Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Постанова
Іменем України
Справа № 2а-507/11/2770
26.09.11 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого суддіДугаренко О.В.,
суддів Дадінської Т.В. , Яковенко С.Ю. секретар судового засіданняБєланова О.О.
за участю сторін:
представник позивача- Приватного підприємства "Кооператив "Херсонес"- ОСОБА_2, довіреність № б/н від 11.01.11,
представник відповідача- Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя- Ксенз Олексій Миколайович, довіреність № 73/10-025 від 21.09.11,
розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя на постанову Окружного адміністративного суду міста Севастополь (суддя Куімов М.В. ) від 15.03.11 у справі №2а-507/11/2770
за позовом Приватного підприємства "Кооператив "Херсонес" (вул. Репіна, 24, м. Севастополь,99045)
до Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя (вул. Пролетарська, 24, м. Севастополь,99014)
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду міста Севастополь від 15.03.2011 позовні вимоги Приватного підприємства "Кооператив "Херсонес" задоволені.
Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції в Гагарінському районі м. Севастополя № 0000021530 від 17 січня 2011 про визначення Приватному підприємству "Кооператив "Херсонес" грошового зобов'язання в сумі 3,910 грн. Також судом вирішено питання щодо розподілу судових витрат.
Суд першої інстанції дійшов висновку, що відповідачем протиправно прийнято рішення та визначено податкове зобов'язання згідно Декрету КМУ "Про місцеві податки і збори" від 20.05.1993 № 56-93, що втратив чинність.
Не погодившись з зазначеною постановою суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду міста Севастополь від 15.03.2011, ухвалити нову постанову, якою у задоволенні позовних вимог відмовити.
Доводи апеляційної скарги мотивовані тим, що 17.01.2011 ДПІ було визначено не податкове зобов'язання зі збору за використання місцевої символіки на підставі Декрету "Про місцеві податки та збори", а податкове зобов'язання зі штрафних санкцій за неподання податкових розрахунків, відповідальність за ненадання яких передбачено Податковим кодексом України.
В судовому засіданні представник позивача заперечував проти задоволення апеляційної скарги, просив рішення суду першої інстанції залишити без змін, представник відповідача наполягав на задоволенні апеляційної скарги, з підстав, що викладені в ній.
Розглянувши справу в порядку статей 195, 196 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, встановила наступне.
29.12.2010 співробітниками ДШ у Гагарінському районі м. Севастополя було проведено документальну невиїзну перевірку ПП «Кооператив «Херсонес»з питання ненадання податкових розрахунків по збору за право використання місцевої символіки за січень - грудень 2009р., січень - листопад 2010р. В ході перевірки встановлено, що відповідно до ст. 12 Декрету Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки і збори" від 20.05.1993р. № 56-93 зі змінами та доповненнями ( у редакції яка діяла на час виникнення спірних правовідносин) та Рішення Севастопольської міської Ради від 14.03.2002р. № 1085 «Про збір за право використання місцевої символіки» (зі змінами і доповненнями) ПП «Кооператив «Херсонес»є платником збору за право використання місцевої символіки.
При цьому було встановлено, що ПП «Кооператив «Херсонес» не надано податкові розрахунки по збору за право використання місцевої символіки за період січень - грудень 2009р. ( 12 податкових періодів ), за січень - листопад 2010р. (11 податкових періодів).
У відповідності до Наказу ДПА України від 10.08.2005 № 327 "Про затвердження Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питання додержування податкового, валютного та іншого законодавства", зареєстрованому в Міністерстві юстиції України № 925/11205 від 25.08.2005 року, співробітниками ДШ у Гагарінському районі м. Севастополя за результатами перевірки 29.12.2010 за № 6228/10/15-3/23434557 було складено акт документальної невиїзної перевірки з питання ненадання податкових розрахунків по збору за використання місцевої символікою за січень - грудень 2009р., січень - листопад 2010р. (23 податкових періодів). Крім того, у зв'язку з неприбуттям керівництва ПП «Кооператив «Херсонес»для підписання акту перевірки, було складено акт № 6227/10/15-3/23434557 від 29.12.2010 р. про неможливість вручення для ознайомлення та підписання акта перевірки. Акт перевірки було направлено на адресу ПП «Кооператив «Херсонес»листом 29.12.2010 р. вих. № 6234/10/15-316, який було отримано платником 05.01.2011р. При цьому заперечень до акту перевірки ПП «Кооператив «Херсонес» не надав.
