Постанова № 22095464, 08.02.2012, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.02.2012
Номер справи
2а-0770/3522/11
Номер документу
22095464
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Cправа № 2a-0770/3522/11

Ряд стат. звіту № 8.1.5

Код - 10

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 лютого 2012 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Луцович М.М.

при секретарі судового засідання Гирич М.В.

за участю сторін:

представник позивача Борсенко О.В.;

представник відповідача не зявився,

представник третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою державної податкової інспекції у Міжгірському районі Закарпатської області до Синевирської сільської ради, де третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору комунальне підприємство Синевирської сільської ради «Синевир»про стягнення податкового боргу в сумі 3909,82 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Міжгірському районі звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Синевирської сільської ради, де третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору комунальне підприємство Синевирської сільської ради «Синевир»якою просить стягнути з Синевирської сільської ради кошти у сумі 3909,82 грн. в рахунок погашення податкового боргу комунального підприємства Синевирської сільської ради «Синевир».

Позов мотивовано тим, що за КП Синевирської сільської ради «Синевир»станом на момент звернення позивача до суду з позовною заявою рахується податковий борг в сумі 4079,82 грн. У зв'язку з тим, що за відповідачем рахується несплачений податковий борг, який станом на день звернення до суду становить 4079,82 грн., позивач просить задовольнити заявлені позовні вимоги

Відповідач в судове засідання не забезпечив явку належним чином уповноваженого представника, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, а за таких обставин, на підставі ст. 35 КАС України, сторона вважається належним чином повідомленою про дату, час та місце судового засідання. Суд вважає, що спір можливо вирішити на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши представника позивача, з'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Комунальне підприємство Синевирської сільської ради «Синевир»зареєстроване Міжгірською районною державною адміністрацією Закарпатської області, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи, (а.с.8), та знаходиться за адресою: 90041, Закарпатська область, Міжгірський район, с. Синевир, б.1066.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Синевирська сільська рада є юридичною особою, що пітверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №849810, виданого 21.05.1997 року Міжгірською районною державною адміністрацією Закарпатської області та знаходиться за адресою:90041, Закарпатська область, Міжгірський район, с. Синевир, б.1066, код 04350889 (а.с.9)

Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків форми №4-ОПП №756 від 07 грудня 2006 року КП Синевирської сільської ради «Синевир»взяте на облік 07.12.2006 року за № 756 в державній податковій інспекції у Міжгірському районі (а.с. 8-зворотній бік).

Заборгованість за платежем податок на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності

Як вбачається з позовної заяви згідно із п.п. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 ЗУ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. №2181 - III податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, .наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Однак, КП «Синевир»порушило вищезгадану норму закону, оскільки не подало протягом визначеного строку податкову декларацію з податку на прибуток за І - ше півріччя 2008р., а тому на підставі п.п. 17.1.1. п. 17.1. ст. 17 вищезгаданого Закону ДПІ у Міжгірському районі прийняла податкове повідомлення-рішення №0001941501/0/3617/7-15 від 16.09.2008р. про застосування до даного підприємства штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 170грн.

Вказану у даному рішенні суму штрафних (фінансових) санкцій КП «Синевир»повинно було сплатити у десятиденний строк з моменту його отримання, а тому не сплата цієї суми призвела до виникнення у даного підприємства податкового боргу у розмірі 170грн.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що у червні 2009р. ДПІ у Міжгірському районі звернулася з позовом до Закарпатського окружного адміністративного суду про стягнення вищезгаданої заборгованості, постановою якого позов було задоволено повністю (а.с.10) та видано виконавчий лист (а.с.11).

Як вбачається з матеріалів справи 09 липня 2009 року працівниками ДПІ у Міжгірському районі було проведено невиїзну документальну перевірку КП Синевирської сільської ради «Синевир»своєчасності подання податкової звітності, перевіркою встановлено, що відповідачем не подано (несвоєчасно подано) декларації з податку на прибуток підприємств з додатками, за 9 місяців 2008 року, за 11 місяців 2008 року, за 2008 рік, за I квартал 2009 року.

