Постанова № 22108060, 05.03.2012, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.03.2012
Номер справи
320/12/2070
Номер документу
22108060
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 березня 2012 р. справа № 2а-320/12/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Котеньова О.Г., при секретарі судового засідання Мартинчук С.М.,

за участі сторін:

представника позивача - Ковтун М.І,

представника відповідача - Кального О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові адміністративну справу за адміністративним позовом Підприємства Харківської виправної колонії управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Харківській області (№43) до Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Харкова про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Підприємство Харківської виправної колонії управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Харківській області (№43), звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Харкова (далі - відповідач), з урахуванням уточнень, в якому просить суд:

- визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Харкова щодо зарахування платежів зі сплати поточних обов'язкових податків за 2009-2010 роки.

- скасувати податкові повідомлення-рішення:

- №0000371520/0 від 11.02.2009 року;

- №0000881520/0 від 17.03.2009 року;

- №0001021520/0 від 31.03.2009 року;

- №0001301520/0 від 30.04.2009 року;

- №0002871520/0 від 05.11.2009 року;

- №0003191520/0 від 30.12.2009 року;

- №0000151520/0 від 29.01.2010 року;

- №0001261701/0 від 17.03.2010 року;

- №0002711701/0 від 13.04.2010 року;

- №0002911701/0 від 28.04.2010 року;

- №0005541701/0 від 10.06.2010 року.

Посилаючись на факти викладені у позовній заяві, позивач просив позов задовольнити у повному обсязі.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення позову, з підстав викладених в письмових запереченнях, які приєднані до матеріалів справи.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Підприємство Харківської виправної колонії управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Харківській області (№43) (код ЄДРПОУ 08680885) засноване Державним департаментом України з питань виконання покарань і зареєстрований виконавчим комітетом Орджонікідзевської районної ради від 30.09.1996 року №14801200000028548, як юридична особа, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію та перебуває на податковому обліку в ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Харкова з 24.04.2000 року.

11.02.2009 року відповідачем було проведено документальну невиїзну перевірку дотримання вимог пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", за результатами якої складено акт №233/152-08680885, яким встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобовязання за платежем податок на додану вартість, чим порушено п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування".

На підставі акта перевірки відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення від 11.02.2009 року №0000371520/0, яким визначено позивачу суму штрафу у розмірі 34489,25 грн. за платежем податок на додану вартість.

Також відповідачем було вказано, що позивач фактично погасив податковий борг 2009 року лише в січні-лютому 2009 року на підставі платіжних доручень від 09.01.2009 року №21 на суму 20000 грн.; від 14.01.2009 року №43 на суму 5000 грн.; від 15.01.2009 року №44 на суму 5000 грн.; від 29.01.2009 року; від 14.01.2009 року №48 на суму 5000грн.; №87 на суму 16086грн.; від 05.02.2009 року №105 на суму 10000 грн.,; від 06.02.2009 року №109 на суму 3000 грн.

17.03.2009 року відповідачем проведено документальну невиїзну перевірку дотримання вимог пп. 5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Позивачем, за результатами якої складений акт №572/152-08680885, яким встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість, чим порушено п.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення податкових зобов'язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування".

На підставі акта перевірки відповідачем винесено податкове повідомлення - рішення, від 17.03.2009 року №0000881520/0, яким визначено позивачу суму штрафу у розмірі 11581,07 грн. за платежем податок на додану вартість.

Також, відповідачем було вказано, що позивач фактично погасив податковий борг 2006 року лише в лютому-березні 2009 року на підставі платіжних доручень від 17.02.2009 року №154 на суму 2000 грн.; від 24.02.2009 року №180 на суму 6287,50 грн.; від 10.03.2009 року №162 на суму 12000 грн.

31.03.2009 року відповідачем проведено документальну невиїзну перевірку дотримання вимог пп. 5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Позивачем, за результатами якої складений акт № 67/152-08680885, яким встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість, чим порушено п.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення податкових зобов'язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування".

На підставі акта перевірки відповідачем винесено податкове повідомлення - рішення, від 31.03.2009 року №0001021520/0, яким визначено позивачу суму штрафу у розмірі 16797,56 грн. за платежем податок на додану вартість.

Також, відповідачем було вказано, що позивач фактично погасив податковий борг 2006 року лише в березні 2009 року на підставі платіжного доручення від 30.03.2009 року №260 на суму 20000 грн.

