Постанова № 21783435, 28.04.2011, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.04.2011
Номер справи
2а-0770/508/11
Номер документу
21783435
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

справа № 2а-0770/508/11

рядок статзвіту 8.1.5

код - 08

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 квітня 2011 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Іванчулинця Д.В.,

при секретарі Семаль Т.М.,

за участю сторін та осіб, які беруть участь у справі:

сторони у судове засідання не зявилися

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області до Дочірнього підприємства «Урогент»Приватного малого підприємства «Санус»про стягнення податкового боргу у сумі 2210,00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Позивач субєкт владних повноважень Ужгородська міжрайонна державна податкова інспекція у Закарпатській області (далі позивач, Ужгородська МДПІ у Закарпатській області) звернулася у Закарпатський окружний адміністративний суд з позовною заявою до Дочірнього підприємства «Урогент»Приватного малого підприємства «Санус»(далі відповідач, ДП «Урогент»ПМП «Санус»), якою просить: стягнути з Дочірнього підприємства «Урогент»Приватного малого підприємства «Санус»(89411, Закарпатська область, Ужгородський район, с. Кам'яниця, № б/н) податковий борг в розмірі 2210,00 грн. по платежу 3011021000 "податок на прибуток приватних підприємств, мотивуючи тим, що останнє будучи зареєстрованим платником податків та зборів, не виконує взяті на себе обовязки щодо сплати таких, внаслідок чого в такого і виникла вищезазначена заборгованість.

В судове засіданні представник позивача не зявився та 01 квітня 2011 року подав до суду клопотання Ужгородської МДПІ у Закарпатській області від 01.04.2011 року № 1687/10-012, в якому просить розглянути справу за відсутності представника позивача за наявними у матеріалах справи доказами, позовні вимоги підтримують у повному обсязі.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, не забезпечив явку свого представника у судове засідання повторно, про причини такої неявки суд не повідомив, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені главою 3 розділу II Кодексу адміністративного судочинства України за адресою, вказаною в доданому до позовної заяви витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (а.с. 5). Заперечення проти позову відповідачем суду не надано. Оскільки суд не має відомостей про причину неявки відповідача, то розглядає справу на підставі наявних у ній даних та доказів.

Дослідивши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

В судовому засіданні встановлено, що згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Дочірнє підприємство «Урогент»Приватного малого підприємства «Санус»16 травня 1994 року було зареєстровано Ужгородською районною державною адміністрацією Закарпатської області, місцезнаходження відповідача: 89411, Закарпатська область, Ужгородський район, с. Камяниця, б/н (а.с. 5).

Відповідно до довідки форми 4-ОПП від 20.05.1994 року № 51/29-00 ДП «Урогент»ПМП «Санус»20.05.1994 року за № 51 узято на облік Ужгородській МДПІ у Закарпатській області (а.с. 9).

22 травня 2009 року працівниками Ужгородської МДПІ у Закарпатській області в ході проведення документальної невиїзної перевірки ДП «Урогент»ПМП «Санус»по питанню дотримання встановлених законодавством строків подання податкової звітності з податку на прибуток, виявлено порушення пп. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(чинного на момент виникнення спірних правовідносин), а саме неподання декларацій з податку на прибуток підприємства за 13 податкових періодів. За результатами проведеної перевірки Ужгородською МДПІ у Закарпатській області складено акт № 35/15-1 від 22.05.2009 про порушення податкового законодавства (а.с. 15).

Відповідно до п.11.1 ст. 11 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств" (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) для цілей цього Закону використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. Згідно пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя). Підпунктами 17.1.1 п. 17.1 ст.17 вказаного Закону встановлено, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку. Тому, відповідачу правомірно нараховано суму податкового зобовязання у розмірі 2210,00 грн. (13* 170 = 2210,00 грн.).

На підставі вищевказаного акту Ужгородською МДПІ у Закарпатській області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001971501/0 від 15.06.2009 року, яким до платника податків застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 2210,00 грн. (а.с. 14).

Податкові зобов'язання платника податків, нараховані контролюючим органом відповідно до п. 4.2 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення - рішення, за винятком випадків, визначених пп. 5.2.2 ст. 5 цього Закону.

Відповідно до пп. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами визначеними у пп. "а" - "в" пп. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження. Оскільки вищевказане податкове повідомлення - рішення відповідачем не оскаржувалося ні в адміністративному, ні в судовому порядку таке є узгодженими відповідно до ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Відповідно до пп. 5.4.1 п. 5.4. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Так як відповідачем узгоджена сума податкового зобов'язання сплачена не була, то Ужгородська МДПІ у Закарпатській області на підставі п. п. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" направила на його адресу податкові вимоги № 1/295 від 07.09.2009 року та другу від 15.10.2009 року № 2/325 (а.с. а.с. 16, 18), які, у звязку з неможливістю їх вручення (акти від 11.09.2009 року та 02.11.2009 року відповідно (а.с. а.с. 17, 21)), було розміщено на дошці податкових оголошень.

Таким чином, згідно розрахунку податкового боргу ДП «Урогент»ПМП «Санус»станом на 13.01.2011 року (а.с. 4) а також даних облікових карток платника по платежу 11021000 «податок на прибуток приватних підприємств»станом на 13.12.2009 року, 13.12.2010 року та 13.01.2011 року (а.с. а.с. 11-13) сума заборгованості відповідача становить 2210,00 грн. Вказана сума відповідачем не сплачена.

Частиною 1 статті 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Стаття 16 Податкового кодексу України також встановлює, що одним із обов'язків є обов'язок сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи. Згідно пп. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку, та розмірі, встановлених Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державною (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку визначеному цим Кодексом. Відповідно до п. 102.4 ст. 102 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності визначеного у п. 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку із відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визнання боргу безнадійним.

Органи податкової служби згідно з пп. 20.1.28 п.20.1 ст.20 та п.87.11 ст.87 Податкового Кодексу України мають право звертатися до суду щодо стягнення до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі встановлених цим Кодексом.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області до Дочірнього підприємства «Урогент»Приватного малого підприємства «Санус»про стягнення податкового боргу у сумі 2210,00 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Дочірнього підприємства «Урогент»Приватного малого підприємства «Санус»(89411, Закарпатська область, Ужгородський район, с. Камяниця, б/н, ідентифікаційний код 22083481) в дохід державного бюджету України суму податкового боргу по податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 2210 (дві тисячі двісті десять) грн. 00 коп.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Д.В. Іванчулинець