Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
24 лютого 2012 року № 2а-16745/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Маруліної Л.О., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу
за позовомДержавної інспекції з контролю за цінами у Львівській області
доДержавного підприємства «Документ»
простягнення заборгованості у розмірі 9064410,00 грн. ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася Державна інспекція з контролю за цінами у Львівській області (далі –позивач) з позовом до Державного підприємства «Документ»(ідентифікаційний код 32735236) (далі –відповідач) про стягнення заборгованості економічних санкцій у розмірі 9064410,00 грн.
Ухвалами Окружного адміністративного суду м. Києва від 18.01.2010 р. та від 07.09.2011 р. справу було зупинено.
Стягнення економічних санкцій провадиться позивачем на підставі суми заборгованості, що не сплачена відповідачем згідно рішення Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області про застосування економічних санкцій від 06.08.2009р. №219.
Рішення позивача про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 219 було оскаржено відповідачем до суду та скасовано постановою Окружного адміністративного суду місті Києва від 10.11.2010 р. по справі № 2а-14690/09/8/0170, яка залишена без змін ухвалами Київського апеляційного адміністративного суду від 22.02.2011 р. та Вищого адміністративного суду України від 13.12.2011 р.
В судове засідання 13.02.2012 р. сторони не з’явилися, надіслали письмові клопотання про розгляд справи без їх участі.
Відповідно до частини шостої ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З огляду на вищевикладене та з урахуванням вимог ст. ст. 41, 122, 128 КАС України, суд дійшов до висновку про розгляд справи у письмовому провадженні.
Дослідивши матеріали справи, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Державною інспекцією з контролю за цінами у Львівській області відповідно до Закону України «Про ціни і ціноутворення»від 03.12.1990 року №507-ХІІ, Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2000 р. № 1819 проведено планову перевірку додержання державної дисципліни цін Львівською філією Державного підприємства «Документ».
В результаті перевірки в Акті від 31.07.2009 р. № 000446 було встановлено порушення відповідачем вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 р. № 795 та спільного Наказу Міністерства внутрішніх справ, Мінфіну та Мінекономіки України від 05.10.2007 р. № 369/1105/336 в частині одержання необґрунтованої виручки в результаті порушення порядку застосування плати за послуги паспортно-візового характеру.
За наслідками перевірки винесено рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 219 від 06.08.2009 р.
Зазначене рішення про застосування до Державного підприємства «Документ»економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін визнано протиправним та скасовано відповідно до постанови Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 10.11.2010 р. по справі № 2а-14690/09/8/0170, яка набрала законної сили.
Дослідивши наявні у справі докази, проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги не підлягають задоволенню виходячи з наступного.
Постановою Кабінету Міністрів України №1819 затверджено Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами. Згідно з п. 1 зазначеного Положення, Державна інспекція з контролю за цінами є урядовим органом державного управління, який діє у складі Мінекономіки і підпорядковується йому.
Пунктом 4 даного Положення встановлено, що Державна інспекція в межах своєї компетенції здійснює перевірки додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів, а також їх економічного обґрунтування.
У відповідності до п. 5 вищезазначеного положення посадова особа органів державного контролю за цінами має право проводити в органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, підприємствах, установах та організаціях незалежно від форми власності перевірки бухгалтерських документів, книг, звітів, калькуляцій та інших документів, пов'язаних з формуванням, встановленням і застосуванням цін і тарифів; одержувати в установленому порядку від органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, підприємств, установ та організацій матеріали та інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань.
Згідно 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що діяв на момент виникнення спірних правовідносин, податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно вимог п.п.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягненні в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які не підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог, оскільки рішення про застосування економічних санкцій було скасовано в судовому порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оскільки позивач, як суб’єкт владних повноважень, не довів правомірність заявлених ним позовних вимог, суд прийшов до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог позивача.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ :
1. Відмовити у задоволенні позову повністю.
Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Л. О. Маруліна