30.04.2009 року відповідачем проведено документальну невиїзну перевірку дотримання вимог пп. 5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Позивачем, за результатами якої складений акт №843/152-08680885, яким встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість, чим порушено п.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення податкових зобов'язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та ст.9 Закону України "Про систему оподаткування".

На підставі акта перевірки відповідачем винесено податкове повідомлення - рішення, від 30.04.2009 року №0001301520/0, яким визначено позивачу суму штрафу у розмірі 17470,86 грн. за платежем податок на додану вартість.

Також, відповідачем було вказано, що позивач фактично погасив податковий борг 2006 року лише в квітні 2009 року на підставі платіжних доручень від 15.04.2009 року №345 на суму 10000 грн., від 16.04.2009 року №346 на суму 10000 грн., від 23.04.2009 року №380 на суму 4223 грн., від 23.04.2009 року №381 на суму 4570 грн.

03.06.2009 року відповідачем проведено документальну невиїзну перевірку дотримання вимог пп. 5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", ст.5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів". Позивачем, за результатами якої складений акт №1129/17-08680885, яким встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання за платежем податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів, чим порушено п.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення податкових зобов'язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та ст.9 Закону України "Про систему оподаткування".

На підставі акта перевірки відповідачем винесено податкове повідомлення - рішення, яким визначено позивачу суму штрафу у розмірі 1780,52 грн. за платежем податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів.

Також, відповідачем було вказано, що Позивач фактично погасив податковий борг 2006 року лише в березні-квітні 2009 року на підставі платіжних доручень від 30.03.2009 року №260 на суму 1500 грн., від 30.03.2009 року №261 на суму 1075,94 грн., від 10.04.2009 року №307 на суму 750 грн., від 23.04.2009 року №382 на суму 1075,94 грн. в призначенні платежу вказано, по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів за лютий-березень 2009 року. Отже, узгоджена сума податкового зобов'язання сплачена у встановлені законом строки.

05.11.2009 року відповідачем проведено документальну невиїзну перевірку дотримання вимог пп. 5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Позивачем, за результатами якої складений акт №2165/152-08680885, яким встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість, чим порушено п.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення податкових зобов'язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування".

На підставі акта перевірки Відповідачем винесено податкове повідомлення - рішення, від 05.11.2009 року №0002871520/0, яким визначено позивачу суму штрафу у розмірі 33782,22 грн. за платежем податок на додану вартість.

Також, відповідачем було вказано, що Позивач фактично погасив податковий борг 2007 року лише в жовтні 2009 року на підставі платіжних доручень від 23.10.2009 року №1158 на суму 5000 грн.; від 1159 від 26.10.2009 року №1159 на суму 9000 грн.; від 27.10.2009 року №1163 на суму 9000 грн.; від 28.10.2009 року №1167 на суму 9000 грн.; від 29.10.2009 року №1171 на суму 18500 грн.

30.12.2009 року відповідачем проведено документальну невиїзну перевірку дотримання вимог пп. 5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Позивачем, за результатами якої складений акт №2340/152-08680885, яким встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість, чим порушено п.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення податкових зобов'язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та ст.9 Закону України "Про систему оподаткування".

На підставі акта перевірки відповідачем винесено податкове повідомлення - рішення, від 30.12.2009 року №0003191520/0, яким визначено позивачу суму штрафу у розмірі 14284,66 грн. за платежем податок на додану вартість.

Також, відповідачем було вказано, що позивач фактично погасив податковий борг 2007 року лише в листопаді 2009 року на підставі платіжних доручень від 26.11.2009 року №1289 на суму 52400 грн.

29.01.2010 року відповідачем проведено документальну невиїзну перевірку дотримання вимог пп. 5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Позивачем, за результатами якої складений акт №75/152-08680885, яким встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість, чим порушено п.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення податкових зобов'язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та ст.9 Закону України "Про систему оподаткування".

На підставі акта перевірки відповідачем винесено податкове повідомлення - рішення, від 29.01.2010 року №0000151520/0, яким визначено позивачу суму штрафу у розмірі 19068,07 грн. за платежем податок на додану вартість.

Також, відповідачем було вказано, що позивач фактично погасив податковий борг 2007 року лише в січні 2010 року на підставі платіжних доручень від 05.01.2010 року №1 на суму 30000 грн.; від 28.01.2010 року №68 на суму 10615 грн.;

09.02.2010 року відповідачем проведено документальну невиїзну перевірку дотримання вимог пп. 5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", ст.5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів". Позивачем, за результатами якої складений акт №124/17-08680885, яким встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість, чим порушено п.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення податкових зобов'язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування".

