Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 лютого 2012 р. № 2а-1372/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Карпяк О.О.
при секретарі Голуб О.Є.
За участю представників:
від позивача Цап П-А.М.
від відповідача Попадюк С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за поданням
Державна податкова інспекція у Галицькому районі м. Львова
до ТзОВ "Галицькі технології"
пропро підтвердження обгрунтованості адміністративного арешту майна , в с т а н о в и в :
Державна податкова інспекція у Галицькому районі м. Львова звернулася до суду із поданням до підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна.
Заявник обґрунтовує подання тим, що 14.02.2012 року ДПІ у Галицькому районі м. Львова прийнято рішення № 2348/10-010 про застосування адміністративного арешту майна платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю «Галицькі технології». Підставою для прийняття даного рішення є звернення управління податкового контролю юридичних осіб ДПІ у Галицькому районі м. Львова про застосування адміністративного арешту майна ТзОВ «Галицькі технології», на підставі якого зясовано обставини, передбачені пп. 94.2.3 п. 94.2 ст. 94 розділу ІІ Податкового кодексу України, а саме платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб органу державної податкової служби. Відмова ТзОВ «Галицькі технології», від проведення документальної перевірки та ненадання документів до перевірки, що зумовило прийняття рішення про застосування адміністративного арешту його майна.
Ухвалою від 15 лютого 2012 року відкрито провадження у справі.
В судовому засіданні представник позивача заявлене подання, підтримав повністю.
Представник відповідача в судовому засіданні проти подання заперечив, просить в задоволенні подання відмовити.
Постанову в повному обсязі складено та підписано 24 лютого 2012 року.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, допитавши свідка, дослідивши наявні у справі докази та давши їм оцінку, суд встановив наступне.
Головою комісії з проведення реорганізації ДПІ у Галицькому районі м. Львова начальником ДПІ у Галицькому районі м. Львова Т.І. Іванишиним 07.02.2012 року видано наказ № 112 про проведення позапланової виїзної документальної перевірки ТзОВ «Галицькі технології».
07.02.2012 року ДПІ у Галицькому районі м. Львова оформлено направлення на перевірку № 147, дана документальна позапланова виїзна перевірка проводиться з 07.02.2012 року тривалістю 5 робочих днів, з якими ознайомлений Дубовський Р.І. керівник ТзОВ «Галицькі технології», про що свідчить розписка про ознайомлення від 07.02.2012 року.
08.02.2012 року ДПІ у Галицькому районі м. Львова скеровує вимогу ТзОВ «Галицькі технології», про надання документів, у звязку з проведенням позапланової виїзної перевірки, у якій просить надати відповідні документи бухгалтерського та податкового обліку з питань дотримання вимог діючого законодавства у сфері оподаткування під час здійснення фінансово господарських взаєморозрахунків за грудень 2010 року з ТзОВ «Лугпромстройсантехмонтаж»(код ЄДРПОУ 35554567). Дана вимога направлялася ТзОВ «Галицькі технології»на юридичну та фактичну адреси, про що свідчить копія повідомлення про вручення поштового відправлення. Відповідач одержав вимогу про надання документів 09.02.2012 року про що свідчить копія повідомлення про вручення поштового відправлення.
13.02.2012 року працівниками ДПІ у Галицькому районі м. Львова складено акт № 21/23-409/20793267 про непредставлення документів для перевірки. З даного акту вбачається, що працівниками податкового органу 13.02.2012 року було здійснено вихід за юридичною адресою ТзОВ «Галицькі технології»(код ЄДРПОУ 20793267): м. Львів, вул. Каліча Гора, 20/10. Посадовими особами підприємства ТзОВ «Галицькі технології»(код ЄДРПОУ 20793267) документів до перевірки не надано.
Головою комісії з проведення реорганізації ДПІ у Галицькому районі м. Львова начальником ДПІ у Галицькому районі м. Львова Т.І. Іванишиним 14.02.2012 року прийнято рішення № 2348/10-010 про застосування умовного адміністративного арешту майна платника податків ТзОВ «Галицькі технології»(ЄДРПОУ 20793267), що перебуває (розміщене, зберігається) м. Львів, вул. Каліча Гора, буд. 20 кв. 10 (юридична адреса) та м. Львів, вул. Зелена, буд. 162 (фактична адреса) .
Як вбачається з вищезазначеного рішення № 2348/10-010 від 14.02.2012 року, таке було прийнято на підставі пп.94.2.3 п.94.2 статті 94 розділу II Податкового кодексу України, а саме зясовано обставину, що платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб органу державної податкової служби.
Відповідно до п.94.1 ст.94 Податкового кодексу України (надалі - ПК України) адміністративний арешт майна платника податків є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обовязків, визначених законом.
Згідно п.94.2 ст.94 ПК України арешт майна може бути застосовано, якщо зясовується одна з таких обставин: 94.2.3 платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб органу державної податкової служби.
Відповідно до п.94.6 ст.94 ПК України, керівник органу державної податкової служби (його заступник) за наявності однієї із обставин, визначених у пункті 94.2 цієї статті, приймає рішення про застосування арешту майна платника податків, яке надсилається: 94.6.1 платнику податків з вимогою тимчасово зупинити відчуження його майна; 94.6.2 іншим особам, у володінні, розпорядженні або користуванні яких перебуває майно такого платника податків, з вимогою тимчасово зупинити його відчуження.
Слід зазначити, що інспектором податкового органу було вручено під розписку посадовими особам підприємства наказ на перевірку та направлення про, що свідчить розписка про ознайомлення від 07.02.2012 року на направленні на перевірку та здійснено відповідний запис у журналі проведення перевірок на підприємстві (копія витягу з журналу є в матеріалах справи).
В судовому засіданні від 20.02.2012 року в якості свідка було допитано ОСОБА_3 старшого державного податкового ревізора інспектора ДПІ у Галицькому районі м. Львова. З пояснень свідка вбачається, що при проведенні перевірки її було допущено в приміщення платника, де було зроблено запис у журналі перевірок, та вручено керівнику підприємства наказ та направлення на перевірку, однак жодних документів підприємство не було предявлено до перевірки. 08.02.2012 року поштою було надіслано вимогу про надання документів на юридичну та фактичну адресу підприємства, а 13.02.2012 року було здійснено вихід на фактичну адресу підприємства м. Львів, вул. Зелена 162, однак двері були зачинені, про що було складено акт.
Відповідно до п.85.6 Податкового кодексу України, у разі відмови платника податків або його законних представників надати копії документів посадовій (службовій) особі органу державної податкової служби така особа складає акт у довільній формі, що засвідчує факт відмови, із зазначенням посади, прізвища, імені, по батькові платника податків (його законного представника) та переліку документів, які йому запропоновано подати. Зазначений акт підписується посадовою (службовою) особою органу державної податкової служби та платником податків або його законним представником. У разі відмови платника податків або його законного представника від підписання зазначеного акта в ньому вчиняється відповідний запис.
Як вбачається з акту № 21/23-409/20793267 про не представлення документів для перевірки від 13.02.2012 року, працівниками ДПІ у Галицькому районі м. Львова було здійснено вихід за юридичною адресою ТзОВ «Галицькі технології м. Львів, вул. Каліча Гора 20/10, однак дане підприємство знаходиться за фактичною адресою м. Львів, вул. Зелена, 162. Працівниками податкового органу не було здійснено вихід за фактичною адресою підприємства та не було складено акту про не представлення документів для перевірки ТзОВ «Галицькі технології» за фактичною адресою: Львів вул. Зелена 162.
13.02.2012 року працівниками податкового органу складено акт № 22/23-409/20793267 про неможливість проведення позапланової виїзної перевірки.
Судом не беруться до уваги твердження позивача про правомірність складення акта про непредставлення документів до перевірки, оскільки факти, вказані в ньому, суперечать показам свідка, зокрема щодо адреси, за якою було здійснено вихід ревізорів та оскільки такий складений з порушенням п.85.6 Податкового кодексу України - у ньому не вказано підпису платника податків або його законного представника та не подано акта про відмову вчиняти відповідний запис платником податків.
Відповідно до ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають обєктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно ч.1 ст.138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
Позивачем не надано належних доказів та не обґрунтовано підстав для задоволення подання та підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків, не доведено факту, що платник податків відмовився від проведення документальної перевірки.
Згідно ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи наведене, перевіривши обставини передбачені ч.3 ст.2 КАС України, суд приходить до висновку, що рішення Голови комісії з проведення реорганізації ДПІ у Галицькому районі м. Львова начальника ДПІ у Галицькому районі м. Львова від 14.02.2012 року № 2348/10-010 про застосування адміністративного арешту майна платника податків ТзОВ «Галицькі технології»прийняте не у відповідності ст.94 ПК України, податковим органом не доведено наявності однієї із обставин, визначених у пункті 94.2 цієї статті, а тому немає підстав для задоволення подання та підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.
Відповідно до вимог ст.94 КАС України судові витрати у формі судового збору з сторін не належить стягувати.
Керуючись ст. ст. 7-14, 50, 71, 86, 143, 158, 160-163, 167, 183 - 3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
1. В задоволенні подання Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Галицькі технології»про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна, - відмовити повністю.
Постанова суду може бути оскаржена в порядку та строки, визначені ст..186 КАС України. Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Суддя Карп'як Оксана Орестівна
З оригіналом згідно
Суддя Карп'як Оксана Орестівна