Постанова № 21737168, 10.02.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
10.02.2012
Номер справи
2а-19153/11/2670
Номер документу
21737168
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

10 лютого 2012 року <Час проголошення >№ 2а-19153/11/2670

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі: судді Григоровича П.О., секретаря судового засідання Очколяса О.В., розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Київського міського центру зайнятості

до ОСОБА_1

про стягнення коштів в розмірі 11954,05 грн.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Київський міський центр зайнятості звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_2 про стягнення коштів в розмірі 11954,05 грн.

В обґрунтування позову представник позивача зазначив, що відповідач під час перебування на обліку в центрі зайнятості та під час отримання допомоги по безробіттю працювала за цивільно - правовим договором, та при цьому отримала матеріальне забезпечення на випадок безробіття в сумі 11954,05 грн., що підлягають поверненню до Київського міського центру зайнятості.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 23.12.2011р. відкрито скорочене провадження у справі №2а-19153/11/2670 та встановлено строк для подання заперечень проти позову або заяви про визнання позову.

Через відділ документального обігу та контролю Окружного адміністративного суду м. Києва ОСОБА_1 подано заперечення проти адміністративного позову, в якому зокрема просить розглядати справу за її участю.

Частиною 4 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у разі недостатності повідомлених позивачем обставин або якщо за результатами розгляду поданого відповідачем заперечення суд прийде до висновку про неможливість ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, суд розглядатиме справу за загальними правилами Кодексу адміністративного судочинства України, про що постановить ухвалу і повідомить сторін.

Ухвалою суду від 20.01.2012р. призначено справу №2а-19153/11/2670 до розгляду в судовому засіданні 07.02.2012р.

Відповідач в судовому засіданні 07.02.12р. проти позову заперечувала та в обґрунтування посилалась на незнання законодавства України.

В судовому засіданні 07.02.2012р. встановлена можливість розглядати справу на підставі ч. 4 ст. 122 КАС України в порядку письмового провадження, з огляду на те, що представниками сторін подано відповідну письмову заяву.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 зареєструвалася з 31.01.2011р. в Печерському районному центрі зайнятості як така, що шукає роботу, подавши відповідну заяву від 07.02.2011р., копія якої наявна в матеріалах справи, зазначивши в ній, що не є найманим працівником, не укладала договори цивільно-правового характеру, не отримує пенсію на пільгових умовах і не зареєстрована, як фізична особа-підприємець.

Згідно ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення»безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.

Наказом Печерського районного центру зайнятості №214/НТ 110207 від 07.02.2011 року відповідачу був наданий статус безробітного та призначена допомога по безробіттю на підставі ст. 22, 23 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про зайнятість населення»центри зайнятості проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення. Згідно Порядку обміну інформацією між Державною податковою адміністрацією України (далі ДПАУ). Пенсійним фондом України (далі ПФУ) та Державним центром зайнятості (далі ДЦЗ) Міністерства праці та соціальної політики України, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України і ДПАУ № 259 407 від 12 липня 2006 року та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 липня 2006 року за № 876/12750, здійснюється обмін інформацією між ДПАУ, ПФУ та ДЦЗ Міністерства праці та соціальної політики України про отримані особами, які перебувають на обліку в державній службі зайнятості як безробітні, доходи від провадження підприємницької діяльності, виконання роботи за трудовим договором, у тому числі за сумісництвом та під час роботи за кордоном, виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими угодами, ведення особистого селянського господарства, отримання пенсії.

Обмін інформацією здійснюється між Державним центром зайнятості, ДПА України та ПФУ, як центральними органами виконавчої влади. Даний обмін інформацією здійснюється з метою перевірки достовірності даних, які є підставою для надання осоіб статусу безробітної та визначення розміру матеріального забезпечення.

При проведенні розслідування страхового випадку, яке було здійснене шляхом електронної звірки даних, що зазначені у документах, поданих ОСОБА_1 до Печерського РЦЗ і які є підставою для надання статусу безробітного та виплати матеріального забезпечення, з базою даних ДПА України, по відповідачу було виявлено ознаку доходу 01 «Доходи, у вигляді заробітної плати, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) платнику податку»у Головному Управлінню Державного казначейства України в Київській області.

З метою підтвердження інформації Печерським районним центром зайнятості було здійснено перевірку в Головному Управлінні державного казначейства України в Київській області, про що свідчить Акт розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»№586 від 15.09.2011р.

Під час перевірки було виявлено, що ОСОБА_1 в період з 04.01.2011р. та на момент проведення перевірки надавала послуги, згідно цивільно-правового договору №14-21/1 від 04.01.2011р. (термін дії договору з 04.01.2011р. по 31.12.2011р.) та отримувала дохід.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про зайнятість населення»громадяни, які працюють по найму на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форм власності, у міжнародних та іноземних організаціях в Україні і за кордоном, у фізичних осіб, громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, зареєстровані як підприємці, належать до зайнятого населення та не можуть бути визнані безробітними.

Згідно абзацу 2 пп. 1 п. 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року № 219, громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку з дня працевлаштування (самостійного або за направленням центру зайнятості), в тому числі на сезонні роботи, державної реєстрації фізичної особи - підприємця, укладення договору цивільно-правового характеру, предметом якого є діяльність, спрямована на виконання власними силами робіт, надання послуг тощо.

Відповідно п. п. 2 і 3 ст. 36 Закону, застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обовязків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

У звязку з виявленням факту подання недостовірних даних, що мало місце під час одержання допомоги по безробіттю, на підставі наказу Печерського РЦЗ від 20.09.2011р. №НТ110920 ОСОБА_1 була знята з обліку з 20.09.2011р.

Згідно з бухгалтерською довідкою №07-4873 від 14.12.2011 р., наданою Позивачем, сума виплаченого ОСОБА_1 матеріального забезпечення на випадок безробіття за період з 07.02.2011 р. по 08.09.2011 р. становить 11815,82 грн., виплачена індексація допомоги по безробіттю становить 138,23 грн. Отже, загальна сума коштів, яка підлягає поверненню становить 11954,05 грн.

У звязку з викладеним, позивач направив ОСОБА_1 рекомендованим відправленням лист №06-4807 від 20.09.2011р. про необхідність повернути суму незаконно отриманої допомоги у розмірі 11954,05 грн.

Вказане повідомлення було отримано відповідачем особисто 26.09.2011р.

У визначений термін вимога про повернення незаконно отриманих коштів Відповідачем виконана в добровільному порядку не була.

Відповідач в судові засідання не зявився, доказів сплати незаконно отриманої допомоги в сумі 11954,05 грн. не надав.

Суд не приймає посилання відповідача про не знання законів, оскілки відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обовязків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»таким видом забезпечення, зокрема, є допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності.

Відповідно до ст. 39 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», спори, що виникають із правовідносин за цим Законом вирішуються в судовому порядку.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення», до зайнятої категорії населення відносяться громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається в їх обґрунтування.

Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з ОСОБА_1 коштів виплаченого матеріального забезпечення на випадок безробіття за період з 07.02.2011 р. по 08.09.2011 року в сумі 11954,05 грн.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, ч. 4 ст. 122, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ :

1.Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової справи платника податків НОМЕР_1, адреса реєстрації: АДРЕСА_1) кошти в сумі 11954,05грн. (одинадцять тисяч девятсот пятдесят чотири грн. 05 коп.) на р/рах. №37179301900001 в ГУДКУ у м. Києві, код ЄДПРОУ 03491091, МФО 820019.

Стягувач: Київський міський центр зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-Б)

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя П.О. Григорович