Постанова № 22295032, 09.11.2010, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.11.2010
Номер справи
2а-18750/10/0570
Номер документу
22295032
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Головуючий у 1 інстанції - Галатіна О.О.

Суддя-доповідач - Горбенко К.П.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 листопада 2010 року справа №2а-18750/10/0570

приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Горбенко К.П.

суддів Лях О.П., Попова В.В.,

при секретарі Турко І.Б.,

за участю прокурора Вартанової О.М.,

представника позивача Коновалова Ф.В.,

представників відповідача Маковецької Н.В., Плазьо Ю.Ю., Чирикіної Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 30 вересня 2010 року по адміністративній справі №2а-18750/10/0570 за позовом Закритого акціонерного товариства «Укрінвест» до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення №0002522340/0 від 14 липня 2010р.,-

ВСТАНОВИЛА:

Позивач звернувся до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення №0002522340/0 від 14 липня 2010р.. Свої позовні вимоги обґрунтовували тим, що відповідачем була проведена планова виїзна перевірка з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, за результатами якої було складено акт від 30.06.2010р., яким було встановлено порушення ними вимог п.1.8 ст.1, п.7.7.1, п.7.7.2 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», наслідком чого стало завищення суми, що підлягає бюджетному відшкодуванню на 391896 грн. На підставі вказаного акту відповідачем було винесено податкове повідомлення рішення від 14.07.2010р. Проте позивач не згоден з такими висновками відповідача, оскільки сума бюджетного відшкодування напряму залежить від правильності визначення суми податкових зобовязань та податкового кредиту, а не навпаки. Просили визнати недійсним податкове повідомлення-рішення від 14.07.2010р. на суму 391896 грн.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 30 вересня 2010 року позовні вимоги задоволено у повному обсязі: визнано недійсним податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі Донецької області №0002522340/0 від 14.07.2010р. про зменшення бюджетного відшкодування у сумі 391896 грн.

Відповідач не погодився з даною постановою суду першої інстанції та подав апеляційну скаргу в якій просив постанову суду скасувати, постановити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог. Вимоги апеляційної скарги обґрунтовували тим, що судом першої інстанції не дана належна оцінка фактам порушень, виявленим в результаті проведеної перевірки та доказам доданим відповідачем до матеріалів справи.

Колегія суддів заслухавши доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріалами справи за доводами апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга відповідача підлягає задоволенню, а постанова суду першої інстанції має бути скасована.

До такого висновку колегія прийшла з огляду на наступне:

Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку у тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Судом встановлено, що позивач є юридичною особою, перебуває на податковому обліку в ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька та є платником податку на додану вартість.

ЗАТ «Укрінвест» подано відповідачеві декларації з податку на додану вартість, розрахунки сум бюджетного відшкодування, згідно яких:

- за II квартал 2009 року підлягає відшкодуванню 88247 грн.

- за III квартал 2009 року підлягає відшкодуванню 50420 грн.,

- за IV квартал 2009 року підлягає відшкодуванню 253229 грн.

Усього підлягає відшкодуванню ПДВ у сумі 391896 грн.

Суд першої інстанції, задовольняючи позовні вимоги, виходив з того, що податковий орган як орган владних повноважень, здійснюючи контроль за обчисленням та сплатою податків, у тому числі, бюджетним відшкодуванням, повинен діяти у певний спосіб, а саме за наслідками перевірок, визначених Законом, або надати висновок із зазначення суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, або відмовити у наданні бюджетного відшкодування. Утриматися від здійснення однієї чи іншої дії означає неналежне здійснення своїх повноважень шляхом бездіяльності. Крім того, суд посилався на те, що суми формування податкового кредиту за 1,2,3 квартал 2009 року підтверджуються первинними документами.

Проте колегія суддів не може погодитись за такою позицією суду першої інстанції з наступних підстав.

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків передбачені пунктом 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість».

Відповідно до абзацу 1 підпункту 7.7.5. пункту 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.