На підставі акта перевірки відповідачем винесено податкове повідомлення - рішення, від 09.02.2010 року №0000081701/0, яким визначено позивачу суму штрафу у розмірі 899,89 грн. за платежем податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Також, відповідачем було вказано, що позивач фактично погасив податковий борг 2008 року лише в 2009-2010 року на підставі платіжних доручень від 25.12.2009 року №1387 на суму 750 грн. від 14.01.2010 року на суму 741,42 грн., від 28.01.2010 року №75 на суму 745грн.

04.03.2010 року відповідачем проведено документальну невиїзну перевірку дотримання вимог пп.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Позивачем, за результатами якої складений акт №265/152-08680885, яким встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість, чим порушено п.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення податкових зобов'язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та ст.9 Закону України "Про систему оподаткування".

На підставі акта перевірки відповідачем винесено податкове повідомлення - рішення, яким визначено позивачу суму штрафу у розмірі 13984,41 грн. за платежем податок на додану вартість.

Також, відповідачем було вказано, що позивач фактично погасив податковий борг 2008 року лише в 2010 року на підставі платіжних доручень від 05.03.2010 року на суму 5000 грн., від 16.03.2010 року №216 на суму 5000 грн.

17.03.2010 року відповідачем проведено документальну невиїзну перевірку дотримання вимог пп.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", ст.5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів" Позивачем, за результатами якої складений акт №421/17-08680885, яким встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість, чим порушено п.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення податкових зобов'язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування".

На підставі акта перевірки відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення від 17.03.2010 року №0001261701/0, яким визначено позивачу суму штрафу у розмірі 98,98 грн. за платежем податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Також, відповідачем було вказано, що позивач фактично погасив податковий борг 2008 року лише в 2010 року на підставі платіжних доручень від 07.10.2010 року №1081 на суму 384 грн., від 27.05.2010 року №455 на суму 384 грн.

13.04.2010 року відповідачем проведено документальну невиїзну перевірку дотримання вимог пп. 5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", ст.5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів". Позивачем, за результатами якої складений акт №698/17-08680885, яким встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість, чим порушено п.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення податкових зобов'язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та ст.9 Закону України "Про систему оподаткування".

На підставі акта перевірки відповідачем винесено податкове повідомлення - рішення від 13.04.2010 року №0002711701/0, яким визначено позивачу суму штрафу у розмірі 160,32 грн. за платежем податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Також, відповідачем було вказано, що позивач фактично погасив податковий борг 2008 року лише в 2009-2010 року на підставі платіжних доручень від 11.03.2010 року №203 на суму 384 грн.

02.04.2010 року відповідачем проведено документальну невиїзну перевірку дотримання вимог пп.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" Позивачем, за результатами якої складений акт № 627/152-08680885, яким встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість, чим порушено п.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення податкових зобов'язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та ст.9 Закону України "Про систему оподаткування".

На підставі акта перевірки відповідачем винесено податкове повідомлення - рішення, яким визначено позивачу суму штрафу у розмірі 3466,76 грн. за платежем податок на додану вартість.

Також, відповідачем було вказано, що позивач фактично погасив податковий борг 2007 року лише в березні 2010 року на підставі платіжних доручень від 03.03.2010 року на суму 3387,86 грн. та 15.03.2010 року на суму 5000 грн.

28.04.2010 року відповідачем проведено документальну невиїзну перевірку дотримання вимог пп.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", ст.5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів позивачем, за результатами якої складений акт №816/17-08680885, яким встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість, чим порушено п.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення податкових зобов'язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та ст.9 Закону України "Про систему оподаткування".

На підставі акта перевірки відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення від 28.04.2010 року №0002911701/0, яким визначено позивачу суму штрафу у розмірі 179,70 грн. за платежем податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Також, відповідачем було вказано, що позивач фактично погасив податковий борг 2007 року лише в 2010 року на підставі платіжних доручень від 16.04.2010 року на суму 45,00 грн., від 26.04.2010 року №307 на суму 384 грн.

03.06.2010 року відповідачем проведено документальну невиїзну перевірку дотримання вимог пп. 5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Позивачем, за результатами якої складений акт №1314/152-08680885, яким встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість, чим порушено п.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення податкових зобов'язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та ст.9 Закону України "Про систему оподаткування".