За результатами вказаної перевірки було складено акт №508/15-01 від 09.07.2009 року (а.с.12).

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що акт перевірки був надісланий на адресу відповідача (а.с.13-зворотній бік).

На підставі акту перевірки №508/15-01 від 09.07.2009року ДПІ у Міжгірському районі було прийнято податкове повідомлення-рішення за №0000841501/0/3972/7-15/525 від 24 липня 2009 року яким відповідачу визначено зобовязання по податку на прибуток приватних підприємств за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 680 грн. (а.с. 14).

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Вказане рішення, було надіслано на адресу відповідача (а.с.15-зворотній бік).

18 вересня 2009 року працівниками ДПІ у Міжгірському районі було проведено невиїзну документальну перевірку КП Синевирської сільської ради «Синевир»своєчасності подання податкової звітності, перевіркою встановлено, що відповідачем не подано (несвоєчасно подано) декларацію з податку на прибуток, за 1 півріччя 2009 року.

За результатами вказаної перевірки було складено акт №680/1501/34340785 від 18 вересня 2009 року (а.с.16).

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що акт перевірки був надісланий на адресу відповідача (а.с.17-зворотній бік).

На підставі акту перевірки №680/1501/34340785 від 18 вересня 2009 року ДПІ у Міжгірському районі було прийнято податкове повідомлення-рішення за №0001181501/04794/7-15/593 від 30 вересня 2009 року яким відповідачу визначено зобовязання по податку на прибуток приватних підприємств за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 170 грн. (а.с. 18).

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Вказане рішення, було надіслано на адресу відповідача (а.с.19-зворотній бік).

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що 27 листопада 2009 року ДПІ у Міжгірському районі була проведена невиїзна документальна перевірка КП Синевирської сільської ради «Синевир» своєчасності подання податкової звітності, перевіркою встановлено, що відповідачем не подано (несвоєчасно подано) декларацію з податку на прибуток, за III квартал 2009 року.

За результатами вказаної перевірки було складено акт №887/1501/34340785 від 27 листопада 2009 року (а.с.20).

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що акт перевірки був надісланий на адресу відповідача (а.с.21-зворотній бік).

На підставі акту перевірки №887/1501/34340785 від 27 листопада 2009 року ДПІ у Міжгірському районі було прийнято податкове повідомлення-рішення за №0001621501/0/5236/7-15/778 від 08 грудня 2009 року яким відповідачу визначено зобовязання по податку на прибуток приватних підприємств за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 170 грн. (а.с. 22).

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Вказане рішення, було надіслано на адресу відповідача (а.с.23-зворотній бік).

Як вбачається з матеріалів справи, 18 вересня 2009 року працівниками ДПІ у Міжгірському районі було проведено невиїзну документальну перевірку КП Синевирської сільської ради «Синевир»своєчасності подання податкової звітності, перевіркою встановлено, що відповідачем не подано (несвоєчасно подано) декларацію з податку на прибуток, за 2009 рік.

За результатами вказаної перевірки було складено акт №149/7/1501/34340785 від 17 березня 2009 року (а.с.24).

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що акт перевірки був надісланий на адресу відповідача (а.с.25-зворотній бік).

На підставі акту перевірки №149/7/1501/34340785 від 17 березня 2009 року ДПІ у Міжгірському районі було прийнято податкове повідомлення-рішення за №0000251501/0/1410/7-15 від 25 березня 2010 року яким відповідачу визначено зобовязання по податку на прибуток приватних підприємств за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 170 грн. (а.с. 26).

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Вказане рішення, було надіслано на адресу відповідача (а.с.27-зворотній бік).

