Головуючий у 1 інстанції - Агевич К.В.
Суддя-доповідач - Шишов О.О.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2012 року справа №2а-9118/11/1270 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
при секретарі судового засідання: Сульженко А.В.
За участю:
представника позивача Гаркуші М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у місті Луганську на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 14 листопада 2011р. у справі № 2а-9118/11/1270 (головуючий І інстанції Агевич К.В.) за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Луганськпереробка" до Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у місті Луганську про визнання дій неправомірними, визнання недійсним рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И Л А:
Постановою Луганського окружного адміністративного суду позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "Луганськпереробка" до Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м.Луганську про визнання неправомірними дій, визнання недійсним рішення, зобов'язання вчинити дії задоволені частково. Скасувано рішення Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м.Луганську від 10.12.2010 про анулювання реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю "Луганськпереробка" в якості платника податків на додану вартість. Зобов'язана Ленінська міжрайонна державна податкова інспекція у м.Луганську поновити товариство з обмеженою відповідальністю "Луганськпереробка" в якості платника податюв на додану вартість.
З постановою суду першої інстанції не погодився відповідач та звернувся з апеляційною скаргою у якій вказав, що суд першої інстанції допустив порушення норм матеріального права. В апеляційній скарзі зазначив, що Ленінська МДПІ у м.Луганську рішенням N 436 від 10.12.11 року анулювала реєстрацію платника ПДВ ТОВ «Луганськпереробка» згідно положення п.9.8 ст.9 ЗУ «Про податок на додану вартість». Анулювання реєстрації платника податку передбачається для особи, яка допустила виписування податкових накладних та не включила такі податкові накладні до складу своїх податкових зобов'язань, незалежно від визначеного в її податковій звітності результату діяльності за звітний період, стану її розрахунків з бюджетом оподаткування, який застосовується такою особою. Суд першої інстанції не прийняв вказані обставини до уваги, просили суд скасувати постанову суду першої інстанції та постановити нову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог.
Представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Луганськпереробка" у судовому засіданні вважала, що суд першої інстанції прийняв рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права, просила залишити апеляційну скаргу без задоволення а постанову суду першої інстанції без змін.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", на органи державної податкової служби покладено обов'язки щодо здійснення контролю за додержанням податкового законодавства.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Луганськпереробка" зареєстровано у якості юридичної особи виконавчим комітетом Луганської міської ради 14.07.09, ін.код 36561994 про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію серії А01 N 486054 від (а.с. 15).
26 травня 2010 року, 12 липня 2010 року, 18 липня 2010 року, 15 вересня 2010 року, 12 жовтня 2010 року, 19 листопада 2010 року, 12 грудня 2010 року відповідачем були проведені документальні невиїзні (камеральні) перевірки податкової декларації з податку на додану вартість ТОВ «Луганськпереробка» за результатами яких були складені акти N 983, N1352/16, N 1792/16, N 1904/16, N 2084/16, N 2320/16, N 2466/16 (а.с. 19-32).
Зазначеними перевірками виявлено, що при формуванні декларації з ПДВ за квітень 2010 року, за травень 2010 року, за червень 2010 року, за липень 2010 року, за серпень 2010 року, за вересень 2010 року, за жовтень 2010 року, підприємством не враховано залишок від'ємного значення попереднього періоду, тобто за березень 2010 року, за що включається до складу податкового кредиту поточного звітного періоду у сумі 25784 грн., за квітень 2010 року, за червень 2010 року, за липень 2010 року, за серпень 2010 року, за вересень 2010 року, за жовтень 2010 року.
13 грудня 2010 року відповідачем відповідно до розпорядження Ленінської МДПІ у м. Луганську від 08 травня 2008 року N 403 був складений акт від 13.12.10 N 436 вих. N 60260/6 про анулювання реєстрації платника ПДВ (а.с. 17).
Зазначеним актом встановлено, що платник подає податкові декларації з ПДВ з 21.12.2009 року з відсутністю оподатковуваних операцій. Цей факт підтверджений реєстром податкових декларацій з ПДВ за 12 послідовних місяців від 10.12.2010 року платник подає податкові декларації з податку на додану вартість протягом періоду з 21.12.2009 по 22.11.2010, з показниками, які свідчать про відсутність оподатковуваних поставок, та має за останні дванадцять календарних місяців обсяги оподаткованих операцій 0 грн.
