Ухвала суду № 22295186, 19.11.2010, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.11.2010
Номер справи
2а-5999/10/1270
Номер документу
22295186
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Ушаков Т.С.

Суддя-доповідач - Нікулін О.А.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 листопада 2010 року справа №2а-5999/10/1270 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Нікуліна О.А.

суддів Радіонової О.О., Жаботинської С.В.

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Контрольно-ревізійного управління у Луганській області на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2010 року по справі № 2а-5999/10/1270 за позовом Краснодонського районного відділу Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій в Луганській області до Контрольно-ревізійного управління у Луганській області про визнання протиправним та скасування положень пункту 2 вимоги від 28.04.2010 року за № 160-14/463, визнання відсутності компетенції, постановлення окремої ухвали,-

В С Т А Н О В И Л А :

У серпні 2010 року позивач звернувся з адміністративним позовом до суду про визнання протиправним та скасування положень пункту 2 вимоги від 28.04.2010 року за № 160-14/463, визнання відсутності компетенції, постановлення окремої ухвали.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2010 року по справі № 2а-5999/10/1270 позовні вимоги Краснодонського районного відділу Головного управління МНС України в Луганській області до Контрольно-ревізійного управління в Луганській області про визнання протиправними та скасування положень пункту 2 вимоги від 28.04.2010 року за № 160-14/463, визнання відсутності компетенції, постановлення окремої ухвали було задоволено частково, а саме:

визнано протиправними та скасовано положення пункту 2 вимоги Об'єднаного контрольно-ревізійного відділу у м. Краснодоні та Краснодонському районі Контрольно-ревізійного управління в Луганській області від 28.04.2010 року за № 160-14/463, а саме: «Відшкодувати збитки, які виявлені при проведенні ревізії, у т.ч.:

безпідставне нарахування та сплата заробітної плати - шляхом повернення суми 15 034,39 грн. ( у т. ч. за рахунок коштів установи, на балансі якої знаходиться відповідний склад) на реєстраційний рахунок Краснодонського РВ ГУ МНС України в Луганській області...;

зайва сплата внесків до державних цільових фондів по незаконно виплачених сумах по оплаті праці - шляхом повернення суми 3 795,41 грн. на реєстраційний рахунок Краснодонського РВ ГУ МНС України в Луганській області...». В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено за необґрунтованістю.

З постановою суду першої інстанції не погодився відповідач та звернувся з апеляційною скаргою на неї, в якій зазначено, що суд першої інстанції порушив норми матеріального та процесуального права, внаслідок чого неправильно вирішив справу, вважає, що постанова підлягає скасуванню.

Сторони в судове засідання не зявилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, справа переглянута судом в порядку письмового провадження.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції правильно встановив правовідносини між сторонами по справі, застосував відповідні норми матеріального та процесуального права та виходив з наступного.

Краснодонський районний відділ Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Луганській області зареєстрований у якості юридичної особи виконавчим комітетом Краснодонської міської ради Луганської області, ідентифікаційний код 08782574. Як вбачається з матеріалів справи, Об'єднаним контрольно-ревізійним відділом у м. Краснодоні та Краснодонському районі відповідно до п. 2.9 «Плану контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ на І квартал 2010 року проведено ревізію використання бюджетних коштів, виділених для забезпечення діяльності сил цивільного захисту Краснодонського районного відділу ГУ МНС України в Луганській області за період за 2008-2009 роки та завершений звітний період 2010 року, якою встановлено ряд порушень, що зафіксовані в акті ревізії від 25.03.2010 року №160-21/009.

Під час ревізії встановлено, що в порушення п. 2 ст. 51 Бюджетного кодексу України від 21.06.2001 року 32542-Ш та п. 1 «Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ», затвердженого Постановою КМУ від 28.02.2002 року №228, позивачем на підставі наказу ГУ МНС України в Луганській області від 20.01.2006 року №24 здійснювалося нарахування та виплата заробітної плати працівникам, які забезпечували охорону матеріальних цінностей на 5-му складі II групи м. Молодогвардійськ.