Заборгованість за платежем комунальний податок

Як вбачається з матеріалів справи, що позивачем було проведено перевірку КП Синевирської сільської ради «Синевир»з питань порушення податкового законодавства перевіркою встановлено, що відповідачем порушено термін подання розрахунків комунального податку а саме; за 2 квартал 2008 року, за 3 квартал 2008 року, за 2008 рік, за 1 квартал 2009 року.

За результатами вказаної перевірки було складено акт №510/7/15-03 від 09 липня 2009 року (а.с.28).

На підставі акту перевірки №510/7/15-03 від 09 липня 2009 року ДПІ у Міжгірському районі було прийнято податкове повідомлення-рішення за №0000851530/0/3972/7-15/525 від 24 липня 2009 року яким відповідачу визначено зобовязання по комунальному податку за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 680 грн. (а.с. 29).

18.09.2009 року позивачем було проведено перевірку КП Синевирської сільської ради «Синевир»з питань порушення податкового законодавства перевіркою встановлено, що відповідачем порушено термін подання розрахунку комунального податку а саме; за 2 квартал 2009 року.

За результатами вказаної перевірки було складено акт №682/7/15-03 від 18.09.2009 року (а.с.30).

На підставі акту перевірки №682/7/15-03 від 18.09.2009 року ДПІ у Міжгірському районі було прийнято податкове повідомлення-рішення за №0004191530/0/4911/7-15 від 01 жовтня 2009 року яким відповідачу визначено зобовязання по комунальному податку за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 170 грн. (а.с. 31).

Заборгованість за платежем частина чистого прибутку (доходу) комунальних підприємств та їх об'єднань.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що 09.07.2009 року позивачем було проведено перевірку КП Синевирської сільської ради «Синевир»з питань порушення податкового законодавства, якою встановлено порушення терміну подання звітності а саме розрахунків частини податків; за 1 квартал 2007 року, за 1 півріччя 2007 року, за 9 місяців 2007 року, за 2007 рік, за 1 квартал 2008 року, за 1 півріччя 2008 року, за 9 місяців 2008 року, за 2008 рік, за 1 квартал 2009 року.

За результатами вказаної перевірки було складено акт №509/7/15-01 від 09.07.2009 року (а.с.32).

На підставі акту перевірки №509/7/15-01 від 09.07.2009 року ДПІ у Міжгірському районі було прийнято податкове повідомлення-рішення за №0000871501/0/3974/7-15/526 від 24.07.2009 року яким відповідачу визначено зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 1530 грн. (а.с. 33).

18.09.2009 року позивачем було проведено перевірку КП Синевирської сільської ради «Синевир»з питань порушення податкового законодавства, якою встановлено порушення терміну подання звітності а саме розрахунків частини податків; за 1 півріччя 2009 року.

За результатами вказаної перевірки було складено акт №681/1501/34340785 від 18.09.2009 року (а.с.34).

На підставі акту перевірки №681/1501/34340785 від 18.09.2009 року ДПІ у Міжгірському районі було прийнято податкове повідомлення-рішення за №0001191501/04793/7-15/592 від 30.09.2009 року яким відповідачу визначено зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 170 грн. (а.с. 35).

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що 27.11.2009 року позивачем було проведено перевірку КП Синевирської сільської ради «Синевир»з питань порушення податкового законодавства, якою встановлено порушення терміну подання звітності а саме розрахунків частини податків; за 9 місяців 2009 року.

За результатами вказаної перевірки було складено акт №8881501/34340785 від 27.11.2009 року (а.с.36).

На підставі акту перевірки №8881501/34340785 від 27.11.2009 року ДПІ у Міжгірському районі було прийнято податкове повідомлення-рішення за №0001611501/0/5235/17-15/778 від 08.12.2009 року яким відповідачу визначено зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 170 грн. (а.с. 37).

