Ухвала суду № 22125967, 01.03.2012, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.03.2012
Номер справи
5/446 (2а-9793/08 )
Номер документу
22125967
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 5/446 (2а-9793/08 ) Головуючий у 1-й інстанції: Патратій О.В.

Суддя-доповідач: Костюк Л.О.

У Х В А Л А

Іменем України

"01" березня 2012 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого суддіКостюк Л.О.;

суддів:Бужак Н.П., Троян Н.М.;

розглянувши в порядку письмового провадження у залі суду апеляційну скаргу Представника Міністерства з надзвичайних ситуацій України на ухвалу про зміну сторони у виконавчому провадженні Окружного адміністративного суду м.Києва від 30 вересня 2011 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Державного казначейства України про визнання протиправним наказів, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, внесення змін до записів у трудових книжках, відшкодування моральної шкоди, -

В С Т А Н О В И Л А:

У серпні 2011 року позивачі звернулися до Окружного адміністративного суду м.Києва з позовом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Державного казначейства України про визнання протиправним наказів, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, внесення змін до записів у трудових книжках, відшкодування моральної шкоди.

Постановою Окружного адміністративного суду м.Києва від 23 листопада 2009 року позов задоволено частково.

Визнано протиправним та скасовано Наказ Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 09.04.2008 року № 293 "Про здійснення організаційно-штатних заходів у структурних підрозділах центрального апарату МНС";

Визнано протиправним та скасовано наказ Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 28.07.2008р. № 159 в частині звільнення ОСОБА_2 з роботи з посади начальника відділу європейської інтеграції Управління міжнародного співробітництва Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи;

Поновлено ОСОБА_2 на роботі на посаді начальника відділу європейської інтеграції Управління міжнародного співробітництва Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи з 28 липня 2008 року;

Визнано протиправним та скасовано наказ Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 29.07.2008р. № 160 в частині звільнення ОСОБА_3 з роботи з посади заступника начальника управління - начальника відділу двостороннього та багатостороннього співробітництва

Управління міжнародного співробітництва Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи;

Поновлено ОСОБА_3 на роботі на посаді заступника начальника управління - начальника відділу двостороннього та багатостороннього співробітництва Управління міжнародного співробітництва Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи з 29.07.2008 року;

Визнано протиправним та скасовано наказ Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 04.08.2008р. № 161 в частині звільнення ОСОБА_4 з роботи з посади головного спеціаліста відділу двостороннього та багатостороннього співробітництва Управління міжнародного співробітництва Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи;

Визнано протиправним та скасовано наказ Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 04.08.2008р. № 161 в частині звільнення ОСОБА_5 з роботи з посади головного спеціаліста відділу двостороннього та багатостороннього співробітництва Управління міжнародного співробітництва Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи;

Стягнуто з Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи на користь:

-ОСОБА_2 середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 28.07.2008 року по 23.11.2009 року в сумі 55 287,98 гривень;

-ОСОБА_3 середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 29.07.2008 року по 23.11.2009 року в сумі 103 678, 13 гривень;

-ОСОБА_4 середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 04.08.2008 року по 03.11.2008 року в сумі 14293,36 гривень;

-ОСОБА_5 середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 04.08.2008 року по 01.06.2009 року в сумі 19169,87 гривень.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 07.06.2011 року постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23.11.2009 р. було залишено без змін. 24 червня та 04 липня 2001 року Окружним адміністративним судом м. Києва було видано ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_5 виконавчі листи щодо примусового виконання постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 23.11.2009 року в частині стягнення з Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи середнього заробітку за час вимушеного прогулу, зокрема:

-на користь ОСОБА_5 - 16 015,56 грн. (за період з 04.08.2008 р. по 01.06.2009 р.);

-на користь ОСОБА_2 - 50 482,90 грн. (за період з 28.07.2008 р. по 23.11.2009 р.);

-на користь ОСОБА_4 - 10 720,02 грн. (за період 04.08.2008 р. по 03.11.2008 р.)

-на користь ОСОБА_3 - 95 723,57 грн. (за період з 29.07.2008 р. по 23.11.2009 р.).

15.07.2011 р., 18.07.2011 р., 19.07.2011 р., 10.08.2011 р. головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України Роєнком Р.В. на підставі вищевказаних виконавчих листів було відкрито виконавчі провадження № 27573251, № 27605478, № 27693274, № 28129217 з метою примусового виконання вищевказаних виконавчих листів.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м.Києва від 30 вересня 2011 року задоволено заяву про заміну сторони виконавчого провадження.

Замінено Боржника у виконавчих провадженнях ВП №27573251, №27605478, №27693274, №28129217 про примусовому виконанню виконавчих листів, виданих Окружним адміністративним судом м.Києва 04.07.2011 року та 24.062011 року по примусовому виконанню постанови Окружного адміністративного суду м.Києва від 23.11.2009 року по справі №5/446 з Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи на Міністерство надзвичайних ситуацій України (адреса: 01030, м.Київ, вул. Олеся Гончара, буд. 55, код ЄДРПОУ 37535001).

Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, Представник Міністерства з надзвичайних ситуацій України подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу судді суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм процесуального права та постановити нову, якою відмовити повністю.

Підстави для проведення апеляційного розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами визначено ст. 197 КАС України.

За змістом ч. 1 вищезазначеної статті суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі: 1) відсутності клопотань від усіх осіб, які беруть участь в справі, про розгляд справи за їх участю; 2) неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання; 3) подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які прийняті у порядку скороченого провадження за результатами розгляду справ, передбачених пунктами 1, 2 частини першої статті 183-2 цього Кодексу.

З огляду на викладене та враховуючи те, що справу можливо вирішити на основі наявних у ній доказів, колегія суддів вважає, що розгляд справи має бути проведено в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами відповідно до ч. 1 ст. 197 КАС України.

Розглянувши та перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а ухвала суду без змін з наступних підстав.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 199, ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Суд першої інстанції, задоволюючи заяву про заміну сторони виконавчого провадження, виходив з того, що права позивачів внаслідок незаконного звільнення, в тому числі щодо виплати середнього заробітку за час вимушеного прогулу, підлягають відновленню правонаступником Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи - Міністерством надзвичайних ситуацій України.

З таким висновком суду першої інстанції колегія суддів погоджується виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, 29 серпня 2011 року від стягувачів до канцелярії суду надійшла заява про заміну боржника у виконавчих провадженнях № 27573251, № 27605478, № 27693274, № 28129217 з Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи на Міністерство надзвичайних ситуацій.

Заява обґрунтована тим, що позивачів по справі було звільнено з Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, яке під час примусового виконання рішення було реорганізовано у Міністерство надзвичайних ситуацій на підставі Указу Президента України «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади»№ 1085/2010 від 09.12.2010 яке є правонаступником попереднього міністерства. Внаслідок цього змінився боржник, який має відповідати за адміністративним позовом.

Відповідно до ч. 1 ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 було звільнені на підставі наказів Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи № 159 від 28.07.2008 року, № 160 від 29.07.2008 року, № 161 від 04.08.2008 року, які частково скасовані постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 23.11.2009 року.

Постановою суду позивачів було поновлено на відповідних посадах у Міністерстві з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи та стягнуто з вказаного Міністерства на користь позивачів середній заробіток за час вимушеного прогулу.

Під час примусового виконання постанови суду набрав чинності Указ Президента України «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» № 1085/2010 від 09.12.2010 року, абзацом 6 пункту 1 якого вирішено утворити Міністерство надзвичайних ситуацій України, Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України, Державне агентство України з управління зоною відчуження, Державну інспекцію техногенної безпеки України, реорганізувавши Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Пунктом 5 вищевказаного Указу визначено, що міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, що утворюються шляхом реорганізації інших центральних органів виконавчої влади, є правонаступниками органів, які реорганізуються.

Як вбачається з Свідоцтва про державну реєстрацію № 794727 та Довідки з ЄДРПОУ № 157539 від 24.02.2011 року Міністерство надзвичайних ситуацій України було зареєстровано як юридична особа 16.02.2011 року.

Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 402/2011 затверджено Положення про Міністерство надзвичайних ситуацій України. Відповідно до абзацу 4 пункту 13 вищевказаного положення, МНС України є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України.

Порівняльний аналіз вищевказаного Положення про Міністерство надзвичайних ситуацій з нормами Положення про Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 листопада 2006 р. № 1539, дає підстави для висновку, що за основними завданнями та функціями Міністерство надзвичайних ситуацій України є правонаступником Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи реалізації.

З огляду на вищевказане, суд першої інстанції правильно замінив боржника у виконавчих провадженнях ВП № 27573251, № 27605478, № 27693274, № 28129217 з Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи на Міністерство надзвичайних ситуацій України, яке є правонаступником Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, за своїм юридичним статусом може бути стороною у виконавчому провадженні та вчинити необхідні дії для належного виконання виконавчих листів, виданих Окружним адміністративним судом м. Києва 24.06.2011 року (ОСОБА_3) та 04.07.2011 року (ОСОБА_5, ОСОБА_2, ОСОБА_4) по примусовому виконанню постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 23.11.2009 року по справі № 5/446.

Доводи апеляційної скарги спростовуються вищевикладеним та є таким, що не відповідають обставинам справи.

З урахуванням вище викладеного, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції ухвалено судове рішення з додержання норм процесуального та матеріального права, в зв'язку з чим вимоги апеляційної скарги не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 160, 167, 195, 196, 199, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Представника Міністерства з надзвичайних ситуацій України - залишити без задоволення, а ухвалу Окружного адміністративного суду м.Києва від 30 вересня 2011 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте на неї може бути подана касаційна скарга до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення цієї ухвали у повному обсязі, тобто з 06 березня 2012 року.

Головуючий суддя Костюк Л.О.

Судді: Бужак Н.П. Троян Н.М.