Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
22 березня 2012 р. № 2-а- 1677/12/2070
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Панов М.М. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом
Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова
до Товариства з обмеженою відповідальністю "С. Діджитал юкрейн"
простягнення податкового боргу ,
В С Т А Н О В И В:
Позивач,Державна податкова інспекція у Дзержинському районі м. Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом доТовариства з обмеженою відповідальністю "С. Діджитал юкрейн", в якому просив стягнути з відповідача податковий борг у сумі 1529,00 грн. по ПДВ та перерухвати на р/р 31118029700003 , УДКСУ у Дзержинському районі м.Харкова . код ЄДРПОУ 37999654, МФО 851011.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів була надіслана відповідачу з поштовим повідомленням за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. Але до суду повернувся конверт з позначкою "адресат не значиться", згідно ст. 35 ч. 11 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Заперечень проти позову або заяву про визнання позову до суду в десятиденний строк з дня одержання ухвали суду відповідач не надав.
Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Суд зазначає, що 01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закон України “Про систему оподаткування” втратили чинність.
Проте, у звязку з тим, що правовідносини щодо наслідків несплати податку виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, в даному випадку слід застосовувати норми Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закону України “Про систему оподаткування”, які були чинні на момент виникнення даних правовідносин.
Згідно з п. 1.2 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” Державна податкова інспекція у Київському районі м. Харкова здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів) та забезпечує правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків.
Відповідно до Закону України “Про систему оподаткування”від 18.02.1997 р., № 77/97-ВР платники податків, зборів (обовязкових платежів) зобовязанні сплачувати належні суми податків та зборів у встановлені законом терміни і це зобовязання припиняється їх сплатою.
ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова на підставі ст..10,11 Закону України Закону України від 04.12.1990 року № 509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні», п.п. 4.1, п.4.1, ст.4 Закону України « Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.00р. було проведено документальна невиїзна (камеральна) перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю "С. Діджитал юкрейн" та складено акт про не надання та несвоєчасне надання звітності, а саме: декларації по ПДВ за вересень 2009 року, жовтень 2009 року, листопад 2009 року , грудень 2009 року та січень 2010 року та складено акт від 23.02.2010 року № 1116.
Відповідно до висновків Акту перевірки від 23.02.2010 року № 1116, позивачем встановлено порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України від 21 грудня 2000 року » 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» зі змінами та доповненнями , п.п.2.6.1, п.2.6 Порядком заповнення та не надання податкових декларацій по ПДВ № 213 від 15.06.2005р., який зареєстрований міністерством Юстиції 30.06.2005 року № 702/10982.
На підставі Акту перевірки від 23.02.2010 року № 1116, було винесено податкове повідомлення-рішення № 00001051502/0 від 04.03.2010 року, на суму податкового зобовязання з штрафних санкцій в розмірі 850,00 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення було направлено на юридичну адресу відповідача , рішення було повернуто до ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова з поштою з відміткою з терміном зберігання.
Також , ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова на підставі ст..10,11 Закону України Закону України від 04.12.1990 року № 509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні», п.п. 4.1, п.4.1, ст.4 Закону України « Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.00р. було проведено документальна невиїзна (камеральна) перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю "С. Діджитал юкрейн" та складено акт про не надання, а саме: декларації по ПДВ за лютий травень 2010 року. За результатами перевірки складено акт від 25.06.2010 року № 6832/1502/35350930.
Відповідно до висновків Акту перевірки від 25.06.2010 року № 6832/1502/35350930, позивачем встановлено порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України від 21 грудня 2000 року » 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» зі змінами та доповненнями , п.п.2.6.1, п.2.6 Порядком заповнення та не надання податкових декларацій по ПДВ № 213 від 15.06.2005р., який зареєстрований міністерством Юстиції 30.06.2005 року № 702/10982.
На підставі Акту перевірки від 23.02.2010 року № 1116, було винесено податкове повідомлення-рішення № 00004141502/0 від 08.07.2010 року, на суму податкового зобовязання з штрафних санкцій в розмірі 680,00 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення було направлено на юридичну адресу відповідача , рішення було повернуто до ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова з поштою з відміткою з терміном зберігання.
Відповідно до п.п. 5.3.1. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”від 21.12.00р. № 2181-ІІІ у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Згідно з п.п. 5.4.1. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”від 21.12.00р. № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”від 21.12.2000, № 2181-III (В редакції, чинній на момент виникнення боргу) контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо: а) платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію; б) дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях; в) контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання.
Згідно п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Штрафні санкції накладаються контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 цієї статті, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків. Платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку. Для фізичних осіб, які займають посади, що підпадають під визначення суб'єктів корупційних діянь відповідно до закону, за неподання або несвоєчасне подання декларації про доходи таких фізичних осіб, отриманих протягом зайняття такої посади, штраф застосовується у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Приписами п.п. 14.1.175. п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг сума узгодженого грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання.
Відповідно до пп. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 р. у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Матеріалами справи підтверджено, що позивачем до відповідача були надіслані перша податкова вимога № 1/743 від 07.06.2010 р. про сплату податкового боргу та направлена друга податкова вимога 2/1886 від 02.08.2010 року.
Пунктом 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України: у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобовязання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення рішення.
Відповідно до п.20.1.18 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, податкові органи подають до судів позови до підприємств, організацій, установ та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно п. 95.1 ст. 95 Податкового Кодексу України Орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків переди бюджетами та державними цільовими фондами» ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова було прийнято рішення №208 від 09.09.2010 року про стягнення коштів та продаж інших активів платника.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з ч. 1 ст. 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного,керуючись ст.ст. 9, 11, 71, 94,159, 160163, 183-2,186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "С. Діджитал юкрейн" про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "С. Діджитал юкрейн" (м.Харків, пр. Леніна,буд.27-А, кв.612 , код ЄДРПОУ 35350930) податковий борг у сумі 1529 (одна тисяча пятсот двадцять девять) грн. 00 коп. та перерахувати на р/р 31118029700003 УДКСУ у Дзержинському районі м. Харкова , код ЄДРПОУ 37999654, МФО 851011.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи
Суддя Панов М.М.