Згідно п.1.8 ст.1 вищевказаного Закону бюджетне відшкодування - це сума, яка підлягає поверненню платнику з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку. Факт надмірної сплати, в зв'язку з вищевикладеними обставинами, перевіркою не встановлено.

Податковий кредит звітного періоду згідно п.п.7.4.1 п.7.4 ст.7 вказаного Закону складається із сум податку, сплаченого (нарахованого) платником податків у звітному періоді у зв'язку з придбанням товару (робіт, послуг).

Відшкодуванню підлягають лише суми, які були сплачені до бюджету, що випливає з самої суті поняття податку, його основної функції формування Державного бюджету України (п.19 ст.1, ст.9 Бюджетного кодексу України), а також з поняття платника податку, як особи, яка згідно Закону № 168 зобов'язана здійснювати отримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем (п.1.3 ст.1 Закону № 168).

Тобто, право на відшкодування виникає лише при фактичній надмірній сплаті ПДВ, а не самого факту існування зобов'язання при сплаті ПДВ в ціні товару.

При цьому, податковий кредит позивача за спірний період сформований неправомірно, в зв'язку з не підтвердженням в повному обсязі до відшкодування, в зв'язку з відсутністю підтвердження факту надмірної сплати ПДВ у бюджет за результатами зустрічних перевірок, у відповідності до вимог Наказів ДПА України, як комплекс заходів, спрямованих на визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування податку на додану вартість. ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька були отримані наступні відповідні запити щодо проведення зустрічних перевірок попередніх звітних періодів, з яких вбачається, що підприємствами-контрагентами позивача є підприємства, виробничі потужності у яких відсутні. Відсутні також: реєстри виданих та отриманих податкових накладних, довіреності на отримання продукції, відомості щодо транспортування товару, відомості розрахунків між підприємствами, інформація по постачальникам продукції; за юридичною адресою вони не знаходяться, виконують роль "транзитних" підприємств при оприбутковуванні ТМЦ від підприємств з ознаками "фіктивності" для штучного формування схем відшкодування ПДВ, а саме: по декларації за II квартал 2009 року (№112653 від 10.08.2009р., з урахуванням уточнюючих розрахунків №127909 від 18.09.2009р., №13380 від 03.03.2010р.) завищено суму бюджетного відшкодування на 88247,0 грн. У заявленій до бюджетного відшкодування сумі ПДВ у II кварталі 2009р. прийнято участь від'ємне значення з податку на додану вартість, яке утворилось у І кварталі 2009 року.

З урахуванням результатів отриманих відповідей по запитам щодо підтвердження правових відносин з контрагентами, спрямованими в попередніх перевірених податкових періодах, при відпрацюванні ланцюгів основного постачальника ЗАТ «Укрінвест» встановлено, що за перший квартал 2009 року ТОВ «АК Інжиніринг» сума ПДВ 573694,0 грн. - перша ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Київському районі м. Донецька, підприємство є посередником наданих будівельно-монтажних робіт, одним із постачальників будівельно-монтажних робіт є ПП "Бастер", сума ПДВ 84609,0 грн. - друга ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Калінінському районі м. Донецька, підприємство є посередником наданих будівельно-монтажних робіт, постачальниками будівельно-монтажних робіт та матеріалів є ТОВ "Укр-Промтекс", сума ПДВ 83092,0 грн. - третя ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Київському районі м. Донецька.

Згідно отриманої відповіді №3591/7/23-113 від 13.04.2010р. підприємство ТОВ "Укр-Промтекс" визнано банкрутом Постановою Господарського суду Донецької області від 08.07.2009 по справі №45/115Б. Сума бюджетного відшкодування по декларації за II квартал 2009р., сформована за рахунок податкового кредиту від підприємства ТОВ "Укр-Промтекс" складає 74291,0 грн. Підтвердити правомірність заявленого бюджетного відшкодування не надається можливим в зв'язку з відсутністю підтвердження надмірної сплати податку до бюджету постачальником.

