Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-4297/11/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Блажівська Н.Є.
Суддя-доповідач: Гром Л.М.
У Х В А Л А
Іменем України
"22" лютого 2012 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
Головуючого-судді Гром Л.М.;
суддів Денісова А.О.,
Міщука М.С.,
при секретарі судового засідання Губі О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції Святошинського району м. Києва, Головного управління Державного казначейства України у місті Києві та Прокуратури міста Києва на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 28 липня 2011 року за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Велика Ведмедиця»до Державної податкової інспекції Святошинського району м. Києва, Головного управління Державного казначейства України у місті Києві, за участю Прокуратури міста Києва про зобов'язання вчинити дії та стягнення бюджетного відшкодування податку на додану вартість,
в с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Велика Ведмедиця»звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом Державної податкової інспекції Святошинського району м. Києва (далі Відповідач 1), Головного управління Державного казначейства України у місті Києві (далі Відповідач 2), за участю Прокуратури міста Києва про зобов'язання вчинити дії та стягнення бюджетного відшкодування податку на додану вартість.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва 28 липня 2011 року позов задоволено, зобовязано Державну податкову інспекцію у Святошинському районі м. Києва виконати належні дії та надати органу державного казначейства (Управлінню Державного казначейства у Святошинському районі м. Києва Головного управління Державного казначейства України в м. Києві) висновок із зазначенням наступних сум, що підлягають відшкодуванню з бюджету на рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю «Велика Ведмедиця»: грудень 2009 року 38796,00 грн.; лютий 2010 року 34756,96 грн.; березень 2010 року 40367,94 грн.; травень 2010 року 60837,76 грн.; червень 2010 року 294223,46 грн.; липень 2010 року 84964,87 грн.; серпень 2010 року 97054,83 грн.; вересень 2010 року 105704,21 грн.; жовтень 2010 року 80187,46 грн.; листопад 2010 року 82694,73 грн.; грудень 2010 року 132145,42 грн.; стягнуто з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Велика Ведмедиця»бюджетне відшкодування з податку на додану вартість за: грудень 2009 року 38796,00 грн.; лютий 2010 року 34756,96 грн.; березень 2010 року 40367,94 грн.; травень 2010 року 60837,76 грн.; червень 2010 року 294223,46 грн.; липень 2010 року 84964,87 грн.; серпень 2010 року 97054,83 грн.; вересень 2010 року 105704,21 грн.; жовтень 2010 року 80187,46 грн.; листопад 2010 року 82694,73 грн.; грудень 2010 року 132145,42 грн. Всього на загальну суму 1051733 (один мільйон пятдесят одна тисяча сімсот тридцять три) грн. 64 коп.
Не погоджуючись з Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 28 липня 2011 року відповідачі та прокуратура м. Києва звернулися до Київського апеляційного адміністративного суду з апеляційними скаргами, в яких просять ухвалене у справі судове рішення скасувати та постановити нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Заслухавши суддю-доповідача, учасників процесу, які з`явились у судове засідання, перевіривши за матеріалами справи наведені у апеляційній скарзі доводи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, Товариством з обмеженою відповідальністю «Велика Ведмедиця»подано до ДПІ у Святошинському районі м. Києва податкові декларації з податку на додану вартість за грудень 2009, лютий, березень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2010 року з розрахунками суми бюджетного відшкодування: грудень 2009 року 98 923,00 грн.; лютий 2010 року 99 256,00 грн.; березень 2010 року 99 642,00 грн.; травень 2010 року 99 811,00 грн.; червень 2010 року 933 952,00 грн.; липень 2010 року 240 446,00 грн.; серпень 2010 року 216 891,00 грн.; вересень 2010 року 212 461,00 грн.; жовтень 2010 року 162 335,00 грн.; листопад 2010 року 144 651,00 грн.; грудень 2010 року 284 811,00 грн.; усього зазначено до бюджетного відшкодування 2593 179,00 грн. (Том 1, а.с. 7-119).
Державною податковою інспекцією у Святошинському районі міста Києва проведено позапланову виїзну перевірку ТОВ «Велика Ведмедиця»(код за ЄДРПОУ 33305962) з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок платника в установі банку за липень, серпень, вересень 2010 року, які виникли за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період лютий, травень, червень, липень, серпень 2010 року, за результатами якої складено Акт від 10 грудня 2010 року № 49/07-207/33305962, яким підтверджено відображене ТОВ «Велика Ведмедиця»у декларації за липень 2010 року бюджетне відшкодування у сумі 240 446,00 грн., у декларації за серпень 2010 року бюджетне відшкодування у сумі 216 891,00 грн., у декларації за вересень 2010 року у бюджетне відшкодування у сумі 212 461,00 грн. Як зазначено у розділі «Висновок»акту перевірки, «При отриманні матеріалів, які не підтверджують дані обліку субєкта господарювання, що перевіряється, керівником податкового органу можуть бути вжиті заходи щодо проведення позапланової виїзної перевірки відповідно до Закону України від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні»із змінами та доповненнями».
