Ухвала суду № 21824625, 07.02.2012, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.02.2012
Номер справи
2а-2339/10/0970
Номер документу
21824625
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 лютого 2012 р. Справа № 32869/10 Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого судді:Улицького В.З.

суддів:Олендера І.Я., Каралюса В.М.

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Автоформула-ІФ" на постанову Івано-Франківського окружного суду від 27.07.2010 року у справі за позовом заступника прокурора м. Івано-Франківська в інтересах Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автоформула-ІФ" про стягнення заборгованості,-

встановила:

У червні 2010 року заступник прокурора м. Івано-Франківська в інтересах Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську звернувся з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Автоформула-ІФ» про стягнення заборгованості. Позовні вимоги мотивувала тим, що за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом, яка виникла у звязку з несплатою штрафних санкцій, застосованих за порушення термінів декларування валютних цінностей, пені за несвоєчасне поступлення валютної виручки, податку з власників транспортних засобів та нарахованої пені. Позивач просив позов задоволити.

Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.07.2010 року позов задоволено. Стягнуто за рахунок активів ТзОВ "Автоформула-ІФ" в дохід державного бюджету України заборгованість 66 523 грн. 75 коп. та 929 грн. 88 коп. податкового боргу.

Постанову суду першої інстанції оскаржило ТзОВ "Автоформула-ІФ". Вважає, що оскаржувана постанова прийнята з помилковим застосуванням норм матеріального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі. Просить скасувати постанову суду першої інстанції та постановити нову постанову, якою в позові відмовити.

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу апелянта слід залишити без задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім, випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухваленим відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обгрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін,якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Судом першої інстанції вірно встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Автоформула - ІФ» 31.10.2005 року зареєстроване виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради як юридична особа та 07.11.2005 року взяте на податковий облік як платник податків Державною податковою інспекцією в м. Івано-Франківську.

З матеріалів справи вбачається, що 18.11.2009 року працівниками Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську на виконання наказу ДПІ в м. Івано-Франківську № 1157 від 09.11.2009 року та на підставі направлення № 00009229 від 10.11.2009 року було проведено позапланову виїзну перевірку з питань дотримання вимог валютного законодавства України при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю «АвтоформулаІФ» за період з 01.10.2006 року по 30.09.2009 року, за результатами якої складено акт за № 1774/22-1/33859328. В даному акті зафіксовано факт наявності станом на 30.09.2009 року простроченої дебіторської заборгованості в сумі 10500,00 євро по розрахунках з неризедентом фірмою etterkenny 4х4 Ltd»(Drumkeen, Lifford Co.Donegal Ireland Bank:Bank of Ireland, Ballybofey, Co. Donegal, Ireland SWIFT:BOFIIE2D, IBAN:IE34BOFI90471279952361, ACCOUNT 79952361, Ірландія), яка виникла по передоплаті за товар (вантажні автомобілі) по договору купівлі-продажу № 32 від 11.07.2008 року згідно банківських виписок та платіжних доручень в іноземній валюті від 28.07.2008 року на суму 1000,00 євро (граничний строк поступлення імпорту 24.01.2009 року), від 30.07.2008 року на суму 1000,00 євро (граничний строк поступлення імпорту 26.01.2009 року), від 12.09.2008 року 8500,00 євро (граничний строк поступлення імпорту 11.03.2009 року), чим порушено вимоги ст.2 ЗУ «Про порядок здійснення розрахунків і іноземній валюті». В акті також зафіксовано не проведення відповідачем декларування валютних цінностей в сумі 10500,00 євро, що незаконно знаходяться за межами України до відділення НБУ в м. Івано-Франківську станом на 01.04.2009 року та станом на 01.07.2009 року по розрахунках з вказаним нерезидентом, чим порушено вимоги п.1 Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами» та ст.9 Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання та валютного контролю».

З урахуванням наведеного, на підставі вказаного акту перевірки заступником начальника Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську Василівим Б.В. винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за № 0000612201/0 від 26.11.2009 року, згідно якого відповідачу нараховано пеню за несвоєчасне поступлення валютної виручки за період з 01.01.2006 року по 30.09.2009 року в сумі 65843,75 грн.

Керуючись п.7 ч.2 ст.16 даного Декрету Кабінету Міністрів України, п.п.1 п.2.7, п.п.3.1 п.3 Положення про валютний контроль, затвердженого постановою Національного банку України та на підставі вказаного акту перевірки заступником начальника Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську Василівим Б.В. винесено рішення за № 0000602201/0 від 26.11.2009 року, згідно якого до Товариства з обмеженою відповідальністю «Автоформула ІФ» застосовано штрафні санкції за порушення термінів декларування валютних цінностей за період з 01.10.2006 року по 30.09.2009 року в сумі 680,00 грн.

Судом також вірно встановлено, що відповідачем на виконання ч.2 ст.6 ЗУ «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» подано до Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2009 рік, яким узгоджено зобовязання платника податків щодо сплати податку з власників транспортних засобів в сумі 7271,00 грн.

Пунктом 2 ч.1 ст.5 ЗУ «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» встановлено, що податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів юридичними особами сплачується щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

З матеріалів справи вбачається, що у звязку з неналежним виконанням відповідачем визначеного законом обовязку по сплаті податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2009 рік, за останнім залишається непогашений податковий борг в сумі 870,46 грн.

Крім того, у звязку з несвоєчасним погашенням Товариством з обмеженою відповідальністю «Автоформула ІФ» податкового зобовязання, позивачем згідно п.16.4 ст.16 ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» нараховано відповідачу пеню в сумі 59,42 грн.

Положенням п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим в день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків його апеляційного узгодження і відповідно до п.п.5.3.2 п.5.3 ст.5 Закону повинно бути сплачено платником податків на протязі 10-ти календарних днів, наступних за днем узгодження. Узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

На виконання ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”. Товариству з обмеженою відповідальністю «АвтоформулаІФ» надсилалась перша податкова вимога за № 1/197/1334/10/24-150/492 від 19.01.2009 року та друга податкова вимога за № 2/531/4811/10/24-150/1461 від 24.02.2009 року. Дані вимоги відповідачем отримані 23.01.2009 року та 03.03.2009 року відповідно, що підтверджується копіями повідомлень про вручення поштового відправлення, однак залишені без виконання.

Таким чином, за ТзОВ "Автоформула-ІФ" рахується заборгованість по сплаті штрафних санкцій, застосованих за порушення термінів декларування валютних цінностей за період з 01.10.2006 року по 30.09.2009 року, пені за несвоєчасне поступлення валютної виручки за період з 01.01.2006 року по 30.09.2009 року, податку з власників транспортних засобів за 2009 рік та нарахованої пені на загальну суму 67453,63 грн., що підтверджується довідкою Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську про борг за платежами Товариства з обмеженою відповідальністю «Автоформула ІФ»за № 93 від 23.02.2010 року.

З огляду на викладене, колегія суддів не вбачає підстав для скасування постанови суду першої інстанції.

З наведеного вбачається, що доводи апеляційної скарги являються безпідставними та необґрунтованими та не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому у задоволенні апеляційної скарги слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів, -

ухвалила:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Автоформула-ІФ" залишити без задоволення, а постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.07.2010 року у справі №2а-2339/10/0970 без змін.

На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий: В. Улицький

Судді: І. Олендер

В. Каралюс