Постанова № 21686631, 17.11.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.11.2011
Номер справи
2а-936/10/0870
Номер документу
21686631
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) МЕЛІТОПОЛЬСЬКЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА УКРАЇНИ У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 листопада 2011 року 14:49 Справа № 2а-936/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Малиш Н.І.,

при секретарі Рожик О.П.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Запорізького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізької області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1700 грн.,

за участю представників сторін:

прокурор: Щербіна О.І., посвідчення №145 від 13.11.2008;

від позивача: ОСОБА_2, довіреність №41/1-8-710 від 105.07.2011;

від відповідача: не зявився;

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду звернувся Запорізький транспортний прокурор (далі Прокурор) в інтересах держави в особі - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізької області (далі Позивач або Інспекція) з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (далі Відповідач або ФОП ОСОБА_1.) про стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт в розмірі 1700 грн.

Свої вимоги Прокурор виклав в позовній заяві, зокрема зазначив, що була проведена перевірка транспортного засобу, який належить ФОП ОСОБА_1

Внаслідок цієї перевірки працівниками Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області був складений акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №116835 від 16.07.2009. В акті проведення перевірки зазначено, що під час перевірки виявлено порушення, відповідальність за яке передбачена ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» - надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів перелік яких визначено ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме відсутність відсутній розклад руху, схеми маршруту, квітковокасовий лист.

На підставі вищезазначеного акту, 28.07.2009 начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області Велігошею В.М. було винесено постанову №061582 про застосування фінансових санкцій в сумі 1700 грн.

Відповідачем в добровільному порядку сума штрафу сплачена не була.

Ухвалою суду від 17.03.2010 провадження у справі №2а-936/10/0870 було зупинено до набрання законної сили рішенням по справі №2а-614/10/0870.

02.11.2011, в звязку з набранням законної сили рішенням по справі №2а-614/10/0870, провадження у справі №2а-936/10/0870 було поновлено.

Прокурор та представник Позивача, в судовому засідання, підтримали заявлені позовні вимоги в повному обсязі. Надали суду пояснення аналогічні викладеним в позовній заяві.

Відповідач повторно в судове засідання не зявився. Про час, місце та дату судових засідань був повідомлений належним чином, про що свідчать відмітки на поштових повідомленнях про вручення судової кореспонденції.

Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів фіксації судового процесу, а саме звукозаписуючого пристрою «Камертон».

У судовому засіданні 17.11.2011, на підставі ст. 160 КАС України, судом проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Оголошено про час виготовлення постанови в повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, заслухавши пояснення Прокурора та представника Позивача, а також оцінивши надані докази, суд приходить до наступного.

Регулювання відносин між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень здійснюється у відповідності до приписів Закону України «Про автомобільний транспорт» № 2344-ІІІ від 05.04.2001 р. (далі за текстом Закон № 2344-ІІІ).

У відповідності до ст. 5 зазначеного Закону, основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.

Урядовим органом державного управління у галузі автомобільного транспорту, що діє у складі Міністерства транспорту та звязку України, є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті. У відповідності до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті Територіальне управління Головавтотрансінспеції в Запорізькій області є структурним підрозділом Головавтотраснінспекції і в межах своїх повноважень здійснює проведення державної політики в галузі автомобільного транспорту.

Територіальне управління Головавтотрансінспеції в Запорізькій області здійснює проведення державної політики і державний контроль в цій галузі правовідносин згідно із Законом України «Про автомобільний транспорт» та Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджений постановою Кабінету міністрів України № 1567 від 08.11.2006 р., в редакції яка діяла на час проведення перевірки. (далі за текстом - Порядок).

Пунктами 3 та 4 Порядку визначено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі.

Також в статті 6 Закону № 2344-ІІІ (в редакції яка діяла на час проведення перевірки) зазначено, що державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Статтею 39 Закону № 2344-ІІІ автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і предявляти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, зокрема: для автомобільного перевізника ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України.

Пунктом 15 Порядку встановлено, що під час проведення перевірки перевіряється наявність визначених статтями 39 і 48 Закону № 2344-ІІІ документів, на підставі яких здійснюється перевезення автомобільним транспортом, наявність у документах водія відмітки про проходження ним медичного огляду та проведення перевірки технічного стану транспортного засобу перед виїздом на маршрут.

Відповідно до п. 21 Порядку, у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою, передбаченою цим Порядком.

Як встановлено в ході судового розгляду справи, згідно з графіком проведення рейдових перевірок відділом державного контролю територіального управління з 13.07.2009 по 19.07.2009, затвердженого начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області Велігошею В.М. та завданням на перевірку №105617 від 15.07.2009 виданого державним інспекторам Мацеші В.К. та МамінуК.В. була проведена перевірка транспортного засобу, який належить ФОП ОСОБА_1

Транспортний засіб Мersedes Benz 307Д, державний номерний знак НОМЕР_1, свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_3, використовується Відповідачу ним для здійснення регулярних пасажирських перевезень.

Внаслідок цієї перевірки працівниками Інспекції був складений акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №116835 від 16.07.2009. В акті проведення перевірки. зазначено, що під час перевірки виявлено порушення, відповідальність за яке передбачена ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» - надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів перелік яких визначено ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме відсутність відсутній розклад руху, схеми маршруту, квітково касовий лист.

Відповідно до пункту 25 Порядку, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням субєкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи субєкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

Частиною 2 пункту 27 Порядку, передбачено, що за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

На підставі вищезазначеного акту, 28.07.2009 начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області Велігошею В.М. було винесено постанову №061582 про застосування фінансових санкцій в сумі 1700 грн. Відповідачем постанову було отримано 31.07.2009, що підтверджується відміткою на повідомленні про вручення поштової кореспонденції.

Крім того встановлено, що Відповідачу, були направлені запрошення на розгляд справи про порушення транспортного законодавства.

ФОП ОСОБА_1 отримав запрошення на розгляд справи але не зявився за запрошенням. Таким чином, територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області розглянуло матеріали справи на підставі наявних документів та за відсутності правопорушника.

Відповідно до п.28 Порядку, фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Вищезазначені обставини, наявність порушень, а також правомірність винесення постанови №061582 від 28.07.2009 були встановлені постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 20.04.2010 по справі №2а-614/10/0870. Зазначена постанова, ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 06.09.2011 було залишено без змін, а отже вона набрала законної сили.

Відповідно до п.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини. (п.1 ст.72 КАС України).

Станом на час розгляду справи, сума заборгованості у розмірі 1700 грн. Відповідачем не сплачена, докази іншого в матеріалах справи відсутні.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ у адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи у наданні ними суду своїх

Виходячи з вищевикладеного суд вважає позовні вимоги Прокурора та Позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обємі.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 94, 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов - задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (ід.н. НОМЕР_2) суму фінансових санкцій у розмірі 1700 (одна тисячі сімсот) грн. відповідно постанови начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області від 28 липня 2009 року №061582 на рахунок: (державний бюджет м. Мелітополь 21081100, код ЄДРПОУ 34676932, Головне управління Державного казначейства України в Запорізькій області, МФО 813015, рахунок 31111106700013).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Запорізький окружний адміністративний суд апеляційної скарги в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови було виготовлено 22 листопада 2011 року.

Суддя(підпис)Н.І. Малиш