Постанова № 21800867, 05.03.2012, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.03.2012
Номер справи
2228/12/2070
Номер документу
21800867
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

05 березня 2012 р. № 2-а- 2228/12/2070

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Волошин Д.А., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Орджонікідзевському районі міста Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Раско" про стягнення податкового боргу,-

В С Т А Н О В И В:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач Державна податкова інспекція в Орджонікідзевському районі міста Харкова з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Раско" в якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Раско" заборгованість перед бюджетом у розмірі 3055,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що ТОВ фірма "Раско" перебуває на податковому обліку як платник податків в ДПІ в Орджонікідзевському районі міста Харкова. На теперішній час за ТОВ фірма "Раско" лічиться заборгованість перед бюджетом в розмірі 3055,00 грн. яка складається з податку на прибуток приватних підприємств. Позивачем були направлені податкові повідомлення-рішення, податкові вимоги які в звязку з тим, що не були отримані відповідачем були розміщені на дошці оголошень. В адміністративному порядку податкові повідомлення-рішення та податкові вимоги не були оскаржені. Станом на день подання позовної заяви платник податків ТОВ фірма "Раско" має несплачений податковий борг перед державою у розмірі 3055,00 грн.

Відповідачу було направлено, за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, ухвалу про відкриття скороченого провадження та запропоновано надати заперечення на позов. Однак, відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення адресат за зазначеною адресою не значиться.

Згідно з ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату, з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Аналізуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи в скороченому провадженні, розгляд справи не порушує прав третіх осіб, за таких умов, відповідно до вимог ч. 4 ст. 128 КАС України справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, в порядку скороченого провадження.

Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

На підставі п.п. 1,2 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу" від 04 грудня 1990 року №509-ХП зі змінами та доповненнями, визначено функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій, відповідно до яких Державна податкова інспекція в Орджонікідзевському районі міста Харкова здійснює контроль за дотриманням законодавства про податки, інші платежі, забезпечує правильність обчислення та своєчасність надходження цих податків.

Як вбачається з матеріалів справи, юридична особа, ТОВ фірма "Раско" зареєстроване за юридичною адресою: м. Харків, вул. Шарікова, буд. 50 кв. 3 код: 21244522, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності - юридичної особи.

Юридична особа, ТОВ фірма "Раско" , перебуває на обліку як платник податків в ДПІ в Орджонікідзевському районі міста Харкова з 22.12.1993 року за № 41 КН.3, відповідно до довідки про взяття на облік платника податків від 26.10.2011 р. №404.

Згідно з п.п. 16.1.4. ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.п. 36.1. ст. 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Судом встановлено, що ДПІ в Орджонікідзевському районі міста Харкова 21.04.2010 р. проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності про що складено акт №753/15-21244522 від 21.04.2010 року.

В ході перевірки встановлено порушення абз. а, б п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та п. 22.13 ст. 22 Закону України від 28 грудня 1994 року № 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств", а саме неподання декларації з податку на прибуток за 1 кв. 2007 р. , півріччя 2007 р., 3 кв. 2007р., 11 місяців 2007 р., 2007 рік, за 1 кв. 2008 р. , півріччя 2008 р., 3 кв. 2008 р., 11 місяців 2008 р., 2008 рік, за 1 кв. 2009 р., півріччя 2009 р., 3 кв. 2009 р., 2009 рік.

Суд зазначає, що 01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” втратив чинність та Закон України “ Про оподаткування прибутку підприємств ” втратив чинність частково.

Проте, у звязку з тим, що правовідносини щодо наслідків несплати податку виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, в даному випадку слід застосовувати норми Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закону України “ Про оподаткування прибутку підприємств ”, які були чинні на момент виникнення даних правовідносин.

Таким чином, щодо встановлених в актах порушень, суд зазначає, що відповідач, не подаючи податкові декларації відповідно порушує вимоги п.п. 4.1.4. п. 4 ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” від 21.12.2001 року № 2181-ІІІ, яким передбачено, що платник податків, зобовязаний надавати до податкової інспекції податкові декларації, інші документи, повязані з обчисленням та сплатою податків за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює : а) календарному місяцю - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарного року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян) до 1 квітня року, наступного за звітним.

Відповідно до п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Таким чином у зв'язку з виявленими порушеннями начальником ДПІ в Орджонікідзевському районі міста Харкова винесені податкові повідомлення-рішення: №0001591510/0 від 19.05.2010 року яким визначено суму податкового зобов'язання за платежем податок на прибуток у розмірі 2380,00 грн. у т.ч. за основним платежем 00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 2380,00 грн.