ПП "ЕКО-Вита", сума ПДВ 15609,0 грн. - третя ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Київському районі м. Донецька, підприємство є посередником наданих будівельно-монтажних робіт, постачальником будівельно-монтажних робіт є ТОВ «Айастан», сума ПДВ 15609,0 грн. - четверта ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Київському районі м. Донецька. Згідно отриманої відповіді №3979/7/23-213 від 26.04.2010р. підприємство ТОВ «Айастан» визнано банкрутом Постановою Господарського суду Донецької області від 13.10.2009 по справі №45/125Б. Сума бюджетного відшкодування по декларації за II квартал 2009р., сформована за рахунок податкового кредиту від підприємства ТОВ «Айастан» складає 13956,0 грн. Підтвердити правомірність заявленого бюджетного відшкодування не надається можливим в зв'язку з відсутністю підтвердження надмірної сплати податку до бюджету постачальником.

В ході проведення виїзної позапланової перевірки з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок платника у банку по декларації за III квартал 2009 року (№155696 від 05.11.2009р., з урахуванням уточнюючого розрахунку №13379 від 03.03.2010р.) завищено суму бюджетного відшкодування на 50420,0 грн. У заявленій до бюджетного відшкодування сумі ПДВ у III кварталі 2009р. прийнято участь від'ємне значення з податку на додану вартість, яке утворилось у І та II кварталі 2009 року.

З урахуванням результатів отриманих відповідей по запитам щодо підтвердження правових відносин з контрагентами, спрямованими в попередніх перевірених податкових періодах, при відпрацюванні ланцюгів основного постачальника ЗАТ «Укрінвест» встановлено:

ТОВ «АК Інжиніринг» сума ПДВ 573694,0 грн. - перша ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Київському районі м. Донецька, підприємство є посередником наданих будівельно-монтажних робіт, одним із постачальників будівельно-монтажних робіт є ПП "Бастер", сума ПДВ 84609,0 грн. - друга ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Калінінському районі м. Донецька, підприємство є посередником наданих будівельно-монтажних робіт, постачальниками будівельно-монтажних робіт та матеріалів є:

ТОВ "Укр-Промтекс", сума ПДВ 83092,0 грн. - третя ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Київському районі м. Донецька. Згідно отриманої відповіді №3591/7/23-113 від 13.04.2010р. Підприємство ТОВ "Укр-Промтекс" визнано банкрутом Постановою Господарського суду Донецької області від 08.07.2009 по справі №45/115Б. Сума бюджетного відшкодування по декларації за III квартал 2009р., сформована за рахунок податкового кредиту від підприємства ТОВ "Укр-Промтекс" складає 979,0 грн. Підтвердити правомірність заявленого бюджетного відшкодування не надається можливим в зв'язку з відсутністю підтвердження надмірної сплати податку до бюджету постачальником.

ПП "ЕКО-Вита", сума ПДВ 15609,0 Трн. - третя ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Київському районі м. Донецька, підприємство є посередником наданих будівельно-монтажних робіт, постачальником будівельно-монтажних робіт є:

ТОВ «Айастан» сума ПДВ 15609,0 грн. - четверта ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Київському районі м. Донецька. Згідно отриманої відповіді №3979/7/23-213 від 26.04.2010р. підприємство ТОВ «Айастан» визнано банкрутом Постановою Господарського суду Донецької області від 13.10.2009 по справі №45/125Б. Сума бюджетного відшкодування по декларації за III квартал 2009р., сформована за рахунок податкового кредиту від підприємства ТОВ «Айастан» складає 184,0 грн. Підтвердити правомірність заявленого бюджетного відшкодування не надається можливим в зв'язку з відсутністю підтвердження надмірної сплати податку до бюджету постачальником.

