Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
28 лютого 2012 року Справа № 2а/1270/1466/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Мирончук Н.В.
при секретарі: Саприкіної Т.О.,
за участю представників сторін:
від позивача начальник юридичного відділу ОСОБА_1 (довіреність від 15.10.2011р. № 12202/10-25)
від відповідача ОСОБА_2, довіреність від 03.01.2012р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом державної податкової інспекції в м. Красний Луч Луганської області до товариства з обмеженою відповідальністю “КАН-ТРАНС” про стягнення коштів за податковим боргом з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків у розмірі 209991,52 грн.,
ВСТАНОВИВ:
14 лютого 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов державної податкової інспекції в м. Красний Луч Луганської області до товариства з обмеженою відповідальністю “КАН-ТРАНС” про стягнення коштів за податковим боргом з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків у розмірі 318674,70 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив таке.
Товариство з обмеженою відповідальністю “КАН-ТРАНС” має статус юридичної особи, діє на підставі Статуту та знаходиться на обліку в державній податковій інспекції в м. Красний Луч Луганської області як платник податків.
Враховуючи, що товариством з обмеженою відповідальністю “КАН-ТРАНС” самостійно не сплачена до бюджету сума податкового боргу у розмірі 318674,70 грн., позивач просить стягнути кошти за податковим боргом у судовому порядку, оскільки відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби.
У судовому засіданні представник позивача уточнив позовні вимоги, зменшивши суму позову з 318674,70 грн. на суму 209991,52 грн. (а.с.34), надав пояснення за уточненими позовними вимогами, просив позов задовольнити та стягнути з відповідача податковий борг у сумі 209991,52 грн..
Відповідач у судовому засіданні визнав позовні вимоги на суму 209991,52 грн. у повному обсязі.
Заслухавши пояснення сторін, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до вимог статті 9 Закону України “Про систему оподаткування”, платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом строки.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010р. №2755-VI, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування.
Відповідно до ст.6 Податкового Кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI, податком є обовязковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI:
- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).
Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право визначати, у визначених цим Кодексом випадках, суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою.
У судовому засіданні встановлено, що відповідач товариство з обмеженою відповідальністю “КАН-ТРАНС”, згідно Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, є юридичною особою. (а.с.14).
Товариство з обмеженою відповідальністю “КАН-ТРАНС”, відповідно до Довідки з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, зареєстроване 03.03.2009 року за № 13801020000001107 виконавчим комітетом Краснолуцької міської ради Луганської області. (а.с.15).
Відповідно до Довідки про взяття на облік платника податків, відповідача взято на облік в органах державної податкової служби. (а.с.16).
Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Згідно із пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до Податкової декларації з податку на додану вартість від 19.09.2011р., відповідач в рядку 25 декларації самостійно зазначив розмір податку, який підлягає сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного періоду 49004 грн.. (а. с.19-20).
Згідно Податкової декларації з податку на додану вартість від 19.10.2011р., відповідач в рядку 25 декларації самостійно зазначив розмір податку, який підлягає сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного періоду у сумі 10537 грн.. (а. с.21-22).
Відповідно до Податкової декларації з податку на додану вартість від 19.11.2011р., відповідач в рядку 25 декларації самостійно зазначив розмір податку, який підлягає сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного періоду та вказав суму 27593 грн.. (а. с.23-24).
Згідно Податковій декларації з податку на додану вартість від 18.12.2011р., відповідач в рядку 25 декларації самостійно зазначив розмір податку, який підлягає сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного періоду та зазначив суму 53611 грн.. (а. с.25-26).
Відповідно до Податкової декларації з податку на додану вартість від 20.01.2012р., відповідач в рядку 25 декларації самостійно зазначив розмір податку, який підлягає сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного періоду та вказав суму 208357 грн. (а. с.27-29).
Відповідно до Податкової декларації з податку на додану вартість від 18.02.2012р., відповідачем в рядку 19 декларації зазначено відємне значення різниці між сумою податкового зобовязання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду та вказано суму 121367 грн. і в рядку 20.1 декларації ним зазначено зарахування відємного значення різниці поточного звітного періоду у зменшення суми податкового боргу з податку на додану вартість та вказано суму 121367 грн. (а. с.36-37).
Згідно розрахунку суми податкового боргу, відповідач, станом на 27.02.2012 року має податкову заборгованість на загальну суму 209991,52 грн. (а. с.35).
За Актом звірки суми податкового боргу, відповідач, станом на 27.02.2012 року має податковий борг на загальну суму 209991,52 грн. (а. с.40).
Пунктом 59.1. ст.59 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Пунктом 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI встановлено, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Державною податковою інспекцією в м. Красний Луч Луганської області 07.10.2011 року товариству з обмеженою відповідальністю “КАН-ТРАНС” була вручена податкова вимога від 07.10.2011 року №1 (а.с. 17).
Однак, вжиті заходи не призвели до добровільного погашення податкового боргу відповідачем.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).
Даних про оскарження відповідачем зазначеної податкової вимоги або відомостей про її відкликання податковим органом, у суду немає, а тому вона являється узгодженою та чинною на час розгляду справи.
Оскільки податкова вимога від 07 жовтня 2011 року є чинною, суд прийшов до висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до адміністративного суду з позовом про стягнення коштів за податковим боргом з рахунків у банках, дотримані вимоги пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України.
Враховуючи те, що відповідач за час судового розгляду справи доказів, які б спростовували доводи позивача, суду не надав та у добровільному порядку податкову заборгованість не сплатив, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 КАС України, а також те, що позивач, відповідно до пункту 21 частини 1 статті 5 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VІ “Про судовий збір”, від сплати судового збору звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем- фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов державної податкової інспекції в м. Красний Луч Луганської області до товариства з обмеженою відповідальністю “КАН-ТРАНС” про стягнення коштів за податковим боргом з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків у розмірі 209991,52 грн., задовольнити повністю.
Стягнути в доход Державного бюджету України кошти товариства з обмеженою відповідальністю “КАН-ТРАНС” (ідентифікаційний код 36031248, місцезнаходження: 94504, Луганська область, м. Красний Луч, вул. Кіслородна, буд.8-а) в сумі 209991,52 грн. (двісті девять тисяч девятсот девяносто одна гривня 52 копійки) за податковим боргом з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
СуддяН.В. Мирончук