Постанова № 22089295, 05.03.2012, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.03.2012
Номер справи
2а/0570/2000/2012
Номер документу
22089295
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 березня 2012 р. справа № 2а/0570/2000/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 15:40

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Хохленкова О.В.

при секретаріПроніна Д.С.

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька до публічного акціонерного товариства «Топаз» про стягнення суми боргу витрат на виплату пенсій в розмірі 218,64 грн.,

за участю:

представник позивача: Мирошніченко М.М.,

представник відповідача: не зявився,

ВСТАНОВИВ :

Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька звернулося до суду із позовом до публічного акціонерного товариства «Топаз» про стягнення суми боргу витрат на виплату пенсій в розмірі 218,64 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідно до Закону України “Про наукову та науково-технічну діяльність”його колишні працівники мають право на отримання пільгової пенсії. Різницю між сумою призначеної пенсії за цим Законом та сумою пенсії призначеної за іншими законодавчими актами фінансується, залежно від рівня акредитації, за рахунок коштів підприємств, установ, організацій а також коштів Державного бюджету в порядку визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до проведених позивачем розрахунків заборгованість відповідача як різниця між сумою пенсії призначеної його колишнім працівникам, як науковим працівникам, та сумою пенсій обчислених відповідно до інших законодавчих актів за період з 01.10. 2011 року по 31.12.2011 р. складає 218,64 грн.

Просив позов задовольнити.

Представник позивача в судове засідання зявився. Позов підтримав.

Представник відповідач в судове засідання не зявився. Про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином. Надав суду письмові заперечення проти позову в яких вказав, що заборгованість виникла у звязку з тяжким фінансовим становищем тому що підприємство не в змозі реалізувати готову продукцію. Найближчим часом ПАТ «Топаз» очікує отримання авансу що дасть можливість розрахуватися з позивачем. На цих підставах просив у позові відмовити.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.

У відповідності до ст. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.

Згідно зі ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями, пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.

Згідно ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києва, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.

У відповідності до п.5 ст.4 вказаного Положення, Пенсійний Фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо, зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про пенсійне забезпечення; забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства; стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не сплачених сум збору на обовязкове державне пенсійне страхування; призначення і виплата пенсій; забезпечення повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюється за рахунок коштів Пенсійного фонду України.

Відповідач - ПАТ «Топаз» перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецьку як платник страхових внесків за реєстраційним номером 05-19-04-0018

Між сторонами склались правовідносини що регулюються Законом України “Про наукову та науково технічну діяльність”та постановою КМ України від 24.03.2004 року № 372 "Про затвердження Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи.

Частиною 5 статті 24 Закону України “Про наукову та науково технічну діяльність”встановлено що різниця між сумою призначеної пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:

- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;

- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;

- для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.

Відповідно до п.2 Порядку за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.

Згідно довідки наданий в судовому засіданні представником позивача, ОСОБА_2 дійсно працювала на ПАТ «Топаз» із 30.12.1975 року по 05.11.1993 рік на посаді начальник хімічної лабораторії, старшим інженером хіміком, інженером технологом, які відносяться до інженерно технічних робітників.

Отже, в судовому засіданні встановлено та підтверджується розрахунками наданими позивачем що сума заборгованості по відшкодуванню пільгових пенсій за період з 01.10. 2011 року по 31.12.2011 р. складає 218,64 грн.

Таким чином, суд приходить до висновку щодо задоволення позовних вимог.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.8-11, 94, 112, 158-163 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька до публічного акціонерного товариства «Топаз» про стягнення суми боргу у вигляді витрат на виплату пільгових пенсій в розмірі 218,64 грн., задовольнити повністю.

Стягнути з публічного акціонерного товариства «Топаз», яке знаходиться за адресою 83012, м. Донецьк, вул. Соколіна, 1а, р/р 26000301745052 ДРУ Промінвестбанку в м. Донецьк, МФО 334635 код ЄДРПОУ 14310371 на користь Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька, яке знаходиться за адресою 83049, м. Донецьк, вул. Воїнська, 16, р/р 2560013012004 в ДОУ ВАТ «Державний Ощадний банк України», МФО 335106, ЄДРПОУ 21956027, заборгованість з витрат на виплату пенсій в розмірі 218 (двісті вісімнадцять) гривень 64 копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову Донецького окружного адміністративного суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова прийнята в нарадчій кімнаті та її проголошено в судовому засіданні в присутності представника позивача 05 березня 2012 року.

Суддя Хохленков О.В.