Другий квартал ТОВ «АК Інжиніринг» сума ПДВ 1829073,0 грн. - перша ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Київському районі м. Донецька, підприємство є посередником наданих будівельно-монтажних робіт, одним із постачальників будівельно-монтажних робіт є:

ПП "Бастер", сума ПДВ 49772,0 грн. - друга ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Калінінському районі м. Донецька, підприємство є посередником наданих будівельно-монтажних робіт, постачальниками будівельно-монтажних робіт та матеріалів є:

ТОВ "Укр-Промтекс", сума ПДВ 21925,0 грн. - третя ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Київському районі м. Донецька. Згідно отриманої відповіді №3591/7/23-113 від 13.04.2010р. підприємство ТОВ "Укр-Промтекс" визнано банкрутом Постановою Господарського суду Донецької області від 08.07.2009 по справі №45/115Б. Сума бюджетного відшкодування по декларації за III квартал 2009р., сформована за рахунок податкового кредиту від підприємства ТОВ "Укр-Промтекс" складає 26022,0 грн. Підтвердити правомірність заявленого бюджетного відшкодування не надається можливим в зв'язку з відсутністю підтвердження надмірної сплати податку до бюджету постачальником.

ПП "ЕКО-Вита", сума ПДВ 4909,0 грн. - третя ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Київському районі м. Донецька, підприємство є посередником наданих будівельно-монтажних робіт, постачальниками будівельно-монтажних робіт є:

ТОВ «Айастан», сума ПДВ 1164,0 грн. - четверта ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Київському районі м. Донецька. Згідно отриманої відповіді №3979/7/23-213 від 26.04.2010р. підприємство ТОВ «Айастан» визнано банкрутом Постаново: Господарського суду Донецької області від 13.10.2009 по справі №45/125Б. Сума бюджетного відшкодування по декларації за III квартал 2009р., сформована за рахунок податкового кредиту від підприємства ТОВ «Айастан» складає 1381,0 грн. Підтвердити правомірність заявленого бюджетного відшкодування не надається можливим в зв'язку з відсутністю підтвердження надмірної сплати податку до бюджету постачальником.

ТОВ БК «Мега-Буд», сума ПДВ 3745,0 грн. - четверта ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Київському районі м. Донецька. Згідно отриманої відповіді №3979/7/23-213 від 26.04.2010р. підприємство ТОВ БК «Мега-Буд» визнано банкрутом Постановою Господарського суду Донецької області від 01.03.2010 по справі №5/17Б. Сума бюджетного відшкодування по декларації за III квартал 2009р., сформована за рахунок податкового кредиту від підприємства ТОВ БК «Мега-Буд» складає 4445,0 грн. Підтвердити правомірність заявленого бюджетного відшкодування не надається можливим в зв'язку з відсутністю підтвердження надмірної сплати податку до бюджету постачальником.

ТОВ "Економикторг", сума ПДВ 14668,0 грн. - третя ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Київському районі м. Донецька, підприємство є посередником наданих будівельних матеріалів, постачальником будівельно-монтажних робіт є:

