Ухвала суду № 22309580, 01.03.2012, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.03.2012
Номер справи
2а/2570/2280/2011
Номер документу
22309580
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а/2570/2280/2011 Головуючий у 1-й інстанції: Житняк Л.О.;

Суддя-доповідач: Сорочко Є.О.

У Х В А Л А

Іменем України

"01" березня 2012 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Сорочко Є.О.

Суддів: Бистрик Г.М.

Борисюк Л.П.

при секретарі Грисюк Г.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Чернігові на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 16 травня 2011 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Нефида»до Державної податкової інспекції у м. Чернігові про скасування рішення щодо застосування фінансових санкцій,-

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Нефида»(далі ТОВ «Нефида») звернулося до Чернігівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Чернігові (далі ДПІ у м. Чернігові) про скасування рішення від 03.03.2011 № 0000572323 про застосування фінансових санкцій.

Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 16 травня 2011 року у задоволенні позов було задоволено, скасовано рішення ДПІ у м. Чернігові від 03.03.2011 № 0000572323 про застосування фінансових санкцій.

На вказану постанову ДПІ у м. Чернігові подала апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати та ухвалити нову постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на порушення судом норм матеріального права.

Дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено судом першої інстанції, 21.02.2011 працівниками НіжинськоїОДПІ на підставі направлень від21.02.2011 №39 та №40 було проведено перевірку автозаправної станції №26, що розташована за адресою: вул.Леніна,2-а в с.Вертіївка Ніжинського району Чернігівської області, яка належить ТОВ«Нефида», за результатами якої складено акт перевірки від21.02.2011 №0019/25/13/23/37198771 та зареєстровано в ДПІум.Чернігові 23.02.2011 за №0009/25/26/23/37198771.

Дана перевірка була проведена в присутності оператора автозаправної станції №26 ОСОБА_3, яка в акті перевірки окремо зазначила про те, що на АЗС куріння заборонено, у звязку з чим розміщена наочна інформація, яка складається з графічного знаку про заборону куріння.

Відповідно до зазначеного акту, перевіркою було встановлено що на автозаправній станції №26 на момент проведення перевірки була відсутня наочна інформація, яка складається з тексту такого змісту «Куріння заборонено», що є порушенням ст.152 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». (копія знаходиться в матеріалах справи).

На підставі акту перевірки відповідачем було прийнято рішення від03.03.2011 №0000572323 про застосування до позивача фінансових санкцій на суму 3400,00грн.

Не погоджуючись з даним рішенням, позивач подав скаргу до Державної податкової адміністрації України. Рішенням Державної податкової адміністрації України від15.04.2011 №700/10/25-020 скаргу було залишено без розгляду у звязку з пропущенням строку на подання такої скарги.

Згідно довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України від07.07.2010 серії АА №040185 позивач здійснює діяльність за кодами КВЕД №50.50.0 роздрібна торгівля пальним; та №51.51.0 оптова торгівля паливом.

Відповідно до ч. 2 ст. 15-2 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів: 1)у закладах громадського харчування; 2)у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ; 3)у приміщеннях закладів культури; 4)у приміщеннях закритих спортивних споруд; 5)у приміщеннях підприємств, установ та організацій всіх форм власності.

У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: «Куріння заборонено!».

У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: «Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!».

Власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів.

Судом першої інстанції було встановлено, що автозаправна станція №26, яка належить ТОВ«Нефида»не має окремих приміщень (інших закладів торгівлі чи громадського харчування) де здійснювалась би торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами, відповідно ліцензії на здійснення такої торгівлі не видавались. Доступу в окреме приміщення АЗС №26 споживачам не передбачено. Службова інформації про порушення правил торгівлі не надходила.

Колегія суддів звертає увагу на те, що до вичерпного переліку місць де заборонено куріння, які наведені у ст.152 зазначеного Закону автозаправна станціяне належить.

Крім того, торгівля нафтопродуктами передбачає дотримання вимог Правилам роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.1997 № 1442.

Згідно п.9 вказаних Правил суб'єкт господарювання зобов'язаний поінформувати споживача про можливість виникнення за певних умов унаслідок поводження з нафтопродуктами небезпеки для життя, здоров'я споживача та його майна, навколишнього природного середовища.

Відповідно до пп.7.12.6 п.7.12 глави7 Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій від19.10.2004 №126 забороняється палити, проводити ремонтні та інші роботи, пов'язані із застосуванням відкритого вогню, як у будівлі автозаправної станції, так і на відстані менше 20м від її території. На автозаправній станції мають бути вивішені на видних місцях плакати, які містять обов'язки водія під час заправляння автотранспорту, а також інструкції про заходи пожежної безпеки, відповідно пп.7.12.7 п.7.12 глави 7 Правил.

Отже, колегія суддів вважає, що в спірних правовідносинах підлягають застосуванню Правила пожежної безпеки в Україні, на вимогу яких на території автозаправної станції повинен знаходитись графічний знак про заборону куріння.

Таким чином, колегія суддів вважає, що рішення ДПІ у м. Чернігові від 03.03.2011 № 0000572323 про застосування фінансових санкцій є безпідставним, а тому підлягає скасуванню.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів, погоджується з висновками суду першої інстанції щодо задоволення позову, оскільки постанова ухвалена з дотриманням норм матеріального права, а тому апеляційну скаргу ДПІ у м. Чернігові необхідно залишити без задоволення, а постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 16 травня 2011 року - без змін.

Керуючись ст. ст. 160, 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд,-

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Чернігові залишити без задоволення, а постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 16 травня 2011 року без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в порядку та строки передбачені ст. 212 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя Сорочко Є.О.

Судді: Бистрик Г.М. Борисюк Л.П. Ухвалу складено в повному обсязі 06.03.2012