Постанова № 21946239, 24.01.2012, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.01.2012
Номер справи
0870/194/12
Номер документу
21946239
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 січня 2012 року 14:45 Справа № 0870/194/12

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Недашківської К.М., при секретарі судового засідання Луговському І.О., за участю представника позивача не прибув, представника відповідача не прибув, розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя до Відкритого акціонерного товариства «Запорізький завод «Перетворювач» про стягнення заборгованості.

10 січня 2012 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя (далі іменується позивач) до Відкритого акціонерного товариства «Запорізький завод «Перетворювач» (далі іменується відповідач), в якому позивач просить стягнути на його користь суму заборгованості в розмірі 3550 грн. 00 коп.

Заявлені позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що ВАТ «Запорізький завод «Перетворювач» не відшкодовує витрати на виплату різниці розміру суми пенсії у добровільному порядку, внаслідок чого за період з жовтня по грудень 2011 року сума заборгованості становить 3550 грн. 00 коп.

Ухвалою судді від 12.01.2012 відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 24.01.2012.

24.01.2012 представник позивача в судове засідання не прибув, однак подав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності, в якому зазначив, що заявлені позовні вимоги підтримує та просить суд задовольнити їх в повному обсязі.

В судове засідання представник відповідача не прибув, проте подав до суду заяву про встановлення способу та строків виконання рішення шляхом розстрочення, в якій вказав, що позовні вимоги визнає в повному обсязі.

За приписами ч. 1 ст. 41 КАС України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Згідно ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових та речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Суд при вирішенні справи керується принципами верховенства права, законності, рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом, змагальності сторін, диспозитивності та офіційного зясування всіх обставин, гласності і відкритості адміністративного процесу.

Розглянувши матеріали та зясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач Відкрите акціонерне товариство «Запорізький завод «Перетворювач» пройшов процедуру державної реєстрації, отримав свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи, а відтак набув правового статусу субєкта господарювання в розумінні ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців від 15.05.2003 №755-IV, згідно з яким державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб підприємців це засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.

За приписами ст. 93 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 №435-IV місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.

Як вбачається з матеріалів справи, Відкрите акціонерне товариство «Запорізький завод «Перетворювач» є платником збору на обовязкове державне пенсійне страхування відповідно до Закону України «Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування» №400/97-ВР від 26.06.1997 (далі іменується Закон №400/97-ВР), а також платником страхових внесків відповідно до Закону №1058-IV, який повинен своєчасно та в повному обсязі сплачувати збір та внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України.

Відповідно до п. 13 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» №1058-IV та ч. 5 ст. 24 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» від 13.12.1991 №1977-XII, різниця між сумою призначення пенсії за цим законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом.

Нормативно-правовим актом, який визначає механізм фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи (далі різниця у розмірі пенсії), є Постанова Кабінету Міністрів України, від 24.03.2004 №372 «Про затвердження Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи» (далі іменується Порядок №372).

Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України від 13.12.1991 №1977-ХІІ, про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення. Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

Різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації за рахунок коштів державного бюджету, а для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом.

Відповідно до п.п. 3, 5 Порядку 372 фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III-IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації.

Фізична особа ОСОБА_1. працював на посадах наукового працівника та займався науково-технічною діяльністю, має стаж наукової роботи 27 років 7 місяці 29 дні, в тому числі на ВАТ «Запорізький завод «Перетворювач» 23 роки 11 місяці, що дає йому право на отримання пенсії відповідно до Закону України №1977-XII з 2001 року. Різниця між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах, складає 2792 грн. 43 коп. Частка сплати у фінансуванні витрат на виплату різниці розміру суми пенсії на ВАТ «Запорізький завод «Перетворювач» складає 86,45%, що становить 2414 грн. 05 коп.

Фізична особа ОСОБА_2 працював на посадах наукового працівника та займався науково-технічною діяльністю, має стаж наукової роботи 35 років 2 місяці 23 дні, в тому числі на ВАТ «Запорізький завод «Перетворювач» 11 років 2 місяці, що дає йому право на отримання пенсії відповідно до Закону України №1977-XII з 2008 року. Різниця між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах, складає 3467 грн. 49 коп. Частка сплати у фінансуванні витрат на виплату різниці розміру суми пенсії на ВАТ «Запорізький завод «Перетворювач» складає 32,76%, що становить 1135 грн. 95 коп.

Отже, загальна сума коштів, що підлягала сплаті відповідачем на фінансування різниці між сумою пенсій, призначених за Законом України від 13.12.1991 №1977-ХІІ та сумою пенсій, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені наукові працівники складає 3550 грн. 00 коп.

Згідно з п.п. 8, 9 Порядку №372 у разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством. Різниця у розмірі пенсій наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації фінансується за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів згідно з пунктами 3-8 цього Порядку.

Таким чином, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідач у поданій до суду заяві вказує, що у звязку з тяжким фінансовим становищем він позбавлений можливості у добровільному порядку сплатити суму заборгованості та просить суд застосувати розстрочення виконання судового рішення на 6 місяців. На підтвердження даних обставин надав суду копії: балансу на 30.09.2011, звіту про фінансові результати за 6 місяців 2011 року, звіту про фінансові результати за 9 місяців 2011 року, довідки про залишки коштів на банківських рахунках від 23.01.2012, банківських виписок від 11.01.2012, від 12.01.2012, від 13.01.2012, від 16.01.2012, від 17.01.2012, від 18.01.2012.

Позивач у поданому до суду клопотанні зазначив, що проти розстрочення виконання судового рішення не заперечує.

За приписами ч. 1 ст. 275 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищезазначене та керуючись ст.ст. 11, 17, 94, 160, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя до Відкритого акціонерного товариства «Запорізький завод «Перетворювач» задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Запорізький завод «Перетворювач» (69069, містоЗапоріжжя, Дніпропетровське шосе, будинок №9; ідентифікаційний код 05755571) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя суму заборгованості в розмірі 3550 (три тисячі пятсот пятдесят) грн. 00 (нуль) коп., шляхом сплати боржником рівних частин суми заборгованості в розмірі 592 (пятсот девяносто дві) грн. 00 (нуль) коп. щомісячно протягом 6 (шести) місяців, починаючи з моменту набрання законної сили рішенням по справі.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя К.М.Недашківська