Постанова № 22114617, 23.03.2012, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.03.2012
Номер справи
1773/12/2070
Номер документу
22114617
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

23 березня 2012 р. № 2-а- 1773/12/2070

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Панов М.М. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом

Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова

до ПНВФ "АЛЬТЕРНАТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ"

простягнення податкового боргу ,

В С Т А Н О В И В:

Позивач,Державна податкова інспекція у Дзержинському районі м. Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом доПНВФ "АЛЬТЕРНАТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ", в якому просив стягнути з відповідача податковий борг у сумі 1359,50 грн.

Копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів була надіслана відповідачу з поштовим повідомленням за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. Але до суду повер9нувся конверт з позначкою "за закінченням терміну зберігання", згідно ст. 35 ч. 11 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Заперечень проти позову або заяву про визнання позову до суду в десятиденний строк з дня одержання ухвали суду відповідач не надав.

Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Суд зазначає, що 01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закон України “Про систему оподаткування” втратили чинність.

Проте, у звязку з тим, що правовідносини щодо наслідків несплати податку виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, в даному випадку слід застосовувати норми Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закону України “Про систему оподаткування”, які були чинні на момент виникнення даних правовідносин.

Згідно з п. 1.2 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” Державна податкова інспекція у Київському районі м. Харкова здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів) та забезпечує правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків.

Відповідно до Закону України “Про систему оподаткування”від 18.02.1997 р., № 77/97-ВР платники податків, зборів (обовязкових платежів) зобовязанні сплачувати належні суми податків та зборів у встановлені законом терміни і це зобовязання припиняється їх сплатою.

ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова на підставі на підставі ст..10,11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України « Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» було проведено невиїзну документальну перевірка про виявлені порушення податкового законодавства ПНВФ «Альтернативні технології» з питань несвоєчасного подання до ДПІ розрахунку по комунальному податку 2 квартал 2008р. За результатами перевірки складено акт від 10.09.2008 року № 5663/1501/24473789/382.

Відповідно до висновків Акту перевірки від 10.09.2008 року № 5663/1501/24473789/382, позивачем встановлено порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України від 21 грудня 2000 року » 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»,ст.. 15 Декрету КМУ «Про місцеві податки і збори» від 20.05.1993р. № 56-93 (із змінами та доповненнями).

На підставі Акту перевірки від 10.09.2008 року № 5663/1501/24473789/382, було винесено податкове повідомлення-рішення № 0004041503/0 від 17.09.2008 року, на суму податкового зобовязання з штрафних санкцій в розмірі 170 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення було направлено на юридичну адресу відповідача, рішення було повернуто до ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова з поштою з відміткою адресат не проживає , про що свідчить акт від 17.09.2008 року № 0004041503/0.

Також,ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова на підставі п. 1 ст.11 Закону України від 04 грудня 1990 року № 509 ХІІ « Про державну податкову службу в Україні» було проведено невиїзну документальну перевірку ПНВФ "АЛЬТЕРНАТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ" з питання несвоєчасного подання податкової звітності з податку на прибуток за 1 півріччя 2008 року. За результатами перевірки складено акт від 16.09.2008 року № 5776/1501/24473789.

Відповідно до висновків Акту перевірки від 16.09.2008 року № 5776/1501/24473789, позивачем встановлено порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України від 21 грудня 2000 року » 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»,платником податку на прибуток не подана (несвоєчасно подана): Декларація з податку на прибуток за 1 півріччя 2008 року.

На підставі Акту перевірки від 16.09.2008 року № 5776/1501/24473789, було винесено податкове повідомлення-рішення № 0004651501/0 від 24.09.2008 року, на суму податкового зобовязання з штрафних санкцій в розмірі 170 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення було направлено на юридичну адресу відповідача, рішення було повернуто до ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова з поштою з відміткою адресат не проживає.

Також, ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова на підставі на підставі ст.10,11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України « Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» було проведено невиїзну документальну (камеральну) перевірка про виявлені порушення податкового законодавства ПНВФ «Альтернативні технології» з питань порушення Граничних строків надання розрахунку по комунальному податку за 2 квартал 2007р. по строку 09.08.2007р. За результатами перевірки складено акт від 18.09.2008 року № 7415/1503/24473789/402.

Відповідно до висновків Акту перевірки від 18.09.2008 року № 7415/1503/24473789/402, позивачем встановлено порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України від 21 грудня 2000 року » 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»,ст.. 15 Декрету КМУ «Про місцеві податки і збори» від 20.05.1993р. № 56-93 (із змінами та доповненнями).

На підставі Акту перевірки від 18.09.2008 року № 7415/1503/24473789/402, було винесено податкове повідомлення-рішення № 0004461503/0 від 25.09.2008 року, на суму податкового зобовязання з штрафних санкцій в розмірі 170 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення було направлено на юридичну адресу відповідача, рішення було повернуто до ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова з поштою з відміткою адресат не проживає , про що свідчить акт від 24.09.2008 року №705/1503/24473789.

Відповідно до п.п. 5.3.1. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”від 21.12.00р. № 2181-ІІІ у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Згідно з п.п. 5.4.1. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”від 21.12.00р. № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”від 21.12.2000, № 2181-III (В редакції, чинній на момент виникнення боргу) контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо: а) платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію; б) дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях; в) контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання.

Згідно п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Штрафні санкції накладаються контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 цієї статті, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків. Платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку. Для фізичних осіб, які займають посади, що підпадають під визначення суб'єктів корупційних діянь відповідно до закону, за неподання або несвоєчасне подання декларації про доходи таких фізичних осіб, отриманих протягом зайняття такої посади, штраф застосовується у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до пп. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 р. у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Матеріалами справи підтверджено, що позивачем до відповідача були надіслані перша податкова вимога № 1/1288 від 14.07.2006 р. про сплату податкового боргу у розмірі 170 грн. та направлена друга податкова вимога № 2/2256 від 21.09.2006 року про сплату податкового боргу у розмірі 170 грн.

Суд зазначає, що відповідно до п. 102.1 Податкового кодексу України контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

З цього приводу суду зазначає, оскільки після прийняття податкових повідомлень рішень № 0004301530 від 17.05.2006 року та № 0004461503 від 25.09.2007р., № 0004041503 від 17.09.2008р., № 0004711510 від 29.05.2006р., № 0004731501 від 08.10.2007 р., та № 0004651501 від 24.09.2008р., на загальну суму 1020,00 грн. до надходження адміністративного позову до суду пройшло більш ніж 1095 днів, відповідно до ч. 1 ст. 102 Податкового кодексу України відповідач вважається вільним від такого грошового зобов'язання, а спір стосовно даних рішень не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку, у зв"язку з цим позов підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з ч. 1 ст. 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного,керуючись ст.ст. 9, 11, 71, 94,159, 160163, 183-2,186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова до ПНВФ "АЛЬТЕРНАТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ" про стягнення податкового боргу - задовольнити частково

Стягнути з ПНВФ "АЛЬТЕРНАТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ" (код ЄДРПОУ 24473789, адреса: 610018 м. Харків, вул. Новопрудна, б.9/а кв.149) податковий борг у сумі 339 (триста тридцять дев"ять) грн.50 коп. з яких борг у розмірі 170 грн. перерахувати на р/р 31117008700003 УДКСУ у Дзержинському районі м. Харкова , код ЄДРПОУ 37999654, МФО 851011;суму - 169,50 грн. на р/р 31118029700003 УДКСУ у Дзержинському районі м. Харкова , код ЄДРПОУ 37999654, МФО 851011.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Панов М.М.