ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
06 вересня 2011 р. 12:58 Справа №2а-6043/11/0170/15 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Тоскіної Г.Л., при секретарі судового засідання Рульовій О.О., за участю представника позивача Бабченко Л.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції в м. Ялта АР Крим
до Приватного підприємства "Світоч"
про стягнення
Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Ялта АР Крим (далі - позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду АРК з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Світоч" (далі - відповідач) про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 48878,74 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що податковим органом були проведені перевірки своєчасності подання Приватним підприємством "Світоч" податкової декларації з податку на додану вартість, за результатами яких було встановлено неподання податкових декларацій у встановлені законодавством терміни, у звязку з чим у відповідності з п.п. 17.1.1. п. 17.1. ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”. Крім того, встановлено порушення п.7.4.5 ст. 7 Закону України “Про податок на додану вартість”, а саме: включені до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у звязку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними, у звязку з чим за даними перевірки донарахований ПДВ у загальній сумі 32307,00 грн., у т.ч. за серпень 2009 року 8243,00 грн., за вересень 2009 року у сумі 24064,00 грн., в результаті чого до відповідача застосовані штрафні санкції на загальну суму 48878,74 гривень.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання явку представника не забезпечив, про час, місце і дату слухання справи належним чином повідомлений за адресою реєстрації юридичної особи, про причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до ст. 128 КАС України суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю представників сторін на підставі наявних у справі матеріалів, оскільки по справі достатньо доказів для вирішення її по суті.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII в редакції на час виникнення спірних правовідносин платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Судом встановлено, що відповідач - Приватне підприємство "Світоч" зареєстрований виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АР Крим 12.07.1993 р., як юридична особа, ідентифікаційний код 20687001. Відповідач зареєстрованій як платник податку на додану вартість з 12.07.1993 р. за № 461(12).
Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”№ 2181-ІІІ від 21.12.2000 року платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Згідно із п. 1.11 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”від 21.12.2000 року №2181, який діяв на час виникнення спірних правовідносин, податкова декларація, - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Порядок, підстави та строки сплати податку на додану вартість, надання податкової звітності встановлений Законом України “Про податок на додану вартість” від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР, який діяв на час виникнення спірних правовідносин.
Відповідно до 7.8. статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР податковим періодом є один календарний місяць.
Судом встановлено, податковий період для відповідача дорівнює одному місяцю, тому він зобовязане щомісячно протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, подавати до ДПІ у м. Ялта АРК декларації з податку на додану вартість.
Згідно з п.п. 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Судом встановлено, що ДПІ у м. Ялта АРК була проведена камеральна перевірка відповідача з питання не надання податкової декларації з ПДВ за листопад 2010 року, за результатом якої складений акт № 21/15-2/20687001 від 13.01.2011р., яким встановлені порушення п.п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами”, а саме: не надання звітності - податкової декларації з ПДВ за листопад 2010 року.
На підставі зазначеного акту перевірки винесене податкове повідомлення-рішення № 0000071502/0 від 31.01.11р. в сумі 170,00 грн. (направлено відповідачеві поштою, повернуто з відміткою “адресат вибув”, розташовано на дошці оголошень від 17.02.2011р.).
На підставі підпункту 4.9. пункту 4 “Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій”, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253 у звязку з поверненням поштового відправлення було прийняте рішення про розміщення податкового повідомлення-рішення на дошці податкових оголошень (повідомлень).
Згідно чинного законодавства, а саме підпункту 4.9. пункту 4 “Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій”, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253, день розміщення такого податкового повідомлення-рішення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про неможливість його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.
Матеріали справи свідчать, що ДПІ у м. Ялта АРК була проведена камеральна перевірка відповідача з питання дотримання вимог податкового законодавства, за результатом якої складений акт № 4285/20687001/15-2 від 03.12.2010р., яким встановлені порушення п.п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами”, а саме: не надання звітності порушення терміну подачі податкової звітності з ПДВ за жовтень 2010 року.
На підставі зазначеного акту перевірки винесене податкове повідомлення-рішення № 0004121502/0 від 15.12.10р. в сумі 170,00 грн. (направлено відповідачеві поштою, повернуто з відміткою “за даною адресою не знаходиться”, розташовано на дошці оголошень від 23.01.2011р.).
08.11.2010 року ДПІ у м. Ялта АРК була проведена камеральна перевірка відповідача з питання несвоєчасного надання податкової декларації з ПДВ за вересень 2010 року, за результатом якої складений акт № 3920/20687001/15-2 від 08.11.2010р., яким встановлені порушення п.п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами”, а саме: не надання звітності - податкової декларації з ПДВ за вересень 2010 року.