За результатами розгляду матеріалів ревізії 28.04.2010 року Об'єднаним контрольно-ревізійним відділом у м. Краснодоні та Краснодонському районі прийнято вимогу № 160-14/463, у п. 2 якої відповідач вимагає від Краснодонського районного відділу Головного управління МНС України в Луганській області, зокрема, відшкодувати збитки, які виявлені при проведенні ревізії, у т.ч. безпідставне нарахування та сплата заробітної плати - шляхом повернення суми 15 034,39 грн. на реєстраційний рахунок Краснодонського РВ ГУ МНС України в Луганській області, зайва сплата внесків до державних цільових фондів по незаконно виплачених сумах по оплаті праці - шляхом повернення суми 3 795,41 грн. на реєстраційний рахунок Краснодонського РВ ГУ МНС України в Луганській області...

Відповідно до наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи № 73 віл ".: 11 - : начальників територіальних підрозділів з питань надзвичайних ситуацій та у справах населення від наслідків Чорнобильської катастрофи відповідних обласних державних адміністрацій зобов'язано до 25.03.2004 року передати, а начальників головних управлінь МНС України в областях прийняти матеріальні цінності хіміко-радіометричних лабораторій та ремонтно-градуювальних пунктів, згідно з переліком підрозділів, які підлягають прийому - передачі. Начальникам головних управлінь МНС України в областях наказано зарахувати на фінансове забезпечення з 01.03.2004 року склади II групи, хіміко-радіометричні лабораторії та ремонтно-градуювальні пункти (в складі фактичної чисельності працівників згідно зі штатами та штатними розписами, затвердженими МНС, без звільнення з посад) та до 01.03.2004 року затвердити встановленим порядком штатні розписи складів ІІ-Ї групи та ремонтно-градуювальних пунктів, зарахованих на фінансове забезпечення.

Серед переліків підрозділів, які підлягають прийому-передачі відповідно до наказу № 73 від 16.02.2004 року зазначено також Головне управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Луганській області.

20.01.2006 року, Головним управлінням Міністерства надзвичайних ситуацій України в Луганській області видано наказ № 24 «Про порядок фінансування складів другої групи накопичення та ремонтно-градуювальних пунктів», яким зобов'язано фінансово-економічне управління Головного управління до 25.01.2006 року передати, а начальникам міських (районних) управлінь Головного управління та аварійно-рятувального загону спеціального призначення прийняти на фінансування склади другої групи накопичення та ремонтно-градуювальних пункт, згідно з переліком підрозділів. Відповідно до переліку підрозділів, які підлягають прийму-передачі, склад № 5 м. Молодогвардійськ у кількості 5 осіб передано до Краснодонського районного відділу.

Наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи № 856 від 11.12.2008 року внесено зміни до наказу МНС № 73 від 16.02.2004 року , а саме, виключено з 01.01.2008 року з абзацу третього пункту 2 слова «зарахувати на фінансове забезпечення з 01.03.2004 року склади II групи».

Тобто, згідно зазначеного наказу з 01.01.2008 роки припинено фінансування складів другої групи.

На виконання наказу МНС України № 856 від 11.12.2008 року Головним управлінням Міністерства надзвичайних ситуацій України в Луганській області видано наказ № 468 від 28.10.2007 року, яким прийнято рішення про скорочення чисельності працівників складів II групи накопичення Головного управління на 43 особи з 28.02.2008 року за п. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України. Відповідно до додатку № 1 до вказаного наказу підлягають скороченню 6 осіб складу № 5 м. Молодогвардійська (завідувач складу, комірник та 4 сторожи).

Згідно п. 2 додатку № 2 до наказу МНС України № 117 від 02.03.2006 року «Про визначення прав керівників та начальників органів і підрозділів цивільного захисту МНС України у сфері роботи з персоналом» та п. З додатку № 2 до наказу МНС від 07.02.2008 року № 90 «Про затвердження номенклатури посад для призначення осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту» до повноважень начальників Головного управління МНС в областях віднесено право призначати на посади, переміщувати, звільняти осіб рядового і начальницького складу, робітників і службовців органів та підрозділів, які підпорядковані головному управлінню.

