Єдиний державний реєстр судових рішень ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 березня 2012 р. Справа № 2-а-6061/09/1470
Категорія:8.3.2 Головуючий в 1 інстанції: Зіньковський О.А.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Кравець О.О.
судді Жука С.І.
судді Золотнікова О.С.
розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 24 лютого 2010 року по справі за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва до Товариства з обмеженою відповідальністю «А-Альянс»та ОСОБА_4 ,за участю третьої особи - Реєстраційної палати Виконавчого комітету Миколаївської міської ради,
про визнання недійсним запису та припинення юридичної особи ,-
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Центральному районі м. Миколаєва звернулась до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "А-Альянс" та ОСОБА_4 та просила визнати недійсним запис про проведення державної реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю "А-Альянс", внесений до Єдиного державного реєстру 17.11.2008 року, з моменту його внесення, та припинити юридичну особу Товариства з обмеженою відповідальністю "А-Альянс".
Ухвалою Миколаївського окружного адміністративного суду від 18.11.2009 року в якості третьої особи була залучена Реєстраційна палата Виконавчого комітету Миколаївської міської ради,
Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 24 лютого 2010 року у задоволені позовних вимог було відмовлено.
Не погоджуючись з постановою суду , позивач подав апеляційну скаргу , в якій вважає вказану постанову прийнятою з порушенням норм процесуального та матеріального права, просить її скасувати та прийняти нову про задоволення позову.
Особи, що беруть участь у справі, про час і місце судового розгляду були сповіщені належним чином відповідно до ст.34 -39 КАС України, але до судового засідання не зявилися.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.197 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, постанову суду першої інстанції щодо правильності застосування судом першої інстанції норм матеріального права, правової оцінки обставин у справі, апеляційний суд вважає, що апеляційні скарги не підлягають задоволенню, за наступних встановлених обставин:
Судом 1-ої інстанції було встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "А-Альянс" зареєстровано, як юридичну особу Реєстраційною палатою виконавчого комітету Миколаївської міської ради 17.11.2008 року і йому присвоєно ідентифікаційний код 36270207, взято на облік, як платника податків ДПІ у Центральному районні м. Миколаєва 02.12.2008 року за № 140310502.
Відповідно до вимог ст. 25 Закону України від 15.05.2003, № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»( надалі - Закону № 755-IV )( в редакції діючої на момент здійснення дій), Державний реєстратор за відсутності підстав для залишення документів, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, без розгляду зобов'язаний перевірити ці документи на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи, які передбачені частиною першою статті 27 цього Закону. Перевірка на відсутність підстав для відмови, які передбачені абзацами п'ятим - восьмим частини першої статті 27 цього Закону, здійснюється з використанням відомостей з Єдиного державного реєстру. За відсутності підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи державний реєстратор повинен внести до реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи ідентифікаційний код відповідно до вимог Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації юридичної особи на підставі відомостей цієї реєстраційної картки. Дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації юридичної особи є датою державної реєстрації юридичної особи. Строк державної реєстрації юридичної особи не повинен перевищувати три робочих дні з дати надходження документів для проведення державної реєстрації юридичної особи. Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи повинно бути оформлено і видано (надіслано рекомендованим листом за описом вкладення) засновнику або уповноваженій ним особі державним реєстратором не пізніше наступного робочого дня з дати державної реєстрації юридичної особи. Разом із свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи засновнику або уповноваженій ним особі видається (надсилається рекомендованим листом) один примірник оригіналу установчих документів з відміткою державного реєстратора про проведення державної реєстрації юридичної особи. Порядок передачі державному реєстратору ідентифікаційних кодів Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України для внесення їх до реєстраційної картки визначається спеціально уповноваженим органом з питань державної реєстрації та спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері статистики.
Відповідно до ч.1 ст. 27 Закону № 755-IV ( в редакції діючої на момент здійснення дій) , підставами для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи є: невідповідність відомостей, які вказані в реєстраційній картці на проведення державної реєстрації юридичної особи, відомостям, які зазначені в документах, що подані для проведення державної реєстрації юридичної особи; невідповідність установчих документів вимогам частини третьої статті 8 цього Закону; порушення порядку створення юридичної особи, який встановлено законом, зокрема: наявність обмежень на зайняття відповідних посад, встановлених законом щодо осіб, які зазначені як посадові особи органу управління юридичної особи; невідповідність відомостей про засновників (учасників) юридичної особи відомостям щодо них, які містяться в Єдиному державному реєстрі; наявність обмежень щодо вчинення засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженою ними особою юридичних дій, які встановлені абзацом четвертим частини другої статті 35 цього Закону; наявність в Єдиному державному реєстрі найменування, яке тотожне найменуванню юридичної особи, яка має намір зареєструватися; використання у найменуванні юридичної особи приватного права повного чи скороченого найменування органу державної влади або органу місцевого самоврядування, або похідних від цих найменувань, або історичного державного найменування, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України. Відмова у проведенні державної реєстрації юридичної особи з інших підстав не допускається.
Статтею 110 Цивільного Кодексу в якості однієї з підстав ліквідації юридичної особи визначено визнання судом недійсною державної реєстрації юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути.
Згідно з ч.2 ст.38 Закону № 755-IV ( в редакції діючої на момент звернення з позовом ) підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є: визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути.
Апеляційний суд погоджується із висновком суду 1-ої інстанції , що позивачем не доведено невідповідність Статуту ТОВ "А-Альянс" вимогам законодавства України, наявності порушень при здійсненні державної реєстрації ТОВ "А-Альянс" реєструючим органом, не проводилась відповідна перевірка та не встановлено порушення Товариством з обмеженою відповідальністю "А-Альянс" податкового законодавства в підтвердження протиправної мети створення підприємства, не надано належного доказу вироку суду , який набув законної сили ,щодо притягнення до кримінальної відповідальності осіб за фактом вчинення злочину, передбаченого ст.205 Кримінального кодексу України (фіктивне підприємництво) - за створення ТОВ "А-Альянс".
Апеляційний суд погоджується із висновком суду 1-ої інстанції, що відсутні підстави для задоволення позову , так як факти порушень, на які вказував позивач, через їх недостатність згідно вимог чинного законодавства не можуть слугувати підставою для визнання недійсним запису про державну реєстрацію та припинення юридичної особи.
За таких обставин апеляційний суд приходить до висновку, що судом першої інстанції при прийнятті постанови та додаткової постанови правильно застосовані норми матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, оскільки ґрунтуються на невірному трактуванні позивачем фактичних обставин і норм матеріального права.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін.
Таким чином, апеляційний суд доходить до висновку, що не має підстав для зміни чи скасування постанови суду , апеляційну скаргу належить залишити без задоволення, а постанову суду без змін.
Керуючись ч.1 ст. 195, ст.197, п.1 ч.1. ст.198, 200, п.1 ч.1 ст. 205,ст. 206,210, 211, 212 , ч. 5 ст. 254 КАС України, апеляційний суд
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва залишити без задоволення , а постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 24 лютого 2010 року без змін.
Ухвала апеляційного адміністративного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Вищого Адміністративного Суду України шляхом подання касаційної скарги протягом 20 днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий суддя пис/
Судді: