоматичне відшкодування податку на додану вартість відповідно дор п. 200.18 ст. 200 ПКУ , оскільки не відповідав критеріям на автоматичне бюджетне відшкодування , визначеним п. 200.19 ст. 200 ПКУ.
Щодо висновків суду першої інстанції про неможливість оскарження повідомлення, колегія суддів вважає, що винесене відповідачем зазначене Повідомлення від 06.06.2011 року № 23223/10/15-16-23/2 ( т. 1 а.с. 10 ) є формою рішення , яке зобовязаний прийняти ( та прийняв ) орган державної податкової служби відповідно до вимог п. 200.21 ст. 200 ПКУ , та відповідно, воно може бути оскаржене.
На підставі викладеного колегія суддів вважає, що судове рішення першої інстанції відповідає вимогам матеріального та процесуального права і не може бути скасовано чи змінено з підстав, що наведені в апеляційній скарзі, судом першої інстанції перевірено доводи сторін, дано їм правильну оцінку, постанова суду є законною і обґрунтованою, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються, підстави для скасування постановленого у справі судового рішення відсутні.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 195, 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Виробниче об'єднання "Конті" залишити без задоволення.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 11 серпня 2011 року у справі № 2а/0570/10731/2011 за позовом Приватного акціонерного товариства "Виробниче об'єднання "Конті" до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Донецьку про визнання дій неправомірними, скасування повідомлення від 06.06.2011р №23223/10/15-16-23 про відмову в отриманні автоматичного відшкодування податку на додану вартість по декларації за квітень 2011року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Повний текст ухвали складений та підписаний колегією суддів 30 вересня 2011 року.
Колегія суддів : В.В. Попов Д.В. Ляшенко
С.Ю. Чумак