ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
<Список >
ПОСТАНОВА
Іменем України
26 квітня 2011 р. (16:35) Справа №2а-1687/11/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Тоскіної Г.Л., при секретарі Рульової О.О.,за участю представника позивача Юсупової Н.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Євпаторія АР Крим
до Відкритого акціонерного товариства “Гідромонтаж”
про стягнення
Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Євпаторія АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим про стягнення з Відкритого акціонерного товариства “Гідромонтаж” податкового боргу в сумі 68893,86 грн., ( з яких 17201,26 грн. з земельного податку, у тому числі пені у розмірі 3559,94 грн. та 51692,60 грн. з орендної плати за землю з юридичних осіб).
14.03.2011 року позивачем було надано письмові пояснення відповідно до яких, у звязку з опискою, допущеною при написанні адміністративного позову було невірно вказано загальну суму по податковій декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 57681 від 08.12.10р.
Згідно наданої відповідачем податковій декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 57681 від 08.12.10р., відповідачем самостійно нараховано на загальну суму 51522,60 грн., в т.ч. строком сплати на 08.12.10р. у сумі 41398,86 грн.; 30.12.10р. 5061,87 грн. (листопад 2010р.); строком сплати 30.01.11р. 5061,87 грн. (грудень 2010р.)
Позивач у судовому засіданні на позовних вимогах наполягав у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення був повідомлений належним чином, заперечення на позовну заяву, а також клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність представників сторін, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, суд -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач 05.02.1997 року зареєстрований Виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АР Крим як юридична особа, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію, та був платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування”(в редакції, яка діяла на момент виникнення у відповідача заборгованості).
Згідно зі статтею 4 Закону України “Про систему оподаткування”(в редакції, яка діяла на момент виникнення у відповідача заборгованості) платниками податків і зборів (обовязкових платежів) були юридичні особи, на яких відповідно до Законів України був покладений обовязок сплачувати податки і збори.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”(в редакції, яка діяла на момент виникнення у відповідача заборгованості) було встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації.
Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”платник податків був зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Статтею 9 Закону України “Про систему оподаткування”було встановлено, що платники податків були зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку були передбачені Законом України “Про плату за землю”від 03.07.1992 року № 2535 ХІІ.
Відповідно до ст. 2 Закону (що діяв на момент виникнення у відповідача заборгованості) використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України “Про плату за землю”сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.
Відповідно до ст. 13 Закону підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
Згідно зі ст. 14 Закону України “Про плату за землю”платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислювали суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подавали відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняло від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків мав право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняло його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.
Судом встановлено, що згідно податкового розрахунку земельного податку від 01.02.2010р. №3603 відповідачем самостійно нараховано 5808,57 грн., у тому числі станом на 30.11.10р. 1936,21 грн., 30.12.10р. 1936,21 грн.
Позивачем проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати погодженої суми податкового зобовязання по земельному податку відповідача за 2008-2009р.р., за результатами якої складений акт перевірки № 2248/15-3 від 16.12.2010р. В акті зафіксовано порушення відповідачем вимог ст. 17 Закону України “Про плату за землю”, п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”(що діяв на момент проведення перевірки).
На підставі зазначеного акту перевірки позивачем прийняті податкові повідомлення-рішення № 0005541503/0 від 23.12.2010 року про визначення суми штрафу за земельним податком в розмірі 2742,53 грн. та № 0005551503/0 від 23.12.2010 року про визначення суми штрафу за земельним податком в розмірі 5090,22 грн.
Зазначені податкові повідомлення-рішення направлено на адресу відповідача та отримані ним 29.12.2010 року, про що свідчить підпис на повідомлені про вручення поштового відправлення.
Відповідно до ст. 16 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”за порушення строків погашення заборгованості по розрахункам нарахована пеня у розмірі 3559,94 грн.
Судом встановлено, що згідно наданої відповідачем податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності від 08.12.2010р. №57681 відповідачем самостійно нараховано 51522,60 грн., в т.ч. строком сплати 08.12.10р. у сумі 41398,86 грн.; 30.12.10р. 5061,87 грн. (листопад 2010р.); строком сплати 30.01.11р. 5061,87 грн. (грудень 2010р.)
З матеіалів справи вбачається, що позивачем було складено акт про порушення податкового законодавства № 2221/15-3 від 13.12.10р., в якому встановлено порушення ст. 9 ЗУ “Про систему оподаткування” та ст. 14ЗУ “Про плату за землю”, а саме порушено термін подання податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010р.
На підставі зазначеного акту перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0005621503/0 від 27.12.2010 року про застосування штрафних санкцій у розмірі 170,00 грн.
Податкове повідомлення-рішення № 0005621503/0 від 27.12.2010 року направлено на адресу відповідача та отримано ним 04.01.2011 року, про що свідчить підпис на повідомлені про вручення поштового відправлення.
Відповідно до п.п. 6.2.1, 6.2.3 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” відповідачу направлені перша податкова вимога №1\339 від 31.10.2008р. (отримано 06.11.2008р., про що свідчить відмітка у поштовому повідомленні) та друга податкова вимога №2\400 від 09.12.2008р. (отримано 09.01.2009р., про що свідчить відмітка у поштовому повідомленні).
Судом встановлено, що заборгованість відповідачем не сплачена.
Таким чином податковий борг відповідача складає 68893,86 грн., ( з яких 17201,26 грн. з земельного податку, у тому числі пені у розмірі 3559,94 грн. та 51692,60 грн. з орендної плати за землю з юридичних осіб).
Суд зазначає, що відповідно до п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідачем відповідно до вимог ст. 71 КАС України не надано доказів сплати заборгованості.
Враховуючи, що заборгованість у розмірі 68893,86 гривень відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена, суд відповідно до п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України вважає необхідним задовольнити позов шляхом стягнення з Відкритого акціонерного товариства “Гідромонтаж” заборгованості у розмірі 68893,86 гривень з рахунків у банках, обслуговуючих Відкрите акціонерне товариство “Гідромонтаж”, на р/р № 33210811700015, код платежу 5313050100 до місцевого бюджету м. Євпаторія, через ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, код 34740798, МФО 824026 заборгованість з земельного податку у сумі 17201,26 грн., та заборгованість з орендної плати за землю з юридичних осіб у сумі 51692,60 грн. на користь місцевого бюджету м. Євпаторія (код платежу 5313050200 на р/р 33219812700015 в ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, код 34740798, МФО 824026).
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Під час судового засідання, яке відбулось 26.04.2011 року були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 29.04.2011 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Відкритого акціонерного товариства “Гідромонтаж”(98603, АР Крим, м. Ялта, вул. Свердлова, 89, ідентифікаційний код 14313441) з рахунків у банках, обслуговуючих Відкрите акціонерне товариство “Гідромонтаж” заборгованість з земельного податку у сумі 17201,26 грн. на користь місцевого бюджету м. Євпаторія (код платежу 5313050100 на р/р 33210811700015 в ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, код 34740798, МФО 824026) ; заборгованість з орендної плати за землю з юридичних осіб у сумі 51692,60 грн. на користь місцевого бюджету м. Євпаторія (код платежу 5313050200 на р/р 33219812700015 в ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, код 34740798, МФО 824026).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя <підпис >Тоскіна Г.Л.
<Текст >