Таким чином, рішення про звільнення працівників складу № 5 II групи накопичення м. Молодогвардійська мав право приймати лише начальник Головного управління МНС України в Луганській області, таким правом не наділена жодна посадова особа Краснодонського районного відділу Головного управління МНС України в Луганській області.

Краснодонський районний відділ Головного управління МНС України в Луганській області діє на підставі Положення, є підпорядкованим підрозділом Головного управління МНС України в Луганській області. Штат міського відділу затверджується та вводиться в дію наказом МНС України. Розроблення кошторисів витрат, їх затвердження та фінансування здійснює Головне управління МНС України в Луганській області. Згідно п. 8 Положення начальник районного відділу розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторису витрат на утримання міського відділу та його підпорядкованих підрозділів.

Згідно п. 32 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 228 від 28.02.2002 року, кошториси, плани асигнувань загального фонду бюджету, плани надання кредитів із загального фонду бюджету, плани спеціального фонду, плани використання бюджетних коштів (крім планів використання бюджетних коштів одержувачів), помісячні плани використання бюджетних коштів і штатні розписи затверджуються керівником відповідної вищестоящої установи, за винятком кошторисів, зазначених у пункті 33 цього Порядку.

Згідно кошторису на 2008 рік Краснодонського районного відділу Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Луганській області, затвердженого Головним управлінням Міністерства надзвичайних ситуацій України в Луганській області 04.03.2008 року, до витрат на оплату праці заробітну плату працівників складу № 5 II групи накопичення м. Молодогвардійськ у кількості 6 осіб за 2 місяці у сумі 11 864,30 грн.

До кошторису Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Луганській області на 2008 рік, затвердженого заступником Міністра 29.02.2008 року, включено витрати на виплату заробітної плати працівникам складів II групи накопичення по всій Луганській області за 2 місяці.

Пунктом 20 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 228 від 28.02.2002 року, передбачено, що під час визначення обсягів видатків та/або надання кредитів з бюджету розпорядників нижчого рівня головні розпорядники повинні враховувати об'єктивну потребу в коштах кожної установи, виходячи з її основних виробничих показників і контингентів, які встановлюються для установ (кількість класів, учнів у школах, ліжок у лікарнях, дітей у дошкільних закладах тощо), обсягу виконуваної роботи, штатної чисельності, необхідності погашення дебіторської , і кредиторської заборгованості та реалізації окремих програм і намічених заходів щодо скорочення витрат у плановому періоді. Обов'язковим є виконання вимоги щодо першочергового забезпечення бюджетними коштами видатків на оплату праці з нарахуваннями, а також на господарське утримання установ. Під час визначення видатків у проектах кошторисів установи повинен забезпечуватися суворий режим економії коштів і матеріальних цінностей. До кошторисів можуть включатися тільки видатки, передбачені законодавством, необхідність яких обумовлена характером діяльності установи. Видатки на придбання обладнання, капітальний ремонт приміщень тощо, які не є першочерговими, можуть передбачатися лише за умови забезпечення коштами невідкладних витрат та відсутності ^заборгованості. При цьому видатки на заробітну плату з коштів спеціального фонду обчислюються залежно від обсягу діяльності, що провадиться за рахунок цих коштів, із застосуванням встановлених законодавством норм, які використовуються установами аналогічного профілю.

Таким чином, Краснодонський районний відділ Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Луганській області, виплативши заробітну плату працівникам складу II групи накопичення за період з 01.01.2008 року по 28.02.2008 року, здійснив видатки в межах кошторису, затвердженого керівником вищестоящої установи.

З урахуванням викладеного, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дотримався норм матеріального та процесуального права під час вирішення справи, тобто відсутні підстави для скасування або зміни судового рішення.

Керуючись ст. 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів ,-

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Контрольно-ревізійного управління у Луганській області на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2010 року по справі № 2а-5999/10/1270 залишити без задоволення.

Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2010 року по справі № 2а-5999/10/1270 залишити без змін.

Ухвала за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили через 5 днів після направлення копій особам, що беруть участь у справі, та може бути оскаржена до Вищого Адміністративного суду України протягом 20 днів з дня набрання законної сили судовим рішенням.

Головуючий О.А.Нікулін

Судді О.О.Радіонова

С.В.Жаботинська