На підставі акта перевірки відповідачем винесено податкове повідомлення - рішення, яким визначено позивачу суму штрафу у розмірі 28744,17 грн. за платежем податок на додану вартість.

Також, відповідачем було вказано, що позивач фактично погасив податковий борг 2007 року лише в травні 2010 року на підставі платіжного доручення від 28.05.2010 року №489 на суму 91000 грн.

07.06.2010 року відповідачем проведено документальну невиїзну перевірку дотримання вимог пп. 5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Позивачем, за результатами якої складений акт №/15-08680885, яким встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання за платежем податок на прибуток, чим порушено п.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення податкових зобов'язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування".

На підставі акта перевірки відповідачем винесено податкове повідомлення - рішення, яким визначено позивачу суму штрафу у розмірі 212,86 грн. за платежем частина чистого прибутку.

Позивачем для підтвердження своєчасної сплати податкового зобов'язання частина чистого прибутку за травень 2010 року подано платіжне доручення від 01.06.2010 року №503 на суму 212,86 грн.

10.06.2010 року відповідачем проведено документальну невиїзну перевірку дотримання вимог пп. 5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", ст. 5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів". Позивачем, за результатами якої складений акт №698/17-08680885, яким встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість, чим порушено п.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення податкових зобов'язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та ст.9 Закону України "Про систему оподаткування".

На підставі акта перевірки відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення від 10.06.2010 року №0005541701/0, яким визначено позивачу суму штрафу у розмірі 321,03 грн. за платежем податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Також, відповідачем було вказано, що позивач фактично погасив податковий борг 2007-2008 року лише в 2010 року на підставі платіжних доручень від 27.05.2010 року №455, від 08.06.2010 року №529 на суму 384 грн.

07.07.2010 року відповідачем проведено документальну невиїзну перевірку дотримання вимог пп.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Позивачем, за результатами якої складений акт №1721/152-08680885, яким встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість, чим порушено п.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення податкових зобов'язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування".

На підставі акта перевірки відповідачем винесено податкове повідомлення - рішення, яким визначено позивачу суму штрафу у розмірі 22573,20 грн. за платежем податок на додану вартість.

Також, відповідачем було вказано, що позивач фактично погасив податковий борг 2007 року лише в червні 2010 року на підставі платіжного доручення від 30.06.2010 року №592 на суму 55250 грн.

Приписами статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

Виходячи зі змісту положень пункту 5 статті 50 Бюджетного Кодексу України податки, збори (обовязкові платежі) та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими в доход державного бюджету з моменту зарахування на єдиний казначейський рахунок державного бюджету.

Відповідно до пункту 5 статті 139 Господарського Кодексу України коштами у складі майна субєктів господарювання є гроші у національній та іноземній валюті, призначені для здійснення товарних відносин цих субєктів з іншими субєктами, а також фінансових відносин відповідно до законодавства.

Згідно пункту 1 статті 134 Господарського Кодексу України, субєкт господарювання, який здійснює господарську діяльність на основі права власності, на свій розсуд, одноосібно або спільно з іншими субєктами володіє, користується і розпоряджається належним йому (їм) майном.

Таким чином, позивач має право на свій розсуд вільно розпоряджатись належним йому майном, до складу якого входять грошові кошти.

Згідно пункту 2 статті 12 вказаного Закону фінансові установи виконують доручення платників податків і зборів (обовязкових платежів) на перерахування податків і зборів (обовязкових платежів) до бюджетів в установлений законом термін.

Відповідно до п.3 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991 року №1251 (в редакції, що діяла в момент виникнення спірних правовідносин) один із обовязків платника податків - сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни, а також, відповідно до ч.1 ст.11 - відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обовязкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обовязкових платежів) відповідно до законів України.

Факт перерахування вказаних сум підтверджується завіреними копіями вказаних платіжних доручень №592, №740, №890, №891, №1003, №1395, №216, №221, №231, №105, №109, №21, №43, №529, №840, №307, №455, №1384, №167, №236, №243, №380, №262, №154, №180, №44, №87, №48, №260, №162, №346, №345, №381, №1171, №260, №261, №307, №382, №221, №231, №236, №243,№1081, №503, №216, №75, №203, 1387, №19, №1, №68, №1289, №1158, №1159, №1163, №1167, №489, які містяться у матеріалах справи. Вказані суми були перераховані відповідачем у рахунок податкового боргу минулих років, а саме, розрахунки за 2009-2010 роки, сплата за які в свою чергу була перерахована у рахунок ще раніше виниклих боргів за даним податком.