ТОВ «Айастан», сума ПДВ 8100,0 грн. - четверта ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Київському районі м. Донецька. Згідно отриманої відповіді №3735/7/23-313 від 20.04.2010р. підприємство ТОВ «Айастан»-визнано-банкрутом Постановою Господарського суду Донецької області від 13.10.2009 по справі №45/125Б. Сума бюджетного відшкодування по декларації за III квартал 2009р., сформована за рахунок податкового кредиту від підприємства ТОВ «Айастан» складає 9593,0 грн. Підтвердити правомірність заявленого бюджетного відшкодування не надається можливим в зв'язку з відсутністю підтвердження надмірної сплати податку до бюджету постачальником. ТОВ БК «Мега-Буд», сума ПДВ 6600,0 грн. - четверта ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Київському районі м. Донецька. Згідно отриманої відповіді №3735/7/23-313 від 20.04.2010р. підприємство ТОВ БК «Мега-Буд» визнано банкрутом Постановою Господарського суду Донецької області від 01.03.2010 по справі №5/17Б. Сума бюджетного відшкодування по декларації за III квартал 2009р., сформована за рахунок податкового кредиту від підприємства ТОВ БК «Мега-Буд» складає 7816,0 грн. Підтвердити правомірність заявленого бюджетного відшкодування не надається можливим в зв'язку з відсутністю підтвердження надмірної сплати податку до бюджету постачальником. В ході проведення виїзної позапланової перевірки з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок платника у банку по декларації за IV квартал 2009 року (№199221 від 05.02.2010р., з урахуванням уточнюючого розрахунку №13381 від 03.03.2010р.) завищено суму бюджетного відшкодування на 253229,0 грн. У заявленій до бюджетного відшкодування сумі ПДВ у IV кварталі 2009р. прийнято участь від'ємне значення з податку на додану вартість, яке утворилось у III кварталі 2009 року. З урахуванням результатів отриманих відповідей по запитам щодо підтвердження правових відносин з контрагентами, спрямованими в попередніх перевірених податкових періодах (довідка від 26.03.2010р. №573/23-3/25102871), при відпрацюванні ланцюгів основного постачальника ЗАТ «Укрінвест» встановлено; -третій квартал 2009 року ТОВ «АК Інжиніринг» сума ПДВ 3175000,0 грн. - перша ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Київському районі м. Донецька, підприємство є посередником наданих будівельно-монтажних робіт , одним із постачальників будівельно-монтажних робіт є: ПП "Бастер", сума ПДВ 18554,0 грн. - друга ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Калінінському районі м. Донецька, підприємство є посередником наданих будівельно-монтажних робіт, постачальниками будівельно-монтажних робіт та матеріалів є: ПП "ЕКО-Вита", сума ПДВ 11050,0 грн. - третя ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Київському районі м. Донецька, підприємство є посередником наданих будівельно-монтажних робіт, сума ПДВ 11050,0 грн. - четверта ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Київському районі м. Донецька. Згідно отриманої відповіді №3979/7/23-213 від 26.04.2010р. підприємство ТОВ БК «Мега-Буд» визнано банкрутом Постановою Господарського суду Донецької області від 01.03.2010 по справі №5/17Б. Сума бюджетного відшкодування по декларації за IV квартал 2009р., сформована за рахунок податкового кредиту від підприємства ТОВ БК «Мега-Буд» складає 9946,0 грн. Підтвердити правомірність заявленого бюджетного відшкодування не надається можливим в зв'язку з відсутністю підтвердження надмірної сплати податку до бюджету постачальником.

ТОВ "Економикторг", сума ПДВ 14619,0 грн. - третя ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Київському районі м. Донецька, підприємство є посередником наданих будівельних матеріалів, постачальником будівельних матеріалів є:

ТОВ БК «Мега-Буд», сума ПДВ 14619,0 грн. - четверта ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Київському районі м. Донецька. Згідно отриманої відповіді №3735/7/23-313 від 20.04.2010р. підприємство ТОВ БК «Мега-Буд» визнано банкрутом Постановою Господарського суду Донецької області від 01.03.2010 по справі №5/17Б. Сума бюджетного відшкодування по декларації за IV квартал 2009р., сформована за рахунок податкового кредиту від підприємства ТОВ БК «Мега-Буд» складає 13158,0 грн. Підтвердити правомірність заявленого бюджетного відшкодування не надається можливим в зв'язку з відсутністю підтвердження надмірної сплати податку до бюджету постачальником.

ТОВ “Укрстроймастер”, сума ПДВ 104584,0 грн. - друга ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Куйбишевському районі м. Донецька, підприємство є посередником наданих будівельно-монтажних робіт, постачальниками будівельно-монтажних робіт є:

ТОВ "Альта Строй", сума ПДВ 60369,0 грн. - третя ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Київському районі м. Донецька, підприємство є посередником наданих будівельно-монтажних робіт. Згідно отриманої відповіді підприємство ТОВ "Альта Строй" відмовило у наданні інформації щодо виконавця наданих будівельно-монтажних робіт. Сума бюджетного відшкодування по декларації за IV квартал 2009р., сформована за рахунок податкового кредиту від підприємства ТОВ "Альта Строй" складає 80520,0 грн. Підтвердити правомірність заявленого бюджетного відшкодування не надається можливим в зв'язку з відсутністю підтвердження надмірної сплати податку до бюджету постачальником.

