Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 2а-502/10/1170
Категорія статобліку 6.6.5
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 квітня 2010 року м. Кіровоград
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Флоренка О.Ю.
при секретарі Галушко О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області до Приватного підприємця - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2919,00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
10 лютого 2010 року Олександрійська обєднана державна податкова інспекція у Кіровоградській області, звернулась до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до приватного підприємця - фізичної особи ОСОБА_1, в якому просить стягнути з відповідача заборгованість за здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій, порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі щодо проведення розрахункової операції на повну суму придбаного товару без використання зареєстрованого, опломбованого у встановленому порядку та переведеного у фіксальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 2919,00 грн.
Заявлені позовні вимоги обґрунтовано тим, що Олександрійською об'єднаною державною податковою інспекцією була проведена перевірка приватного підприємця - фізичної особи ОСОБА_1. За матеріалами перевірки складено акт від 18 березня 2009 року № 0044/11/26/23/НОМЕР_1. На підставі акта винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 255,00 грн., та рішення 25 березня 2009 року №0000732320 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 3400,00 грн. Відповідач частково вказані суми штрафних (фінансових) санкцій сплатив, а саме 370,00 грн., та з урахування переплати за попередні періоди у розмірі 111,00 грн., несплаченими залишається 2919,00 грн.
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 (довіреність від 24.12.2009 року №1777) позовні вимоги підтримав та надав суду пояснення аналогічні змісту позовної заяви.
Відповідач в судове засідання не зявився. На адресу відповідача направлялась повістка про виклик до суду, однак конверт повернувся з відміткою «за зазначеною адресою не проживає»(а.с.29).
Згідно із частини 1 статті 40 КАС України, особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.
На підставі зазначених норм, з врахуванням того, що конверти направлялись на адресу, яка відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію є місцезнаходженням фізичної особи-підприємця, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача.
Заслухавши представника позивача, дослідивши у судовому засіданні подані суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
Згідно до пункту 7 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», до функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та обєднаних державних податкових інспекцій, серед іншого, входить подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Статтею 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»визначено обовязки суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Судом встановлено, що 18 березня 2009 року на підставі направлень №290 від 18 березня 2009 року та №291 від 18 березня 2009 року (а.с.5), проведено планову перевірку приватного підприємця - фізичної особи ОСОБА_1, розташованого по АДРЕСА_2 за результатами якої складено акт від 18 березня 2009 року №000 та акт довідку від 18 березня 2009 року № 0044/11/26/23/НОМЕР_1 (а.с.6-7, 8).
З вказаного акта вбачається, що в ході перевірки виявлено, порушення п.1 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” здійснено розрахункову операцію на повну суму проданого товару без використання реєстратора розрахункових операцій на загальну суму 69 грн., в частині проведення розрахункової операції на повну суму придбаного товару без використання зареєстрованого, опломбованого та переведеного у фіксальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій на суму 51,00 грн. За вказане порушення на підставі ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"; ч. 6 ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" в частині реалізації горілки "Влада" вартістю 14,50 грн., та пачки цигарок "Вінстон" по ціні 4,70 грн. без придбання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольних напоїв та тютюновими виробами.
Виявленні факти порушення чинного законодавства, окрім акта перевірки, також підтверджуються іншими матеріалами справи, зокрема: актом перевірки правильності розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) від 18 березня 2009 року №000 (а.с.8) та акта (довідки) перевірки за дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 18 березня 2009 року № 0044/11/26/23/НОМЕР_1 (а.с. 6-7) та покупюрним описом суми готівкових коштів, які виявлені на місці проведення розрахунків за реалізований товар від 18 березня 2009 року (а.с.9), а також пояснювальною запискою продавця ОСОБА_3 від 18 березня 2009 року. (а.с.10).
Головними державними податковими ревізорами - інспектором Голубєвою Н.В. та Топчій С.В., складено акт про відмову від підписання матеріалів перевірки від 18 березня 2009 року № 0044/11/26/23/НОМЕР_1, що приватний підприємець ОСОБА_1 та продавець ОСОБА_3 відмовились від підписання матеріалів перевірки (а.с.11).
Відповідно до статті 15 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. Контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Відповідно до пункту 1 статті 17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій за рішенням відповідних органів державної податкової служби України до суб'єктів підприємницької діяльності передбачено застосування фінансових санкцій у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг).
На підставі акта перевірки від 18 березня 2009 року №0044/11/26/23/НОМЕР_1 у відповідності до зазначених положень чинного законодавства 25 березня 2009 року заступник начальника Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області виніс рішення №0000732320 від 25 березня 2009 року про застосування фінансових санкцій (а.с.12).
У відповідності до абз. 5 і абз. 20 частини 2 статті 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, до суб'єктів підприємницької діяльності за роздрібну торгівлю спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень; за здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами - 200 відсотків вартості партії товару, але не менши 1700,00 грн.
25 березня 2009 року заступником начальника Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області винесено рішення №0000712320 про застосування штрафних санкцій за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері роздрібної торгівлі щодо проведення розрахунку операції на повну суму придбаного товару без використання зареєстрованого, опломбованого у встановленому порядку та переведеного у фіксальний режим роботи реєстратора розрахункових оперецій у розмірі 255,00 та рішення №0000722320/0 про застосування фінансових санкцій у сумі 4400 грн., за здійснення роздрібної торгівлі продовольчими товарами, в тому числі підакцизними, без придбаного торгового патенту у розмірі 3,87 грн. (а.с.13).
Відповідно до облікової картки платника податків відповідач частково сплатив 370,00 грн. та з урахуванням переплати за попередні періоди у розмірі 111,00 сума заборгованості приватного підприємця ОСОБА_1 становить 2919,00 грн. (а.с.14-15).
На підставі аналізу встановлених обставин і правовідносин, що їм відповідають, суд приходить до висновку, що рішення від 25 березня 2008 року: №0000712320/0, №0000722320/0 про накладення на приватного підприємця - фізичної особи ОСОБА_1 фінансових санкцій на загальну суму 2919,00 грн. є законними і обґрунтованими, штрафні санкцій останнім до державного бюджету не сплачені, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем є фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (28000, АДРЕСА_1, ід. номер НОМЕР_1) на користь Олександрійської обєднаної державної податкової інспекції у Кіровоградській області (28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Пролетарська, 17, код ЄДРПОУ 22217326) застосовані на підставі рішення Олександрійської об'єднаної державної податкові інспекції фінансові санкцій від 25.03.2009 року №0000732320.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Кіровоградський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 14.04.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 19.04.2009 р., про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
Суддя О.Ю. Флоренко