копія
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Категорія статобліку - 72 Справа № 2-а-3177/08
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 вересня 2008 року 10-55 м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Верба І.О.
при секретарі Ромасько Є.В.
за участю представників:
позивача Діденко І.М., довіреність від 09.02.08 р. №2777/10/10-1
Каптарь О.Т., довіреність від 23.01.08 р. №1082/10/10-1
відповідача не з'явився, належним чином повідомлений
прокурора Носенко А.О., посвідчення №93
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за адміністративним позовомпрокурора Амур-Нижньодніпровського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська, м. Дніпропетровськ
докомунального житлово-експлуатаційного підприємства “Лівобережжя” Дніпропетровської міської ради, м. Дніпропетровськ
прозвернення стягнення на активи в сумі 151 625,72 грн., -
в с т а н о в и в:
07 квітня 2008 року прокурор Амур-Нижньодніпровського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська звернувся з позовом до комунального житлово-експлуатаційного підприємства “Лівобережжя”, в якому просив звернути стягнення на активи комунального житлово-експлуатаційного підприємства “Лівобережжя”в рахунок погашення заборгованості з земельного податку на суму 151625,72 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідач не сплатив вищезазначену суму податкового боргу з земельного податку в бюджет відповідно до податкових повідомлень-рішень, винесених державною податковою інспекцією у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська від 21.03.2008 року за № 0001411503/0, № 0001401503/0, 0001391503/0 та податкового розрахунку пені облікової картки платника станом на 01.04.2008 року.
Відповідач процесуальним правом участі у судовому засіданні не скористався, заперечень проти позову не надав, про день і час проведення судового засідання належним чином повідомлений.
Проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Прокурор звернувся до адміністративного суду в порядку статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України. Із посиланням на статті 121 Конституції України зазначав, що на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави в суді. Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 08.04.1999 року прокурори та їх заступники мають право звертатися до суду з позовними заявами в інтересах держави. Прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначають, у чому саме відбулося або може відбутися порушення матеріальних, або інших інтересів держави, обґрунтовує необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції.
Згідно статті 36-1 Закону України «Про прокуратуру» N 1789-XII від 05 листопада 1991 року, представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Формами представництва, зокрема, є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, участь у розгляді судами справ.
Прокурор зазначив, що порушення інтересів держави полягає у несвоєчасному поповненні бюджетів, що призводить до несвоєчасності бюджетних видатків на соціальні потреби та на виконання відповідних загальнодержавних програм.
З матеріалів справи вбачається, що 25.02.2004 року виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради зареєстровано статут комунального житлово-експлуатаційного підприємства “Лівобережжя”, яке перебуває на обліку у державній податковій інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська та є платником земельного податку.
Згідно відомостей роздрукування зворотнього боку облікової картки платника податку, на початок 2008 року відповідач мав заборгованість в розмірі 196647, 60 грн., частково погашав суми земельного податку, здійснювались нарахування згідно розрахунку №480 від 26.01.07 р., №559 від 25.01.08 р. 13.03.08 року було здійснено оплату в рахунок погашення податкового боргу у розмірі 210710,04 грн.
21.03.2008 року позивачем проведено невиїзну планову перевірку відповідача, за наслідками якої складено акт «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності та повноти сплати до бюджету сум узгоджених податкових зобов’язань по земельному податку» за № 879/15-3/25841545. В ході перевірки було виявлено порушення підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000 року згідно якого платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму узгодженого податкового зобов’язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім відповідного граничного терміну, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону. Для подання податкової декларації відповідачем несвоєчасно сплачено узгоджене податкове зобов’язання по земельному податку за період 2005-2008 роки на суму 187247,45 грн. На підставі акту перевірки 21.03.2008 року було винесено податкові повідомлення-рішення № 0001411503/0, № 0001401503/0, 0001391503/0 на загальну суму 89729,99 грн. Зазначені податкові рішення були отримані керівництвом підприємства.
Державною податковою інспекцією у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська надано податковий розрахунок сплати пені облікової картки відповідача станом на 01.04.2008 року відповідно до якої сума пені становить 34783,48 грн.
Таким чином станом на 01.04.2008 року відповідач має борг з земельного податку на загальну суму 151625,72 грн., яка складається з 116842,24 грн. – недоїмка та 34783,48 грн. – пеня, що виникла внаслідок несвоєчасності сплати узгодженого податкового зобов’язання по земельному податку за період 2005-2008 роки, відповідно до акту №879/15-3/25841545 від 21.03.08 р.
Сума податкового боргу з комунального житлово-експлуатаційного підприємства “Лівобережжя” не скасована і не списана.
Згідно із пунктом 1.3 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000 року визначено податковий борг як податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого зобов’язання. Податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 вказаного Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.00 р. №2181-ІІІ, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно пункту 2.3.1. статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, органом стягнення податкового боргу з комунального житлово-експлуатаційного підприємства “Лівобережжя” є державна податкова інспекція у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська.
Відповідно до підпункту 3.1.1. пункту 3.1. статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Активи платника податків це кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Відповідач податковий борг перед бюджетом в сумі 151 625, 72 грн.. в добровільному порядку не сплатив. З огляду на викладене, суд вважає правомірним стягнення з відповідача заборгованості по сплаті суми податкового боргу з земельного податку на користь держави в розмірі 151625,72 грн.
На підставі викладеного суд доходить висновку, що позовні вимоги доведені позивачем та не спростовані відповідачем, а тому позовні вимоги прокурора підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов прокурора Амур-Нижньодніпровського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська задовольнити.
Звернути стягнення на активи комунального житлово-експлуатаційного підприємства “Лівобережжя” Дніпропетровської міської ради (49000, м. Дніпропетровськ, пр. Воронцова, 13 (юридична адреса), пр. ім. Г. «Правда», 42 (фактична адреса), код ЄДРПОУ 25841545) в рахунок погашення податкового боргу зі сплати земельного податку станом на 01.04.2008 року у розмірі 151625,72 грн. (р/р 31119029700003 код платежу 14010100 Відділення Державного казначейства в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська УДКУ Дніпропетровській області ФМО 805012 ЗКПО 24244876) за рахунок його активів, які не входять до складу цілісного майнового комплексу, що забезпечує здійснення основної діяльності.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України – з дня складення в повному обсязі, та подальшої подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис) І.О. Верба
Постанову складено у повному обсязі 15.09.08 р.
З оригіналом згідно І.О.Верба
Постанова не набрала законної сили станом на 15.09.08 р.