Постанова № 21736808, 23.01.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
23.01.2012
Номер справи
2а-19083/11/2670
Номер документу
21736808
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

23 січня 2012 року <Час проголошення >№ 2а-19083/11/2670

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Каракашьяна С.К. при секретарі судового засідання Шкребтій І.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Києві

до Публічного акціонерного товариства «Українська автомобільна корпорація»

про стягнення штрафу,

за участю представників сторін:

від позивача: Шевченко С.В., представника,

від відповідача: Бурхан О.М., Ющенко А.А. , представника.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач - Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до відповідача Публічного акціонерного товариства «Українська автомобільна корпорація» про стягнення штрафу за порушення у сфері містобудування в сумі 1015398,21 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в ході перевірки дотримання вимог законодавства в сфері містобудування позивачем встановлено, що Відповідач порушив ст. 30 Закону України «Про планування та забудову території». Постановою позивача від 21.01.2011 р. №7/11 за правопорушення у сфері містобудування на відповідача накладено штраф у розмірі 1015398,21 грн. Оскільки відповідачем у визначений строк постанову не оскаржено, штраф в добровільному порядку не сплачено, позивач просить стягнути штраф у судовому порядку.

У судовому засіданні представник Позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити.

Відповідачем позовні вимоги заперечуються з огляду на те, що позивачем неправомірно застосовано штраф до товариства, оскільки позивачем не враховано важливих обставин.

В ході судового розгляду справи судом протокольно відмовлено у задоволені клопотання про зупинення провадження у справі мотивом якого є оскарження припису Інспекції ДАК від 18.01.2011р. у содовому порядку, який підставою для винесення Постанови №7/11 від 21.01.2011 про накладання штрафу за правопорушення у сфері містобудування. Оскільки суд вважає, що оскарження Інспекції ДАК від 18.01.2011р. у содовому порядку, не впливає на законність вищезазначеної Постанови №7/11 від 21.01.2011, зокрема, суду не надано відповідачем жодних доказів оскарження саме Постанови № №7/11 від 21.01.2011 про накладання штрафу за правопорушення у сфері містобудування.

Також судом протокольно відмовлено позивачу в клопотанні про закриття провадження у справі та про залишення позовної заяв без руху, оскільки в суду відсутні підстави для їх задоволення.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ст. 10 Закону України від 20.05.1999р. №687-ХІV «Про архітектурну діяльність», для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об'єктів архітектури додержання суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції здійснюється в установленому законодавством порядку державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд, який в свою чергу забезпечує Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи.

Державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, містобудування а архітектури. Державний контроль та нагляд у системі центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури Державний контроль та нагляд у системі центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 №549, територіальні органи, які утворюються згідно з пунктом 1 цієї постанови, є правонаступниками прав та обовязків територіальних) органів Державної архітектурно-будівельної інспекції урядового органу, до діяв у системі Міністерства регіонального розвитку та будівництва.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 549 утворено територіальний орган Інспекцію державного архітектурно будівельного контролю у місті Києві наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 02.06.2011 № 22 затверджено Положення про Інспекцію.

Як свідчать матеріали справи, співробітниками Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві та представником Генеральної прокуратури України було проведено перевірку ПАТ «Українська автомобільна корпорація» з питань додержання вимог містобудівного законодавства під час під час проведення будівельних робіт та законності експлуатації демонстративно-торговельного центру з комплексом супутніх послуг та АЗС за адресою м.Київ, просп. Московському, 22, за результатами якої встановлені порушення ст. 30 Закону України «Про планування ь забудову територій», а саме: експлуатацію СТО-3 обєкта будівництва демонстративно-торговельного центру з комплексом супутніх послуг та АЗС на просп. Московському, 22 в Оболонському районі м. Києва ез сертифікату відповідності закінченого будівництвом обєкта проектній документації, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил.

Відповідно до п. 5 Положення про державний архітектурно-будівельний контроль, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.1993 № 225, Держархбудінспекція та її територіальні органи виконують функції з розгляду справ про правопорушення у сфері містобудування і прийняття відповідних рішень.

Згідно зі ст.. 3 Закону України від 14.10.1994р. №208/94-ВР “Про відповідальність підприємств, їх обєднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування”, підставою для розгляду справи про правопорушення у сфері містобудування є протокол, складений уповноваженою на те особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю за результатами перевірок. Разом з протоколом складається припис про усунення допущених порушень. Форми протоколу, припису та постанови затверджує спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань містобудування та архітектури.

За результатами перевірки відповідно до ст. 3 Закону України “Про відповідальність підприємств, їх обєднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування” Інспекцією складені приписи від 18.01.2011р., якими запропоновано припинити експлуатацію будівель СТО-3, СТО-1 обєкта будівництва демонстративно-торговельного центру з комплексом супутніх послуг та АЗС на просп. Московському, 22 в Оболонському районі м. Києва, усунути порушення в частині відхилення від погодженого та затвердженого проекту. Даний припис було отримано директором ПАТ «Українська автомобільна корпорація», про що свідчить підпис.

Також, позивачем складено Протокол від 19.01.2011р. про правопорушення у сфері містобудування та запропоновано накладати штраф у розмірі 1015398,21 грн.

З протоколом від 19.01.2011р. відповідач ознайомлений 20.01.2011р., про що свідчить його підпис.

У пятнадцятиденний термін з дня одержання протоколу про правопорушення питання про накладення штрафу розглядається посадовою особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю.

Рішення посадової особи інспекції державного архітектурно-будівельного контролю про накладення штрафу оформляється постановою про накладення на підприємство штрафу за правопорушення у сфері містобудування відповідно до цього Закону.

Як свідчать матеріали справи та встановлено судом, позивачем, в порядку ст. 3 Закону України “Про відповідальність підприємств, їх обєднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування” Заступником начальника інспекції була винесена постанова від 21.01.2011р. №7/11 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування у розмірі 1015398,21 грн., який підлягав сплаті до 05 лютого 2011р.

Постанову було отримано уповноваженим представником відповідача 24.01.2011р. про що свідчить підпис в даній постанові.

Відповідно до норм Положення про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженого Постановою КМУ від 06.04.1995р. №244 постанова про накладення штрафу складається у трьох примірниках. Перший примірник постанови у триденний термін після її прийняття вручається під розписку керівнику або уповноваженому представнику підприємства чи надсилається поштою, про що робиться запис у справі. Другий і третій примірники залишаються в інспекції, яка наклала штраф.

Штраф підлягає сплаті підприємством у пятнадцятиденний термін з дня його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.

Враховуючи, що у визначений строк штраф у розмірі 1015398,21 грн. відповідачем не був сплачений, доказів оскарження постанови до суду відповідач не надав, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі та стягнути з Публічного акціонерного товариства «Українська автомобільна корпорація»суми штрафу за правопорушення у сфері містобудування у розмірі 1015398,21 грн.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

П О С Т А Н О В И В:

1.Позов Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Києві задовольнити повністю.

2.Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Українська автомобільна корпорація» (01004, м.Київ,вул. Червоноармійська, 15/2; код ЄДРПОУ 03121566) на користь держави штраф за правопорушення у сфері містобудування у сумі 1015398 (один мільйон п'ятнадцять тисяч триста девяносто вісім) грн.. 21 коп. одержувач УДК Шевченківського району м. Києва (р/р 3111710670001, код ЄДРПОУ 26077968, код платежу 21081100), банк одержувача Києва, МФО 820019.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя С.К. Каракашьян