Постанова № 22109724, 12.03.2012, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.03.2012
Номер справи
2а/2470/281/12
Номер документу
22109724
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 березня 2012 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/281/12

09:25 год.

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Левицький В.К., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом прокурора м. Чернівці в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області до комунального підприємства «Чернівецьке тролейбусне управління» про стягнення фінансових санкцій,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м. Чернівці в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області (далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до комунального підприємства «Чернівецьке тролейбусне управління»(далі - відповідач) про стягнення фінансової санкції в сумі 1700,00 грн.

Відповідачем подано письмові заперечення проти позову, відповідно до яких, вважає позовні вимоги необґрунтованими та просить суд у задоволенні позову відмовити, зазначаючи, що автобус марки «Богдан»А09201, серійний знакНОМЕР_1 під керуванням водія ОСОБА_1 здійснював регулярні перевезення у м. Чернівцях по маршруту № 34 і на нього не поширюються вимоги п.п.6.1 та. 6.3 наказу Міністерства транспорту та звязку № 340 від 07.06.2010 р., відтак індивідуальну контрольну книжку водія про робочий час і час відпочинку він вести не зобовязаний.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, суд вважає що наявні достатні підстави для прийняття судового рішення і приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю.

Судом встановлено, що 19.07.2011 р. спеціалістами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області здійснено рейдову перевірку транспортного засобу марки «Богдан»А09201, серійний знак НОМЕР_1, який належить комунальному підприємству «Чернівецьке тролейбусне управління»та використовувався водієм ОСОБА_1 для перевезення пасажирів, про що складено акт за № 003789 (а.с. 5).

Перевіркою виявлено порушення абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», зокрема: встановлено факт надання послуг з перевезення пасажирів по маршруту № 34 без ведення індивідуальної контрольної книжки обліку робочого часу та відпочинку водієм комунального підприємства «Чернівецьке тролейбусне управління», що передбачено наказом Міністерства транспорту та звязку № 340 від 07.06.2010 р., чим порушено ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт»

ОСОБА_1 з актом був ознайомлений, однак від підпису та пояснень відмовився, про що зроблено відповідний запис в акті.

Як вбачається із матеріалів справи, 25.08.2011 р. відповідачу було направлене повідомлення про час і місце розгляду справи про порушення Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт», яке отримано останнім власноручно 31.08.2011р., про що свідчить відмітка про вручення рекомендованого поштового відправлення (а.с. 6).

На підставі висновків проведеної перевірки та згідно абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в Чернівецькій області від 16.09.2011 р. № 3966 до відповідача було застосовано фінансову санкцію у сумі 1700,00 грн. (а. с. 7).

Копію постанови від 16.09.2011 р. № 3966 направлено комунальному підприємству «Чернівецьке тролейбусне управління»для добровільної сплати фінансової санкції, яку отримано останнім власноручно 30.09.2011р., про що свідчить відмітка про вручення рекомендованого поштового відправлення (а.с. 6).

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначаються Законом України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 р. № 2344-III (далі - Закон № 2344-III ).

Відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень регулюються ст. 3 Закону № 2344-III.

Згідно ст. 60 Закону № 2344-III за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу. Порядок стягнення у вигляді штрафу та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Статтею 6 Закону № 2344-III та п. 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. № 1567 (далі Порядок № 1567) встановлено, що державний контроль за дотриманням автомобільними перевізниками законодавства про автомобільний транспорт здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Згідно зі ст. 1 Закону України № 2344-III, автомобільний перевізник - це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власні кошти перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.

Статтею 39 Закону № 2344-III визначено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Зокрема, документи для регулярних пасажирських перевезень для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України;

Судом встановлено, що територіальним управлінням головної державної інспекції на автомобільному транспорті в ході перевірки виявлено факт надання послуг з перевезення пасажирів по маршруту № 34 без ведення індивідуальної контрольної книжки обліку робочого часу та відпочинку водієм ОСОБА_1, який керував транспортним засобом, що належить комунальному підприємству «Чернівецьке тролейбусне управління».

Згідно абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону № 2344-III за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пункт 28 Порядку, передбачає, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Як слідує з матеріалів справи, застосована фінансова санкція в сумі 1700,00 грн. до Державного бюджету на зазначений у постанові рахунок впродовж 15 днів після отримання копії постанови відповідачем не перерахована.

Винесена постанова про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалась в судовому порядку, а тому підлягає виконанню.

За наведених обставин, доводи відповідача про відсутність підстав для задоволення позову, суд не бере до уваги.

Судом з достовірністю встановлено наявність з боку відповідача порушень вимог чинного законодавства в частині своєчасного перерахування фінансових санкцій, тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню повністю.

Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України та ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідач не довів належними та допустимими доказами відсутності або погашення ним в добровільному порядку фінансової санкції в сумі 1700,00 грн.

Оскільки, спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), відповідно до ст. 94 КАС України, стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 183-2, 160, 256 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з комунального підприємства «Чернівецьке тролейбусне управління» (м. Чернівці, проспект Незалежності, буд. 129, код ЄДРПОУ 03328907) на користь територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області (м. Чернівці, вул. М. Терези, буд. 64 А) в дохід Державного бюджету суму несплаченої фінансової санкції в сумі 1700,00 грн. (банк одержувач: в УДК в Чернівецькій області, МФО 856135, р/р 31111106700002, код платежу 21081100).

3.Постанову звернути до негайного виконання.

Відповідно до ч. 1 та 3 ст. 254 КАС України постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова суду за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги

Суддя В.К. Левицький