Як вбачається з матеріалів справи зазначене податкове повідомлення рішення було надіслано відповідачу за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Однак, відповідно до повідомлення про вручення поштових відправлень адресат за зазначеною адресою не значиться.

Підпунктом 6.2.4 п.6.2 ст. 6 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) визначено, що в разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Зазначене податкове повідомлення рішення було розміщено на дошці податкових оголошень в ДПІ в Орджонікідзевському районі міста Харкова 28.05.2010 року.

У відповідності до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державним цільовими фондами" від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) узгоджена сума податкового зобовязання, несплачена платником податків у визначені строки, вважається сумою податкового боргу платника податків. У разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги у відповідності до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 вказаного Закону.

Таким чином відповідно до ст. 6 ЗУ „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181 була винесена податкова вимога №1/201 від 08.06.2010р. та №2/168 від 21.07.2010р.

Як вбачається з акту від 20.06.2010 року №1929/24-016 та акту від 30.07.2010 року №2015/24-016 про неможливість вручення податкових вимог вони були розміщені на дошці податкових оголошень в ДПІ в Орджонікідзевському районі міста Харкова 20.06.2010 року №1/201) та 30.07.2010 року (№2/168).

Також фахівцями ДПІ 14.02.2011 року була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності, про що складено акт №248/15-21244522 від 14.02.2011 року. По результатах перевірки встановлено несвоєчасне подання декларації з податку на прибуток за 1 кв. 2010 року, 1 півріччя 2010 року, 3 кв. 2010 року, чим було порушено пп. 49.18.2 п. 49.18 ст 49 Податкового кодексу України.

Крім того, 29.03.2011 року була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності, про що складено акт №558/15-21244522 від 29.03.2011 року. По результатах перевірки встановлено несвоєчасне подання декларації з податку на прибуток 2010 рік, чим було порушено пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України.

Відповідно до пп. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобовязаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів;

Відповідно до п.п. 120.1 ст.120 Податкового кодексу України, за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 грн., за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

У зв'язку з виявленими порушеннями начальником ДПІ в Орджонікідзевському районі міста Харкова винесені податкові повідомлення-рішення: №0000571510/0 від 01.03.2011 року яким визначено суму податкового зобов'язання за платежем податок на прибуток у розмірі 510,00 грн. у т.ч. за основним платежем 00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 510,00 грн.; №0001431510/0 від 15.04.2011 року, яким визначено суму податкового зобов'язання за платежем податок на прибуток у розмірі 170,00 грн. у т.ч. за основним платежем 00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 170,00 грн..

Як вбачається з актів про неможливість вручення податкових повідомлень-рішень вони були розміщені на дошці податкових оголошень в ДПІ у Дзержинському районі міста Харкова 25.03.2011 року (№0000571510/0 від 01.03.2011 року) та 27.04.2011 року (№0001431510/0 від 15.04.2011).

Відповідно до п. 54.3 ст.54 Податкового кодексу України Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо зокрема пп.54.3.1 платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.

Відповідно до п.п. 57.3. ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно з п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Сторонами доказів щодо оскарження та скасування вказаних податкових повідомлень - рішень та податкових вимог до суду не подано.

Таким чином відповідно до розрахунку суми позову за Товариством з обмеженою відповідальністю фірма "Раско", рахується заборгованість з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 3055,00 грн., оскільки станом на момент прийняття податкового повідомлення-рішення була наявна переплата в розмірі 5 грн.

Згідно п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п. п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом

Пунктом 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу" від 04 грудня 1990 року №509-ХП зазначено, що до функцій Державної податкової інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції відноситься, зокрема, подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Відповідач доказів на спростування вимог позивача суду не надав, податковий борг в сумі 3055,00 грн. не сплатив.

З огляду на викладене, суд вважає вимоги позивача про стягнення заборгованості в сумі 3055,00 грн. з Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Раско" на користь Державного бюджету України обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 8-14, 71, 94, 159, 160, 161, п. 4 ч. 2 ст. 162, 163, 167, 183-2, 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

1.Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Орджонікідзевському районі міста Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Раско" про стягнення податкового боргу - задовольнити.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Раско" (юридична адреса: м. Харків, вул. Шарікова, буд. 50 кв. 3 код: 21244522) до Державного бюджету України ( р/р 35212001000388, УДК у Харківській області м. Харкова, МФО 851011) заборгованість у розмірі 3055.00 грн. (три тисячі пятдесят пять грн. 00 коп.)

3.Постанова суду підлягає негайному виконанню.

4.Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня отримання копії постанови.

5.Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

6.Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя Волошин Д.А.