ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 лютого 2012 року Справа № 2а/0370/150/12
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Андрусенко О. О.,
при секретарі судового засідання Головатій І. В.,
за участю представника позивача Шимка О. В., представників відповідача Гаврилюка В. С., Мельничука М. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Волинський нафтовий дім» до Луцької обєднаної державної податкової інспекції про скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Волинський нафтовий дім» у позовній заяві просить суд скасувати податкові повідомлення-рішення Луцької обєднаної державної податкової інспекції від 16.12.2011 року № 0002452302 про зменшення розміру відємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 224375 грн. за серпень 2011 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на хибність висновків, викладених у акті перевірки, вважає, що ним правомірно сформовано відємне значення по ПДВ у серпні 2011 року на підставі податкових накладних, отриманих від ТзОВ «Галнафта».
У судовому засіданні представник позивача заявлені вимоги підтримав із підстав, викладених у адміністративному позові та додаткових поясненнях.
Відповідач Луцька ОДПІ у запереченні позовних вимог не визнає, посилаючись на правомірність висновків податкового органу, зроблених при проведенні перевірки, вважає, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення винесене відповідно до вимог чинного законодавства.
У судовому засіданні представники відповідача підтримали наведені у запереченнях доводи, просили у позові відмовити.
Заслухавши пояснення представників сторін дослідивши подані суду письмові докази, суд вважає, що позов слід задовольнити.
Судом встановлено наступне.
06.12.2011 року Луцькою ОДПІ проведено позапланову виїзну перевірку ТзОВ «Волинський нафтовий дім» щодо правомірності формування податкового кредиту по взаємовідносинах із ТзОВ «Галнафта» за серпень 2011 року, за результатами якої складено акт від 06.12.2011 року № 9662/23-3/37128552.
Актом перевірки від 16.01.2012 року№166/23-2/32630257 встановлено порушення товариством ст. 185, п. 186.1 ст. 186, п. 198.1, 198.2, 198,6 ст. 198 Податкового кодексу України, в результаті чого завищено податковий кредит серпня 2011 року на суму 224375 гривень та завищено залишок відємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до податкового кредиту наступного податкового періоду на 224375 грн.
На підставі акту перевірки від 16.01.2012 року№166/23-2/32630257 Луцькою ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення від 16.12.2011 року № 0002452302 про зменшення розміру відємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 224375 грн. за серпень 2011 року.
У акті перевірки зазначено, що приймання позивачем товару газу вуглеводневого скрапленого марки СПБТ від ТзОВ «Галнафта» по товарно-транспортних накладних відбувалось окремими поставками протягом серпня 2011 року, а саме: 01, 03, 05, 08, 10, 15, 17, 19, 22, 26, 27, 29, а накладні та податкові накладні на дату отримання платником податку товару на підприємстві відсутні та до перевірки не надано.
Суд не погоджується з такою позицією відповідача, враховуючи нижчевикладене.
З матеріалів справи вбачається, що 04.01.2011 року позивачем та ТзОВ «Галнафта» було укладено договір купівлі-продажу № Г-0105, за умовами якого ТзОВ «Галнафта» зобовязувалось передати у власність позивачу газ вуглеводневий скраплений марки СПБТ.
На виконання договору протягом серпня 2011 року позивач отримав від ТзОВ «Галнафта» газ скраплений у кількості 120,38 тонн на загальну суму 1346251,20 грн., в тому числі ПДВ 224375,20 грн.
Факт отримання газу скрапленого підтверджується зведеними накладними (а. с. 21-22), податковими накладними (а. с. 23-26), реєстром товаро-транспортних накладних (а. с. 27-28), актом прийому-передачі (а. с. 29), товаро-транспортними накладними (а. с. 30-51).
Відповідно до п. 198.1, 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з:
а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг;
б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);
в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;
г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.
Податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:
придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;
придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Згідно п. 201.10 Податкового кодексу України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
З вищенаведеного вбачається, що позивачем правомірно сформовано податковий кредит у серпні 2011 року внаслідок отримання товару від ТЗОВ «Галнафта», оскільки усі необхідні передбачені чинним законодавством документи для формування податкового кредиту були у позивача в наявності.
Представники відповідача у судовому засідання пояснили, що Луцькою ОДПІ заперечується факт оприбуткування на підприємстві газу скрапленого у серпні 2011 року, оскільки відсутні видаткові накладні на придбаний товар.
З матеріалів справи встановлено, що видаткові накладні на товар дійсно відсутні, позивачем товар було отримано на підставі зведених накладних, товаро-транспортних накладних та акту прийому-передачі, а податковий кредит сформовано на підставі податкових накладних. Усі зазначені документи є в матеріалах справи.
Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Враховуючи те, що право на нарахування податкового кредиту та формування відємного значення з ПДВ згідно Податкового кодексу України залежить від наявності чи відсутності податкових накладних, суд вважає, що Луцькою ОДПІ неправомірно не прийнято до уваги наявності у позивача усіх необхідних документів для формування податкового кредиту. Відсутність видаткових накладних сама по собі не свідчить про відсутність поставки чи безтоварність операції за наявності інших підтверджуючих документів, які свідчать про здійснення господарської операції, і не може бути самостійною підставою для висновку про завищення товариством податкового кредиту і відємного значення з ПДВ.
Приймаючи до уваги вищенаведені норми Податкового кодексу України та обставини, встановлені під час розгляду справи, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позовних вимог та скасування оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.
Керуючись ч. 3 ст. 160, ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України та на підставі Податкового кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Скасувати податкове повідомлення-рішення Луцької обєднаної державної податкової інспекції від 16.12.2011 року № 0002452302.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої виготовлено 28 лютого 2012 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий - суддя О. О. Андрусенко