Відповідно до п. 1.4 ст. 1 Закону України «Про податок на додану вартість» поставка товарі - будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі- продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатної поставки товарів (результатів робіт) та операції з передачі майна орендодавцем (лізингодавцем) на баланс орендаря (лізингоотримувача) згідно з договорами фінансової оренди (лізингу) або поставки майна згідно з будь-якими іншими договорами, умови яких передбачають відстрочення оплати та передачу права власності на таке майно не пізніше дати останнього платежу. Не належать до поставки операції з передачі товарів в межах договорів схову (відповідального зберігання), довірчого управління, оперативної оренди (лізингу), інших цивільно-правових договорів, які не передбачають передачу права власності (користування або розпорядження) на такі товари іншій особі.
Поставка послуг - будь-які операції цивільно-правового характеру з виконання робіт, надання послуг, надання права на користування або розпорядження товарами, у тому числі нематеріальними активами, а також з поставки будь-яких інших, ніж товари, об'єктів власності за компенсацію, а також операції з безоплатного виконання робіт, надання послуг. Поставка послуг, зокрема, включає надання права на користування або розпорядження товарами у межах договорів оренди (лізингу), поставки, ліцензування або інші способи передачі права на патент, авторське право, торговий знак, інші об'єкти права інтелектуальної, в тому числі промислової, власності
Згідно r) п. 9.8 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість» реєстрація осіб як платників податку на додану вартість діє до дати ії анулювання, яка відбувається у випадках, якщо особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання.
В матеріалах справи містяться надані відповідачем декларації з податку на додану вартість Позивача за жовтень 2009 року (а.с. 119-124), грудень 2009 року (а.с. 115-118) та додатки до них які свідчать про проведення за участю позивача у листопаді та грудні 2009 року оподаткованих операцій у зв'язку з чим оформлювалися податкові накладні і у позивача формувався податковий кредит. Також податкові декларації з березня 2010 по листопад 2010 (а.с. 57-104) вказують на здійснення за участю позивача вказаних операцій.
Подання позивачем декларацій свідчить про відсутність оподаткованих поставок за останні дванадцять календарних місяців. До того ж зазначеній у даному акті період з 21.12.2009 по 22.11.2010 менший ніж 12 місяців.
Відповідно до п.1.3. Порядку проведення інвентаризації платників податку на додану вартість, органи державної податкової служби здійснюють постійний моніторинг платників податку на додану вартість, які включені до Реєстру платників податку на додану вартість, та у разі існування підстав, визначених у підпунктах «ю)-«г»пункту 9.8 статті 9 Закону України «Про податок на додану вартість», приймають рішення про анулювання реєстрації відповідних платників ПДВ.
Підпунктом «Г»П.9.8. ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість» передбачено, що реєстрація платника ПДВ діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадках, якщо особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання. Анулювання реєстрації на підставах, визначених у підпунктах «б» - «г» цього пункту, здійснюється за ініціативою відповідного податкового органу або такої особи. Крім того, п.9.8 ст.9 вказаного Закону прямо передбачений обов'язок податкового органу прийняти самостійне рішення про анулювання реєстрації на підставах, визначених у підпунктах «в»- «г» цього пункту.
Згідно з абз.1 п.п.2.5. п.2 Порядку проведення інвентаризації платників податку на додану вартість анулювання реєстрації платника податку на додану вартість здійснюється органами державної податкової служби на підставі акта про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, який вказав, що відповідач - Ленінська міжрайонна державна податкова інспекція у м.Луганську в даному випадку приймаючи рішення про анулювання реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськпереробка» в якості платника податку на додану вартість діяла в межах наданих повноважень встановлених пунктом 9.8 статті 9 Закону України «Про податок на додану вартість», але як встановлено в судовому засіданні прийняла помилкове рішенні. Тому вимога про визнання дій Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м.Луганську по винесенню акту від 10.12.2010 N 436 про анулювання реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськпереробка» в якості платника податку на додану вартість неправомірними не підлягає задоволенню.
Під час судового засідання було встановлено, що відповідач діяв у межах своїх повноважень, передбачених Законом України "Про державну податкову службу".
Статтею 200 КАС України визначено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Колегія вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому при таких обставинах апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення а постанову суду без змін.
Повний текст рішення складений 27 січня 2012 року.
Керуючись статтями 24, 160, 167, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у місті Луганську на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 14 листопада 2011р. у справі № 2а-9118/11/1270 - залишити без задоволення.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 14 листопада 2011р. у справі № 2а-9118/11/1270 залишити без змін.
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України складення рішення у повному обсязі відкласти на строк до 5 днів.
Рішення набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів з дня складення в повному обсязі.
ГоловуючийО.О.Шишов
Судді І.В.Сіваченко
С.П.Дяченко