Постанова № 22288352, 06.02.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
06.02.2012
Номер справи
2а-703/12/2670
Номер документу
22288352
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

06 лютого 2012 року                     № 2а-703/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Чудак Олесі Миколаївни, розглянувши в порядку скороченого провадження матеріали справи за позовом Заступника прокурора Дарницького району в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фокус Папір»стягнення заборгованості,

встановив:

17 січня 2012 року Заступник прокурора Дарницького району в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва (ДПІ у Дарницькому районі) звернувся в суд з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фокус Папір»(ТОВ «Фокус Папір», Товариство) про стягнення 28357 грн 37 коп заборгованості по пені за порушення зовнішньоекономічної діяльності.

Зазначив, що за результатом проведеної перевірки щодо дотримання ТОВ «Фокус Папір»вимог валютного законодавства, встановлено порушення відповідачем статей 1, 2 Закону України від 23 вересня 1994 року №185/94ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», а відтак, податковим органом прийнято рішення від 30 вересня 2011 року №0000982200/66373 на суму 28187 грн 37 коп. та № 0000982200/66374 на суму 170 грн.

Посилаючись на те, що вказана сума ТОВ «Фокус Папір»в добровільному порядку не сплачена, а також на те, що для належного виконання обов’язків, будучи державним органом та виконуючи завдання держави, податкова служба має право на захист інтересів держави щодо погашення існуючої заборгованості в органах судової влади, - просив стягнути з відповідача фінансову санкцію в розмірі 28357 грн 37 коп. в судовому порядку.

З огляду на вказане, судом в порядку статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України від 06 липня 2005 року №2747-ІV (КАС України) при розгляді даної справи застосовано скорочене провадження.

Відповідач у строк, передбачений частиною третьою статті 183-2 КАС України заперечень чи заяви про визнання позову суду не направив, хоча рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення отримав 25 січня 2012 року.

Тому, розглянувши та оцінивши наявні матеріали справи в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, суд щодо заявлених позовних вимог виходить з наступного.

Згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи ТОВ «Фокус Папір»зареєстроване Дарницькою районною у місті державною адміністрацією 14 квітня 2009 року, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за №10651020000012209.

Як платник податків відповідач узятий на облік у ДПІ у Дарницькому районі з 16 квітня 2009 року, що підтверджується довідкою позивача.

Відтак, згідно направлення від 15 листопада 2011 року №3281, проведено перевірку ТОВ «Фокус Папір», щодо дотримання ним вимог валютного законодавства за період з 22.03.2011 року по 21.11.2011 року.

За результатами перевірки складено акт від 21 листопада 2011 року №8090/2200/36423590, у якому встановлено порушення ТОВ «Фокус Папір»статей 1,2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті».

30 листопада 2011 року ДПІ у Дарницькому районі прийнято рішення №0000982200/66373 та № 0000982200/66374 про застосування до відповідача штрафних санкцій на загальну суму 28357 грн 37 коп.

Дане рішення отримане генеральним директором Товариства Бу Шдід Фаресом 30 листопада 2011 року, про що свідчить його підпис на корінець рішення.

Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходить з того, що відповідно до статті 1 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», експорт (експорт товарів) це продаж товарів українськими суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності іноземним суб'єктам господарської діяльності (у тому числі з оплатою в негрошовій формі) з вивезенням або без вивезення цих товарів через митний кордон України, включаючи реекспорт товарів. При цьому зовнішньоекономічна діяльність це діяльність суб'єктів господарської діяльності України та іноземних суб'єктів господарської діяльності, побудована на взаємовідносинах між ними, що має місце як на території України, так і за її межами.

Порядок та механізм розрахунків при здійсненні суб'єктами експортно-імпортних операцій у галузі зовнішньоекономічної діяльності встановлено спеціальним законодавством, зокрема, Законом України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті».

Згідно статті 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», імпортні операції резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки, в разі, коли таке відстрочення перевищує 180 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу або виставлення векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг), що імпортується, потребують висновку центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики.

Порушення резидентами передбачених строків згідно зі статтею 4 цього Закону тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка від суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості.

Режим здійснення валютних операцій на території України, визначення загальних принципів валютного регулювання, повноваження державних органів і функції банків та інших фінансових установ України в регулюванні валютних операцій, права й обов'язки суб'єктів валютних відносин, порядок здійснення валютного контролю, відповідальність за порушення валютного законодавства в Україні регулюється декретом Кабінету Міністрів України “Про систему валютного регулювання і валютного контролю” №15-93 від 19.02.1993р. (Декрет КМ України)

Відповідно до статті 1 даного Декрету КМ України валютні операції - це операції, пов'язані з переходом права власності на валютні цінності, за винятком операцій, що здійснюються між резидентами у валюті України; операції, пов'язані з використанням валютних цінностей в міжнародному обігу як засобу платежу, з передаванням заборгованостей та інших зобов'язань, предметом яких є валютні цінності; операції, пов'язані з ввезенням, переказуванням і пересиланням на територію України та вивезенням, переказуванням і пересиланням за її межі валютних цінностей.

Валютні операції за участю резидентів і нерезидентів підлягають валютному контролю. Органи, що здійснюють валютний контроль, мають право вимагати і одержувати від резидентів і нерезидентів повну інформацію про здійснення ними валютних операцій, стан банківських рахунків в іноземній валюті у межах повноважень, визначених статтею 13 цього Декрету, а також про майно, що підлягає декларуванню згідно з пунктом 1 статті 9 цього Декрету (ст.12 Декрету КМ України).

В порушення статті 9 Декрету Кабінету Міністрів України “Про систему валютного регулювання і валютного контролю” №15-93 від 19.02.1993р., позивачем не було подано декларацію про валютні цінності, доходи та майно.

За таких обставин, та враховуючи, що заборгованість в добровільному порядку не сплачена, що тягне за собою ненадходження коштів до Державного бюджету України та суттєво порушує інтереси держави, то вказана заборгованість підлягає стягненню лише в судовому порядку.

Відповідно до статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 КАС України оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Враховуючи те, що вимога позивача є обґрунтованою, відповідаює дійсним обставинам та матеріалам справи, суд доходить висновку про доцільність задоволення позову.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись статями 8-12, 17, 69-71, 94, 158-163, 167, 183-2, 186, 255 КАС України, суд

                                                  

постановив:

адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Фокус Папір»в дохід бюджету заборгованість у розмірі 28357 грн 37 коп, а саме:

-          пеню за порушення термінів розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, за невиконання зобов’язання та за порушення вимог валютного законодавства у розмірі 28187 грн 37 коп на р/р № 31115105700003 до УДК у Дарницькому районі міста Києва, код 26077885 в банку ГУДК України у місті Києві, МФО 820019, код бюджетної класифікації 21081000.

-          штраф за неподання встановленої Нацбанком звітності про валютні операції у розмірі 170 грн на р/р № 31115105700003 до УДК у Дарницькому районі міста Києва, код 26077885 в банку ГУДК України у місті Києві, МФО 820019, код бюджетної класифікації 21081000.

Постанова суду, прийнята в порядку скороченого провадження виконується негайно.

Відповідно до статей 183-2, 186 Кодексу адміністративного судочинства України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя           О.М.Чудак