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що за комунальним підприємством Синевирської сільської ради «Синевир»рахується податковий борг в розмірі 4079,82грн., а саме: 1360 грн. штрафних (фінансових) санкцій за платежем податок на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності в сумі, 849,82грн. штрафних (фінансових) санкцій за платежем комунальний податок, 1870грн. штрафних (фінансових) санкцій за платежем частина чистого прибутку (доходу) комунальних підприємств та їх об'єднань (а.с.7).

Відповідно до статті 4 пункту 4.1 підпункту 4.1.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(надалі Закон України № 2181-ІII) (що діяв на момент виникнення правовідносин) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період.

Відповідно до статті 17 пункту 17.1 підпункту 17.1.1 Закону України № 2181-III (що діяв на момент виникнення правовідносин) платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Пп.5.2.1. п.5.2 ст.5 Закону країни «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(далі - Закон) передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, крім випадків, визначених підпунктом 5.2.2 вказаного Закону.

Згідно з ч. 3 пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону(що діяв на момент виникнення правовідносин), у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" -"в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідно до ст. 96 Податкового кодексу України у разі якщо сума коштів, отримана від продажу внесеного в податкову заставу майна комунального підприємства, не покриває суму його податкового боргу і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням публічних торгів, або у разі відсутності у такого боржника власного майна, що відповідно до законодавства України може бути внесено в податкову заставу та відчужено, орган державної податкової служби зобов'язаний звернутися до органу місцевого самоврядування чи органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить майно такого платника податків, з поданням щодо прийняття рішення про: - виділення коштів місцевого бюджету на сплату податкового боргу такого платника податків. Рішення про фінансування таких витрат, розглядається на найближчій сесії відповідної ради; - затвердження плану досудової санації такого платника податків, який передбачає погашення його податкового боргу; - ліквідацію такого платника податків та призначення ліквідаційної комісії; - прийняття сесією відповідної ради рішення щодо порушення справи про банкрутство платника податків. Відповідь щодо прийняття одного із зазначених рішень надсилається органу державної податкової служби протягом 30 календарних днів з дня направлення звернення. У разі неотримання зазначеної відповіді у визначений цим пунктом строк або отримання відповіді про відмову у задоволенні його вимог орган державної податкової служби зобов'язаний звернутися до суду із позовною заявою про звернення стягнення податкового боргу на кошти державного органу, в управлінні якого перебуває таке державне (комунальне) підприємство або його майно.

На підставі вищенаведеного, ДПІ у Міжгірському районі звернулася із поданням до Синевирської сільської ради №96/9/7-24 від 27.01.2011р., щодо вжиття заходів про погашення вищезгаданої заборгованості КП «Синевир»(а.с.39).

Як вбачається з матеріалів справи, Синевирська сільська рада листом від 25.02.2011р. (а.с.40) повідомила, що питання сплати податкового боргу даного комунального підприємства буде розглянуто на сесії на протязі березня 2011р. Однак після цього ДПІ у Міжгірському районі не отримувала жодної відповіді щодо погашення заборгованості КП «Синевир», яка в свою чергу не погашена і по цей час.

Відповідно до п.п. 102.4 ст. 102 Податкового Кодексу України (далі-Кодекс) у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

Відповідно до статті 5 пункту 5.4. підпункту 5.4.1. Закону України № 2181 узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Зважаючи на вказані норми Закону, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити

Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву державної податкової інспекції у Міжгірському районі Закарпатської області до Синевирської сільської ради, де третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору комунальне підприємство Синевирської сільської ради «Синевир»про стягнення податкового боргу в сумі 3909,82 грн. задовольнити.

Стягнути з Синевирської сільської ради кошти (90041, Закарпатська область, Міжгірський район, с. Синевир, б.1066, код 04350889) в рахунок погашення податкового боргу комунальне підприємство Синевирської сільської ради «Синевир»в сумі 3909,82 грн. (три тисячі девятсот дев'ять грн.. 82 коп.)грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 КАС України десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Головуючий-суддяЛуцович М.М.