Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-6154/11/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Баранов Д.О.
Суддя-доповідач: Троян Н.М.
У Х В А Л А
Іменем України
"07" лютого 2012 р. м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді - Троян Н.М.,
суддів - Костюк Л.О., Твердохліб В.А.,
при секретарі - Горяіновій Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 06 липня 2011 року у справі за адміністративним позовом Приватного підприємства «Мелих»до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва про скасування податкового повідомлення рішення,-
ВСТАНОВИЛА:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва про скасування податкового повідомлення рішення про застосування штрафних (фінансових ) санкцій.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 06 липня 2011 року адміністративний позов задоволений, скасовано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва №0001962305 від 04.04.2011р.
Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, Державна податкова інспекція у Голосіївському районі м. Києва звернулась з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 06 липня 2011 року та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що Приватне підприємство «Мелих» є юридичною особою, як платник податку перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Голосіївському районі м. Києва, згідно довідки №13856/07 від 12.07.2007 року внесенне до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) (а.с.18).
Судом встановлено, що в період з 12.03.2011р. по 22.03.2011р. ДПІ у Голосіївському районі м. Києва було проведено фактичну перевірку господарської одиниці - кафе ПП «Мелих», про що складено Акт №0148/26/50/23/30967165 від 22.03.2011р.(а.с.7-11).
Перевіркою встановлено не оприбуткування ПП «Мелих»готівкових коштів в сумі 432 грн. у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО чим порушено п. 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, затвердженого постановою Правління Національного банку України №637 від 15.12.2004р.
За результатами перевірки ДПІ у Голосіївському районі м. Києва прийнято податкове повідомлення-рішення №0001962305 від 04.04.2011р., яким застосовано до відповідача штраф в розмірі 2160 грн.(а.с.12).
Як встановлено перевіркою, та вбачається із наявної в матеріалах справи копії книги обліку розрахункових операцій позивачем уся готівка, що надходила із каси підприємства оприбутковувалась, що підтверджується записами у КОРО та п. 2.2.12 акту перевірки, в якому зазначено, що чеки друкуються та зберігаються.
В ході перевірки встановлено наявність у ПП «Мелих» звіту за 19.08.2010р. на загальну суму 423 грн., відображених у z-звіті за вказаний день, що підтверджує проведення ним розрахункових операцій на повну суму через РРО. Бухгалтером підприємства зроблено запис у розділі другому "Облік руху готівки та сум розрахунків" за 19.08.2010р. з помилкою, та був в цей же день виправлений (зазначено суму 423 грн.).
Судом першої інстанції в оскаржуваній постанові зазначено, що відповідач не надав доказів не проведення готівки через РРО, а виправлений запис в КОРО про облік готівкових коштів згідно наявних z-звітів, сам по собі не підтверджує, що готівкові кошти не оприбутковувались. Окрім того, 20.08.2010р. касир внесла отриману суму виторгу в касу уповноваженого банку, про що свідчить заява на переказ готівки №1210658 на суму 1000 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Згідно п. 1, 9, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Згідно п. 2.6 Положення про ведення касових операцій, затвердженого постановою Правління НБУ №637 від 15.12.2004р., у разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.
З огляду на викладене, суд першої інстанції дійшов висновку, що висновки податкового органу про не оприбуткування підприємством виручки не знайшли свого підтвердження, в силу чого податковим органом безпідставно застосовано до нього штрафні санкцій, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню, а оскаржуване податкове повідомлення-рішення скасуванню з чим погоджується й судова колегія.
За таких обставин ухвалене судом рішення відповідає нормам матеріального та процесуального права, а тому підстав для його скасування немає.Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 06 липня 2011 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, передбачені ст. 212 КАС України.
Ухвала складена та підписана в повному обсязі 13 лютого 2012року.
Головуючий суддя Троян Н.М.
Судді: Твердохліб В.А. Костюк Л.О.