ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
22 листопада 2011 р. 09:50 Справа №2а-13427/11/0170/15 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Тоскіної Г.Л., при секретарі Рульовій О.О., за участю від позивача не зявився;
від відповідача не зявився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м. Ялта АРК
до Приватного підприємства "СВР Кепітал менеджмент"
про стягнення,Суть спору: до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з позовом Державна податкова інспекція в м. Ялта АР Крим(далі позивач) до Приватного підприємства "СВР Кепітал менеджмент" (далі-відповідач) про стягнення податкового боргу в розмірі 355,80 грн. з податку на прибуток та комунальному податку.
Позовні вимоги мотивовані тим, що всупереч вимогам податкового законодавства відповідачем несвоєчасно було подано декларацію з податку на прибуток за 3 кварталу 2010р. та розрахунок по комунальному податку за 3 квартал 2010 року, у звязку з чим у відповідності до вимог податкового законодавства до підприємства застосовані штрафні (фінансові) санкції.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 31.10.2011 року було відкрите провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
Представник позивача у судове засідання не зявився, надіслав клопотання про розгляд справи за відсутністю представника позивача та підтримання позивних вимог.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення був повідомлений належним чином, заперечення на позовну заяву, а також клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність представників сторін, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.
Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, суд -
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "СВР Кепітал менеджмент" являється юридичною особою, зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АРК з ідентифікаційним кодом юридичної особи 34732881, що підтверджується витягом з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Судом встановлено, що відповідач узятий на облік як платник податків у ДПІ в м. Ялта АР Крим.
Таким чином, Приватне підприємство "СВР Кепітал менеджмент" являється субєктом господарювання, юридичною особою, платником податків, зобовязане виконувати обовязки, покладені на нього законами у звязку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.
11.01.2011 року податковою інспекцією була проведена невиїзна перевірка своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток, за результатами якої було складено акт №4720/15-1/34732881 від 11.01.11 р.
За наслідками перевірки були встановлені порушення пп. 49.18.2 п. 49.18. ст. 49 Податкового кодексу України, а саме: несвоєчасне подання податкової декларації з податку на прибуток за 3 кварталу 2010 р. у строки, визначені законодавством, а саме: до 09.11.2010 року, фактично декларація надана 13.12.2010 року.
На підставі акту перевірки №4720/15-1/34732881 від 11.01.11 р. податковим органом винесено податкове повідомлення рішення № 0002201501 від 29.04.2011 р., яким відповідачеві визначена сума штрафних санкцій по податку на прибуток в розмірі 170,00 гривень.
14.02.2011 року податковою інспекцією була проведена камеральна перевірка дотримання податкового законодавства ПП "СВР Кепітал менеджмент", за результатами якої було складено акт № 157/34732881/15-3 від 14.02.11 р.
За наслідками перевірки були встановлені порушення пп. б підпункту 4.1.4. пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у звязку з неподанням відповідачем податкового розрахунку по комунальному податку за 3 квартал 2010 року.
На підставі акту перевірки акт № 157/34732881/15-3 від 14.02.11 р. податковим органом винесено податкове повідомлення рішення № 0001121503 від 08.04.2011 р., яким відповідачеві визначена сума штрафних санкцій по податку на прибуток в розмірі 170,00 гривень.
Перевіряючи наявність підстав для задоволення адміністративного позову, суд зазначає наступне.
Суд зазначає, що до спірних правовідносин в частині зобовязань платників податків надавати до податкового органу податкову звітність, строки надання такої звітності за 2010 рр. підлягають застосуванню норми Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII, Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 27.12.2000 року №2181, Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 28.12.1994 року N 333/94, Декретом Кабінету Міністрів України “Про місцеві податки і збори”N 56-93 від 20.05.1993 року, які діяли на час виникнення спірних правовідносин.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII, в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 27.12.2000 року №2181, який діяв на час виникнення спірних правовідносин, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Порядок, підстави та строки сплати податку на прибуток, надання податкової звітності були встановлені Законом України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 28.12.1994 року N 333/94, який діяв на час виникнення спірних правовідносин.
Відповідно до п.п. 11.1 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” передбачені такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Таким чином, відповідач зобовязаний щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до податкового органу декларації з податку на прибуток.
