Постанова № 21691567, 04.10.2011, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.10.2011
Номер справи
2270/8454/11
Номер документу
21691567
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

< для копії >

Справа № 2270/8454/11

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 жовтня 2011 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіЛабань Г.В.

при секретаріВересняк А.А.

за участі:представників сторін

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області <3-тя особа >до ДПТНЗ "Хмельницький центр професійно-технічної освіти торгівлі та харчових технологій" <3-тя особа >про стягнення економічних санкцій, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся із позовом до ДПТНЗ "Хмельницький центр професійно-технічної освіти торгівлі та харчових технологій" про примусове виконання рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області № 152 від 12.11.2009 року про стягнення економічних санкцій в сумі 11450,83 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що проведеною перевіркою додержання державної дисципліни цін ДПТНЗ "Хмельницький центр професійно-технічної освіти торгівлі та харчових технологій" встановлено необгрунтоване одержання виручки внаслідок завищення граничних рівнів торговельних надбавок на сировину та продукти для приготування продукції власного виробництва. Тим самим було порушено вимоги розпорядження Хмельницької облдержадміністрації від 15.08.2008 року №432/2008-р "Про регулювання цін на продукцію громадського харчування". Загальна сума необґрунтовано отриманої виручки становить 5983,61 грн..

На підставі виявленого порушення Державною інспекцією з контролю за цінами в Хмельницькій області прийнято рішення від 12.11.2009 року за № 152 про застосування економічних санкцій - стягнення необґрунтовано отриманої виручки в сумі 5983,61 грн. та штрафу в сумі 11967,22 грн. Згідно даного рішення відповідачем сплачено в дохід бюджету 6500,00 грн. штрафних санкцій, що підтверджується платіжними дорученнями.

Станом на момент подання позову до суду відповідач в повному обсязі не сплатив штрафних санкцій, а тому позивач просить стягнути з відповідача заборгованість по економічних санкціях в сумі 11450,83 грн..

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечень щодо позовних вимог не має, проте при прийняті рішення просить врахувати скрутне фінансове становище підприємства.

Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд визнає позов підлягаючим задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові та службові особи, зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.8 Закону України від 3 грудня 2000 року № 507-ХІІ “Про ціни і ціноутворення” Державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення: державних фіксованих цін (тарифів); граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і тарифів.

Під час розгляду справи по суті встановлено, що під час перевірки додержання державної дисципліни цін ДПТНЗ "Хмельницький центр професійно-технічної освіти торгівлі та харчових технологій" (акт перевірки від 06.11.2009р.) було виявлено необгрунтовано отриману виручку в сумі 5983,61 грн. за період з 21.10.2008 року по 16.06.2009 року внаслідок завищення граничних рівнів торговельних надбавок на сировину та продукти для приготування продукції власного виробництва, а саме перевіркою встановлено, що згідно з накладною №549/а від 28.10.2008 року ПП ОСОБА_1 реалізував навчальному закладу 30 кг. м"яса яловичини за ціною 39,30 грн./кг.. В свою чергу навчальний заклад сформував роздрібну ціну 55,02 грн./кг., з торгівельною надбавкою в розмірі 40%, що перевищило граничну роздрібну ціну 51,09 грн./кг. (39,30 грн./кг. + 30%), що призвело до отримання необгрунтованої виручки в розмірі 117,90 грн. (55,02-51,09)х30. За вище вказаною накладною ПП ОСОБА_1 реалізував навчальному закладу 30,5 кг. моркви за ціною 2,50 грн./кг.. Навчальний заклад сформував роздрібну ціну 3,50 грн./кг., з торгівельною надбавкою в розмірі 40%, що перевищило граничну роздрібну ціну 3,25 грн./кг. (2,50 грн./кг + 30%), що призвело до отримання необгрунтованої виручки в розмірі 7,63 грн. (3,50-3,25)х30,5. Відповідно до накладної №549 від 23.10.2008 року ПП ОСОБА_1 реалізував навчальному закладу 50 кг. борошна за ціною 2,77 грн./кг.. Ліцей сформував роздрібну ціну 4,16 грн./кг., з торгівельною надбавкою в розмірі 50%, що перевищило граничну роздрібну ціну 3,60 грн./кг. (2,77 грн./кг.+30%), що призвело до отримання необгрунтованої виручки в розмірі 27,95 грн. (4,16 - 3,60)х30. Тим самим відповідачем порушено вимоги розпорядження Хмельницької облдержадміністрації від 15.08.2008 року №432/2008-р "Про регулювання цін на продукцію громадського харчування".

На підставі висновків акту перевірки від 06.11.2009 позивачем було прийнято рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін №152 від 12.11.2009 р., яким вирішено вилучити у ДПТНЗ "Хмельницький центр професійно-технічної освіти торгівлі та харчових технологій" в дохід державного бюджету 5983,61 грн. та стягнути штраф у сумі 11967,22 грн..