На підставі зазначеного акту перевірки винесене податкове повідомлення-рішення № 0003891502/0 від 18.11.10р. в сумі 170,00 грн. (направлено відповідачеві поштою, повернуто з відміткою “адресат вибув”, розташовано на дошці оголошень від 26.11.2010р.).
Судом встановлено, що 21.10.2010 року ДПІ у м. Ялта АРК була проведена документальна невиїзна перевірка відповідача з питання взаємовідносин з контрагентом ТОВ «Кримекодизайн» в серпні та вересні 2009 року, за результатом якої складений акт № 3813//15-2/20687001 від 21.10.2010р., яким встановлені порушення п.7.4.5 ст. 7 Закону України “Про податок на додану вартість” від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР, який діяв на час виникнення спірних правовідносин, а саме: включені до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у звязку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними, у звязку з чим за даними перевірки донарахований ПДВ у загальній сумі 32307,00 грн., у т.ч. за серпень 2009 року 8243,00 грн., за вересень 2009 року у сумі 24064,00 грн.
На підставі акту перевірки, керуючись п.п. “б” п.п.4.2.2 ст.4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2191-ІІІ від 21.12.2000 року, п.17.1.3 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2191-ІІІ від 21.12.2000 року, позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення від 05.11.2010 року №0003731502/0, у якому зазначено, податковим органом визначено суму податкового зобовязання за платежем: податок на додану вартість у розмірі 48461,00 гривень (32307,00 гривень за основним платежем; 16154,00 гривень за штрафними санкціями).
Зазначене податкове повідомлення-рішення направлено відповідачеві поштою, повернуто з відміткою “за даною адресою не знаходиться”, розташовано на дошці оголошень від 09.11.2010р.
Судом встановлено, що відповідачем була частково сплачена сума податкового зобовязання за платежем: податок на додану вартість у розмірі 48461,00 гривень, всього у сумі 92,26 грн.
Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Судом встановлено, що 25.11.2010 року позивачем була складена перша податкова вимога №1/679 на суму 48368,74 грн., у тому числі 32214,74 грн. за основним платежем, 16154,00 грн. за штрафними (фінансовими) синкціями. Згідно з підпунктом 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”від 21 грудня 2000 року N 2181-III встановлено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги або повідомлення вважається днем її вручення. Такий самий порядок надіслання податкових повідомлень-рішень визначений “Порядком направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій”, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253 та “Порядком направлення органами державної податкової України податкових вимог платникам податків”, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 266 від 03.07.01 року.
Податкова вимога №1/679 направлена відповідачеві поштою, але не була вручена у звязку з поверненням поштового відправлення з відміткою “за даною адресою не знаходиться”, податкова вимога розміщення на дошці оголошень.
Таким чином, суд зазначає, що податкові зобовязання всього у сумі 48878,74 гривень є узгодженими податковими зобовязаннями відповідно до норм податкового законодавства.
Відповідачем відповідно до вимог ст. 71 КАС України не надано доказів сплати заборгованості.
Враховуючи, що заборгованість у розмірі 48878,74 гривень відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена, суд відповідно до п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України вважає необхідним задовольнити позов шляхом стягнення з Приватного підприємства "Світоч" заборгованості у розмірі 48878,74 гривень з рахунків у банках, обслуговуючих Приватного підприємства "Світоч" , перерахувавши 48878,74 гривень на р/р 31110029700039, ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, код платежу 14010100, ЕДРПОУ 34740850, держбюджет м. Ялта.
Приймаючи до уваги встановлені судом обставини, наведені норми законодавства, а також враховуючи, що відповідачем не надано суду доказів, які спростовують висновки податкового органу у актах перевірки, натомість позивач довів належними та допустимими доказами свою правову позицію, суд дійшов висновку про обґрунтованість позивних вимог, у звязку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню.
Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.
В судовому засіданні 06.09.2011р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
У повному обсязі постанову виготовлено 07.09.2011 року.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Приватного підприємства "Світоч" (ідентифікаційний номер 20687001) заборгованості перед бюджетом у розмірі 48878,74 гривень з рахунків у банках, обслуговуючих Приватне підприємство "Світоч", перерахувавши 48878,74 гривень на р/р 31110029700039, ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, код платежу 14010100, ЕДРПОУ 34740850, держбюджет м. Ялта.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Тоскіна Г.Л.