ПП БГ "Регіон", сума ПДВ 15345,0 грн. - друга ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Київському районі м. Донецька, підприємство є посередником наданих будівельно-монтажних робіт, постачальником будівельно-монтажних робіт є: ВАТ "ОБК "Офал", сума ПДВ 10500,0 грн. - третя ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Калінінському районі м. Донецька. Згідно отриманої відповіді №11316/7/23-2 від 02.04.2010р. підприємство ВАТ "ОБК "Офал" не знаходиться за юридичною адресою. Сума бюджетного відшкодування по декларації за IV квартал 2009р., сформована за рахунок податкового кредиту від підприємства ВАТ "ОБК "Офал" складає 11024,0 грн. Підтвердити правомірність заявленого бюджетного відшкодування не надається можливим в зв'язку з відсутністю підтвердження надмірної сплати податку до бюджету постачальником. ТОВ "Благос Інженірінг", сума ПДВ 128300,0 грн. - друга ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Київському районі м. Донецька, підприємство є посередником обладнання, постачальником обладнання є: ТОВ "Крамп", сума ПДВ 120900,0 грн. - третя ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Куйбишевському районі м. Донецька, підприємство є посередником обладнання, постачальниками обладнання є:

ТОВ "Кепітал Енерго Систем", сума ПДВ 29900.0 грн. четверта ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Калінінському районі м. Донецька. Згідно отриманої відповіді №13253/7/23-2 від 20.04.2010р. підприємство ТОВ “Кепітал Енерго Систем” визнано банкрутом, знято з обліку за №42/186 ВІД 16.02.10. Сума бюджетного відшкодування по декларації за IV квартал 2009р., сформована за рахунок податкового кредиту від підприємства ТОВ "Кепітал Енерго Систем" складає 37263,0 грн. Підтвердити правомірність заявленого бюджетного відшкодування не надається можливим в зв'язку з відсутністю підтвердження надмірної сплати податку до бюджету постачальником.

ТОВ ТК "Фаворіт" сума ПДВ 81300,0 грн. - четверта ланка, яке знаходиться на обліку ДПІ у Куйбишевському районі м. Донецька. Згідно отриманої відповіді №2228/7/23-313 від 06.05.2010р. підприємство ТОВ ТК "Фаворіт" визнано банкрутом Постановою Господарського суду Донецької області від 22.03.2010 по справі №27/37Б. Сума бюджетного йідшкодування по декларації за IV квартал 2009р., сформована за рахунок податкового кредиту від підприємства ТОВ ТК "Фаворіт" складає 101319,0 грн. Підтвердити правомірність заявленого бюджетного відшкодування не надається можливим в зв'язку з відсутністю підтвердження надмірної сплати податку до бюджету постачальником.

Враховуючи вищезазначене, не підтверджено надмірну сплату до бюджету податку на додану вартість по ланцюгу постачання до виробника на загальну суму ПДВ 391896,0грн., в зв'язку з чим 14.07.10 винесено податкове повідомлення-рішення № 0002522340/0 про зменшення суми бюджетного відшкодування ПДВ, яке є правомірним та визнанню недійсним не підлягає.

У звязку з викладеним, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції прийняв оскаржувану постанову з порушенням норм матеріального права та процесуального права, що відповідно до вимог статті 202 Кодексу адміністративного судочинства України обумовлює скасування постанови суду першої інстанції, а у задоволенні позовних вимог необхідно відмовити.

Керуючись статтями 24, 160, 167, 184, 195, 196, 198, 202, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 30 вересня 2010 року по адміністративній справі№2а-18750/10/0570 задовольнити.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 30 вересня 2010 року по адміністративній справі №2а-18750/10/0570 за позовом Закритого акціонерного товариства «Укрінвест» до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення №0002522340/0 від 14 липня 2010р- скасувати.

Прийняти нову постанову:

В задоволенні позовних вимог Закритому акціонерному товариству “Укрінвест до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення №0002522340/0 від 14 липня 2010р.-відмовити.

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 09 листопада 2010 року, в повному обсязі складена 14 листопада 2010 року.

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення. Постанова може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.

Головуючий:

Судді: