ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про заміну неналежної сторони
14 лютого 2012 р.№ 2а-328/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Мричко Н.І.
за участю секретаря судових засіданьЯкимець О.І.
представника позивача Поваленого А.Т.
представника відповідача Калітєєвської Є.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ДП «МК-1»ПП «Мегаклас-1»до Державної екологічної інспекції в Львівській області про визнання дій протиправними та незаконними в частині проведення перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства від 12.08.2011 року, -
в с т а н о в и в :
ДП «МК-1»ПП «Мегаклас-1»звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Державної екологічної інспекції в Львівській області, в якому просить :визнати:
- дії відповідача протиправними та незаконними в частині проведення перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства;
- визнати недійсним рішення № 87 від 21.12.2011 р. про зупинення (тимчасово) діяльності ДП «МК-1»ПП «Мегаклас-1».
В судовому засіданні представник відповідача заявила клопотання 14.11.2011 р. про заміну відповідача Державної екологічної інспекції в Львівській області на його правонаступника - Державної екологічної інспекції у Львівській області. Мотивуючи дане клопотання зсилається на те, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2011 р. № 995 «Про утворення територіальних органів Державної екологічної інспекції»як юридичну особу публічного права утворено територіальні органи Державної екологічної інспекції, зокрема, Державну екологічну інспекцію у Львівській області, а Державна екологічна інспекція в Львівській області ліквідована, відповідно до наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 30.09.2011 р. № 359. Наказом Міністерства екології та природних ресурсів від 04.11.2011 р. № 429 затверджено положення про територіальні органи Держекоінспекції України, про що внесено запис в Єдиному державному реєстру реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців від 27.12.2011родку, ЄДРПОУ 38057086 (79026. м.Львів, вул. Стрийська,98).
В судовому засіданні представник позивача не заперечив проти проведення заміни неналежного відповідача на належного відповідача.
Заслухавши думку представника позивача, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що клопотання підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
У відповідності до указу Президента України «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади»від 09.12.2010 р. № 1085/2010 утворено Державну екологічну інспекцію України, реорганізувавши Міністерство охорони навколишнього природного середовища України, спеціальним підрозділом якого була Державного екологічна інспекція у Львівській області.
Згідно із постановою Кабінету міністрів України від 14.09.2011 р. № 995 «Про утворення територіальних органів Державної екологічної інспекції»утворено як юридичну особу публічного права територіальні органи Державної екологічної інспекції, зокрема, Державну екологічну інспекцію у Львівській області.
Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 30.09.2011 р. № 359 Державну екологічну інспекцію в Львівській області ліквідовано.
Як вбачається з припису норми п.2 вищезазначеної Постанови, територіальні органи Державної екологічної інспекції, які утворюються згідно з п.1 цієї постанови є правонаступниками прав та обовязків відповідних державних екологічних інспекцій.
Згідно з наказом Міністерства екології та природних ресурсів від 04.11.2011 р. № 429 затверджено положення про територіальні органи Державної економічної інспекції України.
Відповідно ч. 1 ст. 104 Цивільного кодексу України та ч. 1 ст. 59 Господарського кодексу України юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.
В ч. 2 ст. 104 Цивільного кодексу України визначено, що юридична особа вважається такою, що припинилась, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
З аналізу наведених вище норм законодавства випливає, що права та обовязки переходять до правонаступника після державної реєстрації факту припинення юридичної особи.
З положень ч.3 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»вбачається, що в Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості щодо органів державної влади і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб: повне найменування юридичної особи та скорочене в разі його наявності; ідентифікаційний код юридичної особи; місцезнаходження юридичної особи; дані про розпорядчий акт, на підставі якого створено юридичну особу; дата створення юридичної особи; дата державної реєстрації юридичної особи; дані про відокремлені підрозділи юридичної особи; дані про перебування юридичної особи в процесі припинення; дата та номер запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи, підстава для його внесення.
Відповідно до ч. 1 ст. 18 вказаного Закону, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Як вбачається з спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за електронним запитом № 12872434 станом на 26.01.2012 р., згідно Запису №1 Державна екологічна інспекція у Львівській області, Держекоінспекція у Львівській області 27.12.2011 року зареєстрована як юридична особа за адресою: 79026, м.Львів, вул. Стрийська, будинок №98, код ЄДРПОУ 38057086.
У відповідності до ст.50 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Відповідачем в адміністративній справі є субєкт владних повноважень, або громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх обєднання, юридичні особи, які не є субєктами владних повноважень.
Згідно нормативного припису ст.52 КАС України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем.
З огляду на викладене вище, суд приходить до переконання про доцільність проведення заміни первинного відповідача Державної екологічної інспекції в Львівській області на його правонаступника - Державну екологічну інспекцію у Львівській області.
Керуючись ст. ст. 52, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
клопотання представника відповідача задовольнити.
Замінити неналежного відповідача - Державну екологічну інспекцію в Львівській області на належного відповідача - Державну екологічну інспекцію у Львівській області.
Ухвала остаточна оскарженню не підлягає.
Суддя Мричко Н.І.