ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 лютого 2012 року (11 год. 20 хв.) Справа № 2а-0870/12079/11
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Киселя Р.В.,
розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м.Запоріжжя до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення коштів за податковим боргом.
16.12.2011 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м. Запоріжжя (далі позивач) до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі відповідач) про стягнення коштів за податковим боргом.
Крім того, позивач просить поновити йому строк звернення до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1.
Позивач обґрунтовує свої вимоги тим, що за відповідачем обліковується заборгованість перед бюджетом у сумі 1566,18 грн. Податковий борг виник внаслідок наступного:
- на підставі рішення від 16.02.2010 № 0000362330 про застосування до ФОП ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1754,04 грн., прийнятого ДПІ у Хортицькому районі м. Запоріжжя за результатом перевірки дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій (акт від 12.02.2010 №0031/08/31/23/2456700277), вказане рішення було отримане відповідачем 16.02.2010, з урахуванням часткової сплати в сумі 1095,66 грн., сума не сплачених фінансових санкцій становить 661,38 грн.;
- на підставі рішення від 03.11.2010 № 0002522330 про застосування до ФОП ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1372,80 грн., прийнятого ДПІ у Хортицькому районі м. Запоріжжя за результатом перевірки дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій (акт від 02.11.2010 №0215/08/31/23/2456700277), вказане рішення було отримане відповідачем 03.11.2010, з урахуванням часткової сплати в сумі 468,00 грн., сума не сплачених фінансових санкцій становить 904,80 грн. Тому, позивач просить суд стягнути вказану суму у судовому порядку.
Ухвалою судді від 19.12.2011 провадження у справі було відкрите, судове засідання призначене на 04.01.2012.
У судове засідання 04.01.2012 сторони не прибули.
Ухвалою від 04.01.2012 за клопотанням позивача провадження у справі було зупинено до 06.02.2012.
Ухвалою від 06.02.2012 провадження у справі поновлено.
Представник позивача в судове засідання не зявився, клопотанням від 06.02.2012, яке надійшло до канцелярії суду, просить суд розглянути справу за його відсутності.
В силу вимог ч. 4 ст. 33 КАС України, ч. 3 ст. 167 КАС України, відповідач є таким, що належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання.
У судове засідання відповідач двічі не зявився, про причини неприбуття суд не повідомив.
Враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, суд на підставі ч. 1 ст. 41 КАС України не здійснював фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Згідно із вимогами ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи вимоги ч. 6 ст. 128 КАС України, судовий розгляд даної справи було проведено в порядку письмового провадження.
Розглянувши наявні в матеріалах справи документи та матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд,
ВСТАНОВИВ:
Відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Запорізької міської ради 19.09.1994, як фізична особа-підприємець.
Як вбачається з матеріалів справи, на підставі направлення від 08.02.2010 № 109/2307 податківцями проведено позапланову виїзну перевірку відповідача, за наслідками якої складено акт перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимоги з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 12.02.2010 № 0031/08/31/23/2456700277 (далі акт № 1). У висновку акту № 1 перевіряючими вказані порушення, а саме: п.11,12,13 ст. 3, ст. 6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг», в результаті чого прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 16.02.2010 №0000362330 у сумі 1757,04 грн. 16.02.2010 рішення отримано особисто відповідачем.
27.10.2010 на підставі направлень від 25.10.2010 № 310314 та № 310315 податківцями проведено позапланову перевірка відповідача. Висновки перевірки викладені в акті перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимоги з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 02.11.2010 №0215/08/31/23/2456700277 (далі акт №2), в яких зазначено, що відповідачем порушено вимоги п.1, 2, 11, 12, 13 ст. 3, ст. 6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг», за результатами висновків акту № 2, позивачем прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 03.11.2010 №0002522330 на суму 1372,80 грн.
Згідно даних зворотного боку облікової картки, відповідач частково сплатив суму боргу в розмірі 1095,66 грн. по рішенню про застосування фінансових санкцій від 16.02.2010 №0000362330 та частково сплатив суму боргу у розмірі 468,00 грн. по рішенню про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 03.11.2010 №0002522330 боргу. Отже залишок несплаченої суми податкової заборгованості становить 1566,18 грн.
Пунктом 1 статті 3 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг», передбачено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Згідно п. 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг», суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг також зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Відповідно до п. 12-13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг», суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг), а також, забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
Згідно із п 4 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» за невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі облік розрахункових операцій встановлена відповідальність таких суб'єктів господарювали у вигляді фінансових санкцій в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» визначено, що фіскальні функції це здатність РРО забезпечувати однократне занесення, довгострокове зберігання у фіскальній пам'яті, багаторазове прочитання і неможливість зміни підсумкової інформації про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти. Цією ж статтею визначено, що фіскальний звітний чек - документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам'яті. Отже роздрукування фіскального звітного чеку є фіскальною функцією РРО.
Постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2002 року № 199 затверджено вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, дія яких поширюється на реєстратори розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг) та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), крім тих реєстраторів, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.
Згідно до Закону України «Про державну податкову службу України» функціями органів державної податкової інспекції є здійснення контролю за додержанням законодавства про податки, інші платежі, валютні операції, порядку розрахунків із споживачами з використанням електронних контрольно-касових апаратів, компютерних систем і товарно-касових книг, лімітів готівки в касах та її використанням для розрахунків за товари, роботи, послуги, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності та ліцензій, патентів, інших спеціальних дозволів на здійснення окремих видів підприємницької діяльності.
Пунктом 6 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу України» зазначено, що органи податкової інспекції забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами.
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг», за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах, зокрема, у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Згідно ст. 21 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг», до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг», суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Статтею 6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» передбачено, що облік товарних запасів фізичною особою - підприємцем ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів
Згідно ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг», контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Відповідно до п.п. 20.1.28 п.20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими підлягають задоволенню.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 14, 86, 160, 163, 183-3 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м.Запоріжжя до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення коштів за податковим боргом - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (69114, АДРЕСА_1, ідентифікаційний кодНОМЕР_2) на користь Державного бюджету Хортицькому району м. Запоріжжя (р/р31115106700008, отримувач: Державний бюджет Хортицького району, код платежу 21081100, код ЄДРПОУ 34676906, банк отримувача: ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015) податковий борг по адміністративним штрафам та іншим санкціям в сумі 661,38 грн. (шістсот шістдесят одну гривню 38 коп.).
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (69114, АДРЕСА_1, кодНОМЕР_2) на користь місцевого бюджету Хортицькому району м. Запоріжжя (р/р31413541700008, отримувач: місцевий бюджет Хортицького району, код платежу 21080900, код ЄДРПОУ 34676906, банк отримувача: ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015) податковий борг по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в сумі 904,80 грн. (девятсот чотири гривні 80 коп.).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя (підпис) Р.В. Кисіль