Ухвала суду № 21977941, 29.02.2012, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.02.2012
Номер справи
2а-6645/11/1370
Номер документу
21977941
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 лютого 2012 р. Справа № 68542/11/9104 Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Глушка І.В.

суддів: Довгополова О.М., Святецького В.В.,

за участю секретаря судового засідання: Шаблій Х.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Воле-Баранецької сільської ради Самбірського району Львівської області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 13.07.2011 року у справі за позовомЛьвівського обласного центру зайнятостідо Воле-Баранецької сільської ради Самбірського району Львівської областіпро стягнення штрафних санкцій,

встановив:

Львівський обласний центр зайнятості звернувся до суду із адміністративним позовом до Воля - Баранецької сільської ради про стягнення штрафних санкцій у розмірі 10880,00 грн.

Позивач свої вимоги обґрунтовує тим, що відповідачем в порушення вимог до п.5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» після вивільнення працівника, не повідомлено в письмовій формі державну службу зайнятості щодо очікуваного та фактичного вивільнення працівника. У зв'язку із наведеним просить стягнути з відповідача штраф у розмірі річної заробітної плати вивільненого працівника, який становить 10 880.00 грн.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 13.07.2011 року адміністративний позов задоволено повністю. Ухвалено стягнути з Воля - Баранецької сільської ради (юридична адреса: 81422, Львівська обл., Самбірський район, с. Воля - Баранецька) на користь Львівського обласного центру зайнятості (юридична адреса: 79039, м. Львів, вул. Бортнянського, 11 А. код ЄДРПОУ 03491180) заборгованість у розмірі 10880 (десять тисяч вісімсот вісімдесят) гривень.

Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що 13 квітня 2011 року Львівським обласним центром зайнятості була виставлена вимога у якій пропонується у місячний термін після отримання вимоги перерахувати у Самбірський міськрайонний центр зайнятості штраф у сумі 10880 грн. Суми штрафних санкцій відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав, а тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Не погоджуючись з вказаним рішенням суду відповідач оскаржив його в апеляційному порядку. Вважає, що оскаржувана постанова прийнята з неповним зясуванням обставин, що мають значення для справи, з помилковим застосуванням норм матеріального права, порушенням норм процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі. Просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу апелянта слід залишити без задоволення з наступних підстав.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам колегія суддів виходить з наступного.

Відповідно до п.5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення»при вивільненні працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установ організацій, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніше як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників.

У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.

Так, 11 квітня 2011 року Львівським обласним центром зайнятості проведена перевірка дотримання законодавства України про зайнятість населення, про що складено акт № 19.

В акті перевірки зазначено, що сільською радою не подавалась письмова інформація до Самбірського міськрайонного центру зайнятості про фактичне вивільнення вивільненого працівника ОСОБА_2, чим порушено вимоги п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення». ОСОБА_2 працював на посаді водія з 01.04.2010 по 24.02.2011 року.

Річна заробітна плата ОСОБА_2, відповідно до довідки виданої Воля - Баранецькою сільською радою про нарахування заробітної плати від 11.04.2011 року становить 10880,00 грн.

Згідно припису норми п.п. ф п. 4 Положення про державну службу зайнятості вбачається, що державна служба зайнятості відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, законодавства про зайнятість населення. Вживає заходів до запобігання незаконному використанню робочої сили.

Відповідно до п.п. л п.8 вищезазначеного Положення державна служба має право стягнути відповідно до Закону «Про зайнятість населення»штрафи з підприємств, установ та організацій усіх форм власності у разі неподання або порушення строків подання державній службі зайнятості письмового повідомлення про наступне вивільнення працівників.

11 квітня 2011 року Львівським обласним центром зайнятості винесено припис № 19, яким запропоновано відповідачу: після отримання вимоги щодо сплати штрафу за порушення вимог п.5 ст. 20 ЗУ «Про зайнятість населення»сплатити штрафні санкції, у розмірі річної заробітної плати ОСОБА_2, дотримуватись вимог чинного законодавства про зайнятість населення та призначити відповідальну особу за подання звітності до центру зайнятості.

13 квітня 2011 року Львівським обласним центром зайнятості була виставлена вимога у якій пропонується у місячний термін після отримання вимоги перерахувати у Самбірський міськрайонний центр зайнятості штраф у сумі 10880 грн.

З урахуванням викладеного, та беручи до уваги те, що суми штрафних санкцій відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав, суд першої інстанції вірно прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не вбачає.

Керуючись ч. 3.ст. 160, ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд, -

ухвалив:

Апеляційну скаргу Воле-Баранецької сільської ради Самбірського району Львівської області залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 13.07.2011 року по справі№2а-6645/11/1370 без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили, а у разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня складення ухвали в повному обсязі.

Ухвала в повному обсязі складена 05.03.2012 року.

Головуючий:І.В. Глушко

Судді:О.М. Довгополов

В.В. Святецький