Постанова № 21672042, 06.09.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
06.09.2011
Номер справи
2а-6045/11/0170/15
Номер документу
21672042
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

06 вересня 2011 р. 11:40 Справа №2а-6045/11/0170/15 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Тоскіної Г.Л., при секретарі Рульовій О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в м. Ялта АР Крим

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ориентир"

про стягнення,

Суть спору:до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулась з позовом Державна податкова інспекція в м. Ялта АР Крим до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ориентир" про стягнення заборгованості перед бюджетом за порушення Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” на загальну суму 3010,00 гривень.

Позовні вимоги мотивовані тим, що під час перевірки торгівельного обєкту відповідача було встановлено порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». За результатами перевірки було складено акт, на підставі якого прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 3010,00 гривень. Зазначене рішення було отримане відповідачем, але сума штрафних санкцій у встановлений діючим законодавством строк сплачена не була.

Ухвалами суду від 30.05.2011 року відкрито провадження у справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.

Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, надіслав клопотання про розгляд справи за відсутністю його представника. Позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином, причин неявки не повідомив.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі ст. 128 КАС України розглядати справу за відсутності представників сторін, на підставі наявних у справі матеріалів.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши доказів в їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 4 частини 1 статті 17 КАС України передбачено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 1,3 статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ в редакції на час виникнення спірних правовідносин встановлено, що державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Згідно п.2 ст.11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” в редакції на час виникнення спірних правовідносин, органи державної податкової служби мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари(послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.

Відповідно до ст.ст. 15, 16 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 року (в редакції на час виникнення спірних правовідносин) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Отже, враховуючи вищезазначене, Державна податкова інспекція в м. Ялта АР Крим у відносинах з відповідачем, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є субєктом владних повноважень.

ТОВ "Ориентир" зареєстроване виконавчим комітетом Ялтинської міської ради 09.12.2008р., ідентифікаційний номер 36243016.

Судом встановлено, що 15.10.2010 року посадовими особами Державної податкової інспекції в м. Ялта АР Крим здійснено перевірку господарської одиниці відповідачабар «Зефір», розташованого за адресою: м. Ялта, вул. Леніна-Краснова, 15/1. За результатами перевірки був складений акт номер бланку 02573 (надалі Акт).

Перевіркою контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового та безготівкового обігу було встановлено порушення відповідачем п.1, 6, 10, 13 ст. З Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»:

-не проведення розрахункової операції через РРО на суму 180,00 грн., при цьому касовий чек не пробитий, розрахункова квитанція не виписана;

-порушено порядок використаних розрахункових книжок, не забезпечено збереження розрахункових квитанцій протягом трьох років після їх закінчення;

-не забезпечення зберігання контрольних стрічок протягом трьох років;

-не забезпечення відповідність сум наявних грошових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів вказаних у денному звіті РРО, сума невідповідності склала 320,00 грн.

На підставі Акту перевірки № 3181/01/12/23/36243016 від 15.10.2010 року Державної податкової інспекції в м. Ялта АР Крим було прийнято рішення № 0012522303 від 02.11.2010 року про застосування до відповідача штрафних санкцій у розмірі 3010,00 гривень.

Перевіряючи правомірність нарахування та стягнення позивачем фінансових санкцій за рішенням № 0012522303 від 02.11.2010 року про застосування до відповідача фінансових санкцій на суму 3010,00 гривень, судом встановлено наступне.

Відповідно до статті 8 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 року (далі Закон) форма, зміст розрахункових документів, порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або використанням розрахункових книжок, встановлюються Державною податковою адміністрацією України.

Відповідно до п.1 ст.3 Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Судом встановлено, що до ТОВ «Ориентир» винятки, встановлені ст.9 Закону щодо невикористання розрахункової книжки та книги обліку розрахункових операцій не застосовуються, оскільки відповідач здійснює реалізацію підакцизних товарів.

Відповідно до п.1 ст. 17 Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій або проведення її без використання розрахункової книжки, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції.

Судом встановлено, що відповідач 15.10.2010 року здійснив реалізацію товару на суму 180,00 гривень без використання реєстратора розрахункових операцій та невиданий розрахунковий документ відповідної форми.

Таким чином, суд встановив, що позивачем вірно застосована фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку не проведена розрахункова операція, а саме: 180,00 х 5 = 900,00 гривень.

Згідно з п.6 ст.3 Закону суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення.

Відповідно до п. 3 статі 17 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року за невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну застосовуються фінансові санкції в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно Акту перевірки книга обліку розрахункових операцій на момент перевірки була відсутня.

Отже, суд зазначає, що позивачем вірно застосована фінансова санкція розмірі 340,00 гривень.

Відповідно до п. 10 статті 3 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязаня друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років.

Згідно з ч.5 статті 17 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року у разі у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну застосовуються фінансові санкції в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Судом встановлено, що згідно з Актом перевірки контрольні стрічки у відповідача відсутні.

Тому фінансова санкція в розмірі 170,00 гривень розрахована вірно.

Згідно з п.13 статті 3 Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до статті 22 Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність .

Відповідно до ст.2 Закону місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти.

Судом встановлено, що під час проведення перевірки відповідності суми коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному звіті реєстратора розрахункових операцій відповідача виявлена різниця, яка складає 320,00 гривень.

Отже, суд зазначає, що позивачем вірно застосована фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність, а саме: гривень 320,00 грн. х 5 = 1600,00 гривень.

З урахуванням вищенаведеного загальна сума штрафних (фінансових) санкцій, що застосована до відповідача складає 3010,00 гривень.

Таким чином, суд дійшов висновку, що рішення №0012522303 від 02.11.2010 року про застосування до відповідача штрафних санкцій у розмірі 3010,00 гривень прийнято позивачем відповідно до закону, обґрунтовано та у межах наданих владних повноважень.

Суд зазначає, що відповідно до п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідачем відповідно до вимог ст. 71 КАС України не надано доказів сплати заборгованості.

Враховуючи, що заборгованість у розмірі 3010,00 гривень відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена, суд відповідно до п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України вважає необхідним задовольнити позов шляхом стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ориентир" заборгованості у розмірі 3010,00 гривень з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю "Ориентир", перерахувавши 3010,00 грн. на р/р №31110104700039, код платежу 21080900 до держ. бюджету м. Ялта, ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740850, МФО 824026.

Приймаючи до уваги встановлені судом обставини, наведені норми законодавства, а також враховуючи, що відповідачем не надано суду доказів, які спростовують висновки податкового органу у актах перевірки, натомість позивач довів належними та допустимими доказами свою правову позицію, суд дійшов висновку про обґрунтованість позивних вимог, у звязку з чим уточнені позовні вимоги підлягають задоволенню.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ориентир" (ЄДРПОУ 36243016) заборгованість перед бюджетом у сумі 3010,00 гривень з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю " Ориентир ", перерахувавши 3010,00 грн. на р/р №31110104700039, код платежу 21080900 до держ. бюджету м. Ялта, ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740850, МФО 824026.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Тоскіна Г.Л.