Єдиний державний реєстр судових рішень КопіяСправа № 1170/2а-346/11
Категорія статобліку 10.4.1
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 травня 2011 рокум. Кіровоград
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Флоренко О.Ю. розглянувши адміністративну справу в порядку письмового провадження за адміністративним позовом Маловисківського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення виплаченого матеріального забезпечення в розмірі 298,03 грн., -
ВСТАНОВИВ:
31 січня 2011 року Маловисківський районний центр зайнятості звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1, в якому просить стягнути з відповідача на свою користь 298,03 грн. виплаченого матеріального забезпечення.
Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи без участі Маловисківського районного центру зайнятості, в порядку письмового провадження (а.с. 33).
Відповідач у судове засідання не зявився. Відповідачу направлялась повістка про виклик до суду, але з відділення «Укрпошти»повернулись конверти з відповідною «вибув» (а.с.27,31).
Згідно із ч.1 ст. 40 Кодексу адміністратвиного судочинства України, особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.
На підставі зазначених норм, з врахуванням того, що конверти направлявся на адресу, яка відповідно до довідки від 07.02.2011 року №8/497 наданої відділом громадянства, імміграції, реєстрації фізичних осіб УМВС України в Кіровоградській області є місцезнаходженням фізичної особи (а.с.13).
Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З урахуванням наведених норм, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін в порядку письмового провадження.
Згідно до частини 1 статті 18 Закону України "Про зайнятість населення", для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, створюється Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Відповідно до статті 12 Закону України "Про загальноообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", Маловисківський районний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду та уповноважений, зокрема, контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводити розслідування страхових випадків та обгрунтованість виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України за погодженням з правлінням Фонду.
Судом встановлено, що на підставі Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та Закону України “Про зайнятість населення” 07 жовтня 2009 року громадянин ОСОБА_1, зареєструвався в Маловисківському районному центрі зайнятості, як такий що шукає роботу, персональна картка № 110500509100700002 (а.с.6). 14 жовтня 2009 року ОСОБА_1 подав до Маловиківського районного центру зайнятості заяву про надання статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю в якій зазначив, що він не зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, пенсію не отримою (а.с.7). При реєстрації в Маловисківському районному центрі зайнятості відповідач під особистий підпис в пам'ятці "безробітному" був попереджений про те, що спеціалістами центру зайнятості проводяться перевірки достовірності даних, які є підставою для надання статусу безробітного та виплати матеріального забезпечення, що зазначені в документах, поданих ним до центру зайнятості під час реєстрації та протягом періоду перебування на обліку, та взяв на себе зобов'язання, у разі приховування від центру зайнятості відомостей про працевлаштування на роботу, зайняття підприємницькою діяльності тощо, повернути незаконно отриманні кошти добровільно.
На підставі заяви від 14.10.2009 року, відповідно до частини 1 статті 22 та частини 1 статті 23 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та "Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності", затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 13.02.2009 р. №60/62, з 14.10.2009 р. ОСОБА_1 перебуває на обліку, як безробітний у Маловисківському районному центрі зайнятості та в період з 30.06.2010 р. по 28.08.2010 року, отримав допомогу по безробіттю в розмірі 298,03 грн., підтвердженням чому є довідка (а.с.11).
З матеріалів справи встановлено, що при здійсненні обміну інформацією між Державною податковою адміністрацією України, Пенсійним фондом України та Державним центром зайнятості виявлено факт отримання ОСОБА_1 доходів за період з II кварталу 2010 року з 30.06.2010 року по 30.09.2010 року працював на підприємстві Громадського обєднання Асоціації підтримки вітчизняного товаровиробника «Фірма Ласка», про що свідчить довідка про доходи від 22.11.2010 року №156 (а.с.18) та відповідь від 22.12.2010 року №950 директора ПГО АПВТ «Фірми Ласки»на запит від 09.12.2010 року Директора Маловисківського районного центру зайнятості.
Відповідно до статті 2 Закону України “Про зайнятість населення”, безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
На підставі пункту б частини 3 статті 1 Закону України “Про зайнятість населення”, в редакції, яка діяла на момент виникнення правовідносин, в Україні до зайнятого населення належать громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві.
Відповідно до частини 3 статті 36 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно до пункту 6.14 «Порядку надання допомоги по безробіттю», у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності", затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 р. № 307 якщо під час одержання допомоги по безробіттю безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин. Якщо безробітний відмовився добровільно повернути зазначені кошти, то питання щодо їх повернення вирішується у судовому порядку.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 під час перебування на обліку в Маловисківському районному центрі зайнятості працював на підприємстві Громадського обєднання Асоціації підтримки вітчизняного товаровиробника «Фірма Ласка», що підтверджується довідкою про доходи від 22.12.2010 року №156 та відповідь від 22.12.2010 року №950 директора ПГО АПВТ «Фірми Ласки»на запит від 09.12.2010 року Директора Маловисківського районного центру зайнятості (а.с.8) та незаконно отримав допомогу по безробіттю в сумі 298,03 грн.
30.12.2010 року відповідачу надіслана претензія про добровільне повернення коштів отриманих, як допомога по безробіттю (а.с.9). Дану претензію відповідач отримав 31.12.2010 року, що підтверджується зворотним поштовим повідомлення про вручення (а.с.10).
Отже, поверненню підлягає допомога по безробіттю, що була отримана відповідачем починаючи з 30.06.201о року по 25.08.2010 року у розмірі 298.03 грн.
Згідно частини 2 статті 36 Закону України "Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з ОСОБА_1 (26200, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Маловисківського районного центру зайнятості (26200, Кіровоградська область, м. Мала Виска, вул. Жовтнева, 68, р/р 37179303901243 в УДК м. Кіровоград, МФО 823016, код 20653000, Банк і одержувач УДК у Кіровоградській області) виплачене йому матеріальне забезпечення в сумі 298,03 грн.
Постанова суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі, протягом десяти днів з дня її проголошення, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя (підпис)О.Ю. Флоренко
Згідно з оригіналом:
СуддяО.Ю. Флоренко