Постанова № 22082190, 20.02.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
20.02.2012
Номер справи
2а-14618/11/0170/14
Номер документу
22082190
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

20 лютого 2012 р. 14:15 Справа №2а-14618/11/0170/14 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кірєєва Д.В., за участю секретаря Цатурян С.О. за участю представників сторін:

від позивача не зявився;

від відповідача не зявився.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні до Товариства з обмеженою відповідальністю "Таврійська Зернова Компанія" про стягнення 19 615,43грн.,

Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративною позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Таврійська Зернова Компанія" (далі відповідач) про стягнення податкового боргу у сумі 19 615,43грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач має податкову заборгованість з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 19416,29 грн. (основний платіж 19026,61 грн. та пеня 389,68 грн., по земельному податку з юридичних осіб у сумі 199,14 грн.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 21.11.2012 року відкрито провадження по адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Представник позивача у судове засідання не зявився, надав на адресу суду клопотання про розгляд справи за його відсутністю. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином.

Суд, враховуючи, що в матеріалах справи є докази повідомлення відповідача про час та місце судового засідання належним чином, суд, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу у відсутність представників сторін.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до п. 1 ч.2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття справи адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст. 1 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” до системи органів державної податкової служби належать: Державна податкова адміністрація України, спеціалізовані державні податкові інспекції, державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах.

Основним завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”.

Враховуючи зазначене, позивач, здійснюючи свої повноваження у спірних відносинах є суб'єктом владних повноважень, спір що виник між сторонами пов'язаний із захистом прав позивача у сфері публічно-правових відносин і є справою адміністративної юрисдикції, його належить розглядати в порядку, встановленому КАС України.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Таврійська Зернова Компанія» зареєстроване у якості юридичної особи Виконавчим комітетом Херсонської міської ради 22.09.2004 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (Ідентифікаційний код юридичної особи 33173245) (а.с.28).

Товариство з обмеженою відповідальністю «Таврійська Зернова Компанія» знаходиться на податковому обліку у Державної податкової інспекції у м. Херсоні.

Судом встановлено, що станом на 22.10.2011 року сума податкового боргу за Товариством з обмеженою відповідальністю «Таврійська Зернова Компанія» перед бюджетом становить 19 615,43грн., яка складається з:

-податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в сумі 19416,29 грн., з них податкові зобовязання 19026,61 грн., пеня 389,68 грн.

-земельний податок з юридичних осіб в сумі 199,14 грн.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства врегульовані Податковим кодексом України (далі по тексту ПК України).

Пунктом 16.1 статті 16 ПК України передбачено, що платник податків зобовязаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з пункту 46. 1 статті 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді (пункту 49.2 статті 49 ПК України). Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (пункту 57.1 статті 57 ПК України).

Згідно зі статтею п. 50.1. Податкового кодексу України у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинною на час подання уточнюючого розрахунку. Порядок оподаткування з податку на додану вартість визначений Розділом V Податкового кодексу України.

Згідно із статті 203 цього Розділу податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Відповідно до пункту 14.1.175 статті 14 ПК України сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.

На підставі зазначеного вище, відповідачем до Державної податкової інспекції у м. Херсоні в порядку податкової звітності була подана податкова декларації з податку на додану вартість від 23.06.2011 року за квітень 2011 року на суму 2627,00 грн. та уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок від 23.06.2011 року за лютий 2011 року на суму 18533, грн.

Згідно з даними облікової картки платника станом на 23.06.2011 загальна сума самостійно задекларованих та не сплачених зобовязань відповідача з податку на додану вартість за лютий, квітень 2011 року становить 21160,00 грн.

Судом встановлено, що 26.11.2010 року Державною податковою інспекцією у м. Херсоні була проведена перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Таврійська Зернова Компанія» з питань своєчасності сплати податку на додану вартість за травень-серпень 2010 року, за результатами якої було складено акт № 5036/15-2/33173245 від 26.11.2010 року. На підставі зазначеного акту перевірки податковим органом прийнято податкові повідомлення-рішення № 0005951502/0 від 29.11.2010 року на суму 1027,34 грн., № 0005941502/0 від 29.11.2010 року на суму 1083,98 грн.

Крім того, 14.03.2011 р позивачем була проведена камеральна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Таврійська Зернова Компанія» щодо неподання (несвоєчасного подання) податкової звітності з податку на додану вартість за січень 2011 року, за результатами якої було складено акт № 691/152/33173245 від 14.03.2011р. На підставі зазначеного акту перевірки податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001301502 від 23.06.2011 року на суму 170, 00 грн.

Станом на 23.06.2011 року на особливому рахунку відповідача обліковувалась переплата у сумі 4414,71 грн.

Таким чином, загальна сума заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю «Таврійська Зернова Компанія» за несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобовязання з податку на додану вартість станом на день розгляду справи становить 19416,29 грн. (основний платіж 19026,61 грн., пеня за несвоєчасність сплати податкових зобовязань у сумі 389,68 грн.).

Відповідно до ч. 2 статті 286 Податкового Кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі. Згідно матеріалів справи 31.01.2011 року відповідачем до Державної податкової інспекції у м. Херсон було подано податкову декларацію з земельного податку за 2011 рік, відповідно до якої земельний податок на землі несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів щомісячно склав 44,34 грн. (а.с.12).

22.02.2011 року Товариством з обмеженою відповідальністю «Таврійська Зернова Компанія» до Державної податкової інспекції в м. Херсон було подано уточнюючу декларацію з земельного податку, у звязку з якою нараховано до збільшення податкового зобовязання по земельному податку на 9,75 грн. (а.с.13-14).

У звязку з несплатою узгодженого податкового зобовязання з земельного податку за період з червня 2011 р. по вересень 2011 р. у відповідача на час розгляду справи виникла заборгованість у сумі 199,14 грн.

Згідно із пунктом 57.1 статті 57 Податкового Кодексу України платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку. Передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до пункту 287.3 статті 287 Податкового Кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Суд зазначає, що згідно до пункту 59.1. статті 59 Податкового Кодексу України У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Згідно пункту 59.4. статті 59 Податкового Кодексу України податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобовязань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно матеріалів справи 05.07.2011 року відповідачу була направлена податкова вимога № 1343, що підтверджується поштовим повідомленням від 15.07.2011 року.

Врахуючи ненадання відповідачем доказів погашення суми заборгованості, зазначена вимога є узгодженою.

Приймаючи до уваги те, що податковий борг відповідача є узгодженою сумою грошового зобовязання, добровільно не сплачений відповідачем, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до пункту 95.3. статті 95 Податкового Кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податку здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідач фізична чи юридична особа, судові витрати здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 94, 158-163,167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов Державної податкової інспекції в м. Херсон задовольнити.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Таврійська Зернова Компанія" (95000, м. Сімферополь, вул.. Молодих Підпільників, 8, кв. 43, ЄДРПОУ 33173245) податковий борг:

-з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 19416,29, грн.. (основний платіж 19026,61 грн., пеня 389,68 грн. на р/р 31118029700002 до Держаного бюджету, код платежу 14010100. Отримувач : УДК., код 24104230, Банк ГУДК, МФО 852010.

-по земельному податку з юридичних осіб у сумі 199,14 грн. (основний платіж) на р/р 33216811700002 до місцевого бюджету, код платежу 13050100. Отримувач: УДК, код 24104230, Банк ГУДК, МФО 852010.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кірєєв Д.В.