Крім того, Відповідачем 1 проведено позапланові виїзні перевірки Позивача, за результатами яких складено наступні довідки:
- Довідка від 31 серпня 2010 року № 69/07-208/33305962, якою підтверджено відображене ТОВ «Велика Ведмедиця»бюджетне відшкодування у декларації за травень 2010 року у сумі 99811,00 грн., за червень 2010 року у сумі 933652,00 грн.;
- Довідка від 7 липня 2010 року № 41/07-208/33305962, якою підтверджено відображене ТОВ «Велика Ведмедиця»бюджетне відшкодування у декларації за березень 2010 року у сумі 99642,00 грн.;
- Довідка від 31 травня 2010 року № 33/07-208/33305962, якою підтверджено відображене ТОВ «Велика Ведмедиця»бюджетне відшкодування у декларації за лютий 2010 року у сумі 99256,00 грн.;
- Довідка від 26 лютого 2010 року № 11/07-208/33305962, якою підтверджено відображене ТОВ «Велика Ведмедиця»бюджетне відшкодування у декларації за грудень 2009 року у сумі 98 923,00 грн.;
- Довідка від 24 лютого 2011 року № 24/07-208/33305962, якою підтверджено відображене ТОВ «Велика Ведмедиця»бюджетне відшкодування у декларації за грудень 2010 року у сумі 284 811,00 грн.;
- Довідка від 31 січня 2011 року № 6/07-208/33305962, якою підтверджено відображене ТОВ «Велика Ведмедиця»бюджетне відшкодування у декларації за жовтень 2010 року у сумі 162 335,00 грн., у декларації за листопад 2010 року у сумі 144 651,00 грн.
Таким чином, усього податковим органом було підтверджено достовірність віднесення Позивачем до бюджетного відшкодування суми в розмірі 2593179,00 грн.
Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків визначено пунктом 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»(надалі «Закон»), в редакції, що була чинна на момент виникнення спірних правовідносин.
Так, відповідно до положень зазначеного Закону сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (підпункт 7.7.1 пункту 7.7 статті 7 Закону).
Згідно з підпунктом 7.7.2 пункту 7.7 статті 7 Закону якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:
а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг);
б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту кожного наступного податкового періоду лише в частині суми податку фактично сплаченої отримувачем постачальникам товарів (послуг) та при імпорті і включається до розрахунку бюджетного відшкодування наступного звітного періоду;
залишок від'ємного значення, за яким не проведено розрахунків з постачальниками відображається в податковій декларації з податку на додану вартість окремим рядком для визначення суми податку, яка може підлягати відшкодуванню в частині сплачених сум податку в наступних звітних періодах;
залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування відображається у декларації з податку на додану вартість окремим рядком та включається до складу податкового кредиту починаючи з першого звітного періоду 2011 року.
Платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. При цьому платник податку в п'ятиденний термін після подання декларації податковому органу подає органу Державного казначейства України копію декларації, з відміткою податкового органу про її прийняття, для ведення реєстру податкових декларацій у розрізі платників. До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування, копії погашених податкових векселів (податкових розписок), у разі їх наявності, та оригіналів п'ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій, у разі наявності експортних операцій. Форма заяви про відшкодування та форма розрахунку суми бюджетного відшкодування визначаються за процедурою, встановленою центральним податковим органом
З матеріалів справи вбачається, що ході розгляду даної адміністративної справи Відповідачами вчинювалися дії щодо повернення сум бюджетного відшкодування за відповідні періоди на користь Позивача.
Також, судом було встановлено, що після отримання податкових декларацій з податку на додану вартість за відповідні періоди, подані Позивачем, Відповідачем 1 було проведено позапланові виїзні перевірки ТОВ «Велика Ведмедиця», за результатами яких підтверджено право Позивача на бюджетне відшкодування за відповідні податкові періоди.
За таких обставин, судова колегія вважає обґрунтованим висновок суду першої інстанції про те, що в матеріалах справи відсутні докази, які спростовують висновки акту та довідок, складених за результатами перевірок Позивача, про право ТОВ «Велика Ведмедиця»на бюджетне відшкодування у відповідних розмірах.
Отже, судова колегія визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Таким чином, враховуючи відповідні правові норми та встановлені обставини, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про застосування статті 200 КАС України.
Керуючись статтями 195, 196, 200, 205, 206 КАС України, суд,
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції Святошинського району м. Києва, Головного управління Державного казначейства України у місті Києві та Прокуратури міста Києва залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва 28 липня 2011 року без змін
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.
Головуючий суддя Гром Л.М.
Судді: Денісов А.О. Міщук М.С. Ухвала складена в повному обсязі 22.02.2012 року.