ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 лютого 2012 року м.ПолтаваСправа № 2а-1670/637/12 Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Петрова Л.М., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Прокурора Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні"до Кременчуцької центральної районної лікарніпро стягнення штрафу,
В С Т А Н О В И В:
03 лютого 2012 року Прокурор Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні"звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Кременчуцької центральної районної лікарніпро стягнення штрафу у сумі 1700,00 грн.
Як вбачається з матеріалів справи 15 лютого 2012 року відповідач отримав копію ухвали про відкриття скороченого провадження, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення /а.с. 82/. Правом надати до суду заперечення у десятиденний строк, відповідач не скористався.
Суд, вивчивши та дослідивши наявні в матеріалах справи документи, прийшов до наступних висновків.
Судом встановлено, що 05 квітня 2011 року державним інспектором з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії проведено перевірку виконання суб'єктами господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду, а саме припису від 25 серпня 2009 року №ППр-7/20-69.
За результатами перевірки позивачем складено Акт перевірки (протокол) від 05 квітня 2011 року №07/21-09-0126, у якому зафіксовано невиконання Кременчуцькою центральною районною лікарнею вимог пунктів 3, 15, 16, 17 припису від 25 серпня 2009 року №ППр-7/20-69 /а.с. 45-46/.
На підставі Акту перевірки (протоколу) від 05 квітня 2011 року №07/21-09-0126, позивачем винесено припис від 05 квітня 2011 року №07/21-09-0126, згідно якого приписано здійснити заходи щодо усунення порушень чинного законодавства /а.с. 47-48/.
01 вересня 2011 року державним інспектором з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії проведено перевірку виконання суб'єктами господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду, а саме припису від 05 квітня 2011 року №07/21-09-0126.
За результатами перевірки позивачем складено Акт перевірки (протокол) від 01 вересня 2011 року №07/21-09-0341, у якому зафіксовано невиконання Кременчуцькою центральною районною лікарнею вимог пункту 4 припису від 05 квітня 2011 року №07/21-09-0126 /а.с. 49-50/.
На підставі Акту перевірки (протокол) від 01 вересня 2011 року №07/21-09-0341 про правопорушення за невиконання пункту 4 припису від 05 квітня 2011 року №07/21-09-0126 відповідно до статті 27 Закону України "Про електроенергетику" 14 вересня 2011 року позивачем прийнято постанову №07/20-01-38 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 1700,00 грн. /а.с. 51/, яка отримана уповноваженою особою Кременчуцької центральної районної лікарні 21 вересня 2011 року, про що свідчить копія корінця зворотного повідомлення про вручення поштового відправлення /а.с. 53/.
Відомості щодо оскарження постанови територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Полтавській області від 14 вересня 2011 року №07/20-01-38 або повної сплати економічних санкцій станом на день розгляду справи в суді відсутні.
Відповідно до частини першої статті 9 Закону України "Про електроенергетику" від 16 жовтня 1997 року №575/97-ВР та пункту 1 Положення "Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України "Про посилення контролю за режимами споживання електричної і теплової енергії" від 07 серпня 1996 року №929, державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії згідно з наказом Міністерства палива та енергетики України від 03 листопада 2006 року №422 "Про державний енергетичний нагляд" безпосередньо підпорядкована Мінпаливенерго щодо виконання функцій, покладених на Держенергонагляд вказаним Положенням, здійснює допоміжні заходи із забезпечення надійного і сталого функціонування об’єднаної енергетичної системи України та діє у складі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго".
За приписами частин другої, третьої четвертої статті 26 Закону України "Про електроенергетику" (в редакції, чинній на момент виникнення та реалізації спірних правовідносин) споживач енергії, яким є відповідач, зобов'язаний додержуватись вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії; забезпечувати безпечну експлуатацію енергетичних установок та їх належний технічний стан; несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України. Правила користування електричною і тепловою енергією для населення затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до положень частини п'ятої статті 9 зазначеного Закону державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів.
Частиною дев’ятою статті 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05 квітня 2007 року №877-V визначено, що невиконання приписів, розпоряджень та інших розпорядчих документів органу державного нагляду (контролю) тягне за собою застосування штрафних санкцій до суб’єкта господарювання згідно із законом.
Згідно з абзацом 2 частини третьої статті 27 Закону України "Про електроенергетику" суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
В силу пункту 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 року №1312, суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Судом встановлено, що у добровільному порядку штраф в розмірі 1700,00 грн. відповідачем у встановлений строк не сплачено, докази оскарження постанови про накладення штрафу в матеріалах справи відсутні.
Частиною шостою статті 27 Закону України "Про електроенергетику" передбачено, що суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.
З огляду на вищезазначене, суд вважає вимоги позивача правомірними і обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Згідно з частиною першою статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-162, 1832, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов Прокурора Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Кременчуцької центральної районної лікарні про стягнення штрафу задовольнити.
Стягнути з Кременчуцької центральної районної лікарні (39627, Полтавська область, м. Кременчук, пр. Полтавський, 40, р/р 35418004001670 в ГУДК України в Полтавській області, МФО 831019, ЄДРПОУ 01999342) у дохід держбюджету штраф у сумі 1700,00 грн. /одна тисяча сімсот гривень 00 копійок/ Одержувач: р/р 31119106700008 ГУДК України у Полтавській області, МФО 831019, код ЄДРПОУ 34698778, код платежу до держбюджету 21081100.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.М. Петрова