Постанова № 22090456, 01.03.2012, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.03.2012
Номер справи
2а/0570/530/2012
Номер документу
22090456
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 березня 2012 р.                                                             справа № 2а/0570/530/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 12.30

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Маслоід О.С.

при секретарі          Вишневській О.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Прокурора міста Слов’янська Донецької області в інтересах держави в особі: Управління Пенсійного фонду України в місті Слов’янську та Слов’янському районі Донецької області

до Комунального підприємства Слов’янської міської ради « Словміськводоканал» (м. Слов’янськ)

про стягнення заборгованості,

за участю

представників сторін:

від прокурора: не з’явився

від позивача: не з’явився

від відповідача: не з’явився

Прокурор міста Слов’янська Донецької області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в місті Слов’янську та Слов’янському районі Донецької області звернувся до Донецького окружного адміністративного суду за позовом до Комунального підприємства Слов’янської міської ради «Словміськводоканал» про стягнення заборгованості у розмірі 589520,59 грн.

У судовому засіданні 09.02.2012 року представник позивача надав заяву про зменшення позовних вимог, в якій просив стягнути з відповідача заборгованість зі сплати страхових внесків за грудень 2010 року у сумі 191389,48 грн. та заборгованість зі сплати єдиного внеску за період з січня 2011 року по грудень 2011 року у сумі 336626,27 грн., загальну суму страхових внесків та єдиного внеску у сумі 528015,75 грн.

Представник позивача у судове засідання не з’явився, про дату час та місце слухання справи повідомлений належним чином, через канцелярію суду надав заяву про розгляд справи без участі представника позивача.

Прокурор у судове засідання представника не направив, про дату час та місце слухання справи повідомлений належним чином, заяв чи клопотань про відкладення слухання справи повідомлений належним чином.

Відповідач представника у судове засідання не направив, через канцелярію суду надав заяву про визнання позовних вимог.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд, -

В С Т А Н О В И В :

Комунальне підприємство Слов’янської міської ради «Словміськводоканал» (ЄДРПОУ 35420080) є юридичною особою, знаходиться на обліку в УПФУ як платник страхових та єдиного внесків, зареєстроване в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України 10.12.2007 року Виконавчим комітетом Слов’янської міської ради.

Заборгованість відповідача зі сплати страхових внесків та єдиного внеску підтверджується довідкою – розрахунком заборгованості з недоїмки по страховим внескам та недоїмки по єдиному внеску, недоїмки по фінансовим санкціям, недоїмки по пені на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та єдиного внеску станом на 08.02.2012 року, даними картки особового рахунку відповідача з 01.01.2011 року по 08.02.2012 року, звітами відповідача про нарахування єдиного внеску та розрахунком сум заборгованості страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за грудень 2010 року.

31 січня 2011 року позивачем винесені рішення № 0142 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду за період з 22.11.2010 року до 25.01.2011 року на суму 8307,84 грн.

31 січня 2011 року позивачем винесено рішення № 0143 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду за період з 23.11.2010 року до 26.01.2011 року на суму 1508,27 грн.

31 серпня 2011 року прийнято рішення № 1469 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду за період з 20.12.2010 року до 25.06.2011 року на суму 56074,53 грн.

23 листопада 2011 року прийнято рішення № 0082 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду за період з 20.07.2011 року до 31.10.2011 року на загальну суму 70877,24 грн.

30 листопада 2011 року прийнято рішення № 0122 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду за період з 20.10.2011 року до 10.11.2011 року на загальну суму 74279,41 грн.

30 листопада 2011 року прийнято рішення № 0123 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду за період з 22.08.2011 року до 31.10.2011 року на суму 1073,12 грн.

30 листопада 2011 року прийнято рішення № 0124 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду за період з 22.08.2011 року до 10.11.2011 року на загальну суму 54249,01 грн.

30 листопада 2011 року прийнято рішення № 0125 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду за період з 20.09.2011 року до 10.11.2011 року на загальну суму 47644,95 грн.

30 листопада 2011 року прийнято рішення № 0126 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду за період з 22.09.2011 року до 12.10.2011 року на суму 60,32 грн.

Доказів оскарження або скасування вказаних рішень суду не надано.

Згідно ст. 361 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

Статтею 92 Конституції України передбачено, що виключно законами України визначаються, зокрема, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення, і виключно законами України встановлюються, зокрема, система оподаткування, податки і збори.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в редакції, яка діяла на момент спірних правовідносин, (надалі – Закон) страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно зі статтею 17 Закону страхувальник зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Частиною 3 ст. 18 Закону встановлено, що страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону страхувальники, зокрема, зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць.

Згідно з ч. 1 ст. 106 Закону у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Відповідно до ч.2, 3 ст. 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Згідно з п. 2 ч. 9 Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Відповідно до ч.13 ст. 106 Закону встановлено про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.

У відповідності до ч.14 Закону рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, є виконавчим документом.

Згідно з ч. 15 ст. 106 Закону строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

Ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (надалі Закон № 2464) встановлено, що платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Згідно з ч.8 ст. 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

У відповідності до ч.12 ст. 9 Закону № 2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Відповідно до ч. 14 ст. 25 Закону № 2464 суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Згідно з ч.15 ст. 25 Закону № 2464 суми штрафів та нарахованої пені, застосованих за порушення порядку та строків нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску, стягуються в такому самому порядку, що і суми недоїмки із сплати єдиного внеску.

Ч.16 ст. 25 Закону № 2464 строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Ч. 3, 4 ст. 112 КАС України передбачено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Дослідивши наявні в матеріалах справи документи, враховуючи встановлені судом обставини, суд дійшов висновку про те, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує чиїх-небудь прав, свобод або інтересів, що є підставою для прийняття судом визнання позову та можливості прийняття постанови про задоволення заявлених позивачем вимог.

З огляду на зазначене, позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Відповідно ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного та керуючись Конституцією України, Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», Законом України «Про прокуратуру», ст.ст. 11, 17-20, 69-72, 86, 94, 158-163, 167, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства Слов’янської міської ради «Словміськводоканал» (ЄДРПОУ 35420080) заборгованість на загальну суму 528015,75 грн. на користь управління Пенсійного фонду України в місті Слов’янську та Слов’янському районі Донецької області .

Зазначена постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Дана постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Скарга подається на ім’я Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 01.03.2012 року.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 06 березня 2012 року.

Суддя                                                                       Маслоід О.С.