Копія
Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 лютого 2012 року Справа № 1170/2а-154/12
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Пасічник Ю.П. розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом прокурора м. Кіровограда в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від іменні якої діє територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Кіровоградській області (надалі - позивач) до ФОП ОСОБА_1 (надалі - відповідач) про стягнення фінансової санкції.
Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача про стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт в розмірі 510 грн.
Позовні вимоги обґрунтує тим, що 01.04.2011року державним інспектором територіального управління Головавтотрансінспекції в Кіровоградській області було проведено перевірку дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт в частині законності здійснення перевезень пасажирів автомобільним транспортом. В ході перевірки встановлено, що відповідач керував транспортним засобом, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки. Вказане порушення зафіксовано актом №065381 від 02.06.2011р. На підставі акту та відповідно до ст. 60 вказаного Закону позивачем прийнято постанову №017085 від 28.07.2011р. про застосування до відповідача фінансової санкції в розмірі 510 грн.
Відповідачем копію ухвали про відкриття скороченого провадження отримано 02.02.2012 р. (а.с.19), заперечення чи заяви про визнання позову у встановлений строк до суду не надіслано.
Згідно ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001р. № 2344-III (надалі Закон №2344) цей Закон регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.
Відповідно до ст. 5 Закону 2344 основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг. Державне регулювання та контроль у сфері автомобільного транспорту реалізується шляхом проведення центральними та місцевими органами виконавчої влади, державними органами управління автомобільним транспортом, органами місцевого самоврядування економічної, тарифної, науково-технічної та соціальної політики, ліцензування, стандартизації та сертифікації на автомобільному транспорті, задоволення потреб автомобільного транспорту в паливно-енергетичних і матеріально-технічних ресурсах і транспортних засобах.
Згідно ст. 39 Закону №2344 автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі:
- для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України;
- для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159 , 167, 183?, 256 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ФОП ОСОБА_1 на користь державного бюджету на рахунок 31112106700002, УДК у м.Кіровограді, ГУДК у Кіровоградській обл., код одержувача 24145329, код бюджетної класифікації 2181100, МФО 823016, фінансову санкцію в сумі 510 грн.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10- денний строк з дня отримання копії постанови.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного судуПасічник Ю.П.