Ухвала суду № 21701357, 02.02.2012, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.02.2012
Номер справи
2-а-1356/08/1570
Номер документу
21701357
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 лютого 2012 р.Справа № 2-а-1356/08/1570 Категорія: 5.4Головуючий в 1 інстанції: Танцюра К.О. Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Яковлева Ю.В.

судді Запорожана Д.В.

судді Жука С.І.

при секретарі Довженко А.О.

розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу Одеської залізниці на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 13 вересня 2011 року по адміністративній справі за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області до Одеської залізниці про стягнення 465920,10 гривень,

встановила:

Позивач - Державна інспекція з контролю за цінамив Кіровоградській області 25.09.2007 року звернувся до суду з адміністративним позовом до Одеської залізниці про стягнення економічних санкцій у розмірі 465920,10гривень. Позовні вимоги позивач обґрунтував тим, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Кіровоградській області було проведено перевірку структурного підрозділу Одеської залізниці, а саме Знам`янського загону воєнізованої охорони, якою буловиявлено порушення відповідачем державної дисципліни цін при розрахунках за послуги по охороні і супроводження вантажів, про що було складено відповідні акти № 175 від 28.02.2007 року та № 590 від 23.07.2007 року. Керуючись ст. 14 Закону України «Про ціни та ціноутворення», п.1.3, 1.4, 2.1 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами позивачем було прийнято рішення від 25.07.2007 року №36 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у розмірі 465920,10 гривень, які відповідачем не були сплачені.

Справа була розглянута в порядку письмового провадження.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 13 вересня 2011 року адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області до Одеської залізниці про стягнення економічних санкцій в розмірі 465920,10 гривень було задоволено.

Стягнуто з Одеської залізниці, ідентифікаційний код 01071315, (65012, м. Одеса, вул. Пантелеймонівська, 19) заборгованість по економічним санкціям в розмірі 465920,10 гривень (чотириста шістдесят пять тисяч девятсот двадцять гривень десять копійок) на р/р31117106700002, одержувач коштів ГУДКУ в Одеській області, код одержувача-23213460, банк одержувача - ГУДКУ у Одеській області, МФО 828011, код платежу 21081100.

В апеляційній скарзі Одеська залізниця, з посиланням на порушення судом 1-ї інстанції норм матеріального та процесуального права, ставить питання щодо скасування оскаржуваної постанови та прийняття нової, якою відмовити в повному обсязі в задоволенні позову.

Заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах апеляційної скарги колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Судом 1-ї інстанції встановлено, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Кіровоградській області було проведено перевірку структурного підрозділу Одеської залізниці, а саме Знам`янського загону воєнізованої охорони, на підставі якої складено акт №175 від 28.02.2007 року.

Актом перевірки №175 від 28.02.2007 року було встановлено порушення п. 8 Порядку проведення розрахунків за супроводження і охорону вантажів особовим складом і засобами відомчої воєнізованої охорони на залізничному транспорті України, затвердженого Наказом Міністерства транспорту України від 20.01.1997 року № 18 «Про охорону і супроводження вантажів, що перевозяться залізничним транспортом України».

Державною інспекцією з контролю за цінами в Кіровоградській області було проведено перевірку структурного підрозділу Одеської залізниці, а саме Знам`янського загону воєнізованої охорони, на підставі якої складено акт №590 від 23.07.2007 року.

Так, Актом перевірки №590 від 23.07.2007 року було встановлено порушення п. 2 Порядку проведення розрахунків за супроводження і охорону вантажів особовим складом і засобами відомчої воєнізованої охорони на залізничному транспорті України затвердженого Наказом Міністерства транспорту України від 20.01.1997 року № 18 «Про охорону і супроводження вантажів, що перевозяться залізничним транспортом України».

З матеріалів справи вбачається, що 25.07.2007 року Державною інспекцією з контролю за цінами в Кіровоградській області за порушення вимог Закону України «Про ціни та ціноутворення»від 03.12.1990 року №507-ХІІ та п.п. 2 і 8 Порядку проведення розрахунків за супроводження і охорону вантажів особовим складом і засобами відомчої воєнізованої охорони на залізничному транспорті України затвердженого Наказом Міністерства транспорту України від 20.01.1997 року №18 «Про охорону і супроводження вантажів, що перевозяться залізничним транспортом України»було винесено рішення №36 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у розмірі 465920,10 гривень (а.с. 6).

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про ціни та ціноутворення»від 3 грудня 1990 року 507-XII та п.п.5, п. 5 «Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами»Держцінінспекція має право приймати відповідно до законодавства рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін (тарифів).

Судом 1-ї інстанції було встановлено, що постановою Одеського окружного адміністративного суду від 16.05.2008 року у справі №2-а-343/08 було скасовано рішення від 25.07.2007 року №36, згідно якого було нараховано економічні санкції в розмірі 465920,10 гривень, які просив стягнути Державна інспекція з контролю за цінами в Кіровоградській області.

З матеріалів справи вбачається, що постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 11.05.2011 року по справі №22-а-6325/08 апеляційну скаргу Державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області задоволено, постанову Одеського окружного адміністративного суду від 16.05.2008 року у справі №2-а-343/08 було скасовано та прийнято по справі нову постанову, якою у задоволені позову Одеській залізниці про скасування рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області від 25.07.2007 року №36 було відмовлено (а.с. 82-86).

Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 11.05.2011 року було встановлено, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Кіровоградській області, при проведенні перевірки було виявлено порушення державної дисципліни цін, за які застосовуються зазначені економічні санкції.

Вищезазначена постанова Одеського апеляційного адміністративного суду від 11.05.2011 року по справі №22-а-6325/08 набула чинності та було встановлено правомірність застосування до відповідача економічних санкцій згідно рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області від 25.07.2007 року №36 у загальній сумі 465920,10 гривень.

З огляду на вищевказане колегія суддів вважає, що суд 1-ї інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив зазначену постанову з додержанням норм матеріального та процесуального права. Підстав для скасування або зміни вказаної постанови колегія суддів не вбачає, а доводи апеляційної скарги суттєвими не являються та висновків суду 1-ї інстанції не спростовують.

Керуючись ч. 1 ст. 195, ст. 197, п.1 ч.1 ст.198, ст. 200 та п.1 ч.1 ст. 205 КАС України, колегія суддів

ухвалила:

Апеляційну скаргу Одеської залізниці залишити без задоволення.

Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 13 вересня 2011 року по адміністративній справі за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області до Одеської залізниці про стягнення 465920,10 гривень залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через 5-ть днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, однак може бути оскаржена у відповідності до положень діючого законодавства.

Головуючий:/підпис/Ю.В. Яковлев

Суддя:/підпис/Д.В. Запорожан

Суддя:/підпис/С.І. Жук