Відповідно до вимог п. 5.3.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000 року (далі - Закон N 2181), платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації.

Пунктом 7.7 статті 7 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визначено принцип рівності бюджетних інтересів. З цією метою встановлено, що податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобов'язань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення, а в разі одночасного його виникнення за різними податками, зборами (обов'язковими платежами) - у рівних пропорціях.

Як визначено пунктом 7.7 статті 7 зазначеного Закону, джерелами самостійної сплати податкових зобов'язань або податкового боргу платника податку є будь-які власні кошти такого платника податку. Отже, грошовий платіж є єдиною формою сплати податкових зобов'язань і погашення податкового боргу.

Згідно з пунктом 6 статті 7 Закону України "Про Національний банк України" Національний банк України визначає систему, порядок і форми платежів.

Пунктом 1.7 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 N 22, зареєстрованої в Міністерстві юстиції 29.03.2004 року за №377/89/76, кошти з рахунків клієнтів банки списують лише за дорученнями власників цих рахунків (включаючи договірне списання коштів згідно з главою 6 цієї Інструкції) або на підставі платіжних вимог стягувачів у разі примусового списання коштів згідно з главою 5 цієї Інструкції. При цьому згідно з пунктом 3.8 зазначеної Інструкції реквізит "Призначення платежу" платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України. Платник відповідає за дані, що зазначені в реквізиті платіжного доручення "Призначення платежу". Банк перевіряє заповнення цього реквізиту на відповідність установленим вимогам лише за зовнішніми ознаками.

З наведеного випливає, що право визначати призначення платежу відповідно до чинного законодавства України належить виключно платнику. Тому суми податкових зобов'язань або податкового боргу з урахуванням підпункту 16.5.2 пункту 16.5 статті 16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" слід вважати сплаченими у день реєстрації банківською установою платіжного документа із зазначеним у ньому призначенням платежу на сплату відповідних податкових зобов'язань або податкового боргу, визначених платником податків.

Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", який діяв на момент спірних правовідносин та є спеціальним законом з питань оподаткування і який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначено вичерпний перелік заходів, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу. Серед таких заходів немає зміни призначення платежу, самостійно визначеного платником податків.

Таким чином, у разі недотримання платником податків порядку погашення податкового боргу та виконання податкових зобов'язань, передбаченого пунктом 7.7 статті 7 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податковий орган не наділений правом чи обов'язком змінювати призначення платежу, визначене платником податків.

Беручи до уваги вищевикладене, позивач має право самостійно визначати цільове призначення своїх грошових коштів, а також самостійно визначати призначення платежів.

Крім того, суд зазначає, що відповідно до пп.15.1.1 п.15.1 ст.15 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", за винятком випадків, визначених підпунктом 15.1.2 цього пункту, податковий орган має право самостійно визначити суму податкових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Законом, не пізніше закінчення 1095 дня, наступного за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а у разі, коли така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку податковий орган не визначає суму податкових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого податкового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

Згідно ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що тягар доказування в спорі покладається на відповідача - орган публічної влади, який повинен довести суду та надати всі матеріали, які свідчать про його правомірні дії.

Отже суд приходить до висновку, що направлені відповідачем податкові повідомлення-рішення підлягають скасуванню у повному обсязі.

Підсумовуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є документально та нормативно обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, а заперечення відповідача суд відхиляє як безпідставні та необґрунтовані.

На підставі викладеного керуючись ст.ст. 9, 71, 94, 159, 160-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Підприємства Харківської виправної колонії управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Харківській області (№43) до Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Харкова про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Харкова щодо зарахування платежів зі сплати поточних обов'язкових податків за 2009-2010 роки.

Скасувати податкові повідомлення-рішення:

- №0000371520/0 від 11.02.2009 року;

- №0000881520/0 від 17.03.2009 року;

- №0001021520/0 від 31.03.2009 року;

- №0001301520/0 від 30.04.2009 року;

- №0002871520/0 від 05.11.2009 року;

- №0003191520/0 від 30.12.2009 року;

- №0000151520/0 від 29.01.2010 року;

- №0001261701/0 від 17.03.2010 року;

- №0002711701/0 від 13.04.2010 року;

- №0002911701/0 від 28.04.2010 року;

- №0005541701/0 від 10.06.2010 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова в повному обсязі виготовлена 05 березня 2012 року.

Суддя Котеньов О.Г.