Станом на момент розгляду справи відповідачем сплачено в дохід бюджету 6500,00 грн. штрафних санкцій визначених згідно вищевказаного рішення, що підтверджується поданими в матеріали справи платіжними дорученнями, проте в повному обсязі рішення відповідачем не виконано.

Відповідно до ст.7 Закону України "Про ціни та ціноутворення" (далі - Закон) вільні ціни і тарифи встановлюються на всі види продукції, товарів і послуг за винятком тих, по яких здійснюється державне регулювання цін і тарифів.

Відповідно до п.12 додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996р. №1548 (із змінами і доповненнями) "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів рад щодо регулювання цін (тарифів) Рада міністрів Автономної Республіки Крим, області, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації мають право регулювати (встановлюють) граничні торгівельні надбавки до оптової ціни виробника (митної вартості) на борошно, хліб і хлібобулочні вироби, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину і м"ясо птиці, ковбаси варені, молоко, сир, масло тваринне та олію.

Головою Хмельницької облдержадміністрації 15.08.2008р. прийнято розпорядження №432/2008-р "Про регулювання цін на продукцію громадського харчування", яким визначено граничні торгівельні надбавки на окремі продовольчі товари.

Частиною 2 ст.6 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" від 09.04.1999р. №586 встановлено, що розпорядження голів місцевих державних адміністрацій є обов"язковими для виконання на відповідній території всіма органами, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами і громадянами.

Відповідно до Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.00р. №1819 урядовим органом державного управління, який діє у системі Мінекономіки і підпорядковується останньому, основними завданнями якого є організація та здійснення контрольно - наглядових функцій з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів - є Державна інспекція з контролю за цінами.

Держінспекція у відповідності до п.11. Положення має територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, які становлять єдину систему органів державного контролю за цінами і мають права, передбачені пунктами 5, 6 цього Положення. За змістом абзацу 3 п.4 Положення Держінспекція відповідно до покладених на неї завдань у межах своєї компетенції здійснює перевірки додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів, а також їх економічного обґрунтування.

Відповідно до п.5 Положення Держінспекція, зокрема, має право проводити відповідно до законодавства перевірку бухгалтерських книг, звітів, кошторисів, декларацій, показників, що відображаються у розрахункових документах незалежно від способу подання інформації, пов'язаних з формуванням, встановленням та застосуванням цін (тарифів); знайомитися з установчими документами та свідоцтвом про державну реєстрацію; перевіряти у посадових осіб, відповідальних за формування, встановлення та застосування цін (тарифів), документи, що посвідчують особу; проводити перевірку достовірності даних, наведених у документах з питань порядку формування, встановлення та застосування державних фіксованих та регульованих цін.

Прийняття рішень про застосування економічних або фінансових (штрафних) санкцій за фактами порушення державної дисципліни цін, згідно Інструкції "Про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами", затвердженої спільним наказом Міністерства економіки та з питань Європейської інтеграції України і Міністерства фінансів України 03.12.2001р. №298/519 (зареєстровано в Міністерстві Юстиції України 18.12.2001р. №1047/6238) (далі - Інструкція) покладено на Держінспекцію та відповідні державні інспекції з контролю за цінами в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів.

Відповідно до Інструкції (п.1.6) необґрунтовано одержані суб'єктами господарювання, унаслідок порушень порядку встановлення і застосування цін, суми виручки та штрафи підлягають вилученню згідно із законодавством на підставі рішень, прийнятих органами державного контролю за цінами. Зазначені в рішеннях суми перераховуються суб"єктами підприємницької діяльності - порушниками за належністю самостійно, а в разі неподання установам банків платіжних документів зазначені суми стягуються відповідно до вимог законодавства.

Судом враховується, що рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін відповідачем у повному обсязі не виконано, у визначеному законом порядку не оскаржувалось та не скасоване. Доказів про сплату заборгованості у повному обсязі суду не подано.

За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 8, 9, 14 Закону України „Про ціни і ціноутворення”, ст.ст. 7, 158-163, 170,186,254-254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з ДПТНЗ "Хмельницький центр професійно-технічної освіти торгівлі та харчових технологій" (місцезнаходження: 29000, м.Хмельницький, вул.Курчатова 69/1 (вул.Чорновола 159), ідент. код 01566761) заборгованість в сумі 11450,83 грн. (одинадцять тисяч чотириста п"ятдесят гривень 83 коп.) в дохід державного бюджету (код 21081100 р/р 31119106700002 в ГУДКУ у Хмельницькій області код 23565225 МФО 815013).

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Повний текст постанови виготовлено 07 жовтня 2011 року

< чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >

Суддя< для копії >Г.В. Лабань

< для копії >< для копії >