За результатами перевірки, за вказане порушення ДШ у Гагарінському районі м. Севастополя було прийнято податкове повідомлення - рішення від 17.01.2011 № 0000025130 про визначення суми податкового зобов'язання зі штрафної санкції у сумі 3910.0 грн. ( а саме: по 170,0 грн. помножити на 23 податкових періодів).
Вивчивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правову оцінку обставин у справі та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, судова колегія вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а постанова суду першої інстанції скасуванню, з наступних підстав.
Відповідно до ст. 1 Декрету Кабінету Міністрів Украйни "Про місцеві податки і збори" від 20.05.1993р. № 56-93 ( далі - Декрет КМУ № 56-93) до місцевих податків та зборів належить збір за право використання місцевої символіки.
Відповідно до ст. 12 зазначеного Декрету збір за використання місцевою символікою, справляється з юридичних осіб та громадян, які використовують цю символіку в комерційних цілях.
Згідно зі ст.18 Декрету КМУ 56-93 органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку й у межах установлених граничних розмірів ставок.
Згідно Рішення Севастопольської міської Ради від 14.03.2002р. № 1085 «Про збір за право використання місцевої символіки»(зі змінами і доповненнями'), установлене стягування збору за право використання місцевої символіки на території м. Севастополя, при використанні герба міста - героя Севастополя, прапора міста - героя Севастополя, назви історичних і архітектурних пам'ятників, зображення історичних і архітектурних пам'ятників, використання назви історичних і архітектурних пам'ятників у складі фірмового найменування.
У відповідності з пп.4.1.4 "а" п.4.1 ст.4 Закону України від 21.12.2000 № 2181-Ш податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового ) місяця.
Відповідно до вимог пп.17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000р. № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" діючого до 01.01.2011р. ( далі Закон України № 2181-Ш) платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
ПП «Кооператив «Херсонес» не було надано податкові розрахунки по збору за право використання місцевої символіки за період січень - грудень 2009р., за січень - листопад 2010р., тобто за 23 податкові періоди, тобто вчинено порушення з неподання до податкового органу податкової звітності.
Судова колегія не може погодитись з висновком суду першої інстанції , що відповідачем протиправно було прийнято рішення та визначено податкове зобов'язання згідно Декрету, який втратив чинність, оскільки 17.01.2011 ДПІ було визначено не податкове зобов'язання зі збору за використання місцевої символіки, а податкове зобов'язання зі штрафних санкцій за неподання податкових розрахунків, обов'язок надання, а також відповідальність за ненадання або несвоєчасне надання яких, було передбачено як в Законі України від 21.12.2000р. № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»
Порушення вимог Закону мало місце у період: січень - грудень 2009, січень - листопад 2010, відповідальність за яке передбачена нормами саме Закону 2181. Отже, висновки податкового органу щодо застосування положень Закону № 2181-III є правильними.
Таким чином, судова колегія вважає помилковим висновок суду першої інстанції про задоволення позову.
Судове рішення прийнято з невідповідністю висновків суду фактичним обставинам справи, що є підставою для скасування судового рішення та прийняття нового в порядку пункту 3 частини першої статті 202 Кодексу адміністративного судочинства України.
Все вищеперелічене дає судовій колегії право для висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню з постановленням нового рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.
Керуючись частиною третьою статті 24, статтями 160, 167, частиною першою статті 195, статтею 196, пунктом 3 частини першої статті 198, пунктом 4 частини першої статті 202, частиною другою статті 205, статтями 207, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя на постанову Окружного адміністративного суду міста Севастополь від 15.03.11 у справі №2а-507/11/2770 задовольнити.
2.Постанову Окружного адміністративного суду міста Севастополь від 15.03.11 у справі №2а-507/11/2770 скасувати.
3.Прийняти нову постанову.
4.В задоволенні позову відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною пятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанову може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 03 жовтня 2011 р.
Головуючий суддяпідписО.В.Дугаренко
Судді підпис Т.В. Дадінська підпис С.Ю. Яковенко З оригіналом згідно
Головуючий суддя О.В.Дугаренко