Обовязок відповідача сплачувати комунальний податок був передбачений Декретом Кабінету Міністрів України “Про місцеві податки і збори”N 56-93 від 20.05.1993 року.
Згідно зі ст. 15 Декрету комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.
Місцеві податки і збори перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування в порядку, визначеному Радами народних депутатів, якими вони встановлюються. Стягнення не внесених в установлений термін місцевих податків і зборів здійснюється згідно з чинним законодавством.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем несвоєчасно надана податкова декларація з податку на прибуток за 3 кварталу 2010 р., та ненаданий розрахунок по комунальному податку за 3 квартал 2010 року у звязку з чим за податковими повідомленням-рішенням до відповідача застосовані штрафні санкції.
Таким чином, судом встановлено, що позивачем порушені норми податкового законодавства щодо своєчасності надання податкової декларації з податку на прибуток та розрахунку з комунального податку.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства встановлені Податковим Кодексом України, який набрав чинності з 01.01.2011 року.
Відповідно до п. 120.1. ст. 120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Враховуючи дію нормативно-правових актів у часі, суд дійшов висновку, що позивачем вірно застосовані норми ст. 120 Податкового кодексу України, які діяли на час прийняття податкових повідомлень-рішень.
Так, суд наголошує, що оскільки порушення, які допущені платником податку у 2010 році, виявлені у 2011 році, підлягають застосуванню норми ст. 120 Податкового кодексу України в межах розміру відповідальності, яка не перевищую, розміру, встановленого Законом України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 27.12.2000 року №2181, який був чинним на час вчинення платником податку правопорушення.
Суд зазначає, що до спірних правовідносин, в тому числі, щодо порядку узгодження податкового зобовязання, порядку та підстав для звернення податкового орану до суду підлягають застосуванню норми Податкового кодексу України.
Згідно до пункту 58.3. статті 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
З матеріалів справи вбачається, що вказані податкові повідомлення рішення були спрямовані на адресу відповідача та повернути поштою.
Пунктом 57.3. ст. 57 Податкового кодексу України встановлено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право в тому числі стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч. 1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Податкова вимога надсилається платнику податків органом державної податкової служби в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення, у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, що встановлено ч. 1 п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, тобто з урахуванням змісту поняття “податковий борг”, встановленому п. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України, податкова вимога надсилається органом державної податкової служби платнику податків на суму податкового боргу.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобовязання та повинна містити вказану в п. 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України інформацію, зокрема, розмір податкового боргу.
З урахуванням аналізу зазначених положень Податкового кодексу України, податкові органи мають право звертатися із позовом про стягнення сум податкового боргу виключно після дотримання всіх умов, визначених ст.ст. 59, 95 Податкового кодексу України, тобто після настання двох подій:
-після надіслання податкової вимоги на податковий борг із зазначенням конкретного розміру податкового боргу;
-сплив терміну 60 днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Судом встановлено, 06.05.2011 року податковим органом виставлена вимога №321, яка спрямована на адресу відповідача, поштове відправлення повернуто поштою.
Матеріали справи свідчать, що станом на день розгляду справи податковий борг з податку на прибуток та комунального податку у сумі 355,80 грн. відповідачем не сплачений.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що податкова вимога прийнята з порушенням вимог діючого законодавства, а податковий борг сплачений підприємством.
Враховуючи, що заборгованість у розмірі 355,80 грн. відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена, суд відповідно до п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України вважає необхідним задовольнити позов шляхом стягнення з Приватного підприємства "СВР Кепітал менеджмент" податкового боргу у розмірі 355,80 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих Приватне підприємство "СВР Кепітал менеджмент".
На підставі викладеного, проаналізувавши надані докази суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та задовольняє позов у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями п. 2 ч. 1 ст. 157, 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2.Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Приватне підприємство "СВР Кепітал менеджмент" (ідентифікаційний код 34732881), податковий борг у розмірі 355,80 грн.. а саме: 165,80 на р/р 31118009700039 в дохід Держбюджету у м. Ялта, код платежу 11021000 (податок на прибуток) в УГК в АРК, МФО 824026, ОКПО 34740850; 170,00 грн. на р/р 33212828700039 в дохід місцевого бюджету у м. Ялта, код платежу 16010200 (комунальний податок) в УГК в АРК, МФО 824026, ОКПО 34740850.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Тоскіна Г.Л.